سينما و تلویزیون (بازدید: 554)
پنج شنبه 11/9/1389 - 11:51 -0 تشکر 256857
نقد سریال خوش نشی ها در سایتها

سعید آقاخانی که چندی پیش سریال “زن بابا” را روی آنتن داشت، در برهوت سریال های کمدی و طنز سیما با مجموعه طنز “خوش نشین ها” توانست بخشی از بینندگان را پای گیرنده ها بنشاند؛ سریالی که در مدت زمان پخش با واکنش متفاوت منتقدان مواجه شد و در نهایت به خاطر استفاده از کلمات نامناسب و ادبیات بد مورد انتقاد قرار گرفت. 

به گزارش دمساز وی به تازگی در گفت و گویی با ارگان رسمی سازمان صداوسیما (هفته‌نامه سروش) که بخشی از تازه‌ترین  شماره خود را در قالب یک پرونده به گفت وگو  با عوامل “خوش نشین ها” اختصاص داده، گفته است که حاضر نیست با لودگی بیننده را بخنداند.

 

 بیننده از کار طنز توقع خندیدن دارد اما به چه قیمتی؟!

 

آقاخانی در خصوص دیدگاه خود نسبت به آثاری که با هر ترفندی سعی در خنداندن مخاطبانشان دارند اذعان داشته است: درست است که بیننده از کار طنز توقع خندیدن دارد اما به چه قیمتی؟! ما در این مجموعه وقتی با صحنه ای مواجه می شدیم که احساس کردیم جایی برای شوخی ندارد یا حتی ما توانایی آن را نداریم که آن را شوخی تولید کنیم این کار را نکردیم و فقط قصه را روایت کردیم. 

با لودگی و زوری خنداندن موافق نیستم 

وی در ادامه این گفت وگو خاطرنشان کرده است: ما در برخی قسمت های کار که ملاحظه کردید شاید چیزی برای خندان نداشتیم و اگر می خواستیم در آن بخش ها حرکتی کنیم باید به سمت لودگی می رفتیم که من اصلا با لودگی و زوری خندان موافق نبوده و نیستم. 

نمی خواهم مدعی باشم که بیننده از خنده ریسه می رود 

کارگردان “خوش نشین ها” در عین حال افزوده است: به هر حال نمی خواهم مدعی باشم که وقتی بیننده هر قسمت از “خوش نشین ها” را می بیند از خنده ریسه می رود اما معتقدم تمام تلاش را کردیم که اگر بیننده لبخندی هم با دیدن این سریال بر لبانش نقش می بندد از ته دلش باشد. 

  

          عکس  سریال خوش نشین ها از زاویه ای دیگر

نمی شود که بازیگر کاسه داغ تر از آش باشد 

علی صادقی که با نقش دانیال تکرار تیپ مجموعه‌های قبلی خودش را به نمایش گذاشته در پاسخ به این سوال که چقدر برای نشان دادن شخصیت های نقش هایش تلاش می کند، می‌گوید: هر چقدر که کارگردان بخواهد تلاش می کنم به نظرم تلاش باید دسته جمعی و گروهی باشد، به هر حال نمی شود که بازیگر کاسه داغ تر از آش باشد یعنی اگر بخواهم واضح تر توضیح بدهم این است که هر چقدر یک گروه(عوامل پشت و جلو دوربین) تلاش می کنند بازیگر هم باید برای کار مایه بگذارد بنابراین من برای بهتر شدن نقش هایم و انرژی گذاشتن بیشتر به گروه نگاه می کنم. وقتی کارگردان یک مجموعه کار را به بازیگر بسپارد و خودش را راحت کند بالطبع دلیلی وجود ندارد که من هم بیش از او تلاش کنم. 

من را فقط در یک شخصیت می بینند  

وی در باره انتخاب نقش های اش توضیح داده است: واقعیتش اینجا نقشی به من پیشنهاد نمی شود که بخواهم در انتخاب وسواسی داشته باشم تقریبا همه نقش هایی که به من پیشنهاد می شوند به نوعی یک شکل اند و فکر می کنم این به خاطر چارچوب کارهایی است که برای طنز طراحی می کنند و شاید هم من را فقط در یک شخصیت می بینند. 

علی صادقی باهوش است و تصمیم می گیرد 

این در حالی است که یکی از نویسندگان این مجموعه طنز معتقد است اگر به ذات شخصیت ها در مجموعه توجه کنید هیچ گونه تکرار دیده نمی شود. 

سعید جلالی که به عنوان تجربه دوم کار طنز پس از سریال “زن بابا” در نگارش “خوش نشین ها” با علیرضا کاظمی پور همکاری کرده است، در ادامه از بازی علی صادقی به عنوان شاهدی برای اثبات مدعایش یاد کرده و می گوید: علی صادقی در کارهای قبلی اش نقش یک آدم هپلی، بی خیال و گیج و دست و پاچلفتی را بازی کرده است اما در اینجا می بینیم که خیلی باهوش است و تصمیم می گیرد و می رود برای پدرزنش مامور می آورد و کاملا شخصیت جدی دارد.

پنج شنبه 11/9/1389 - 13:37 - 0 تشکر 256935

به نظر من خیلی خیلی سریال ضعیف و ضد اخلاقی بود . واقعا نویسنده و کارگردان این اثر باید مورد سوال قرار بگیرن. خیلی حرفهای زشت و زننده ای در این سریال گفته میشد و هیچ کس احترام دیگری رو نداشت. واقعا مایه تاسفه .

خدا در همین نزدیکی است
پنج شنبه 11/9/1389 - 13:48 - 0 تشکر 256945

با سلام
ولی به نظر من خیلی هم قشنگه مخصوصا قضی silent

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 11/9/1389 - 17:41 - 0 تشکر 257002

به نظر من این عیب از صدا وسیما است که به فکر یک طنز شبانه درست وحسابی برای مردم نیست. حالا که دیگر محرم وصفر نزدیک است باید صداوسیما به جای سریال های بی نهایت به فکر لبخند مخاطبان خود نیز باشد چنانکه قبلا بود.....

پنج شنبه 11/9/1389 - 20:9 - 0 تشکر 257118

من نمیدونم این سریال طنز بود یا دعوا و دگیری
جرو بحث هاشون بیش از حد بود
از روی ناچاری مجبوریم ببینیم چون تلویزیون چیز دیگه ایی نداره!!!!

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

پنج شنبه 11/9/1389 - 20:28 - 0 تشکر 257139

به نژرم سریال متوسطی بود . موارد خوب و بد زیادی داشت

راز یک زندگی زیبا این است

که امروز با خدا گام برداری

و برای فردا به او اعتماد داشته باشی.....

پنج شنبه 11/9/1389 - 21:59 - 0 تشکر 257250

خب بعضی تکه های خنده دار هم داره ولی در کل خیلی زشت با هم حرف میزنند. دانیال به زنش میگه جوری میزنم تو دهنت که پر خون شه (دقیقا تو همین مایه ها بود)!!!!!!!! من واقعا شوکه شدم که چطور به این حرفها اجازه پخش دادن.

خدا در همین نزدیکی است
پنج شنبه 11/9/1389 - 22:22 - 0 تشکر 257278

راستش با اینکه فامیل ما رییس همه این ها هست و این سریال هم زیر نظر خودش بود اما من با این سریال حال نکردم و در کل مال نبود البته نظر شخصی هست!!!؟

جمعه 12/9/1389 - 0:37 - 0 تشکر 257319

سلام
از همه ی اینها بگذریم(جر و بحث، ترویج پول پرستی با شخصیت پدرام، بی ادبی و بددهنی و...) چیزی كه توجهمو جلب كرد احترامی بود كه بچه های این سریال به پدر و مادرشون می ذاشتن.
حق یارتون

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

جمعه 12/9/1389 - 13:7 - 0 تشکر 257382

خوش نشینها خیلی فیلمه باحالیه.
مخصوصا حلیمه سعیدی که میگه شما جیب ما رو نزن ......................

 

 

 

جمعه 12/9/1389 - 13:28 - 0 تشکر 257403

با سلام به همه دوستان عزیزم
به نظر من سریال خوبیه ولی می تونیست خیلی خیلی بهتر باشه . موضوع خیلی جالبی به نظر من نداره و یکم خیالی پیش میره ولی در کل میشه گفت خوبه
مرسی دوست عزیزم

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی