ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 6623)
دوشنبه 15/9/1389 - 21:26 -0 تشکر 258898
شید آنتی ویروس چیست؟

سلام خدمت دوستان گل تبیانی من

ضد ویروس شید، ضد ویروس جدیدی است که با ترکیب دو موتور آنتی ویروس خارجی ساخته شده است. اما مسلما این تنها قسمتی از ضد ویروس شید است. در واقع، ویژگی اصلی ضد ویروس شید استفاده از تکنولوژی های جدیدی است که باعث سرعت بخشیدن به عملکرد ضد ویروس و در نتیجه سبک بودن آن می شود. اگرچه تعدادی از این تکنولوژی ها در سال های اخیر در برخی از آنتی ویروس ها استفاده شده است اما تعدادی از آنها کاملا منحصر به فرد است و در واقع استفاده همزمان این تکنولوژی ها است که به شید امکان آن را می دهد که حتی با داشتن دو موتور از لحاظ سرعت نه تنها چیزی از آنتی ویروس های تک موتوره کم نداشته باشد، بلکه در مواردی حتی سریح تر عمل کند. شاید به صحت این ادعاها شک داشته باشید اما راه حل ساده و مجانی است، ضد ویروس شید را امتحان کنید!!

 

دانلود  63 مگابایت

 

پیشنهاد می کنم این آنتی ویروس ایرانی را استفاده کنید چون از دو موتور جستجوگر آویرا و ناد32 استفاده می کنه. نویسنده ی این برنامه هم آرمان نیری معروف است که مصاحبه اش هم تو تبیان است همونی که کارش پیدا کردن باگ هست.

در پایین هم تصاویری از محیط برنامه را می بینید:

 


 

 

 

 
 
 
 
 
 

 
 
 
امیدوارم قدمی رو در راه معرفی این آنتی ویروس برداشته باشم.
 
 

 

 

مدیریت انجمن دانلود

software per minute

 

 هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

چهارشنبه 24/9/1389 - 15:32 - 0 تشکر 262790

این روزها آنتی ویروس های زیادی در بازار موجود هستند و به دلیل بالا بودن قیمت آنتی ویروس های موجود بسیاری از کاربران خانگی از آنتی ویروس های کرک شده و بدون لایسنس استفاده می کنند، که مسلما بدون خطر و دردسر نیستند. ضد ویروس شید از طرفی با داشتن قیمتی مناسب و از طرف دیگر استفاده از دو موتور ضد ویروس خارجی و همچنین روشهای سرعت دهنده می تواند جاگزینی بسیار مناسب برای ضد ویروس های خارجی باشد.امنیت فوق العاده


ضد ویروس شید با تلفیق موتور های آویرا و نود 32، امنیتی فراتر از هر ضد ویروس تک موتوره را دارا می باشد. چرا که هر موتور از روش های خاصی برای شناسایی ویروس ها استفاده می کند و تلفیق آنها امنیت چند لایه در مقابل ویروس های ناشناخته بوجود می آورد. همچنین از آنجایی که شناسایی اصلی ضد ویروس ها بعد از بررسی و اضافه کردن ویروس ها در آزمایشگاه های هر ضد ویروس بصورت جداگانه انجام می شود، وقتی از دو موتور بطور همزمان انجام شود تعداد ویروس های جدید شناسایی شده افزایش زیادی میابد و امکان شناسایی نشدن ویروس ها کاهش میابد.

سرعت بالا

ضد ویروس شید با استفاده از چند تکنولوژی جدید، امکان سرعت بالا در کنار امنیت را فراهم آورده است. تکنولوژی های استفاده شده در ضد ویروس شید توسط آرمان نیّری طراحی شده است. این سیستم ها شامل سیستم هوشمند اَرتا و سیستم هوشمند سامتا و همچنین سیستم استفاده از زمان بیکاری رایانه می باشد. این سیستم ها در کنار یکدیگر با بهینه سازی حافظه، تقسیم کار پردازشگر، یادگیری از اسکن های انجام شده، یادگیری از طرز استفاده کاربر از رایانه و داشتن لیستی از فایلهای غیر آلوده سرعت ضد ویروس را بطور محسوسی افزایش می دهند

محیط فارسی

این ویژگی منحصر به فرد، امکان ارتباط آسان کاربر با ضد ویروس را فراهم می آورد. همچنین راهنمای فارسی به شما در تنظیمات و انجام کار ها با ضد ویروس کمک می کند.


سیستم هوشمند اَرتا:

این سیستم که تشکیل شده از بخش های مختلفی است به ضد ویروس شید اجازه می دهد با صرف منابع کمتری از رایانه شما امنیتی بالا فراهم آورد. این کار با بهینه سازی تعدادی از عملکرد های لازم یک ضد ویروس انجام می شود. جزییات هر بخش را در زیر می توانید مطالعه فرمایید

سیستم لیست سفید

این سیستم شامل لیستی از فایل های از قبل شناخته شده می باشد. این لیست که شامل فایل های برنامه های شناخته شده و فایل های ویندوز می باشد به ضد ویروس اجازه می دهد این فایل ها را اسکن نکرده و در نتیجه سرعت بالاتری داشته باشد. این لیست در واقع شامل نوعی اثر انگشت از این فایل های مطمئن و غیر آلوده است و حتی در صورت آلوده شدن این فایل ها اثر انگشت آنها تغییر کرده و دیگر بعنوان فایل مطمئن شناخته نمی شوند. این سیستم رابطه ی تکمیل کننده ای با سیستم بعدی ارتا دارد که اجازه خواهد داد این فایل ها دیگر هیچوقت تا هنگامی که آلوده نشده اند اسکن نشوند! قسمت بعد را بخوانید تا بدانید چگونه این سیستم عمل می کند

سیستم اسکن هوشمند فایل ها

این سیستم امکان این را فراهم می سازد که تا حد امکان فایل ها تعداد دفعات کمتری اسکن شوند و در نتیجه سرعت رایانه افزایش پیدا کند. این سیستم در واقع شامل حافظه ای است از فایل هایی که تا بحال اسکن شده اند. این لیست به صورتی طراحی شده است که بسیار کم حجم باشد و می تواند لیستی از تمام فایل های موجود در رایانه شما را در خود جای دهد. هنگامی که فایلی تغییر داده میشود آن فایل دوباره اسکن می شود اما در غیر اینصورت فایل تنها در صورت بروز شدن ضد ویروس دوباره اسکن می شود. البته این لیست شامل اطلاعات بسیار بیشتری است مانند آخرین زمان اسکن، قدرت آخرین اسکن، موجود بودن فایل در لیست سفید و چندین پارامتر دیگر که در کنار یکدیگر به سیستم های هوشمند شید اجازه میدهد از استفاده شما از رایانه یادگیری کند و بصورتی کار کند که بیشترین امنیت و بیشترین سرعت را برای رایانه شما داشته باشد

اگرچه مشابه برخی از سیستم های بالا در برخی از ضد ویروس های خارجی مورد استفاده قرار گرفته است، اما سیستم های بالا با تلفیق روش های مختلف (و گاه ابداعی) به دست آمده و به نوع خود در بین ضد ویروس ها منحصر به فرد می باشد

سیستم هوشمند سامتا:

این سیستم یکی از دو سیستم سرعت دهنده ضد ویروس شید است که مانند سیستم ارتا از تلفیقی از چندین بخش بوجود آمده که با یکدیگر در ارتباط بوده و یکدیگر را تکمیل می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد این بخش ها، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

بهینه سازی حافظه

این بخش از سیستم هوشمند ارتا شامل قسمت هایی برای مدیریت و کنترل مقدار حافظه اشغال شده توسط ضد ویروس می باشد. در واقع این سیستم با در نظر گرفتن و یادگیری از شرایط رایانه شما، طرز استفاده شما از رایانه و برنامه های مورد استفاده شما میزان استفاده از حافظه (رم) را بصورتی تنظیم کرده که در عین اشغال کمترین حافظه، بیشترین سرعت و امنیت را برای رایانه شما داشته باشد. برای مشاهده ی میزان تاثیر این سیستم بر میزان استفاده حافظه توسط ضد ویروس، کافی است مقدار حافظه مصرفی ضد ویروس را با آنتی ویروس های دیگر مقایسه نمایید.

بهینه سازی قدرت اسکن

این سیستم با در نظر گرفتن درجه اهمیت اسکن فایل ها آن ها را با قدرت های مختلفی اسکن می کند. این سیستم در واقع هر اسکن را بر اساس نوع فایل، محل فایل، جدید بودن فایل، میزان قدرت رایانه شما، میزان مشغول بودن رایانه شما و پارامتر های دیگر بررسی و درجه بندی کرده، سپس با در نظر گرفتن سطح امنیتی که شما در تنظیمات انتخاب نموده اید آن را با قدرتی متناسب اسکن می کند. لازم به ذکر است که این سیستم در عین حالی که از درجات مختلفی برای اسکن فایل ها استفاده می کند سطح امنیت استاندارد را نیز همیشه در نظر می گیرد و همیشه از آلودگی سیستم جلوگیری میکند.

هیچ یک از سیستم های بالا تا بحال در هیچ ضد ویروسی استفاده نشده و بوسیله آرمان نیّری برای اولین بار طراحی شده است.


سیستم استفاده از زمان بیکاری رایانه:

این سیستم مجزا تقریبا می تواند بعنوان قسمتی از سیستم هوشمند ارتا به حساب بیاید. این سیستم در واقع از مدت زمانی که شما از رایانه استفاده نمی کنید و یا استفاده سبک می کنید (مانند دیدن صفحات وب، تماشای فیلم، گوش کردن موزیک) فعال شده و آرام آرام فایل های شما را اسکن می کند و لیست این فایل ها را به سیستم ارتا داده تا دیگر این فایل ها در هنگام دسترسی به آنها، مثلا اجرای یک برنامه، اسکن نشده و بنابراین تاخیری در اجرای برنامه یا باز شدن آن فایل بوجود نیاید. این سیستم هیچگاه باعث کندی سیستم شما نمی شود چرا که از سیستم های تشخیص خاصی برای شناسایی استفاده شما از رایانه بهره می برد که به محض استفاده شما از رایانه عملکرد این سیستم را متوقف می کند.

سیستم بالا تا بحال در هیچ ضد ویروسی (ایرانی یا خارجی) استفاده نشده و بوسیله آرمان نیّری برای اولین بار طراحی شده است!


حذف همیشگی فایل ها:

یکی از امکانات ضد ویروس شید امکان حذف همیشگی فایل های مورد نظر کاربر می باشد. این قابلیت به شما اجازه می دهد که فایل های خود را بصورتی غیر قابل بازگشت حذف نمایید. توجه فرمایید که در حذف فایل از طریق ویندوز حتی اگر فایل از سطل ویندوز هم پاک شود امکان بازگرداندن آن توسط برنامه هایی (ریکاوری) امکان پذیر است.
برای حذف همیشگی فایل ها توسط شید دو راه وجود دارد.

حذف همیشگی فایل ها بصورت مستقیم:

برای انجام اینکار به پوشه مورد نظر که فایل در آن قرار دارد مراجعه کرده، فایل یا فایل های مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه حذف همیشگی را انتخاب نمایید.حذف همیشگی فایل های از پیش حذف شده:

در این روش شما فایل های خود را از قبل بطور معمول ویندوز حذف کرده و از سطل ویندوز هم پاک می کنید. سپس درایو مورد نظر را انتخاب کرده و گزینه پاکسازی فایل های از پیش حذف شده را انتخاب می نمایید. این روش در هنگامی که فایل هایی از پیش حذف معمولی شده اند کاربرد دارد و تمامی فایل های از پیش حذف شده را غیر قابل بازگشت خواهد نمود.

توجه فرمایید که هیچ صدمه یا تغییری در فایل های موجود در درایو اتفاق نخواهد افتاد.

دارای دو موتور قدرتمند Avira & Nod32:
ضد ویروس شید از دو موتور ضد ویروس برتر جهان استفاده می کند. این موتور ها شامل موتور نود32 و آویرا است. که در واقع به این معنی است که ضد ویروس شید دارای قابلیت شناسایی تمام ویروس های ضد ویروس آویرا و همچنین تمام ویروس های ضد ویروس نود 32 است. اما چرا دو موتور بهتر از یک موتور است. در زیر توضیحاتی در مورد فواید استفاده از دو موتور توضیح داده شده است.

درصد شناسایی بالاتر ویروس های شناخته شده:

هر ضد ویروسی درصدی از ویروس های شناخته شده و موجود در جهان را می تواند شناسایی می کند. این درصد در بین ضد ویروس ها متفاوت است. به عنوان مثال ممکن است از هشتاد درصد تا نود و نه درصد شناسایی وجود داشته باشد که در زمان های مختلف برای یک ضد ویروس نیز متفاوت است. وقتی تعداد موتور ها بیشتر باشد مقداری از ویروس هایی که یک موتور شناسایی نمی کند در موتور دیگر شناسایی می شود و بنابراین درصد شناسایی ویروس ها بالا می رود.

درصد شناسایی بالاتر ویروس های ناشناخته با استفاده از هوش مصنوعی:

ضد ویروس ها برای مقابله با ویروس های جدید و ناشناخته از روش هایی استفاده می کنند که به اصطلاح هوش مصنوعی موتور نامیده می شود. هر موتور از روش های خاص خود برای اینکار استفاده می کند. بنابراین با تلفیق موتور ها این روش های متفاوت می توانند یکدیگر را تکمیل کرده و ضد ویروس را در شناسایی ویروس های ناشناخته بصورت محسوسی قویتر کنند.

شناسایی بهتر ویروس های شناخته شده ی جدید:

ویروس هایی که به تازگی شناسایی می شوند معمولا توسط شرکت های مختلف ضد ویروس بصورت جداگانه جمع آوری می شوند و این شرکت ها ویروس های خود را بصورت ماهیانه با یکدیگر معاوضه می کنند. بنابراین در طول این مدت ممکن است تعدادی ویروس برای یک شرکت ناشناخته باشد و برای دیگری نباشد. در صورت تلفیق چند موتور تعداد این ویروس ها از همان ابتدا به حداقل می رسد و کاربر مدت کمتری در معرض خطر قرار میگیرد.

محافظت چند لایه:

بیشتر شبکه ها و رایانه های دولتی و شرکت هایی که اطلاعات برای آنها مهم است، برای اطمینان از محافظت های چند لایه استفاده می کنند. این محافظت چند لایه به شما این اطمینان را میدهد که حتی در صورت کوتاهی یا تاخیر در شناسایی ویروس ها توسط شرکت سازنده یک موتور، موتور دیگر آن را شناسایی خواهد کرد.

محافظت ویژه از یو اس بی:

این سیستم از اجرای ویروس های شناخته شده و ناشناخته درایو های فلش (کول دیسک) بصورت اتوماتیک جلوگیری می کند. این قسمت در واقع همانند برنامه های مخصوص محافظت از یو اس بی عمل می کند و رایانه شما را در مقابل تهدید این نوع آلودگی محافظت می کند. در صورت فعال بودن این سیستم شما ممکن است قادر به کپی کردن فایل اتوران از روی فلش نباشید. برای انجام اینکار می توانید این سیستم را بطور موقت غیر فعال نمایید.

معرفی آرمان نیری:

آرمان نیّری از سال ۸۲ شروع به فعالیت در زمینه امنیت رایانه کرد. او در این مدت تحقیقاتی در زمینه امنیت نرم افزار های گوناگون انجام داد و موفق به کشف چندین حفره امنیتی در نرم افزارهای شناخته شده گشت سپس از سال ۸۴ در زمینه ویروس شناسی و طراحی برنامه های امنیتی شروع به فعالیت کرد. او پس از ۲ سال موفق به طراحی روش های جدیدی برای شناسایی ویروس ها شد و آن را در قالب برنامه ای به نام نئوآوا به نمایش گذاشت. که البته این نرم افزار تنها برای کاربران حرفه ای طراحی شده بود. او در سال ۸۶ پروژه شید را با هدف تلفیق روش های جدید و همچنین تولید محصولی برای تمام کاربران شروع کرد. او در ضد ویروس شید روش های جدیدی برای سرعت بخشیدن و انعطاف پذیر کردن ضد ویروس ابداع کرد.

دانلود آنتی ویروس "شید"

برای دانلود این آنتی ویروس قدرتمند که هم اکنون در مرحله آزمایشی (Beta) هست می تونید به سایت زیر برید. برای آپدیت آنتی ویروس، از قسمت "عضویت" سایت باید درخواست یوزر و پسورد بدید تا براتون ارسال بشه. چون در مرحله آزمایشی هست، رایگانه!


به گفته آقای آرمان نیری، فعلا امکان آپدیت آفلاین در این آنتی ویروس میسر نیست! اما پس از آپدیت اولیه، حجم آپدیت روزانه"شید" بسیار کم است! حجم آپدیت اولیه حدود 40 مگابایت است(شاید یه کم کمتر یا بیشتر).

من از آقای نیری توسط ایمیل پرسیدم:
"شید فقط آنتی ویروسه، پس در برابر تهدیدات اینترنتی باید چه کرد؟"
ایشون در جواب گفتن:
"به نظر ما فایروال و امکانات امنیتی موجود در اکثر ویندوزها (بخصوص نسخه‌های جدید) برای کاربران خانگی کافی است. لازم است بدانید که اکثر حمله‌های اینترنتی نیز از طریق ضدویروس شید قابل جلوگیری است چرا که در تقریبا تمام آنها فایلی بر روی رایانه ایجاد می‌گردد و محافظ فایل ضدویروس شید قابلیت شناسایی و حذف آن را دارد. ضمنا بدلیل پیشنهادات کاربران شید، شرکت شید در حال آماده سازی پک امنیتی شید نیز می‌باشد که در ماه‌های آینده در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت."


من الان از این آنتی ویروس در کنار فایروال کومودو استفاده میکنم و بسیار هم راضی هستم. به شما هم توصیه میکنم امتحانش کنید!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی