دانش و فن آوری (بازدید: 408)
يکشنبه 14/9/1389 - 16:49 -0 تشکر 258172
تصاویر شگفت انگیز توفانهای تندری


یک عکاس آماتور در ماه جولای تصاویری شگفت انگیز از توفانهای تندری غرب گلاسگو در مونتانای آمریکا تهیه کرد که شاهکار این تصاویر جایزه مجله "نشنال جغرافی" را دریافت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، "شان هیوی" 34 ساله، برقکار، یک عکاس آماتور است که از ترکیب سه تصویر از 400 فریم موفق شد تصاویری پانارامیک از ابرهای فوق انرژی توفانهای تندری غرب گلاسگو در ماه جولای به دست آورد.

این عکاس آماتور از 7 سال قبل از توفانها عکسبرداری می کند و یکی از تصاویر وی از توفان جولای امسال جایزه بهترین عکسهای National Geographic را دریافت کرد.

این شاهکار عکاسی "Mothership" (کشتی مادر) نام دارد چرا که این تصویر مربوط به توده ابری است که شبیه به سفینه بیگانگان فضایی است. در تصویر Mothership  یک توفان تندری فوق انرژی با قطر حدود 10 مایل (16 کیلومتر) با سرعت باد حدود 85 مایل بر ساعت (حدود 137 کیلومتر بر ساعت) حرکت می کند.

براساس گزارش دیلی میل، این عکاس در زمانی که این توفان بین گلاسگو و شهر "هیندزدیل" در حرکت بود به مدت دو ساعت از آن عکسبرداری کرد که حاصل تمام آن فریمها عکس Mothership شد.
 
 

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 14/9/1389 - 16:53 - 0 تشکر 258178

منبع: خبرگزاری مهر

 ما مي توانيم ....

يکشنبه 14/9/1389 - 16:54 - 0 تشکر 258180 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی