انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 564)
شنبه 22/8/1389 - 11:30 -0 تشکر 250383
تاکید برضرورت توسعه فرهنگ کتاب خوانی و فضای کتابخانه های شهرستان های خراسان رضوی

از خادمان کتاب و کتاب خوانی تجلیل می شود

باقری فرماندار تایباد در دومین جلسه ستاد هفته کتاب تایباد گفت: تولید کتاب خوب برای مخاطبان موضوع حائز اهمیت است و بی شک کتابی خوب است که زمینه آگاهی مردم را افزایش می دهد. حمزه آزاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد و دبیر ستاد هفته کتاب شهرستان هم گفت: گسترش فرهنگ کتاب و کتاب خوانی شعار اصلی هفته کتاب درتایباد است.وی برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب، برگزاری جشن کتاب و تجلیل از خادمان کتاب، همایش و روحانیون و دانشگاهیان، برگزاری نشست های فرهنگی، شب شعر با موضوع کتاب، برگزاری همایش دانش آموزان، نشست مسیحیان و کانون های فرهنگی و هنری مساجد با محوریت کتاب و کتاب خوانی را از جمله برنامه های هفته کتاب برشمرد.وی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرهای حومه مساجد و پایگاه ها، عضویت رایگان و نیمه بها در کتابخانه ها، سرکشی از کتابخانه ها و برگزاری مسابقات فرهنگی از دیگر برنامه های هفته کتاب است.

 

تاکید بر لزوم ایجاد بانک اطلاعاتی مولفان و نویسندگان در کاشمر

ستاد برگزاری هجدهمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در شهرستان کاشمر تشکیل شد.

دراولین جلسه این ستاد که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر برگزار شد، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در سخنانی با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ مطالعه گفت: روشندل در ادامه با بیان این که مسئولیت ستاد هفته کتاب در شهرستان کاشمر به نهاد کتابخانه های عمومی این شهرستان واگذار شده است، خاطرنشان کرد: ساماندهی و معرفی همه ساختارهایی که با فرهنگ مکتوب ارتباط دارند،از برنامه های هفته کتاب است. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشمر با اشاره به فعالیت ۲ انتشاراتی در این شهرستان اظهار داشت: این ۲ انتشارات وظیفه آماده سازی، اخذ مجوز و شماره شابک را برعهده دارند و کتاب را تا مرحله انتشار می رسانند. ضمن این که تعداد مولفان کاشمر نیز روز به روز در حال افزایش است.اگر بانک اطلاعات این نویسندگان فراهم شود زمینه خدمت رسانی به آن ها آسان تر خواهد شد.وی نمایشگاه کتاب، برگزاری مسابقه کتاب خوانی، شب شعر کتاب و برپایی جشن کتاب شهرستان به منظور تجلیل از مولفان، ناشران، خبرنگاران، کتابداران و اعضای فعال کتابخانه های شهرستان را از جمله برنامه های هفته کتاب در کاشمر عنوان کرد.همچنین آقایی کارشناس فرهنگی هنری اداره آموزش و پرورش کاشمر در این جلسه گفت: در حال حاضر ۱۵۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های مدارس کاشمر موجود است که البته تعدادی از آن ها فرسوده است. ضمن این که در دو سال اخیر ۱۷۵ نمایشگاه کتاب در مدارس شهرستان برگزار شده است و نیز با پی گیری های انجام شده موفق شده ایم طی ۲ سال ۱۲ میلیون تومان کتاب رایگان برای گسترش کتابخانه های مدارس جذب کنیم.

 

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فریمان برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی فریمان با حضور فرماندار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی فریمان و تنی چند از مسئولان در محل اتاق فرماندار برگزار شد.فرماندار فریمان در ابتدای جلسه بر لزوم اجرای برنامه های گسترده در هفته کتاب تاکید کرد و کتاب را میراثی ماندگار و بسیار باارزش برشمرد. «محمدعلی فرهادی» گفت: وظیفه همه افراد فرهیخته و نهادهای فرهنگی است که در اشاعه، گسترش و تقویت هر چه بیشتر مسئله کتاب و کتاب خوانی اهتمام ورزند و در یک کلام همه علاقه مندان و فرهنگ دوستان با بسیج همگانی بر گسترش فرهنگ کتاب خوانی تلاش کنند.

 

برنامه های هفته کتاب فریمان اعلام شد

قادری رئیس اداره کتاب خانه های عمومی فریمان گفت: با پرداختن به نقش و اهمیت کتاب و کتاب خوانی بر نظارت بیشتر بر نمایشگاه های کتاب در هفته کتاب در شهرستان فریمان تاکید کرد و گفت: طرح هر شهروند ایرانی یک کتاب، طرح کتاب من، برگزاری مسابقه کتاب خوانی در سطح شهر، معرفی جوان ترین و مسن ترین خواننده کتاب، تقدیر از فعالان عرصه فرهنگ مکتوب، ارائه بن کتاب از جمله برنامه های هفته کتاب در فریمان است.

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی