انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 656)
شنبه 6/9/1389 - 14:6 -0 تشکر 254731
تعلیم و تربیت

امام علی (ع):بر آن شدم که تو را با خوبی ها تربیت کنم ، زیرا در آ غاز زندگی قرار داری ، تازه به روزگار روی آورده ای ، نیتی سالم و روحی با صفا داری . تعلیم و تربیت اگر به شکل درست به کار گرفته نشود ، اختلال در شخصیت فرد به بار می آورد . تربیت یعنی تغییر ، یعنی جابه جا شدن از وضع الف به وضع ب ، باید ما را از محدودیت به وسعت واز کسا لت به سلامت و از تنبلی به تحرک واز بودن به شدن تبد یل کند . در تربیت این نکته را باید دانست که نیات ما ، افکار ما را می سازد ، افکار ما کردارمان را و کردارمان ، عادات و عادات ما شخصیت ما را بنا می نهد و شخصیت ما سرنوشت ما را رقم میزند . این چرخه پیچیده نامرئی ، میتواند سرنوشت فرزندانمان را نیز تعیین کند . تعلیم وتربیت باید همه جانبه و یکپارچه باشد. تاکید بر روی یک جنبه از شخصیت و غفلت از جنبه های دیگر به یک معنا ناقص کردن شخصیت فرد است .تعلیم ، انتقال دانش و ارزش از زبان مربی و یا والدین است و تربیت او الهام و القایی است که در پس گفتار و از طریق منش اولیا و مربیان رخ می دهد .  

يکشنبه 7/9/1389 - 8:21 - 0 تشکر 254934

خیلی جالب بود ممنون .ازش استفاده می کنم.منتظر مطالب جالب بعدیتون هستم.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی