• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 631)
دوشنبه 8/9/1389 - 11:13 -0 تشکر 255409
چه مقدار آرایش برای دختران جوان مناسب است؟

وای، دوباره شروع شد؛ دو مرتبه دختر جوان شما خانه را با یک عالمه آرایش ترک کرد و شما بیش از اندازه عصبانی و ناراحت هستید. چه بلایی سر آن روح پاک و معصومی که در جسم دخترتان زندگی می کرد، آمده است؟ شما عادت داشتید که با هم بر سر تمام مسائل مشورت کنید و او کلیه نظرات شما را در مورد زیبایی و مد قبول می کرد. اما این روزها همه چیز تغییر کرده، احساس می کنید که از شما بیزار است؛ او تصور می کند که شما قادر به درک نیازهایش نیستید.

اما شما از توانایی درک صحیح کلیه مسائل برخوردار هستید. به چند سال قبل، زمان نوجوانی خودتان بازگردید، زمانیکه تمام وسایل آرایشی مادرتان را استفاده می کردید تا تجربه جدید خودتان را در مورد سبک آرایش مد روز بدست آورید. شاید به نظر شما این کار دخترتان کمی عجیب و غریب بیاید، اما او باید خودش این راه را به تنهایی طی کند و تجربه های فردی را به شخصه بدست آورد. یادم می آید که هنگامیکه برای اولین بار آرایش را بر روی پوست صورتم امتحان می کردم، از پودر های نارنجی رنگ و سایه چشم براق استفاده کرده بودم. مادرم در آن زمان فقط آه می کشید و دعا می کرد که من هر چه زودتر این دوران را پشت سر بگذارم.

پیش از هر چیز باید همیشه به خاطر داشته باشید که دختر شما منحصر بفرد است و هیچ گونه قانون کلی وجود ندارد که از آن بتوان در مورد تمام دختر خانم های جوان استفاده کرد. هر یک از جوانان در ذهن خود چهره های جالب و یگانه خاصی را به تصویر می کشند. شاید یک روش در مورد یک نوجوان نتیجه بدهد، اما به کار بردن همان شیوه در مورد یک نفر دیگر نتیجه معکوس در بر داشته باشد.

پیش از اینکه یکبار دیگر چشم های دخترتان را پر از سایه های جور وا جور با رنگ های عجیب و غریب ببینید، در این قسمت چند راه حل پیش پایتان قرار می دهیم تا از آن طریق بتوانید با نوجوان خود در مورد آرایش به یک توافق نسبی دست پیدا کنید.

 

• اطلاعات خود را افزایش دهید

نباید دختران نوجوان را به خاطر استفاده از آرایش غلیظ و پوشیدن لباس های بازی که دائما در کانال های مختلف تلویزیونی می بینند، سرزنش و یا تنبیه کنید. برای آنها تشخیص واقعیت ها با آنچه که در تلویزیون بر روی صحنه می آید اندکی دشوار است. آنها نمی دانند که خانم بریتنی اسپیرز یا جنیفرلوپز، متخصصان گریم و آرایشی را استخدام می کنند که بهترین چهره را به منظور روی صحنه آمدن برایشان درست کنند. آنها نمی دانند که با یک چنین قیافه هایی نمی توان وارد زندگی روزمره شد.

چند مجله مربوط به نوجوان ها را بردارید. از روی آن عکس هایی را فکر می کنید در آنها لباس ها و مدل های آرایش متعارفی معرفی شده است را انتخاب کنید و به دختر خانم خود نشان دهید. بایستی به او بقبولانید که زندگی اش برای شما از اهمیت و ارزش خاصی برخوردار است. باید با او ارتباط برقرار کنید و او را طوری قانع کنید که احساس نکند باید بیش از اندازه از مواضع خود کناره گیری کند.

 

• اصول اولیه ای را پایه ریزی کنید

با همسر خود بنشینید و تصمیم بگیرید که چه میزان آرایش برای سن او بلا مانع است. در ذهن داشته باشید که شاید اصلاً همسرتان نداند که خط لب چیست و در این زمینه هیچ گونه نظر خاصی هم نداشته باشد. اگر بین نظر شما و همسرتان تضاد وجود داشته باشد، ممکن است فرزندتان دچار تعارض شود و امکان دارد که با یک چنین واکنشی روبرو شوید : "اما پدر به من اجازه داد که با وارد شدن به دانشگاه از رژ لب براق استفاده کنم و ناخنم را نیز لاک مشکی بزنم!"

 

• محدودیت های خود را تشریح کنید

به سالن های زیبایی نوجوانان بروید و ببینید که آنها چه خدماتی انجام می دهند؟ از های لایت و خط لب گرفته تا لاک ناخن که می تواند براق، قرمز و یا فرنچ مانیکور باشد. ببینید که آیا در سنین نوجوانی کسی از موم، اصلاح، خالکوبی و یا حتی تتو استفاده می کند؟ باید بدانید که نوجوانان دیگر چه می کنند تا بدین وسیله بتوانید سطح توقعات خود را در رنج متعادلی نگاه دارید.

 اصلا نترسید که به او بگویید زمانیکه 15 سال بیشتر ندارد نمی تواند از خط چشم استفاده کند؛ اما در عین حال می توانید این امتیاز را هم به او بدهید که وقتی 18 ساله شد می تواند در برخی مراسم خاص، از خط چشم استفاده کند. از آنجایی که نوجوانان علاقه بسیار زیادی به تجربه کردن تجربیات جدید دارند به همین دلیل باید بدانند که محدودیت هایی برای آنها وجود دارد که به هیچ وجه نمی توانند پایشان را از آنها فراتر بگذارند. او شما را امتحان می کند برای اینکه ببیند آیا می تواند پایش را از مرزها بیرون بگذارد یا خیر. شما به همراه همسرتان، باید به شدت مراقب اوضاع باشید و به او اجازه ندهید که پایش را بیش از اندازه فراتر از مرزها بگذارد.

من مادری را می شناسم که زمانیکه متوجه شد دخترش نافش را سوراخ کرده از هوش رفت. شاید برای برخی از مادرها چنین کاری چندان غیر منتظره نباشد اما به هر حال هیچ مادری دوست ندارد که دخترش احساس کند انجام چنین کارهایی از نظر او بلامانع است. باید اشاره کنیم که هیچ مادری نمی تواند قبول کند که دختر خانمش خود را به جا سوزنی تبدیل کند. هم مادرها و هم دخترها هر دو دوست دارند که هر کدامشان پشت دیگری را به خاک بمالد.

 

مصالحه و سازش

گاهی اوقات برخی از کارهایش را ندید بگیرید. جدی می گویم. گاهی اوقات نیاز دارند که از کنترل مستقیم شما قدری دور شوند. آنها اینگونه آفریده شده اند. اگر گاهی اوقات از خط چشم استفاده کنند، خیلی بهتر از این است که یک مرتبه ببینید روی بدن خود عبارت "فقط گلزار" را خالکوبی کرده اند!

 

 

• با مثال های عینی او را قانع کنید

اگر احساس می کنید که حلقه ای که از شکم یک نوجوان آویزان شده زشت و زننده است، پس این کار را خودتان هم نباید انجام دهید. فکر می کنم تا همین حد کافی باشد.

 

• از متخصصان کمک بگیرید

اگر شما جزء افرادی بودید که تا شب عروسی دست به لوازم آرایش نزدید، باید در یک جلسه گفتگو با متخصص زیبایی و آرایشی صحبت کنید. البته به نظر می رسد که آرایشگرها در این امر قدری زیاده روی می کنند، اما به هر حال مشورت با آنها می تواند یک سری سرنخ های کلی را در اختیار شما قرار دهد.

تقریبا به مدت یک ساعت پای صحبت های آنها بنشینید و بعد هم به بازار بروید تا مارک هایی را پیدا کنید که با سن و سال فرزندتان بیشتر هم خوانی داشته باشند. زمانیکه با متخصص زیبایی در حال صحبت کردن هستید، ابتدا به صورت او نگاهی بیندازید و ببیند که آیا برای دیدن چهره واقعی او نیاز دارید یک شیر آب پر فشار بر روی صورتش بگیرید تا تمام کرم پودر ها و پن کک ها را بشوید ؟ اگر چنین بود بهتر است برای مشورت کردن به شخص دیگری مراجعه کنید. سعی کنید از روی مجله ها عکس هایی را که بیشتر می پسندید انتخاب کرده و با متخصص زیبایی در مورد آنها بحث کنید.

با متخصص زیبایی صحبت کنید و به او بگویید که می خواهید دختران به طور اصولی با فاکتورهای اولیه آرایش آشنا شود. همچنین به او بگویید که از آرایش غلیظ خوشتان نمی آید. از او بخواهید که از مرحله ابتدایی شروع آرایش تا آخرین مرحله را مو به مو برایتان توضیح دهد. به دخترتان بگویید که تنها از دو مرحله از کل آنها می تواند استفاده کند.

 در نهایت باید توجه داشته باشید که شاید خودتان برای نیمی از عمر از وسایل آرایشی استفاده کرده اید، اما هر چه باشد چنین لوازمی برای دختر خانمتان جدید هستند و از جذابیت خاصی برخوردار می باشند. دخترهای نوجوان دوست دارند شخصیت های متنوع را آزمایش کنند و خانمی را که در آینده قرار است به آن تبدیل شوند را هر چه زودتر کشف نمایند. آرایش کار جالب، فانتزی و کمی سحرآمیز است - درست مثل سنین نوجوانی دختر خانمتان -

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

دوشنبه 8/9/1389 - 11:51 - 0 تشکر 255437

با سلام
ممنون از ایجاد این مبحث.
من شنیدم که بعد از ترکیه بیشترین مصرف لوازم آرایش در ایران است. قدیم دختر و زن را از روی آرایش نکردن و ابرو برنداشتن تشخیص میدادند ولی الان میبینی که طرف 13، 14 سالش بیشتر نیست ولی از مادرش حتی بیشتر آرایش میکنه.
البته آرایش زینت زن هستش و لازمه برای زن ولی تا حدی ، مخصوصا" با این لوازم آرایش های غیر استاندارد و قاچاقی که بر روی پوست اثر میگذارد و پوست را خراب میکند.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

دوشنبه 8/9/1389 - 12:3 - 0 تشکر 255447

منم با نظرت موافقم رضایار جان

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

دوشنبه 8/9/1389 - 13:32 - 0 تشکر 255481


به نظر من ارایش کردن خوبه البته تو حد و حدودش
روحیه ی ادم رو عوض میکنه

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
دوشنبه 8/9/1389 - 14:6 - 0 تشکر 255487

marvelous2 گفته است :
[quote=marvelous2;455559;255481]
به نظر من ارایش کردن خوبه البته تو حد و حدودش
روحیه ی ادم رو عوض میکنه

منم با نظر شما موافقم واقعا روحیه رو بالا میبره ولی داخل خیابان که در دید نامحرم هست درست نیست.

خوبه داخل خونه برای خودش یا همسرش آرایش کنه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 8/9/1389 - 19:7 - 0 تشکر 255577

yasekaboud63 گفته است :

منم با نظر شما موافقم واقعا روحیه رو بالا میبره ولی داخل خیابان که در دید نامحرم هست درست نیست.

خوبه داخل خونه برای خودش یا همسرش آرایش کنه.

marvelous2 گفته است :
[quote=yasekaboud63;498511;255487]

[quote=marvelous2;455559;255481]
به نظر من ارایش کردن خوبه البته تو حد و حدودش
روحیه ی ادم رو عوض میکنه

این آرایش کردن تو خونه نباید از حد و حدودش بیشتر بشه ، مثلا یهو بیای ابرو ها رو تتو و من چه میدونیم از ین چیزا کنی بعد بگن تو خونه واسه خودم آرایش کردم !!!!

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

دوشنبه 8/9/1389 - 19:28 - 0 تشکر 255618

در کل آرایش کردن جزئی از وجود زن هستش . در منزل برای شوهر و روحیه خودش عیبی ندارد.
متاسفانه بعضی از دختران در بیرون از خانه و حتی در زمان مجردی کلی آرایش میکنند ولی به محض اینکه متاهل میشوند اصلا" به خودشان نمیرسند. در صورتی که خداوند تاکید بسیاری در رابطه به این موضوع کرده است چون زیبا بودن از خصوصیات زن است و مرد هم زیبا طلب است.
مشکلات بسیاری از مرد ها و زن ها است که تا مجرد هستند و یا نامزد هستند به خودشان کلی میرسند ولی وقتی متاهل میشوند یا چاق و بد هیکل میشوند یا بوی نامطبوع میدهند.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

سه شنبه 9/9/1389 - 3:54 - 0 تشکر 255740

بد نیست دوستان به لینک زیر سری بزنند و مطالب آنرا حداقل  یکبار مطالعه بفرمایند. مطالب عنوان شده در صفحه یاد شده کاملا همراستا و همجهت با این موضوع میباشد و کاربران محترم«سایت تبیان» موارد خوبی را در آنجا یادآوری نمودند که امیدواریم مفید واقع گردد.

لینک مربوطه:

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=171507&forumID=722


از خـــــم ابروی توام هیچ گشــــایشی نشد***وه که در این خیال کج عمر عزیز شد تلف

  چنــد بنـــاز پرورم مهــر بتـــــان سنـگ دل***یـــاد پدر نمی کــــنند این پســـران نا خــلف 

 حافظ اگر قدم زنی در ره خانــدان به صدق***بدرقــــه رهــت شود همت شحــنه نجـــــف

 

  ₪₪۩۞۩  بفرمایید اینجا ۩۞۩₪₪  
 

 

 

سه شنبه 9/9/1389 - 9:13 - 0 تشکر 255752

_osveh_ گفته است :
[quote=_osveh_;445217;255740]

بد نیست دوستان به لینک زیر سری بزنند و مطالب آنرا حداقل  یکبار مطالعه بفرمایند. مطالب عنوان شده در صفحه یاد شده کاملا همراستا و همجهت با این موضوع میباشد و کاربران محترم«سایت تبیان» موارد خوبی را در آنجا یادآوری نمودند که امیدواریم مفید واقع گردد.

لینک مربوطه:

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=171507&forumID=722

سلام

بچه ها به لینک بالا سر بزنید

بحث جالبیه

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

چهارشنبه 10/9/1389 - 18:32 - 0 تشکر 256250

به نام خدا
سلام
من این مطلب رو تا آخرش خوندم
اما به نظر من نباید همه‌ی راهكاری این مطلب رو تایید كرد
اگه خونواده‌ای كه توش زندگی می‌كنیم خونواده‌ی معمولی هستند دارای سزح مطمئنی از اعتقادات دینی، این راهكارها مناسب این جور خانواده ها نیست. خیلی از خانواده‌ها هنوز هم آرایش كردن در این حدی كه در این مطلب مجاز شده رو عرف نمیدونن. و كسانی كه با این آرایش بیرون بیان هنوز هم به صورت انگشت نما براشون جلب توجه میكنن.
تو این خانواده ها این نوع آرایش پیشنهاد شده برای دختران رو فقط در مراسمی مثل عروسی عرف میدونن و به غیر از اون با فرهنگ اعتقادیشون نمیخونه
اما خب یك سطح آرایش باید برای دختران در هر موقعیتی عرف باشه. و اون حذف كردن موهای پشت لب و احیاناً در نقاط مختلف صورت و .. هست و تا اصلاح ابرویی كه اگر اصلاح نشه بیشتر باعث جلب توجه میشه. البته در حد متعادل و به قول معروف دخترونه

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی