ورزش و تندرستی (بازدید: 1932)
سه شنبه 9/9/1389 - 13:18 -0 تشکر 255881
ال کلاسیکو و حواشی آن

نخستین شكست كهكشانی‌ها در فصل 2011-2010 لیگا برابر آبی - اناری‌ها رقم خورد. 

 روند پیروزی‌های پیاپی شاگردان مورینیو سرانجام در هفته‌ی سیزدهم لیگا با شكست سنگین 5 بر صفر مقابل رقیب سنتی‌شان قطع شد. تیم پایتخت نشین اسپانیا علاوه براز دست دادن ال كلاسیكو صدر جدول لیگا را هم از دست داد.

قوهای سپید مادرید در شرایطی پا به جهنم نوكمپ گذاشته بودند كه در چهار دیدار قبلی كه گواردیولا هدایت آبی و اناری‌ها را بر عهده داشت، بازنده از زمین خارج شده و این بار امیدوار بودند، با هدایت مورینیو به سریال شكست‌هایشان پایان دهند، اما حتی حضور این مربی متفكر و تاكتیكی روی نیمكت رئال مادرید سودی نبخشید و بارسلونا در پایان با 5 گل جدی ترین رقیبش را از پیش رو برداشت.

بارسلونا از نیمه‌ی نخست برتری خود را بر حریف دیكته كرد. 75 درصد مالكیت توپ مقابل تیمی مانند رئال مادرید نشان از برتری تیم میزبان داشت.

شاگردان گواردیولا در همان دقایق ابتدایی بازی مزد برتری خود را گرفتند. پاس دقیق اینیستا، ژاوی را در موقعیت تك به تك قرار داد تا نخستین گل بارسلونا به ثمر برسد.

8 دقیقه بعد حركت نفوذی داوید ویا زمینه‌ساز گل دوم بارسلونا شد. پدرو در دهانه‌ی دروازه كار دشواری نداشت و دروازه‌ی خالی را گشود تا نیمه‌ی نخست با برتری 2 بر صفر كاتالانی‌ها به پایان برسد.

در نیمه‌ی دوم با وجود این كه بارسلونا نتیجه‌ی لازم را گرفته بود باز هم توپ و میدان را در اختیار داشت. در دقیقه‌ی 55 پاس تودر مسی، ویا را در موقعیت تك به تك قرار داد و مهاجم پیشین والنسیا توپ را با تور دروازه آشنا كرد، هرچند به نظر می رسید ویا در موقعیت آفساید صاحب توپ شده است.

حمله های بارسلونا همچنان ادامه داشت تا در دقیقه‌ی 58 بار دیگر همكاری مسی و ویا تكرار شد و مهاجم استوریایی بارسلونا اختلاف را به عدد 4 رساند.

گواردیولا كه نتیجه‌ی لازم را كسب كرده بود، بویان و جفرن را به زمین فرستاد و ژاوی و ویا را بیرون كشید، اما این پایان كار نبود. جفرن تازه وارد سانتر ارسالی بویان را به درون دروازه فرستاد تا شكست برای كهكشانی‌ها سنگین تر شود.

بازیكنان رئال مادرید كه نتیجه را واگذار كرده بودند رو به خشونت آوردند و 7 كارت زرد دریافت كردند. سرخیو راموس هم به دلیل خطای عمد بر روی مسی از زمین مسابقه اخراج شد. والدس، مسی، ویا، پویول و ژاوی هم از بارسلونا كارت زرد دریافت كردند.

بارسلونا با پیروزی در ال كلاسیكو 34 امتیازی شد و در صدر جدول جای قوهای سپید را گرفت. رئال مادرید 32 امتیازی ماند و در مكان دوم قرار گرفت. ویارئال هم با 27 امتیاز رده‌ی سوم جدول را در اختیار دارد.

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 9/9/1389 - 13:29 - 0 تشکر 255898

مورینیو از شكست سنگین می‌گوید
هیچ شانسی برای برد نداشتیم
هضم این نتیجه دشوار است.

ژوزه مورینیو در پایان بازی گفت: این سنگین‌ترین شكستی بود كه تاكنون در لیگ تجربه كرده بودم. هضم این نتیجه برای من بسیار دشوار است چرا كه هیچ شانسی برای بردن نداشتیم و نمی‌توانستیم كاری انجام دهیم. این باخت طعم تلخی برای ما ندارد چرا كه شرایط اینگونه نبود كه شایسته باخت نباشیم یا داور ما را از حق خود محروم كرده باشد یا توپمان به تیرك دروازه خورده باشد.

سرمربی پرتغالی رئال ادامه داد: یك تیم خوب بازی كرد و باید بازی را می‌برد. یك تیم بد بازی كرد و باید بازی را می‌باخت. دو تیمی كه پیروزی و شكست را تجربه كردند شایسته كسب این نتیجه بودند.

مورینیو با اشاره به نبرد حساس دو تیم تا پایان فصل برای كسب عنوان قهرمانی گفت: تنها تفاوتی كه دو تیم دارد این است كه هنوز قهرمان مشخص نشده و تا پایان فصل رقابت ادامه دارد. بارسلونا یك تیم هماهنگ است كه بازیكنان آن سالها كنار هم بازی كردند. رئال مادرید هنوز یك فراورده نهایی نیست و نیاز به زمان زیادی دارد به یك تیم كامل تبدیل شود. به نظر من نتیجه‌ای كه امروز رقم خورد نشانگر تفاوت دو تیم نبود بلكه پاداشی بود برای تیمی كه خوب بازی كرد و مجازاتی بود برای تیمی كه عملكرد ضعیفی داشت.

سرمربی كهكشانی‌ها درباره عملكرد شاگردانش در دقایقی از بازی گفت: ما دو گل را خودمان به بارسلونا تقدیم كردیم. به آسانی مالكیت توپ را از دست می‌دادیم و در این مسئله كاملا مقصر بودیم. بارسلونا در ضد حمله مرگ‌بار بود. ما دو راه بیشتر نداشتیم. یا به نتیجه 2 بر صفر قناعت كنیم تا گل بیشتری نخوریم یا اینكه برای جبران نتیجه تلاش كنیم و این ریسك را بپذیریم كه ممكن است گلهای دیگری هم دریافت كنیم. ما راه دوم را انتخاب كردیم و نتیجه هم همین چیزی شد كه در پایان بر تابلوی نتایج ثبت شد. بارسلونا امشب عالی بازی كرد. اما من فقط نگران تیم خودم هستم. تیمی كه تا اینجای فصل فوتبالی شگفت انگیز را به نمایش گذاشته بود. امشب بد بازی كردیم و شنبه هفته بعد باید ثابت كنیم كه نتیجه امروز در عملكرد واقعی رئال در این فصل نبوده و نیست.

مورینیو با ابراز نارضایتی ازشكست تحقیرآمیز مقابل رقیب سنتی عنوان كرد: از این نتیجه ناامید و ناراحتم چرا كه انتظار بیشتری از تیم داشتم اما این بازی به پایان رسیده و نمی‌توان برای آن كاری انجام داد. فردا كارهای زیادی پیش رو داریم و باید تلاش كنیم دو امتیازی كه از بارسلونا عقب افتادیم را جبران كنیم.

مورینیو در پایان گفت: بازی شرایطی نداشت كه من بتوانم كار خاصی انجام بدهم. بین دو نیمه كه دو گل خورده بودیم با بازیكنانم صحبت كردم تا شاید بتوانیم به بازی برگردیم اما كار تمام شده بود و بارسا گل سوم را هم به ثمررساند. هر چقدرتلاش كردم كه تیمم تعادل و جنگندگی خود را از دست ندهد موفق نشدم. به زودی فهمیدم كه هیچ كاری از دست من بر نمی‌آید و ما هیچ شانسی نداریم. همچنین احساس كردم كسی نمی‌تواند كمكم كند و من هم نمی‌توانم به تیم كمك كنم.

خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 9/9/1389 - 20:42 - 0 تشکر 256020

واقعا ً بنازم به بارسلونا با این بازی خوب ونتیجه عالی کاش یه گل دیگه هم می زدند.
فقط مسی ژاوی اینیستا بازیکنای متعصب و خوب بارسلونا +پدرو در دیدار با رئال
بهترین بازیکن:پدرو
بدترین بازیکن:کاروالیو
بهترین مربی:پپ گواردیولا محبوب من

سه شنبه 9/9/1389 - 23:10 - 0 تشکر 256081

سرمربی اسپانیول: از بازی بارسا بسیار لذت بردم

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی اسپانیول، در مورد دیدار شب گذشته بارسا- رئال صحبت کرد و آن را یک نمایشگاه فوتبال توصیف کرد.


 سرمربی آرژانتینی که تحت تاثیر نمایش بارسلونا قرار گرفته بود در گفتگو با خبرنگاران گفت:" با این بازی، اسپانیا و دنیا از حرکت ایستاد. من این بازی را در خانه دیدم و حسابی لذت بردم.

 بارسلونا خیلی سرتر از رئال بود. من از بازی بسیار لذت بردم، این بازی نمایشگاهی از فوتبال بود. این نمایش تمام دنیای فوتبال را تحت تاثیر قرار داد."

 تیم اسپانیول باید چند هفته دیگر مقابل رقیب همشهری اش قرار بگیرد و پوچتینو در این مورد گفت:" ما به دنبال راهی برای شکست دادن آنها در زمین مسابقه هستیم  اما پس از نمایش دیشب، واضح است که کار آسانی نخواهیم داشت."

 
سه شنبه 9/9/1389 - 23:10 - 0 تشکر 256082

بارسلونا بهترین تیم 10 سال گذشته جهان شد/ سپاهان در صدر تیم‌های ایرانی

در آخرین رده‌بندی سایت آمار و تاریخ فدراسیون بین‌المللی فوتبال تیم بارسلونا اسپانیا به عنوان برترین تیم جهان و تیم‌ سپاهان ایران به عنوان برترین باشگاه 10 سال اخیر فوتبال ایران و تیم دویست و سی و هفتم جهان انتخاب شد.


  در آخرین رده‌بندی اعلام شده از سوی سایت آمار و تاریخ فدراسیون بین‌المللی فوتبال(IFFHS) که امروز سه‌شنبه اعلام شد، سپاهان ایران به عنوان برترین باشگاه ایران در 10 سال گذشته (2001 تا 2010) انتخاب شد. در این رده‌بندی که از بین 1000 باشگاه از سراسر دنیا انجام شد، سپاهان ایران با کسب 5/660 امتیاز در رده‌ نخست ایران و 237 دنیا قرار گرفت و تیم‌ استقلال تهران با 593 امتیاز رده 280 جهان را به خود اختصاص داد.

همچنین تیم ذوب آهن اصفهان با 507 امتیاز در جایگاه 380 ایستاد، پرسپولیس با 5/492 امتیاز در رده 394 قرار گرفت و سایپا کرج با 346 امتیاز رده 666 را از آن خود کرد.

جایگاه دیگر تیم‌های ایران در این رده بندی به شرح زیر است:
677- مقاومت سپاسی شیراز با 339 امتیاز
743- فولاد خوزستان با 315 امتیاز
757- پاس تهران با 5/310 امتیاز
779- صبای قم با 5/302 امتیاز
821- ابومسلم مشهد با 288 امتیاز
837- استقلال اهواز با 5/282 امتیاز
151- ملوان بندرانزلی با 239 امتیاز
156- برق شیراز با 5/227 امتیاز
187- پیکان قزوین با امتیاز 5/198
205- مس کرمان با 181 امتیاز
221- راه آهن شهرری با 162 امتیاز

در این رده بندی تیم بارسلونا اسپانیا با 2459 امتیاز بهترین تیم باشگاهی جهان در 10 سال گذشته نام گرفت. تیم‌های منچستریونایتد انگلستان با 2436 امتیاز، لیورپول انگلستان با 2362 امتیاز، آرسنال انگلستان با 2348 امتیاز، اینتر ایتالیا با 2275 امتیاز، میلان ایتالیا با 2237 امتیاز، بایرن مونیخ آلمان با 2231 امتیاز، رئال مادرید اسپانیا با 2168 امتیاز، چلسی انگلستان با 2165 امتیاز و بوکاجونیور آرژانتین با 2073 امتیاز در رتبه‌های دوم تا دهم این رده بند‌ی قرار گرفتند.

 
چهارشنبه 10/9/1389 - 16:39 - 0 تشکر 256234

گواردیولا: «ما به عملکرد خود افتخار می کنیم.»

پپ گواردیولا به عملکرد بازیکنانش در بازی دوشنبه شب در نیوکمپ افتخار کرده و توضیح داد: «ما همگی امشب زمان خوبی را سپری کرده و به نتیجه ای دست یافتیم که پاسخگوی تلاش سختمان بود.»

وی که پس از بازی مسلط تیمش در برابر مادرید، مصاحبه ای مطبوعاتی داشت، رضایت خود را از دست یافتن به پنجمین پیروزی اش مقابل مادرید، اعلام کرد و توضیح داد که برای وی، کلید موفقیت، اصرار بر حفظ هویت تهاجمی تیمش است.


زمان لذت بردن از برد

پپ گواردیولا توضیح داد بسیار از: «عملکردمان راضی هستیم. این به ما احساس افتخار می دهد. اکنون زمان آن است که بنشینیم و از این برد لذت ببریم. ما به تمام بازی نگاه خواهیم کرد و آن را مورد بررسی قرار می دهیم؛ اما اشتباه خواهد بود اگر بابت برد خود خوشحالی نکنیم؛ چراکه بازی هایی این چنینی بسیار به ندرت اتفاق می افتند.»

پایبند به رسوم باشگاه

گواردیولا تاکید کرد که این پیروزی با تکیه بسیاری بر روی روش های همیشگی بارسا به دست آمده است: «کرایف و رکساچ اولین کسانی بودند که این روش بازی را آغاز کردند. این ردپایی است که ما باید دنبال کنیم و کسانی از میان ما که بر اساس این اصول پا به این عرصه نهاده اند، باید به آن پایبند بمانند. این طرز تفکری است که نباید به آن خیانت کنیم؛ چراکه اکنون مدت هاست که در باشگاه ریشه کرده است.»

مسیر طولانی پیش رو

گواردیولا، با وجود رضایتش، اخطار داد: «هنوز بازی های زیادی در این لیگ باقی مانده اند. ما در این بازی، تیم برتر بودیم، اما هر دو تیم در سطوح بسیار بالایی قرار دارند. ما تنها 2 امتیاز از آنها بیشتر داریم و رئال مادرید همچنان تیمی موثر باقی می ماند.»

مسی و آلوز

گواردیولا تحسین ویژه ای را به مسی و آلوز اختصاص داد: «مسی بهترین آنهاست. در تمامی شرایط بازی، او واقعا بهترین است.» مربی در مورد بازیکن برزیلی نیز گفت: «او کمکی فوق العاده برای حفظ تعادل تیم است. امیدوارم که به زودی به توافقی - بر سر قرارداد وی - برسیم؛ برای او اینجا ماندن، از رفتن به هر جای دیگر بهتر است.»

خاطرات برد 2-6

برد 5-0 شب گذشته، مسلما خاطرات پیروزی معروف 2-6 در برنابئو را زنده کرده است؛ پپ در این باره توضیح داد: «اکنون احساسی مشابه داریم؛ چراکه نحوه پیروزیمان شبیه به آن روز بود؛ اما آن برد به معنای قهرمانی لیگ بود و برد این بار... به هر حال هنوز در ماه نوامبر قرار داریم. البته این برد نیز، همان میزان رضایت را به همراه دارد.»

گواردیولا همچنین برد 5-0 تحت مربیگری کرایف را یادآوردی کرد، اما ترجیح داد بر روی این حقیقت تاکید کند که: «ما این 29ام نوامبر را برای پیروزی در مقابل مادرید، به یاد خواهیم داشت.»

خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 10/9/1389 - 16:46 - 0 تشکر 256236

ژاوی: «امروز، روزی است که باید از آن لذت ببریم.»

ژاوی هرناندز که نقش مهمی در پیروزی 5-0 تیمش مقابل رئال مادرید داشت، در کنفرانس مطبوعاتی امروز که در سیوداد اسپورتیوا برگزار شد، حضور داشت و بسیار خوشحال و شادمان به نظر می رسید.

هافبک اف سی بارسلونا اعتراف کرد که پس از پیروزی تیمش از خوشحالی خوابش نبرده است. اینکه 5 گل به رئال مادرید بزنید هر روز اتفاق نمی افتد. رضایتمندی تیم کاملا مشهود بود. پایین آمدن از ابرها کار بسیار سختی است. این بازیکن که بارسایی بودن در خونش جریان دارد و فوتبالش را از بارسا شروع کرده، بسیار شادمان بود و ابراز کرد: «خوشحالم از اینکه خانواده بارسا (هواداران) را خوشحال کرده ایم.»

برتری مطلق

همانطور که گواردیولا در مصاحبه اش عنوان کرد، ژاوی نیز از شیوه ای که این بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته بودند، بسیار خوشحال بود. «ما از لحظه شروع بازی تا دقیقه آخر تیم برتر میدان بودیم.» «نتیجه فوق العاده ای در طول تاریخ باشگاه رقم خورد و دلیل آن چیزی جز برتری بارسا نبود.»

بهتر از بازی 2-6

پیروزی 2-6 بارسا در برنابئو در دو فصل پیش هنوز در تمام خاطره ها زنده است، اما ژاوی در مورد مقایسه این دو مسابقه می گوید: «نتیجه این بازی تقریبا شبیه 2-6 دو فصل پیش بود، حتی ما در این مسابقه بهتر بازی کردیم.... این بازی یکی از بهترین بازیهای عمرم بود. تعداد بازیهایی که ما خوب بازی کرده ایم بسیار زیاد است؛ اما شاید اهمیت هیچکدام به اندازه این بازی نبوده است.»

حرف زدن در زمین بازی

ژاوی در مصاحبه اش ابراز کرد: «در این چند روزی که برای این مسابقه آماده می شدیم، سعی کردیم به حرف ها و حاشیه هایی که در مورد این بازی وجود داشت توجه نکنیم، فقط می خواستیم در زمین بازی حرفهایمان را بزنیم. بارسا خیلی برتر از رئال بود، در همه خطوط بهتر بودیم، از هر نظر ما بهتر بودیم.» اما او معتقد است آنها نیاز به اثبات چیزی ندارند: «ما تیمی هستیم که از رقابت کردن لذت می بریم و همیشه اشتیاق فراوانی برای مبارزه داریم.»

ضربه بزرگ

ژاوی معتقد است: «رئال از این شکست ضربه بزرگی خورده و باید ببینیم آنها می توانند پس از این بازی دوباره به روند مطلوبشان برگردند. در عوض تیم ما از این پیروزی تاثیر متقابلی پذیرفته است و تاثیر فوق العاده ای بر روحیه بازیکنان ما داشته است.»

ژاوی در فکر کسب توپ طلا نیست.

ژاوی هرناندز، با گلی که در بازی دیشب به ثمر رساند یک قدم به توپ طلا و عنوان بهترین بازیکن جهان نزدیکتر شد. اما او ادعا می کند: «من اصلا به این موضوع فکر نمی کنم، من به بهتر بازی کردن تیمم فکر می کنم.» با این حال او عنوان کرد: «کسب یک عنوان دیگر بسیار بی نظیر خواهد بود.» 

(برگرفته شده از www.fcbarcelona.ir )

خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 10/9/1389 - 17:1 - 0 تشکر 256237

اوزیل: شکست 0-5 مقابل بارسا بدترین شکست عمرم بود.

مسعوت اوزیل،ستاره آلمانی باشگاه رئال مادرید در صحبتهایی به روزنامه بیلد گفت که هیچ شکستی در کارنامه ورزشی اش به اندازه شکست مقابل بارسلونا دردناک نبوده است.

اوزیل در صحبتهایی گفت:« هرگز دردیداری به این مهمی تن به شکست نداده بودم.این شکست واقعا دردناک است. آنها خیلی زود به دو گل اولشان رسیدند ولی ما هرگز نتوانستیم مقابل عملکرد خوب بارسا واکنش نشان دهیم.»

اوزیل در ادامه در مورد تعویضش در ابتدای نیمه دوم گفت:« حالم خوب است.مورینیو قصد داشت تا شیوه دیگری را تست کند.من به مربی تیممان اطیمنان کامل دارم و از اینکه تعویض شدم اصلا ناراحت نشدم.»

خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 10/9/1389 - 17:14 - 0 تشکر 256238

گلزنان برتر لالیگا:

کریس رونالدو ( 14 گل)
لیونل مسی ( 13 گل)
فرناندو یورنته ( 9 گل)
داوید ویا  ( 8 گل)
نیلمار ( 8 گل)
جوزپه روسی( 8 گل)

خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 10/9/1389 - 17:45 - 0 تشکر 256243

از دوستانی که در این بحث شرکت کردند خیلی تشکر میکنم.

اگه بخوام در مورد بازی صحبت کنم باید بگم که تمام بازیکنان بارسا ستاره بودند و همانطور که گواردیولا گفته مسی بهترین اونها بود . مثل همیشه فوق العاده.

اون چیزی که بیشتر از همه منو اذیت کرد خشونت بازیکنان رئال بود. رفتار رونالدو که خیلی خیلی زننده بود. کلا جو تیمهای مورینیو مثل خودش خاصه . از شکست رئال واقعا خوشحال شدم . شاید کمی از غرور مورینیو کم شده باشه. انشالله آخر فصل جشن قهرمانی بارسا رو میگیریم.

اگه دوستان نظری دارند حتما بذارن تا استفاده کنیم.

خدا در همین نزدیکی است
جمعه 12/9/1389 - 0:21 - 0 تشکر 257317

همشون مثل همن !

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی