انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 1091)
دوشنبه 15/9/1389 - 11:29 -0 تشکر 258438
پذیرش واقعیتهای زندگی

امام حسین ( ع) : خداوندا به آنچه تو از آن راضی هستی رضایت دارم ، و تسلیم خواست و فرمان تو هستم ، چرا که معبودی جز تو نیست .

سختی ها و تلخی ها و مصیبت هایتان را در کنار خوشی ها و کامیابی ها با فرزندانتان مطرح کنید . در حد ظرفیت و توان ، آنها را به واکنش درست تشویق کنید . آنها باید زندگی را همانگونه که جاری هست حس کنند. بهتر است فرزندان ما یاد بگیرند که اگر چه برخی از مشکلات قابل تغییرند ، بعضی از آنها تغییر نمیکنند. اگر آنها بدانند که در کجا و در چه شرایطی باید با واقعیت ها سازگار شوند و در کجا و در چه شرایطی باید واقعیتها را با خود سازگار کنند ، آنگاه به هوشمندی و توانمندی واقعی دست یافته اند. راه خوشبخت کردن فرزندان این نیست که ما مشکلات و موانع را از سر راه آنان برداریم. گاهی اوقات خوشبخت بودن ، همزیستی معنادار با همین موانع و مشکلات نیز هست .کودکانی که در ابتدا با چنین نگرشی تربیت میشوند در مقابل ناامنی ها و مصیبت های زندگی مصونیت می یابند .   

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی