انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 1260)
سه شنبه 16/9/1389 - 22:11 -0 تشکر 259298
قمه زنی

با سلام

 آیت الله کعبی:
قمه زنی خلاف شرع و باعث وهن دین و مذهب است

 آیت الله عباس کعبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دوشنبه شب در همایش مربیان طرح صالحین که در مسجد اهل البیت(ع) برگزار شد، به تحلیل و بررسی مسائل مختلف در کشور پرداخت و به سؤالات مربیان طرح شجره طیبه صالحین استان قم پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص حوادث بعد از انتخابات و ماهیت فتنه گران خاطرنشان کرد: فتنه گران برای این حوادث توطئه ها و طراحی های بسیاری انجام داده بودند و دست استکبار جهانی، آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در این حوادث دخیل بود.

آیت الله کعبی گفت: بسیاری از پشت صحنه های فتنه سال 88 توسط مسؤولان نظام اسلامی بازگو نشده است و تحلیل گران بین المللی نیز با فشار سرویس های جاسوسی استکبار نمی توانند پشت پرده وقایع را بازگو کنند و با گذشت زمان ابعاد جدیدی از این فتنه برملا خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه قم در پاسخ به سؤال دیگری درخصوص ابعاد فتنه سال 88 گفت: برای این فتنه برنامه ریزی بسیار زیادی شده بود، اما خوشبختانه با تدابیر و هدایت های داهیانه مقام معظم رهبری و بصیرت مردم انقلابی ایران خنثی و نظام اسلامی واکسینه شد.

مجلس خبرگان رهبری، حامی ولایت فقیه و فتنه شناس است

وی در پاسخ به سؤالی درباره موضع مجلس خبرگان رهبری در حوادث بعد از انتخابات و فتنه سال 88 تصریح کرد: مجلس خبرگان رهبری، مجلس حامی ولایت فقیه، بصیر، فتنه شناس و جریان شناس است.

آیت الله کعبی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری در فتنه سال 88 نیز با سربلندی امتحان بسیار خوبی را پس داد و این مساله در بیانیه ها و اظهار نظرهای اعضای این مجلس کاملا مشخص بود.

رابطه مراجع با رهبر انقلاب صمیمی است

یکی از حاضران نظر آیت الله کعبی را درباره رابطه مراجع تقلید و روحانیت با مقام معظم رهبری جویا شد که وی با مثبت و صمیمانه ارزیابی کردن رابطه مراجع با رهبر انقلاب ابراز داشت: دیدارهایی که مراجع و علما در سفر اخیر مقام معظم رهبری به قم داشتند، در مسیر تحکیم روابط حوزوی، الهی و معنوی و در مسیر ارتباطی بود که قبلا هم وجود داشته است.

وی تاکید کرد: ارتباطات مراجع و علما در جریان سفر مقام معظم رهبری به شهر مقدس قم، بسیار صمیمانه بود، مقام معظم رهبری نیز به مدت کمتر از یک هفته از این سفر به بازدید برخی از مراجع تقلید و علما رفتند و دیدار مراجع را پاسخ دادند، جمعه گذشته نیز ایشان سفری به قم داشتند و با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو کردند.

آیت الله وحید خراسانی تضعیف نظام را حرام می داند

آیت الله کعبی گفت: حضرت آیت الله وحید خراسانی نیز تضعیف نظام را حرام می دانند و در سفر ده روزه مقام معظم رهبری به قم فرزندان این مرجع تقلید به دیدار رهبر انقلاب رفتند؛ اما بالاخره باید توجه داشت که هر یک از مراجع تقلید مشی خاص خود را دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به سؤال دیگری در خصوص قمه زنی در مراسمات عزاداری خاطرنشان کرد: قمه زنی بلاشک خلاف شرع و باعث وهن دین و مذهب می شود و ضروری است از آن اجتناب شود.

یکی دیگر از مربیان تربیتی طرح صالحین قم نظر آیت الله کعبی را درباره سران فتنه پرسید که وی در این خصوص خاطرنشان کرد: سران فتنه که همه نام و نان شان از امام راحل بود بر علیه خط و مسیر امام خمینی(ره) حرکت و به بنیانگذار کبیر انقلاب، نظام اسلامی و خون شهدا خیانت کردند.

روشنگری نسبت به حامیان جریان فتنه ضروری است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشت: خوشبختانه ملت ایران سران فتنه و فتنه گران را پس زده اند و آنها در جامعه جایگاهی نداشته و مطرود هستند، اما باید توجه داشت که مشکل حامیان سران فتنه در کسوت های مختلف هستند که روشنگری نسبت به آنها امری لازم و ضروری است.

آیت الله کعبی درباره طرح صالحین نیز گفت: این طرح جزو طرح های تجرب شده و امتحان پس داده است و اگر به خوبی اجرا شود می تواند موفقیت های بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

وی خطاب به دست اندرکاران این طرح گفت: شما می توانید با تشکیل یک شبکه منجسم از جوانان به شکلی بسیار گسترده برای سربلندی و اعتلای نظام اسلامی تلاش و فعالیت کنید.

عضو جامعه مدرسین علمیه قم، در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر نحوه مقابله و موضع گیری مربیان طرح صالحین با جریاناتی که علیه نظام و ولایت فقیه موضع می گیرند نیز ابراز داشت: نسبت به اشخاص روشنگری و بصیرت افزایی امری لازم و ضروری است.

وی بیان داشت: نسبت به جریانات معاند و مخالف نظام اسلامی نیز باید در برابر آنها جریان سازی کنید و بدانید که ارتباط با روحانیت اصیل و انقلابی در مقابله با این گونه جریانات بسیار مهم و اساسی است.

 

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

چهارشنبه 17/9/1389 - 0:12 - 0 تشکر 259348

سلام

قمه زنی خیلی باحاله

تو زنجان پلیس ها گیر نمیدن زیاد


من هر سال یه عالمه از قمه زنی دسته جمعی فیلم میگیرم


امسال هم کلی میگیرم

ناگر خواستید میتونم براتون بفرستم

قمه زنی خیلی باحاله

 

 

 

چهارشنبه 17/9/1389 - 16:51 - 0 تشکر 259577

سلام
قمه زنی بخاطر این تا حالا ادامه پیدا كرده كه اثر مراجع با قاطعیت نمی فرمایند كه حرام است
فقط میگن بهتر است ترك شود و كار درستی نیست
نمیدونم چرا بعضیها نمیخان قبول كنن كه حرامه ،حتی متاسفانه برای بچه 6 ساله هم قمه میزنن
وقتی این آدمها رو با سر خونی و حال خراب توی خیابون میبینم دلم میخاد حسابی بزنمشون!!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

چهارشنبه 17/9/1389 - 17:53 - 0 تشکر 259602

چرا بزنیش؟

من خیلی خوشم میاد من هروقت میبینم فیلم میگیرم

 

 

 

چهارشنبه 17/9/1389 - 18:45 - 0 تشکر 259633

با سلام

واقعا نمی‌دونم اگه این كار حلال هم كه باشه، چرا برای خودنمایی میان توُ خیابونا!!!

با این همه مشكلاتی كه داره، باز هم انجامش می‌دن

شرمنده از تصاویر:

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 29/9/1389 - 20:57 - 0 تشکر 264654

حکم قمه زنی از دیدگاه مراجع ؛
نوری :اگر خفاء باشد که قابل انتشارنباشد اشکال ندارد ولی در علن(اشکارا) حرام است.
فاضل،سیستانی بهجت،صافی:خفاء اشکال ندارد ولی در علن اشکال شرعی دارد (حرام)
رهبری ومکارم : در خفاء وعلن اشکال دارد(حرام).
امام :اگر وهن وهتک حرمت باشد حرام است .
وحید وتبریزی:در خفاء وعلن اشکال ندارد . ولی در ظاهربهتر است رعایت کنند

)امام استفتائات ج/3 از سوال 37 به بعد سوالات متفرقه نوری ، تبریزی ، وحید ،فاضل سیستانی،بهجت،صافی ، رهبری : سوال شفاهی از دفتر
س 1461: آیا قمه زدن بطور مخفى حلال است یا اینكه فتواى شریف حضرت عالى عمومیت دارد؟
ج: قمه زنى علاوه بر اینكه از نظر عرفى از مظاهر حزن و اندوه محسوب نمى‏شود و سابقه‏اى در عصر ائمه «علیهم السلام» و زمانهاى بعد از آن ندارد و تأییدى هم به شكل خاص یا عام از معصوم «علیه السلام» در مورد آن نرسیده است،
رهبری:استفتائات : 1461

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی