انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 400)
شنبه 13/9/1389 - 10:16 -0 تشکر 257674
مختار زمان خود باشیم

همانگونه که مختار در واقعه کربلا به دور از اباعبدالله الحسین (ع) حضور نداشت و بعد از آزادی از زندان شعار یا لثارات الحسین را سرداد...فهمیدم که هرچند ما و پدرانمان هم در این واقعه حضور نداشتیم اما میتوانیم مختار زمان خود باشیم.

در این زمانه وانفسا که همچنان جهل بر دین و دنیای ما میتازد ما هم می توانیم مختار زمان خویش باشیم و شعار اورا بر زبان بیاوریم. براستی اگر از ما شیعیان بخواهند برای خونخواهی حسین و یارانش شمشیر به دست بگیریم چند نفر محیا میشوند.؟ چند نفر از ترس مسلم را در کوچه های شهر جا میگذارند؟ چند نفر نامه مینویسند که حسین بیا؟

اکنون که دین و دنیایمان را بدست خودمان تباه میکنیم چه ادعای مضحکی است که آماده خونخواهی حسین هستیم. دروغ نقلی است در دهانمان که با غیبت همراه میکنیم و با تهمت قورت میدهیم! نمازهای قضا شده و دعا نکردن برای فرج امام زمان گل سینه های ما شده اند! محرم نزدیک است و زمان پول خرج کردن و خودنمایی برای غذادادن و چسباندن زرق و برق به ساختمان هایمان شده و جالب اینکه هر چیزی رادر این ایام میخواهیم ست کنیم! خانمها از روسری و مانتو تا کفش و ... همه را مشکی و بامارکهای معروف ست میکنند تا در قبال پسرانی که به تماشایشان درخیابان های شهر میروند کم نیاورند و با آنها هماهنگ شوند.

حسین برای این کشته شد؟ وای برما که درروز رستاخیز سیاهی لباسهایمان را هماهنگ با بخت خود میبینیم. حسین اکنون از حسین زمان خویش تنهاتر است...

به خود آییم... محرم نزدیک است. او کشته اشک است و با اشکهایمان یاد اورازنده نگهداریم. باشد که موثر واقع شود

شنبه 13/9/1389 - 19:9 - 0 تشکر 257893

سلام
چیز تكان دهنده ای رو بیان كردید...واقعا الان چند نفرمون حاضریم در صف مهدی زهرا، و ادامه دهنده ی راستین راه حسین(ع) باشیم؟؟؟ همه ی ما خودمون رو عاشق امام حسین و اهل بیت می دونیم اما باید دید در "میدان عمل" چه كار می كنیم
حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی