انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 296)
دوشنبه 8/9/1389 - 17:36 -0 تشکر 255538
تلاشی فرهنگی

اقدام برای ثبت جهانی یادروزهای حافظ و سعدی

معاون برنامه‌ریزی استانداری فارس از اقدام برای ثبت جهانی یادروزهای حافظ و سعدی خبر داد.

 

به گزارش ‌ایسنا ، فرهاد سجادی، استان فارس را مهد فرهنگ و تمدن اسلامی نظام مقـــدس جمهـوری اســلامی ایران دانست و اظهار امیدواری كرد، با پیگیری‌ها و مذاكرات صورت ‌گرفته با سفیران یونسكو، روز حافظ و سعدی ثبت جهانی شوند. یادروزهای حافظ و سعدی در اردیبهشت‌ سال 1376 به صورت رسمی اعلام شدند كه اول اردیبهشت به نام سعدی و 20 مهرماه به نام یادروز حافظ معرفی شد؛ درحالی ‌كه پیش از آن هیچ روزی در ایران به عنوان یك روز فرهنگی و به‌نام شاعر یا نویسنده‌ای نامگذاری نشده بود.‌

منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی