بهداشت و سلامت (بازدید: 361)
شنبه 13/9/1389 - 19:45 -0 تشکر 257908
مادران باردار مراقب جنین خود باشند

تحقیقات جدید نشان می دهد که تغذیه مادران باردار نه تنها جنین را به بوها و مزه ها حساس می کند، بلکه باعث بروز تغییرات فیزیکی در مغز آن ها می شود که مستقیماً روی نوع تغذیه و خوراک کودکان در آینده تأثیر می گذارد.

به نقل از medicalnewstoday، محققان مرکز پزشکی دانشگاه کلورادو در مطالعات خود دریافتند که اهمیت تغذیه سالم در دوران بارداری تأثیر به سزایی روی آینده تغذیه ای کودک آن ها ایفا می کند.

به عنوان مثال، اگر مادر در دوران بارداری خود از مواد مخدری چون الکل استفاده نماید، جنین داخل رحم هم پس از تولد تمایل به استفاده از آن ماده پیدا می کند چرا که جنین فکر می کند هر ماده ای که از طریق جفت به او

می رسد برای او مفید است و چنانچه مادر غذای سالم مصرف کند، جنین به مصرف غذای سالم خو می گیرد.

محققان با مطالعه روی موش ها دریافتند که حس بویایی بچه موش ها با توجه به غذایی که مادرشان می خورد تغییر می کند.

در این آزمایش ها محققان دریافتند که این پدیده تغییراتی در بخش بویایی مغز که پردازش گر بوها است، ایجاد می کند چرا که بوهای موجود در مایع آمنیوتیک روی رشد سیستم بویایی تأثیر می گذارد.

در واقع، شناخت عوامل مؤثری که روی انتخاب غذا و گوارش آن تأثیرگذار است، در طراحی راه کارهایی برای بهبود کیفیت سلامت جنین، کودک و افراد بالغ حائز اهمیت است.

منبع :خبرگزاری ایسکانیوز

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی