زن ریحانه آفرینش (بازدید: 6613)
يکشنبه 23/8/1389 - 0:38 -0 تشکر 250642
اینجا واقعاً تهرانه؟؟؟ !!!!

با سلام 

تفاوت جلوه فروشان با خود فروشان این است که جلوه فروشان عملا خواسته یا ناخواسته به تحریک شهوات شیطانی می پردازند بدون اینکه شهوت برانگیخته را ارضاءنمایند، در حالی که خودفروشان به ارضاء مشتریان خود روی می آورند. در حقیت می توان جلوه فروشان را بازار یابانی برای خودفروشان محسوب نمود.
تا کنون در ارتباط با جذابیت جنسی چندین تحقیق علمی در غرب انجام شده است. موضوع آزمایش این بوده كه "غدد جنسی مرد و زن چگونه تحریک می شوند و به عبارتی مرد و زن گونه تحت تاثیر جنس مقابل قرار می گیرد". آزمایش كنندگان دستگاه هایی را به قلب، مغز و قسمت های مختلف بدن افراد متصل كردند و پس از انجام آزمایشات مختلف دریافتند كه تأثیر پذیری جنسی در مردان از طریق نگاه (چشم) بسیار بیشتر از تاثیر پذیری زنان از طریق نگاه است که آن را لذت بصری می نامند. البته این موضوع را باید از نعمت های خداوند و در دایره ی تدابیر و الطاف الهی به شمار آورد كه در صورت استفاده صحیح موجب سالم شدن روابط زناشویی و محیط های اجتماعی می گردد.
رعایت حجاب یعنی پرهیز از بر انگیختن شهوت شیطانی نامحرمان. حجاب یعنی مصونیت از نگاه شهوت آلود و شیطانی دیگران.
از آنجا که شهوت مردان مطابق با مطالعات علمی فوق الذکر از طریق نگاه برانگیخته می شود، زنی که حجاب و عفاف را رعایت نمی کند چه بخواهد و چه نخواهد، موجب تحریک شهوت هزاران مردی که چشمشان به وی افتاده است می شوند و مردی که در طول روز از منزل بیرون می رود، به ازای هر زنی که حجاب را رعایت نکرده و او آنها را می بیند شهوتش تحریک می شود.
قطعا اکثریت غریب به اتفاق زنانی که بدون رعایت حجاب از منزل خارج می شوند قصذ برانگیختن شهوت دیگران را ندارند و آن را دون شان خود می دانند. شاید می خواهند در چشم همسر و یا نامزد خود زیبا جلوه کنند، لیکن متوجه آثار شوم رفتار خود نیستند. در جامعه یافت می شوند مردانی که در مقابل این تحریکات شهوانی تاب مقاومت ندارند و به فساد کشیده شده و به فواحش و یا تجاوز به نوامیس روی می آورند و گاه زنانی قربانی این تجاوزات می شوند که خود در به وجود آوردن آن نقشی نداشته اند.
وقتی جذابیت جنسی به یک ارزش اجتماعی تبدیل شد، زنانی که به دلایل گوناگون توان رقابت در این عرصه را از دست می دهند، ارزش آنان کم محسوب می شود. زنان شوهردار نیز در رقابت با زنان جوان تر و زیباتر احساس ناکامی می کنند. بنابراین عدم رعایت حجاب در اجتماع، یکی از دلایل از دست رفتن شیرینی زندگی خانوادگی و از دلایل افزایش طلاق می باشد.
در جامعه ای که رعایت حجاب و عفاف شود زنان از آرامش و امنیت بیشتری برخوردارند.

زنانی که خود را فمینیست (مدافع حقوق و ارزش زنان) معرفی می کنند، خود را آرایش کرده و در روابط اجتماعی به نمایش اندام خود می پردازند، نشان میدهند که چه مقدار برای قضاوت مردان در مورد خود اهمیت قائلند و خود را تا یک عنصر جنسی و یک محرک شیطانی عمومی تنزل می دهند، لذا برخی از شاخه های فمینیستی از آرایش خود و نمایش عمومی اندام خود پرهیز می کنند.  
در غرب زنان از ارزش اجتماعی تلقی شدن جذابیت جنسی به شدت رنج می برند و اگر فلسفه  حجاب خوب شناسانده شود، زمینه برای جذب آنان به اسلام فراهم می گردد.

اگر ما بتوانیم اسلام و حجاب را آنگونه كه هست تشریح كنیم خیلی از ذهنیت ها در جهان تغییر می كند. وقتی برای زنان، نگاه اسلام به زن و حجاب مطرح گردد، بسیاری از آنان به این دین آسمانی گرایش می یابند. به علت وجود این واقعیت هاست كه غرب برای جلوگیری از نفوذ اسلام در بین جوامع خود به تحریف در باره عقائد اسلام روی آورده است. اگر اصل اسلام موجب گریز این جوامع از اسلام می شد نیازی به تحریف نمی دیدند.
غربی كه همه نوع فساد و فحشا در آن آزاد است نمی تواند رعایت حجاب توسط زنان و دختران مسلمان را را تحمل كند و تا آنجا پیش می رود كه دختران نوجوان را به دلیل رعایت حجاب از تحصیل محروم می كنند.
توصیه به خانمهایی که عامدا اندام خود را در جامعه به نمایش می گذارند این است که احساس کمبود شخصیتی خود را با افزایش علم و عمل صالح جبران کنند که ارزشی ماندگار خواهد بود، نه با نمایش اندام که بر فرض کسب احساس کاذب، امری گذرا است و آسیب های اجتماعی بسیاری را به دنبال دارد.


در جامعه ایران از عبارت بدحجابی به نحو صحیحی استفاده نمی شود.
بد حجاب در حقیقت باید به کسی گفته شود که اندام خود را آنطور که شایسته است نمی پوشاند. مثلا حساسیتی به پیدا شدن موی خود ندارند هر چند قصد نمایش و خودنمایی و تحریک دیگران را نداشته باشد.
زنانی که خود را آرایش می نمایند و زیباتر از آنچه هستند به نمایش می گذارند شایسته عبارت دیگری هستند. شاید عبارتی مشابه "جلوه فروشان" برای آنها مناسب تر باشد.

در اینجا ذکر این نکته ضروری است که زیایی اگر وارد عرصه تحریک جنسی در روابط اجتماعی نشود مذموم نیست. بطور مثال برخی ها چادرهای گلدار را بر می گزینند یا در محافل زنانه به آرایش خود می پردازند. چون در بین زنان جذابیت جنسی و تحریک پذیری به صورت طیعی وجود ندارد، لذا منعی برای آن گذاشته نشده است. بنابراین آنچه در اسلام منع شده است با هدف جلوگیری از تحریک شهوات جنسی در روابط اجتماعی و نامشروع است.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

يکشنبه 23/8/1389 - 1:24 - 0 تشکر 250645

مملکت ما رو! واقعا فاجعست. شک نکنید بدتر هم خواهد شد.البته هست ولی از هنوز عمومیت پیدا نکرده ..این طرح مبارزه با بدحجابی کشک بود .نه؟

يکشنبه 23/8/1389 - 9:21 - 0 تشکر 250669

من این رو داخل سایت 598 خوندم ... رفقا منبع رو بذارن

يکشنبه 23/8/1389 - 10:12 - 0 تشکر 250686

ممنون از ایجاد مبحث خوبتون.
چی میشه گفت!
فقط جای تأسف داره!

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

يکشنبه 23/8/1389 - 16:3 - 0 تشکر 250842

خدا عاقبت بخیرمون کنه

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

يکشنبه 23/8/1389 - 22:42 - 0 تشکر 250908

با سلام

این كه دیگه نوبره!!

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

دوشنبه 24/8/1389 - 7:20 - 0 تشکر 250950


به نام خدا
سلام
ایران پر شده از بد حجابی
نه فقط تهران بلکه درشهرهای کوچک هم شاهد این بی حجابی هستیم
پ انهاییکه بقول خودشون حجاب دارند هم وضعی بهتر از اینا ندارن
وقتیکه دانشگاه ها پر بشه از این جانورا دیگه چه انتظاری از دیگر اماکن داریم
چند روز پیش یکی تعریف میکرد ..میگفت ما تو کلاسمون حدودا 10تا دختریم بقیه پسر
دخترا هم بجز سه تا بقیه چادری ومحجبه
یک روز از قضا چند از همین مدلها که گذاشتید اشتباهی وارد کلاس ما شدن
پسرا گفتن ..اخ جون الان دلمون باز شدااا ...دخترای کلاسمون که خفه مون کردن
وقتی چنین گل پسرایی باشن که با بدحجابی دلشون باز میشه مطمئن باشید گل دخترا هم هوس میکنن به سازشون برقصن
پناه میبریم بخدای سبحان

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

دوشنبه 24/8/1389 - 9:36 - 0 تشکر 250989

سلام...

دل همه پره ولی ................................................. فقط تاسف می خوریم...

توی دانشگاه ... من اگر به دختری بگم این وضع حجاب خوب نیست ... بهم مگن متحجر و فاشیست ... نه تنها دخترا بلکه پسرا برای خود شیرینی ...
به پسرا بگم این جور رفتارت با دختر مردم و چشم چرونیت درست نیست ... می گه ... حاج اقا از منبر بیا پایین ...

اشکال از پسرهایی هست که شبیه گلابی شدن(غیرت =0) ...

اما این ویترینی که نمایش دادین ... حیف دوربین ندارم ... سوژه هایی هستن از بی عفتی ... که حتی اگر عکس بگیرم و مغازه داره .. نزنه تو گوشم ... توی انجمن تبیان هم نمی شه گذاشت ...

دلم قرصه که لا اقل گفتم به بد حجاب ... سکوت نکردم ... گفت به گلابی های متحرک ... سکوت نکردم ...

دوشنبه 24/8/1389 - 10:25 - 0 تشکر 250998

مملکت فاجعه نیست تهران فاجعه است

 

 

 

دوشنبه 24/8/1389 - 12:37 - 0 تشکر 251050

سلام.
به نظر من این نشانه عدم اعتماد به نفس دخترانه كه باعث میشه خودشونو به هر شكلی دربیارن تا مورد توجه قرار گیرن.
امام على علیه‏السلام :
صیانت زن او را شادابتر و زیبایى‏اش را پایدارتر مى‏كند .

 

دوشنبه 24/8/1389 - 18:27 - 0 تشکر 251166

سلام
بهتره بگیم "اینجا واقعا ایرانه؟؟؟؟" به قول دوستان، نه تنها تهران که اکثر شهرهامون گرفتار بی حجابی شده...متاسفانه الان برخوردها یه طوریه که انگاری بی حجابی یه افتخاره و خب، توی این وضعیت کسی که می خواد یه پوششی رو انتخاب کنه به این فکر می کنه که جامعه می پسندنش یا نه؟(دیگه به این فکر نمی کنه که رضایت خدا کجاست؟؟).......

من دو سه هفته پیش با یکی از دوستام در همین مورد کلی بحث کردیم آخرشم به نتیجه نرسیدیم...نمی دونم اشکال از منه....اشکال از حق ناپذیریه...نمی دونم.....تا چند روز هم اعصابم به هم ریخته بود....چرا چیزیو که واضحه و درسته رو نباید پذیرفت........جدیدا هم تصمیم گرفتم بیشتر به امر به معروف عملی توجه کنم تا زبانی...ناامید هم نشدم...اما از زبانی نتیجه ای به دست نیاوردم...
اللهم عجل لولیک الفرج...

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی