• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 689)
دوشنبه 15/9/1389 - 13:45 -0 تشکر 258591
زمان پخش برنامه‌های مناسبتی سیما در ایام محرم

زمان پخش برنامه‌های مناسبتی سیما در ایام محرم

 

  
   
بر اساس جدول پخش ویژه برنامه‌های محرم، سریال "خون بها " از 14 آذر ، یكشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه شب ها و سریال "تا رهایی " نیز پس از پایان این مجموعه از شبكه یك روی آنتن خواهد رفت. این شبكه فیلم‌های سینمایی " روشنی صبح دم "، " ریسمان سبز " و " داستان دوست " را برای پخش در روزهای تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته است.
 بیش از 40 فیلم ، سریال و تله تئاتر در دهه اول محرم امسال از شبكه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر جهان، به نقل از روابط عمومی سیما، پخش این برنامه‌ها از سه‌شنبه 16 آذر همزمان با اول محرم با محوریت تبیین ویژگی‌های نهضت حسینی بر اساس معارف قرآنی و نگاه بصیرت مدارانه و روزآمد به واقعه عاشورا، از شبكه‌های مختلف سیما آغاز خواهد شد. 

برنامه‌های امسال در ساختارهای مستند، تركیبی، میزگرد، گفتگو ، سخنرانی ، مداحی ، میان برنامه ، كلیپ و همچنین مجموعه های نمایشی و تله فیلم و تئاتر با رویكرد پیام مداری و بازیابی مفاهیم سیاسی - اجتماعی و عبرت‌های عاشورا پیش بینی شده است . 


یكی از رویكردهای پخش برنامه‌های مستند امسال ارایه تصویر مناسب و درست از جوشش مردم برای عزاداری حسینی در محرم و رونق، گرمی و شور این محافل همراه با شعور و بصیرت است كه پخش زنده عزاداری مردم شهرهای مختلف كشور به ویژه زنجان، یزد و كرمان در شبكه‌های یك، دو و سه از جمله این برنامه‌هاست. 

همچنین علاوه بر ایجاد بستر مناسب برای استفاده از مداحان جوان كشور، برای پخش برنامه‌های ذاكران شاخص اهل بیت (ع) در شبكه‌های مختلف برنامه‌ریزی خاصی شده است كه بر اساس آن، پخش مداحی و مرثیه‌خوانی حاج منصور ارضی از شبكه یك،‌ حاج محمود كریمی از شبكه دو، حاج سعید حدادیان از شبكه سه، حاج صادق آهنگران از شبكه چهار و حاج محمدرضا طاهری از شبكه تهران محور برنامه‌های عزاداری هر یك از این شبكه‌ها است. 


بر اساس جدول پخش ویژه برنامه‌های محرم، سریال "خون بها " از 14 آذر ، یكشنبه ، سه شنبه و پنجشنبه شب ها و سریال "تا رهایی " نیز پس از پایان این مجموعه از شبكه یك روی آنتن خواهد رفت. این شبكه فیلم‌های سینمایی " روشنی صبح دم "، " ریسمان سبز " و " داستان دوست " را برای پخش در روزهای تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته است. 

بازخوانی عنصر "بصیرت در نهضت امام حسین (علیه السلام) " و واكاوی رفتار شخصیت‌های آن برهه، از پیام‌های مهندسی شده در برنامه‌های معارفی سیماست كه براساس آن برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای حضور كارشناسی اساتید حوزه و دانشگاه از جمله آقایان علم الهدی، ابوترابی، حسینیان، رئیسی، آقا تهرانی، طائب ، پناهیان، ‌رحیم پور ازغدی، حسین شریعتمداری در میزگردها و برنامه‌های گفتگو محور سیما شده است.
 
همچنین برنامه "اشك مهتاب " با اجرای فرزاد جمشیدی و پخش گزیده‌ای از سخنان ماندگار آیات عظام بهجت و دستغیب و همچنین آیت‌الله جوادی آملی به بررسی عبرت‌های عاشورا می‌پردازد.
مستند " حریم ملكوت "، "با مومنان "، " میزگرد اشراق "، برنامه‌های " درسهایی از قرآن "، "آسمانی‌ها "، " سپیده و مه "، " یادخدا " و "طرحی برای فردا " و سخنرانی های تحلیلی در خصوص واقعه عاشورا ، سیمای شبكه یك را سیمای محرمی می كنند. 


شبكه دو سیما نیز 2 تله فیلم "فرمانده " و "مقصد " از تولیدات این شبكه و فیلم های سینمایی "به نام خدای حسین " محصول مشترك ایران و بحرین و "حمزه و عباس " محصول مشترك ایران و سودان را برای تاسوعا و عاشورا و همچنین دو سریال 13قسمتی "بچه‌های مهتاب "و " بچه های تكیه محله ما " رابرای دهه اول محرم مهیا كرده است. 

برنامه "فانوس " هم با اجرای مجریان نوجوان ، ابعاد سیاسی و اجتماعی نهضت حضرت سیدالشهدا (ع) را برای كودكان و نوجوانان تبیین می‌كند. این شبكه همچنین با هدف ترویج فرهنگ و معارف اهل بیت (ع) در فضای وب ، در 10 مستند 20 دقیقه ای به بررسی وبلاگ ها و سایت ها ، با موضوع امام حسین ( علیه السلام) می پردازد. 


به گزارش روابط عمومی سیما ، پخش 10 فیلم سینمایی با محوریت نهضت حسینی و همچنین پیش بینی برنامه چالشی "استوا " از برنامه‌های ویژه شبكه سه در دهه اول محرم است. در این برنامه بحث های جدی و چالشی درباره شبهات قیام حسینی مطرح خواهد شد. 


میزگرد " مصباح هدایت " نیز پاسخگوی سئوالات گوناگون در خصوص نهضت حسینی و برنامه "كربلا تا اربعین " ویژه برنامه پاسخ به پرسشهای دانشجویان خواهد بود . فیلم های سینمایی "سفیر " ، "فرستاده " و "صنم " نیز در شب‌های تاسوعا و عاشورا نیز از شبكه سه روی آنتن خواهد رفت . 

همچنین برنامه های "سمت خدا " ، " آبشار عطش " ، " لحظه‌های بارانی " ، " نجوا " ، " زمزمه عشق " و مستند " محرم در ایران " را در این ایام پخش خواهد كرد. سخنرانی های مذهبی حجج اسلام علم الهدی ، انصاریان ، خاتمی ، صدیقی ، پناهیان ، نقویان ، میر باقری ، فاطمی نیا و مدیحه سرایی ذاكران اهل بیت نیز در جدول پخش برنامه های این شبكه قرار دارد . 

با توجه به ساختار و مخاطبان خاص شبكه چهار ، سخنرانی های كوتاه از علامه جعفری و حضرت آیت الله حسن زاده آملی ، میزگردهای "معرفت " و برنامه های تركیبی "نگاه غرب به حماسه كربلا " ، "عاشوراپژوهی " ، "معرفی كتب محرم " ، "مقتل خوانی " ، "آشنایی با فرهنگ عزاداری درایران و دیگر كشورهای جهان " و "معرفی هنرمندان عاشورایی " ، تدارك ویژه شبكه چهار برای مخاطبان خود است. 

هم چنین تله فیلم های "دیگر تنها نیستم " و "ژرفا " ویژه تاسوعا و عاشورا و سریال " معصومیت ازدست رفته " ازاین شبكه روی آنتن خواهد رفت. برنامه "اردیبهشت " نیز در ده روز اول ماه محرم به نقش زنان در نهضت امام حسین (ع) خواهد پرداخت . 

شبكه تهران نیز با اعلام پخش 10فیلم سینمایی در دهه اول محرم ، مجموعه نمایشی "شاید برای شما هم اتفاق بیافتد " ویژه محرم و فیلم‌های سینمایی " توكل " ، " تفاخر " ، " مومو " در روزهای تاسوعا و عاشورا پخش خواهد كرد. میزگرد " تا نیایش " و دو مجموعه "تسبیح فرات " و "درس عاشورا " در قالب سخنرانی مذهبی از برنامه های این شبكه برای دهه اول محرم است. 

شبكه تهران همچنین برنامه‌های " شب های مرثیه " ، "دلدادگان حسینی " ، " حدیث شیدایی " و پخش مراسم عزاداری در محلات تهران و مناطق مختلف استان را در نظر گرفته است . 

شبكه های 3گانه اروپا ، آمریكا ، آسیای جام جم ، برنامه هایی با ساختار مستند ، تركیبی ، میزگرد و میان برنامه با عناوین "مشك " ، "حسینیه " ، "چكامه " ، " معراج عشق " ، " روشنا " ، "شمیم " و "با كاروان عاشورایی " را برای ایرانیان خارج از كشور تدارك دیده‌اند.
شبكه آموزش سیما، با مجموعه نمایشی "حماسه كربلا " و تولید و پخش بیش از 3900 دقیقه برنامه ویژه محرم، حال و هوایی عاشورایی خواهد گرفت. 

برنامه‌های " گل آموز "، مقتل خوانی "، " صبحی دیگر "، "رادیو هفت "، " مشاعره آیینی "، " معراج عشق "، "درس‌ها و عبرت‌های عاشورایی "، " حماسه كربلا "، "نغمه‌های عاشورایی "، " كیمیا "، " ایران زیبا "و " 7 و 7 دقیقه " نیز با محوریت نهضت حضرت سیدالشهداء (علیه السلام) ازاین شبكه پخش خواهد شد. 

به گزارش روابط عمومی سیما، با توجه به رویكرد تبیینی و محتوایی برنامه‌های شبكه قرآن ومعارف ، 6 برنامه تركیبی ، چهاربرنامه مستند و یك میزگرد به همراه سخنرانی‌های مذهبی، بحث‌های كارشناسی و مداحی در دهه اول محرم از این شبكه روی آنتن خواهد رفت.
 
برنامه بررسی "كتب عاشورایی " در 60 برنامه 5 دقیقه ای به كتاب شناسی محرم خواهد پرداخت. "حدیث نی " برنامه دیگری از شبكه قرآن و معارف است كه درباره خطبه حضرت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) تولید شده است . ویژه برنامه "پیرغلامان " و فیلم های سینمایی "مسیرعشق " ، "ستاره خضراء " ، "زائرحسین " و "صحرای كربلا " و نیز سریال "شب دهم " دیگر ویژه برنامه هایی شبكه قرآن و معارف سیما برای محرم است . 


شبكه مستند سیما كه از طریق دستگاه‌های گیرنده دیجیتال قابل دریافت است، مستند 13 قسمتی "اهل سوگ " را از اول محرم پخش خواهد كرد. 

این برنامه‌ها در حالی پیش بینی شده كه پخش سریال مختارنامه امسال حال و هوای مناسبی برای ورود به ماه محرم و تحلیل روزآمد واقعه عاشورا ایجاد كرده است.

 

 

 

دوشنبه 15/9/1389 - 20:33 - 0 تشکر 258872

قبلا دوستان گذاشته بودند

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی