انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 625)
پنج شنبه 27/8/1389 - 20:18 -0 تشکر 251972
روش مطلقی در تربیت وجود ندارد

با سلام .تربیت ، فرآیندی است فراتر از قواعد و روشهایی اکتسابی که برای تغییر رفتار کودک ، به کار میرود . آنچه در روند تربیت لازم است ، هنر تربیت کردن است . قواعد و روشهای تربیتی اگر چه لازم است ، کا فی نیست . کیفیت ترکیب و تعامل مجموعه عوامل تربیتی ، در شکل گیری شخصیت متربی ، تا ثیر گذار است . در واقع روش های تربیتی در تعامل بین دو قطب سیال مربی و متربی ، در لحظات آنی ، خلق و کشف می شوند و نمیتوان از قبل و بدون حضور این عوامل ، این گونه روشها را از دیگری کسب کرد . چه بسا روشی تربیتی برای یک کودک ، در یک لحظه و موقعیت خاص پاسخ دهد ، اما همین روش در موقعیتی دیگر ، برای همان کودک نتیجه منفی داشته باشد . چه بسا روشی تربیتی برای اصلاح رفتار در مدرسه بسیار اثر بخش باشد اما کاربرد همان روش در خانه بی اثر گردد . همه این تقاوت ها این راز نا گشوده را فراروی مینهد که تربیت ، فرایندی سیال و تعاملی پویا و پیش بینی ناپذیر است که برای آن قوانین مشخصی را نمی توان وضع کرد . اما آنچه در این میان مهمتر است ، شخصیت مربی و جایگاه و منزلتی است که او در نزد متربی دارد . هر اندازه این شخصیت ، برای کودک دوست داشتنی تر باشد فرایند تربیتی مربی ناقذتر و موثرتر خواهد بود .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی