انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 1147)
يکشنبه 30/10/1386 - 1:14 -0 تشکر 25557
چی کار کردیم تو این ده روز؟؟؟

 

دهه اول محرم هم تموم شد!!! چیکار کردیم؟؟؟ تونستیم کاری کنیم که توی این ده روز به واقعه تاریخی عاشورا پی ببریم؟؟؟

تونستید متوجه بشید که پیروز میدان در روز عاشورا چه کسی بود؟؟؟ چرا بعضی از ما ها برا امام حسین گریه میکنیم چون شهید شد؟؟؟ شاید خوده منم تا همین چند سال پیش به همین فکر میکردم!!! و به خاطر اینکه امام حسین شهید شد عزاداری میکردم!!! شما چی؟؟؟ اگه موافق باشید در مورد تحریف های حادثه کربلا و همین طور عاشورا شناسی بحث کنیم.

انشاءالله محرم امسال آخرین محرم عمرمون نباشه و بتونیم هر سال این مراسمات را باشکوه هر چه تمام تر برگزار کنیم.

فعلا یا علی

يکشنبه 30/10/1386 - 3:29 - 0 تشکر 25568

بسم الله الرحمن الرحیم
خدا خیرتون بده انشاءلله
السلام علیک یا بقیة الله فی ارضه

وقتی میان نفس و هوس جنگ می شود

قلبم به چشم هم زدنی سنگ می شود

آقا ببخش گر که دلم گرم زندگی است

کمتر دلم برای شما تنگ می شود

يکشنبه 30/10/1386 - 8:33 - 0 تشکر 25575

امید وارم هم خدا و هم امام حسین(ع)از ما راضی باشند!

مجتبي

هرچه از دوست رسد نيکوست

يکشنبه 30/10/1386 - 19:35 - 0 تشکر 25724

به نام او که می داند در سینه ها چه می گذرد

سلام دوست عزیز

این مساله که چرا بعضی ها از محرم فقط به سینه زدن و عزاداریش توجه می کنن،همیشه منو آزار می ده.گاهی اوقات تو این مراسمها چیزایی دیده می شه که اصلاً خود امام حسین برای از بین رفتن اونها قیام کرده و شهید شده! متاسفانه بعضی افراد از عقاید مذهبی و پاک مردم به نفع خودشون سوء استفاده می کنن و مراسم سوگواری امام حسین(ع) رو به مراسم صرفاً گریه کردن و گریاندن(آنهم به شیوه هایی گاهاً عجیب و ابتکاری) مردم تبدیل می کنن،بدون اینکه ذره ای  به هدف قیام او و پیام عاشورا توجه داشته باشن.واقعاً بر این گریه ها باید گریست.

رأس پاک و نورانی امام حسین(ع) بر روی نیزه و دستان از بدن مطهر جدا گشته ساقی کربلا و پیکر پاره پاره لاله های دشت خون، تنها انگشت اشارت گریست به سوی ماه پیامهای مهم عاشورا برای زندگی انسانها در تمامی اعصار و قرون و ما تنها انگشت اشارت گر رو می بینیم و از اون فراتر رو نگاه نمی کنیم.آنان که چنین فریاد لب تشنگی امام را تاب ندارند کاش می دانستند که دریا هرگز تشنه باریکه آبی نمی گردد،بلکه امام  تشنه لبیک بود نه تشنه آب.

بیایید همه با هم دست به دعا برداریم:خدایا توفیق شناخت و رهروی حسین(ع) را به همه ما عنایت فرما.

دوشنبه 1/11/1386 - 13:31 - 0 تشکر 25870

سلام

فعلا این جمله رو از من داشته باشید : "‌هر سال دریغ از پارسال " ( این در خودم صدق می كنه )

تحریفات زیاده كه خوشبختانه دارن باهاش مبارزه می كنن . ولی نباید فقط به محرم ختم بشه .

فعلا همین ...

موفق باشید

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
دوشنبه 1/11/1386 - 18:39 - 0 تشکر 25922

سلام سال پیش ما کربلا بودیم جای همه شما خالی برای فیلمبرداری بالای پشت بام حرم امام حسین هم رفتیم جای شما خیلی خالی بود ولی امسال..........

در وفای تو چنانم که اگر خاک شوم / آید از تربت من بوی وفاداری تو . . .

منتظر شما در وبلاگ دل شکسته
سه شنبه 2/11/1386 - 20:56 - 0 تشکر 26131

بسم رب الحسین

ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

*********************************

سلام

ممنون جناب دکی اینکالج

من که اطلاعاتی ندارم اما مشتاق هستم مثل همیشه

اگه مطلبی داشتم دریغ نمیکنم

منتظر مطلبتون هستم

موفق باشید

**سلام بر حسین**

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
سه شنبه 2/11/1386 - 21:5 - 0 تشکر 26133

سلام به همه دوستانی که لطف کردند و نظرات زیبای خودشون روو بیان کردند.

فقط ذکر چند مورد روو میخواستم اینجا عنوان کنم. حتما اگر داستانی نقل میکنید، یا روایتی بیان میکنید حتما با ذکر منبع باشه.با تشکر.

شاید شنیده یا دیده باشید که در بعضی از اماکن برای گریاندن مردم از هر شیوه و روشی استفاده میکنن!!! بعدشم میگن هدف مقدسه... پس از هر راهی که بری اشکالی نداره!!! استاد مطهری داخل کتاب حماسه حسینی بیان میکنند که شخصی گفته هدف وسیله را مباح میکند!!! اگر این امر صحت داشته باشد، پس یکی از از هدفهای اسلامی، خوشحال کردن مردم است. من برای اینکه با دوستم بخندم در حضور او از شخصی غیبت میکنم!!! چون از غیبت خیلی خوشش میاد!!! اگر بگویند مرتکب گناه میشوی، میگویم خیر، هدفم مقدس است و شاد کردن دل یک انسان است!!!! واقعا این چه غوغایی است؟؟؟ برای اینکه برای گریاندن مردم در سوگ امام حسین، استفاده کردن از هر وسیله ای جایز است، به خدا این کار خلاف گفته امام حسین است. امام حسین شهید شد که اسلام بالا برود.امام حسین شهید شد که سنن اسلامی، مقررات اسلامی، قوانین اسلامی زنده شود، نه اینکه بهانه ای شود که پا روی سنن اسلامی بگذارند. دوستان خوبم بعضی از ما امام حسینی برای خود ساخته ایم که اسلام خراب کن است!!!

چه قدر زیبا گفته دکتر شریعتی که میگه: امام حسین بیشتر از اینکه تشنه آب باشه، تشنه لبیک بود!!!(البته دوست خوبم این جمله رو نوشتند)

شخصی در یکی از روستاهای نیشابور پیش نماز بود. نماز را خواند و بعد به منبر رفت. خادم مسجد مقداری سنگ آورد و به پیش نماز داد!!! وقتی روضه را شروع کرد، دستور داد چراغ ها را خاموش کردند.سنگها را به طرف مردم پرتاب کرد که صدای فریاد مردم بلند شد. چراغ ها که روشن شد دیدم سرهای مردم مجروح شده است!!! و در حالی که اشک میریزند با سرو صورت خونی از مسجد میرفتند. از پیش نماز دلیل کارش را پرسیدم که اینگونه بیان کرد:

من امتحان کرده ام که این مردم با هیچ روضه ای گریه نمیکنند. و چون گریه کردن بر امام حسین بسیار ثواب دارد من ترجیح دادم که راه گریاندن اینها منحصر است !!!! به نظر ایشان هدف وسیله را مباح میکند. هدف، گریه بر امام حسین است. ولو اینکه یک دامن سنگ به سرو صورت مردم بزنند.

پس این یک عامل خصوصی در این قضیه بوده که در جعل ها و تحریفها دخالت داشته است. البته در حال حاضر شاید عین این مسئله مشاهده نشود ولی مطمئن باشید مشابه این موارد دیده شده!!!

چهارشنبه 3/11/1386 - 0:59 - 0 تشکر 26161

السلام علیک یا ابا عبدالله

جای شما خالی.من تاسوعا وعاشورا مناطق جنگی بودم.عاشورا فکه.الان دو ساله که عاشورا اونجام. عجب غوغا وبلوایی ست اونجا.می دونید چرا عاشورا می رن فکه ؟ چون شهدای فکه هم مثل شهدای عاشورا تو یک گودال قتلگاه شهید شدن.گودال پر از رمل وماسه.نقطه ای که آسمان به زمین می آد.انشالله خدا قبول کنه.

توجه توجه :

بله.شور عزاداریاشون تا دهه است.امام حسین(ع) رو کشتن حالا دیگه انگار خبری نیست.اصلا حقیقت سوگواری عاشورا ماله این سینه زنی ها وبالا پایین پریدنا وسینه چاک کردناست.با این شعر هایی که جز پوسته ی حقیقت کار ائمه (علیهم السلام) نیست.چه می دونم چشم وابروی عباس و آیا قشنگ تر از چشم وابروی عباس تو دنیا دیگه نیست.؟چرا از شجاعت وغیرتش نمی گن.مداحی هایی که  آبروی ما شیعه ها رو بردن.آهنگ شعراشون هم که تقلید از ترانه هاست.سازمان سیا توی یک اطلاعیه محرمانه ای اعلام کرده بود که برای خدشه دار کردن حقیقت عاشورا وکمک به ضعیف کردن کار فرهنگی اسلام از مداحان مشهور استفاده می کند و به اسلام وایران ضربه می زند چون خط سرخ عاشورا وخط سبز انتظار را حقیقت پایداری وسزسبزی شیعیان می دانند.انشالله در متن دیگری توضیحات سوگواری کردن این به اصطلاح عشاق حسینی را می دهم.حسین واسه چی شهید شد؟ آیا حسین واقعا محتاج گریه های ماست؟ نه. فعلا بسه تا بعدا. یا علی.

          "اللهم الرزقنی شفاعه الحسین"

چهارشنبه 3/11/1386 - 16:35 - 0 تشکر 26293

بسم رب الحسین

ان الحسین مصباح الهدی و سفینة النجاة

***********************************

سلام

خیلی جالبه...

ممنون از هر دو دوست عزیز....فقط منم دلم خواست برم فکه...خوش به سعادتتون

منتظر ادامش هستم

منتظرمون نذارید!!

**سلام بر حسین**

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
سه شنبه 31/2/1387 - 1:28 - 0 تشکر 40434

با سلام

اکثر کسانی که خواستند واقعه عاشورا را تکذیب کنند از دول استعماری پشتیبانی می شدند و سعی داشتند به گونه ای موضوع را شخصی جلوه دهند و به نوعی مبارزه امام (ع) را به نوعی اشتباه فردی قمداد کنند.

من چیز بیشتری نمی دونم

موفق باشید

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی