سينما و تلویزیون (بازدید: 405)
سه شنبه 9/9/1389 - 22:20 -0 تشکر 256052
هالیوود ایات قران را هدف قرار گرفته است

فارس: رئیس مركز دكترینال امنیت بدون مرز ایران گفت: هالیوود با ساخت فیلم‌‌های ضد اسلامی، آیات تأثیرگذار قرآن را هدف قرار داده است.

حسن عباسی دوشنبه شب در كارگاه بررسی روند سینمای معناگرای جهان در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم‌های قرآن و عترت (تسنیم) با بیان اینكه اصفهان بیش از 10 سال پایتخت اصلی ترویج اسلام بوده است، اظهار داشت: دوره صفویه كه اصفهان پایتخت بود، تنها دوره‌ای محسوب می‌شود كه نگاه دینی به مرحله جامعیت رسید.

وی افزود: اصفهان عظیم‌ترین دائره‌المعارف‌ها را در زمینه‌های دینی رقم زد و در این ارتباط مرحوم مجلسی تلاش بسیاری داشت و علوم شیعی عمیق‌تر از آنكه در نجف و قم بروز پیدا كند در شهر اصفهان متجلی شد.

رئیس مركز دكترینال امنیت بدون مرز ایران با اشاره به اینكه معنا در جسم نیست و تنها در انگاره فطرت بروز پیدا می‌كند، تصریح كرد: عالم نیز این سازگاری را دارد كه از ظاهر یك دانشمند به بطن وی پی ببرد كه دستش خالی است.

عباسی تعلیق در یك فیلم را مشكل واقعیت‌ها دانست و بیان داشت: چیزی كه یك فیلم را هیجان‌انگیز می‌كند تعقیب واقعیت‌هاست كه در فیلم به كشف می‌رسد و هنرمند باید هنرش را تعلیق كند.

وی با بیان اینكه در دوره‌ای 10 ساله و از سال 2000 به بعد، سلسله فیلم‌های هری پاتر نوعی اصالت جادو را شكل داد، تصریح كرد: این اصالت در 5 هزار سال گذشته در آسیای میانه رواج داشته است.

رئیس مركز دكترینال امنیت بدون مرز ایران با اشاره به اینكه سینما از سه گزاره صفت، رسانه و هنر شكل یافته است، بیان داشت: این سه حوزه نسبت باید در زمینه فیلمسازی همپوشانی داشته باشد تا به یك نظام معناگرا در فیلم برسد.

عباسی به اینكه به انسان‌ها در حوزه فلسفه و حكمت هنر به دو صورت وحی می‌شود، اظهار داشت: در نگاه وحی الهی انتقال وحی به فكر و پس از آن وحی به عقل و حس تبدیل شده كه این حس هنر را به وجود می‌آورد.

وی با اشاره به اینكه در فلسفه هنر، وحی شیطانی به غریزه وحی تبیین می‌شود، تصریح كرد: تبیین ذهنی و فكری وحی در فلسفه هنر وحی شیطانی به حس و هنر مبدل می‌شود كه در فلسفه شیطانی وحی به عقل و حس و در حكمت الهی به ذهن و فكر مبدل می‌شود.

رئیس مركز دكترینال امنیت بدون مرز ایران با اشاره به اینكه در حال حاضر قدرت سخت جای خود را به قدرت نرم داده است، گفت: در قدرت سخت كار با پذیرش اجباری و اراده دیگری انجام می‌شود كه در آن همراه با تشویق و تنبیه است.

عباسی ادامه داد: در قدرت نرم پذیرش اختیاری و با اراده دیگری است كه این قدرت به دو نوع ارعاب و ارشاد می‌انجامد و اگر فرد به كاری دعوت شود كه برای صاحب قدرت عوایدی نداشته باشد، این ارشاد است.

وی به واژه اینترتیمنت (سرگرمی) و به‌كارگیری آن در تیتراژ ابتدایی فیلم‌ها و سریال‌های خارجی اشاره كرد و بیان داشت: به‌كارگیری این واژه در فیلم‌های هالیوودی به این معناست كه تماشای فیلم مانند یك سرگرمی است.


رئیس مركز دكترینال امنیت بدون مرز ایران بیان داشت: تهاجم فرهنگی اسلام علیه جهان غرب موجب شده كه فیلم‌ها و سریال‌های غربی به سمت و سوی شیطانی پیش برود.

عباسی با اشاره به اینكه همه تهدیدات را می‌توان به فرصت تبدیل كرد، گفت: نمونه این تبدیل فرصت‌ها در هشت سال دفاع مقدس نمود یافت.

وی با بیان اینكه جهان غرب باید عملیات چریكی را از حزب‌الله لبنان یاد بگیرد، بیان داشت: در جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان سامانه‌های NNS آمریكایی و سیستم‌های عظیم اشلون نتوانستند با عملیات جوانان حزب‌الله لبنان مقابله كنند و این همان تبدیل تهدیدات به فرصت است                                                                                  منبع:خبرگذاری فارس

سه شنبه 9/9/1389 - 22:40 - 0 تشکر 256061

این خبرگذاری ها هم زیاد غلو میکنندا

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی