انجمن ها > انجمن طنز و سرگرمی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
طنز و سرگرمی (بازدید: 704)
جمعه 28/8/1389 - 21:4 -0 تشکر 252297
نقد انجمن طنز و سرگرمی

به نام خدا

  سلام دوستان

اول: ببخشید دیر خدمت رسیدم. بهانه تأخیرم آشنائی بیشتر با فضای انجمن طنز و سرگرمی بوده ؛ هرچند این آشنائی هنوز به طور كامل حاصل نشده و نیاز به گذر زمان همچنین حمایت شما دوستان عزیز دارد. اما دوم: جهت آشنائی با فضای فكری من باید عرض كنم كه طنز برای من تنها یك قالب بیانی ست و بس! اگر بپرسید كه این قالب بیانی چه ویژگیهائی دارد می گویم: طنز یكی از منطقی ترین و تجربه گراترین شیوه های نگاه به دنیاست! برای روشنتر شدن منظورم به این گفته نویسنده شهیرسوئیسی؛ فردریش درونمات استناد می كنم: كمدی مناسب ترین ژانر برای بیان مسائل و مصائب بشر امروزی به زعم من: ایرانی- ست. سوم: اینجانب به هیچ فرم خاصی از طنز تعصب نداشته و شیفته طنازی نوشتاری تصویری شفاهی و مفهومی هستم. هر چند گرایش شخصی خودم طنز نمایشی و طنز ادبی ست. چهارم: روراست عرض كنم كه در این مدت فضای غالب در انجمن طنز و سرگرمی را اینگونه دیدم: سردرگم، پراكنده و ناپیوسته، مصرفگرا و از نظر سطح كیفی آثار تألیفی: ناپخته و ابتدائی! از آنجا كه همواره از تك صدائی برحذر  بوده ام بیشتر می پسندم در قدم اول- و حتمی قدمهای بعدی- شنونده و خواننده عقاید نظرات و طرحهای شما باشم. پس هر چه در چنته تجربه و اندیشه دارید به روی دایره ریخته و از اشتراك آن با من و دیگران دریغ نفرمائید!

پی نوشتهای مهمتر از متن:

1-   از مدیر پیشین انجمن drmgangineh  كمال تشكر  را به خاطر پایه ریزی نقاط قوت انجمن كه كم هم نیستند داشته و ضمن عرض خسته نباشید و دست مریزاد و با علم به اینكه ایشان مشغول درس و تحصیلند اما باز چشم امیدی به یاری راهنمائی و همكاریشان دارم.

2-   هدف از این فراخوان رسیدن به توافق جمعی بر سر گزینش قالب و هیئت كلی و اختصاصی فضای كاری انجمن طنز و سرگرمی و همچنین مشخص نمودن اهداف اصلی و فرعی و در نهایت تثبیت اساسنامه داخلی انجمن است.

3-   از دوستانی كه تا اینجا آنها را به عنوان فعالترین در انجمن طنز وسرگرمی شناخته ام چون marvelous2؛mohsen727 ؛yasekaboud63 ؛soroosh_dehkadeh_it ؛hichkas007 ؛SOHA_1990 ؛hkade2010 ؛oooooj

 ؛sa1ra1 ؛zahrafayyaz ؛hkade2010 ؛movahedian؛hsm110؛ zfsha ؛mani_pit؛zahra7720 و سایر دوستانی كه آنها را از قلم انداخته یا هنوز فرصت كشفشان را پیدا نكرده ام؛ خواهشمندم تا زمان عملی شدن پیش شرط- اساسنامه- صبورتر از پیش به فعالیت خود ادامه داده و حتی دیگران را نیز به فعالیت بیشتر تشویق كنند.

4-   از  دوستان خلاقی كه تا به امروز بحثهای تازه و نوئی را پایه گذاری و پیشنهاد داده اند دوستانی چون yasekaboud63 ؛ oooooj ؛  hsm 110؛ movahedian؛ لاو و سایر دوستان خلاقی كه آنها را از قلم انداخته یا هنوز فرصت كشفشان را پیدا نكرده ام؛ انتظار دارم خلاقانه تر از پیش در این فراخوان شركت كرده مرا از راهنمائی های خویش محروم نسازند.

5-   خواهشمندم دوستان عزیز یكی دو هفته- كمتر یا بیشتر- صبوری پیشه كرده؛ خشكی این فضای موقت را تحمل كرده و خودتان را مهیای تحقق آنچه مطلوب جمع است یعنی فضای طنزآلود سالم پرفن و ظرافت و البته خندان و اندیشمند نمائید.

6-   از مدیران محترم كلیه انجمنها خواهشمندم كه انجمن طنز و سرگرمی را از آن خود دانسته ما را از هرگونه انتقاد و نظر خود محروم نساخته و نسبت به تشویق اعضای انجمن خود در مشاركت در این حركت جمعی اهتمام ورزند چرا كه همانگونه كه در ابتدا گفتم نه طنز چیزی جدا از سایر امور زندگی ست و نه زندگی با همه جدیتش گریزی از طنز دارد؛ آری از قضا نقطه اشتراك تمامی امور به ظاهر متناقض زندگی شاید طنز ساری و جاری میان آنها باشد.

7-   در انتها خلاصه ای از آنچه من به عنوان قالب انجمن می پسندم جهت بررسی شما دوستان پیشنهاد می كنم: قالب مجله ای با الگو برداری در فرم از مجلاتی نظیر گل آقا ؛ چلچراغ و یا كیهان كاریكاتور- البته كه خلاقیت خود را كور نكرده و دستمان را برای بسیاری تغییرات و اصلاحات نمی بندیم- این قالب شامل بخشهای مختلفی ست كه ما به عنوان یك گروه آماتور و در قالب هیئت تحریریه ای متشكل از كلیه كاربران تبیان هر یك بنا به تخصص و علاقه خود تأمین مطالب این بخشها را تضمین خواهیم كرد. طبیعی ست كه در قالب مجله ای امكان تخصیص پرونده برای مباحث جدید همچنین دنباله دار بودن بسیاری از مباحث ایجاد خواهد شد. نحوه انتخاب مطالب با رعایت درصد معینی از آراء موافق و مخالف- كه اساسنامه داخلی شرایط آن را تعیین خواهد كرد- انجام خواهد گرفت.هدف اصلی تولید و تألیف طنز در قالبهای مطبوعاتی- رسانه ای و ادبی- هنری خواهد بود: خبر ؛ گزارش‌؛ یاداشت؛ گفتگو؛ مقاله؛ عكس؛ نقد ؛ كاریكاتور و ... در حوزه های اجتماعی سیاسی فرهنگی اقتصادی و هنری. با رویكرد جایگزینی تدریجی و رعایت نسبت سه به یك؛ كاربران رفته رفته خود را به این رویه خو دهند كه در ازای هر سه مطلب وام گرفته از منابع دیگر یك مطلب را خودشان تولید كنند. و انشاءلله هدفمان رسیدن به جائی ست كه تمامی مطالب تولید و تألیف كاربران تبیان باشد.( این تنها نمونه ای از طرح پیشنهادی برای قالب؛ اهداف و نحوه اجرای قالب پیشنهادی بود)

 

با آرزوی سلامتی و توفیق

Sami

 

شنبه 29/8/1389 - 13:31 - 0 تشکر 252487

ممکنه فونتتون رو ریز تر بزنید.
نمیشه بخونیش!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

شنبه 29/8/1389 - 13:31 - 0 تشکر 252490

دوست عزیز سلام. ورود شما را تبریک می گوییم. امیدوارم موفق و سربلند باشید و هر روز شاهد پیشرفت های چشمگیری در این بخش باشیم.

شنبه 29/8/1389 - 14:53 - 0 تشکر 252518

خوبه منم هستم

يکشنبه 30/8/1389 - 14:40 - 0 تشکر 252769

دوست عزیزم دو تا پیشنهادخیلی خوب واسه انجمن طنز و سرگرمی دارم . اگه میشه آدرس ایمیلتون رو برام بفرستید :green_room44@yahoo.com
موفق باشید .
منتظرم هااااااااااااا
گل باشید .

 

thank you for attention

دوشنبه 1/9/1389 - 17:16 - 0 تشکر 252958

نشد بخونم ... یعنی یه جوری ویرایشش کنید منم بتونم بخونم

دوشنبه 1/9/1389 - 22:31 - 0 تشکر 253068

با عرض پوزش از دوستانی كه نتونسته بودن متن رو بخونند؛ فونت اصلاح شد
دوست عزیز otagh_amal هر پیشنهادی داری همینجا مطرح كن لطفا تا همه ازش مطلع بشند.
ممنون

سه شنبه 2/9/1389 - 16:2 - 0 تشکر 253376

با سلام خدمت مدیر انجمن sami گرامی
من احساس می کنم برای شروع شما باید توی انجمن یه مسابقه یا فراخوانی برگزار کنید تا انجمن از این خشکی در بیاد.
رومنم حساب کنید اگه کاری از دستم بر بیاد دریغ نمی کنم.
yasekaboud63@yahoo.com

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 2/9/1389 - 16:33 - 0 تشکر 253398

سلام
رو منم حساب کنید ، هر چند اسمم از قلم افتاده بود
ولی هستم

بازنده نیستم ، که عشق باخته ام ، همین نام تو که برده ام ، فردا برگ برنده من است .

 

 

ایران جوان

.

فوری دانلود

يکشنبه 7/9/1389 - 14:24 - 0 تشکر 255088

سلام دوست عزیز!

ممنون از لطف شما!

هستم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی