انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 381)
شنبه 13/9/1389 - 6:58 -0 تشکر 257636
تعداد ستاره های جهان سه برابر شد!

کشف توده ای جدید از ستارگان؛
 
اینگونه به نظر می آید که آسمان شب پر ستاره تر از چیزی باشد که به نظر می آید زیرا مطالعات جدید نشان داده اند جهان می تواند سه برابر تعداد ستاره هایی که دانشمندان در گذشته آن را محاسبه کرده بودند را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اگر دوست دارید حساب تعداد جدید ستاره های جهان را داشته باشید بهتر بدانید که تعداد تخمینی جدید ستاره های جهان 300,000,000,000,000,000,000,000 یا 300 سکستیلیون است.

در این مطالعه یکی از فرضیه های کلیدی اخترشناسان مورد سوال قرار گرفته است: بیشتر کهکشانها از ویژگی هایی مشابه کهکشان راه شیری برخوردارند.

در یکی از دو مطالعه جدیدی که روز چهارشنبه اول دسامبر 2010 در نشریه نیچر منتشر شد، اعلام شده بود که ستاره های کوتوله سرخ رایجترین و بیشترین ستاره های موجود در جهان هستند. مطالعه ای که در آن تعداد جدید ستاره های جهان تخمین زده شده توسط یکی از اخترشناسان دانشگاه ییل انجام گرفته است، این اخترشناس در مطالعات خود اعلام کرده تعداد ستاره های کوتوله سرخ نسبت به آنچه در گذشته تصور می شد بسیار بیشتر است و از این رو تعداد ستاره های جهان نیز بیشتر از تعدادی هستند که در گذشته تصور می رفت.

ستاره های کوتوله سرخ که ابعاد آنها یک پنجم ابعاد خورشید زمین است به آرامی سوخته و طول عمر آنها نسبت به طول عمر ستاره های بزرگتر و درخشانتر مانند خورشید در مرکز سامانه خورشیدی بیشتر است.

زمانی که دانشمندان پیش از این تعداد ستاره های جهان را تخمین زده بودند، فرض را بر این گذاشته بودند که تمامی کهکشانهای جهان به همان اندازه از ستاره های کوتوله سرخ برخوردارند که کهکشان مارپیچی راه شیری برخوردار است. بیشترین میزان درک انسان از جهان هستی از رصدها و مشاهداتی است که از درون کهکشان راه شیری داشته و سپس با برونیابی این داده ها به شناسایی جهان پرداخته است.

اما در حدود یک سوم از کهکشانها در جهان مارپیچی نیستند و در عوض بیضی شکل هستند و دانشمندان نیز دریافته اند که این کهکشانها نسبت به راه شیری بسیار متفاوتند. از این رو دانشمندان با استفاده از تلسکوپ کک در هاوایی توانستند هشت کهکشان دور افتاده و بیضی شکل را مورد بررسی دقیق قرار داده و نشانه های نوری بسیار مشابه آنها را بررسی کنند و دریابند که این کهکشانها نسبت به کهکشانهای راه شیری مالک تعداد بسیار بیشتری از کوتوله های سرخ هستند، تعدادی 10 تا 20 برابر حد انتظار دانشمندان که می تواند تعداد پیشین ستاره های جهان را از 100 سکستیلیون به 300 سکستیلیون افزایش دهد.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، اما دانشمندانی دیگر از جمله ریچارد الیس از موسسه تکنولوژیکی کالیفرنیا بر این باورند با وجود اینکه این تخمین دور از ذهن نیست اما دارای ابهامات زیادی است که از آن جمله می توان به این نکته اشاره کرد که در این مطالعه ساختار شیمیایی کوتوله های سرخ کهکشان راه شیری با کهکشانهای بیضی شکل مشابه در نظر گرفته شده است و این می تواند نتیجه مطالعات را با شبهاتی مواجه کند.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

شنبه 13/9/1389 - 8:55 - 0 تشکر 257660

فقط میشه گفت خدایا، بزرگیتو برم!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

شنبه 13/9/1389 - 12:46 - 0 تشکر 257740

کوتوله سرخ چیه؟؟؟
خداشکر هر روز یه رنگشون کشف می شه نارنج سیاه سفید قهوه ای....!!

بزرگترين افسوس آدمي اين است که حس ميکند ميخواهد اما نميتواند و به ياد مي آورد زماني را که ميتوانست اما نمي خواست....ئ

شنبه 13/9/1389 - 16:5 - 0 تشکر 257848

به نظر می رسد که نجوم و اخترفیزیک در طول این سالها تکان های اساسی خواهند خورد!

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی