انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 372)
دوشنبه 15/9/1389 - 19:54 -0 تشکر 258854
وضعیت اعزام فضانورد ایرانی به فضا/ شناسایی الزامات زندگی در سفینه


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه فاز مطالعاتی طرح اعزام فضانورد ایرانی به فضا انجام شده است گفت: این طرح پس از تصویب شورایعالی فضایی وارد فاز عملیاتی می شود و گامهای بعدی آن با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح آخرین وضعیت اعزام فضانورد ایرانی به فضا گفت: گامهای اولیه این طرح برداشته شده و فاز مطالعاتی آن نیز در حد تعریف زیرسیستمها، زیر پروژه ها، برآورد اولیه هزینه ها و اینکه چه پروژه هایی در ابعاد مختلف برای تحقق این هدف باید شکل گیرد انجام شده که باید به شورایعالی فضایی ارائه شود.
وی با بیان اینکه در صورت تصویب این برنامه از سوی شورایعالی فضایی گامهای بعدی با سرعت بیشتری طی خواهد شد، خاطرنشان کرد: البته کار مطالعاتی این طرح کماکان در چند مرکز پژوهشی و دانشگاهها ادامه دارد.
 
تقی پور درباره این مطالعات به ابعاد مختلفی همچون پیش بینی آموزشهای لازم برای فضانوردان، انتخاب فضانورد و تربیت آنها اشاره کرد و به مهر گفت: این مراحل نیازمند زمان طولانی است. همچنین برای مطالعات پزشکی و شناسایی الزامات زندگی انسان در درون سفینه و فضا پروژه ای تعریف شده که مراحل مقدماتی آن در حال انجام است.
 
 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه آغاز جدی پروژه و زیر پروژه های آن منوط به تصویب این طرح در شورایعالی فضایی است در مورد زمان اجرای پروژه اعزام فضانورد نیز به مهر گفت: برآورد اولیه اجرای این طرح 10 سال بوده که رئیس جمهوری خواستار کاهش این زمان به 5 تا 6 سال دیگر شده اند.
 
تقی پور در مورد اهداف اعزام فضانورد به فضا با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اهداف مختلفی را برای این پروژه مدنطر دارد گفت: اساسا فناوریهای فضایی به عنوان یک نقطه هدف فناورانه، محور توسعه بسیاری از فناوریها در کشور می توانند قرار گیرند.
 
وی با تاکید بر اینکه فناوریهای مختلفی برای شکل گیری فناوری فضایی باید توسعه یابند به لزوم توسعه فناوری های الکترونیکی، هوافضا، مکانیک، متالوژی، فناوریهای مربوط به مهندسی سیستم و مدیریت پروژه اتشاره کرد و گفت: طبیعتا وقتی کشوری قادر است پروژه ای به این بزرگی را انجام دهد به این معنی است که از نظر  نظامات مدیریتی، سازماندهی مراکز پژوهشی و تربیت نیروی انسانی به یک حدی از بلوغ و توانمندی رسیده است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اضافه کرد: هدف عمده اثبات این قابلیت و دستیابی به این توانمندی ها است و به تبع آن کشور در بسیاری از ابعاد دیگر طبیعتا توانمند خواهد بود که خروجی های این پروژه ها می تواند کشور را از لحاظ اقتصادی در یک کلاس بالاتر قرار دهد.
 
 

 ما مي توانيم ....

سه شنبه 16/9/1389 - 0:23 - 0 تشکر 258957

من مطمئنم اینا فضانوردای ایرونی رو میبرن جیبشونو بزنند.دی:

 

 

 

سه شنبه 16/9/1389 - 1:12 - 0 تشکر 258966

D:

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

سه شنبه 16/9/1389 - 7:58 - 0 تشکر 258982

ان شاءالله به زودی و با موفقیت این اتفاق بیفته.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی