انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 434)
شنبه 22/8/1389 - 12:10 -0 تشکر 250419
هزار و 500 میلیارد ریال برای ارتقای شاخص های فرهنگی استان خراسان شمالی اختصاص می یابد

اختصاص هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار طی 5 سال برای ارتقای شاخص های فرهنگی خراسان شمالی در قانون بودجه پیش بینی شده است.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری با اعلام این مطلب در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی فاروج، از حوزه های فرهنگی به عنوان حوزه های اصلی در زندگی اجتماعی نام برد و گفت: مدیریت درست در این حوزه مانع بروز چالش در حوزه های اجتماعی، سیاسی و امنیتی می شود.

«حسین برومند» با اشاره به به اهمیت مسایل فرهنگی افزود: امروز دشمنان به موثر نبودن ابزارهای نظامی برای مقابله با کشور ما پی برده اند و مقابله در بستر فرهنگی را برای رسیدن به اهداف خود در پیش گرفته اند.وی شکاف وگسست فرهنگی را بخشی از چالش های فرهنگی بر اثر غفلت در این حوزه دانست وتصریح کرد: خوشبختانه امروز برنامه های بالا دستی با رویکرد فرهنگی جهت دهی می شود و دولت به مسایل فرهنگی توجه ویژه ای دارد.

وی با اشاره به تفاوت نگاه جامعه ما با غرب در 3 حوزه هستی شناسی، معرفت شناسی و انسان شناسی عنوان کرد: باید معیارهای خود را در این حوزه ها بر ای جلوگیری از ایجاد فضای تشکیک آمیز در جامعه مشخص کنیم.وی افزود: بستر تربیت باید براساس آن چه قرآن و سیره نبوی تعریف کرده است، بنا شود تا همه در جهت صحیح حرکت کنیم.

«برومند» حرکت در مسیر صحیح با استفاده از آموزه های دینی را زمینه ساز ایجاد زیربناهای لازم عنوان و خاطر نشان کرد: اگر در مسیر دینی و اخلاقی حرکت نکنیم، جامعه با چالش های فرهنگی مواجه می شود.وی بازگرداندن مسئولیت ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به وزارت کشور از سوی رئیس جمهوری را برای ایجاد نگاهی جامع بر مبنای مسایل دینی دانست و گفت: با شفاف سازی وظایف 3 ستاد شورای فرهنگ عمومی، احیای امر به معروف و نهی از منکر و صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و با استفاده از اختیار موجود به دنبال تحقق اهداف تشکیل این ستاد هستیم.

وی با اشاره به احصای نیازهای فرهنگی استان اظهار کرد: در قالب جدول شماره 14 قانون بودجه در بخش اعتبارات فرهنگی برای خراسان شمالی 177 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده بود که با توجه به نبود زیرساخت ها و نوپابودن استان، این مبلغ به 300 میلیارد ریال افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: این بودجه باید در 9 محور فرهنگی توزیع شود و همه دستگاه های فرهنگی باید برای برخورداری عادلانه از این اعتبارات، برنامه های پیشنهادی خود را ارائه کنند.

فرماندار فاروج نیز در این جلسه ادعای کاهش محبوبیت دولت به دنبال اجرایی کردن قانون هدفمند کردن یارانه ها را سخن یاوه گویان مخالف ارزش ها و آرمان های انقلاب دانست و بیان کرد: مردم خراسان شمالی بسیار وقت شناس و با بصیرت هستند و با حضور گسترده خود در مراسم استقبال از هیئت دولت پاسخ دندان شکنی به دشمنان دادند.«ارجایی» با اشاره به عضویت بیشتر اعضای ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در شورای فرهنگ عمومی و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از هدر رفتن وقت مدیران، این جلسات باید ساماندهی شود ولی این ساماندهی به منزله حذف یکی از این ستادها یا دخل و تصرف در آیین نامه و ابلاغ ها نیست.وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که شورای فرهنگ عمومی ماهیت قانونی دارد، محوریت جلسات در شهرستان با این شوراست و مصوبه های آن برای عملیاتی شدن به 2 ستاد دیگر ارجاع داده می شود.وی افزود: با انجام نیازسنجی و شناسایی طرح های فرهنگی مورد نیاز، مدیران بدون در نظر داشتن محدودیت بودجه اما براساس اولویت، طرح ها را برای تصویب در استان ارائه کنند.

امام جمعه فاروج نیز با بیان این که امروز دنیای استکبار برای کشور تهدید نیست، گفت: امنیت امروز کشور را مکتب های انحرافی و ضد الهی برخاسته از تعالیم شیطان صفتان تهدید می کند.حجت الاسلام «محمد جواد شریعتی نژاد» افزود: آن چه اخلاق، دین، خانواده و حقوق شهروندی ما را تهدید می کند، ترویج تعالیم ضد ارزشی و وارداتی است.وی اهمیت پرداختن به امنیت روحی و روانی مردم را به اندازه امنیت جسمی مهم دانست و بیان کرد: ابزار و اسباب فراوانی در محیط زندگی برای ناامن کردن روح و روان مردم وجود دارد.

وی تبیین غلط درباره نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه ها با هدف ایجاد نارضایتی در مردم را ابزاری برای ایجاد ناامنی برشمرد و افزود: با بیان مزایای اجرای این طرح و افزایش آگاهی مردم باید مانع تحقق اهداف دشمنان شویم.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی