سينما و تلویزیون (بازدید: 386)
شنبه 13/9/1389 - 11:14 -0 تشکر 257685
مروری بر کارنامه مریلا زارعی

 

مریلا زارعی در بیست سالگی و با بازی در مجموعه ای تلویزیونی فعالیتش در سینما را شروع کرد، در همان سال ها در فیلم ها و مجموعه های مختلف که تعدادی از آنها مانند "دبیرستان خضرا" و "کهنه سوار" پرمخاطب هم بودند مقابل دوربین رفت و شانس همکاری با محمد رحمانیان در مجموعه متفاوت "هوای تازه" و نمایش تلویزیونی "خانه های اجاره ای" را به دست آورد.

اما نقطه عطف کارنامه بازیگری زارعی "دوزن" به کارگردانی تهمینه میلانی بود، فیلمی که مورد توجه منتقدان و مردم قرار گرفت و البته توانایی های این بازیگر را بیش از پیش نشان داد، با "دو زن" مسیر حرکت زارعی در سینمای حرفه ای هموارتر شد. او بازهم در فیلم هایی از میلانی مقابل دوربین رفت و در تمام این آثار بازی هایی قابل توجه به یادگار گذاشت.

همکاری با میلانی این فرصت را برای زارعی به وجود آورد تا در "سربازهای جمعه" به کارگردانی مسعود کیمیایی مقابل دوربین برود و سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل و تندیس بازیگر نقش دوم زن از جشن خانه سینما را به دست آورد.

نقطه عطف دوم کارنامه زارعی با "سربازهای جمعه" رقم خورد، زارعی که پیش از این به نظر می رسید می تواند بازیگر نقش زنان پرانرژی و شاد از طبقه متوسط شهری باشد در "سربازهای جمعه" پرسونای قبلی را شکست و در سیمای زنی رنج کشیده، شکسته و ناامید ظاهر شد. تصویر تکان دهنده ای که او از این زن قربانی شرایط و خانواده در "سربازهای جمعه" به یادگار گذاشت بیش از همه بازیگران این فیلم در یاد مانده است.

زارعی از معدود بازیگران حرفه ای است که هرگز رابطه اش را با تلویزیون قطع نکرده است، همزمان با به شهرت رسیدن در سینما در مجموعه های "ولایت عشق"، "دریایی ها"، "پلیس جوان" و... بازی کرده که تجربه هایی متفاوت برای او رقم زده اند و مهمتر از آن به این کمک کرده اند تا چهره او برای مخاطب عام و قشری که کمتر به سینما می روند شناخته شود.

در سال های اخیر زارعی تلاش کرده دو جریان را همسو با هم دنبال کند، هم در فیلم هایی بازی کرده که در جذب مخاطب موفق بوده مانند "خروس جنگی" و هم فرصت همکاری با کارگردان هایی مثل ابراهیم حاتمی کیا، اصغر فرهادی و مسعود کیمیایی را از دست نداده است. حاصل این نگاه حفظ موقعیت او به شکلی توامان در سینمای حرفه ای و هنری است.

مریلا زارعی بازیگری قابل اعتماد است، هم برای تهیه کنندگانی که به فروش فیلم هایشان فکر می کنند، هم کارگردان هایی که به دنبال تجربه کردن هستند. نقش آفرینی زارعی در "خروس جنگی"، "نصف مال من، نصف مال تو" و کمدی مفرح "نیش و زنبور" به یک اندازه قابلیت او را در بازیگری نشان می دهد که تجربه دشواری مثل "درباره الی"،"کیفر" و "دیگری".

زارعی در "دیگری" نقش زنی روستایی را بازی کرده که نمی تواند سرنوشتش را آن طور که خود می خواهد انتخاب کند، بازی او در کنار محمدرضا فروتن یکی از امتیازهای اولین فیلم مهدی رحمانی است که فضایی واقع گرایانه دارد، در این فضا بازی روان زارعی همسو با هدفی است که کارگردان دارد و معصومه (زارعی) را به شخصیتی قابل باور تبدیل کرده است.

بازی های به یاد ماندنی در کارنامه زارعی کم نیستند، حضور در "درباره الی" و دیده شدن در میان انبوهی بازیگر و نشان دادن تغییر و تحول های یک شخصیت به شکلی قابل باور و با استفاده از میمیک چهره از نقاط برجسته کارنامه زارعی است. اما به همان اندازه حضور او در نقشی مکمل در فیلم سینمایی "کیفر" به کارگردانی حسن فتحی دیدنی است. در نقش زنی رنج کشیده که تلاش می کند مصمم و قوی به نظر برسد و شکست های زندگی را نادیده بگیرد.

مریلا زارعی در ۱۵ سالی که در سینمای ایران حضور داشته مسیری رو به رشد را طی کرده. او می توانست بازیگر مکمل فیلم هایی از جنس "پاتک" یا "روی خط مرگ" باشد یا به بازی در مجموعه هایی تن دهد که هرگز در خاطر مخاطب نمی مانند اما با هوشمندی و به شکلی تدریجی طبقه بازیگری اش را تغییر داد و فرصت درخشش در نقش هایی دشوار را به دست آورد.

منبع :خبرگزاری مهر

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 13/9/1389 - 14:22 - 0 تشکر 257812

کارنامه اش رو دیدم همه اش صفر بود تازه معدلش هم کم بود باید تنبیهش کرد.دی:

 

 

 

شنبه 13/9/1389 - 14:22 - 0 تشکر 257813

کارنامه اش رو دیدم همه اش صفر بود تازه معدلش هم کم بود باید تنبیهش کرد.دی:

 

 

 

شنبه 13/9/1389 - 14:40 - 0 تشکر 257825

خوب بود

شنبه 13/9/1389 - 16:9 - 0 تشکر 257850

سلام
ممنون از مطالبتون عالی بود.
مریلا زارعی بازیگر خوبی است مخصوصا در فیلم درباره الی قشنگ بازی کرده بود.
موفق باشید

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

شنبه 13/9/1389 - 20:7 - 0 تشکر 257915

به نظر من نقطه قوت كارنامه بازیگریش فیلم درباره الی هست

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی