انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 414)
سه شنبه 16/9/1389 - 21:27 -0 تشکر 259286
با مصرف دوبار ماهی در هفته می‌توان نیازهای ضروری بدن را برطرف كرد

مدیرشیلات سازمان جهاد كشاورزی استان قزوین گفت: ماهی و سایر آبزیان منابع غنی ویتامین، پروتئین و اسیدهای چرب امگا3 هستند که با مصرف دوبار در هفته از آن می‌توان نیازهای ضروری بدن را برطرف كرد.
به گزار ش ایسنا، مهندس یوسف جلوخانی افزود: با فرهنگ سازی بنیادی و قرار دادن فرهنگ مصرف آبزیان در برنامه‌های آموزشی جامعه می‌توان فاصله موجود میان سرانه مصرف آبزیان را با معدل جهانی و کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا کاهش داد و بستر ایجاد جامعه‌ای سالم را فراهم کرد.
مهندس جلوخانی تولید آبزیان در استان را معادل یك هزار747 تن و مصرف سرانه ماهی در استان را چهاركیلو یكصد گرم اعلام کرد و یادآور شد: در چندسال اخیر توسط این مدیریت فعالیتهای ترویجی بسیاری در سطح استان برای افزایش رسانه مصرف ماهی و فرهنگ سازی برای مصرف این ماده غذایی انجام شده است.
وی برگزاری کلاس‌های متعدد طبخ آبزیان و آموزش بیش از10هزار نفر- روز با انواع واقسام روشهای طبخ غیر معمول آبزیان، برگزاری 3 جشنواره بزرگ طبخ ماهی و شرکت بیش از پنج هزار نفر، چاپ و توزیع بروشور و تراکت بیش از 20 هزار نسخه در سطح استان، ارسال پیام‌های ترویجی از طرق مختلف، برگزاری مسابقات نقاشی در سنین مختلف را از جمله راههای ارتقا ء فرهنگ مصرف ماهی برشمرد .
مهندس جلوخانی گفت: با همکاری سازمانها و ارگانهای مختلف از جمله دانشگاه علوم پزشکی،آموزش و پرورش، شهرداری، تربیت بدنی ومیراث فرهنگی توانسته‌ایم مصرف سرانه را از 250 گرم در سال 76 به چهاركیلو یكصد گرم درسال 1388 ارتقاء دهیم.
وی ابراز امیدواری كرد با اجرای این گونه برنامه‌ها مردم بیشتر با خواص و رازهای نهفته در این موجود شگفت انگیز و نعمت الهی همچون بیماریهای قلبی و عروقی، پوکی استخوان،چربی خون، دیابت، پوسیدگی دندان آشنا شوند .
مدیر شیلات استان قزوین گفت‌: مصرف ماهی همچنین باعث افزایش ضریب هوشی و طول عمر بیشتر می‌شود.
وی خاطر نشان كرد: انشالله گامهای موثری برای رسانیدن رقم مصرف سرانه به معدل جهانی برداشته شود .
جلوخانی افزود: مصرف سرانه مصرف ماهی درکشور ما هفت كیلو 300 گرم و مصرف جهانی شانزده كیلو و 700 گرم است و برای رسیدن به مصرف سرانه کشور نیاز به همکاری کلیه دست اندرکاران است.

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی