• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 840)
چهارشنبه 19/8/1389 - 10:14 -0 تشکر 249650
اگر قاضی پرونده مهدی هاشمی بودید چه حكمی صادر می‌كردید؟

 فارس : خبرنامه دانشجویان ایران در طرحی ابتكاری در بخش نظر شما نوشت: حضور بعضی از آقازاده ها در فتنه 88 این شائبه را ایجاد كرد كه آیا فرزند یكی از مسئولان بودن دلیلی برای منع محاكمه و فرار از قانون است؟ یكی از گردانندگان میدانی و حاضر در صحنه اغتشاشات سال گذشته مهدی هاشمی است كه با همكاری و همراهی خواهرش فائزه و برادرش یاسر حضور شاخص و بارزی در اغتشاشات و پیش‎برد آن داشتند. اما همزمان با دستگیری فتنه‎گران و محاكمه و اعترافات دادگاه سال گذشته مهدی هاشمی كه پیش از آن قصد اعاده حیثیت در خصوص مناظره موسوی و احمدی نژاد را داشت از ایران خارج شد و در لندن سكنی گزید.

مهدی هاشمی كه با بهانه فعالیت برای دانشگاه آزاد به انگلیس رفته بود حتی پدرش را برای حمایت از خود به صحنه كشاند و آیت الله هاشمی در حمایت از وی به‎خلاف دلیل فرزندش! قصد وی را از سفر ادامه تحصیل برشمرد.

شایان ذكر است كه در طی این مدت با وجود احضارهای قضایی متعدد مهدی هاشمی به ایران برنگشته و حتی وی در نامه ای خود را شهروندی عادی معرفی كرده!! كه برای سفری كاری به خارج رفته بود.

ترس از بازگشت و محاكمه به جایی كشید كه حتی خانواده وی برای گیر نیفتادن این آقازاده به كشورهای متعدد برای دید و بازدید با وی سفركرده بودند.

شایان ذكر است مهدی هاشمی در طی تصدی دفتر دانشگاه آزاد در لندن فوق‌العاده مأموریتی 3000 هزار پوند همراه با حقوق ثابت دریافت می كرده است.

حال با توجه به مقدمه فوق و قریب الوقوع بودن بازگشت مهدی هاشمی به كشور:

اگر شما قاضی پرونده مهدی هاشمی بودید چه حكمی را برای وی صادر می‎كردید؟

از قوه قضاییه در خصوص بازگشت مهدی هاشمی چه انتظاری دارید؟

آیا آقازاده بودن مهدی هاشمی دلیلی برای مصونیت قضایی وی می‏شود و او می‏تواند بدون هیچ بازخواستی به فعالیتش ادامه دهد؟
آقازاده هاشمی به ایران می‌آید
مهدی هاشمی با بیت المال چه كار كرد. 

 

 

 

چهارشنبه 19/8/1389 - 20:12 - 0 تشکر 249847

سلام
اگه واقعا ایشون بنا به قول أقای رییس جمهور یك مفسد اقتصاى هستش ویا اینكه درفتنه سال گذشته دست داشته قبل ازهر چیز باید مسولین قوه قضاییه ووزارت اطلاعات رو بازخواست کرد چرا که مسولیین قوه قضاییه نباید به نسبت اشخاص نگاه کنند(چیزی که متاسفانه در کشور ما کم نیست) وایشون رو با مدرک ومستند به دادگاه کشیده ومحاکمه میکردند(اگه واقعا پیرو عدل علی(ع)هستند که با برادرش هم با عدالت رفتار میکرد)
ووزارت اطلاعات هم که میتونه ریگی رو آنچنان دقیق دستگیر کنه مطمئنا از جریانات فتنه اطلاع داشته وباید قبل از خروج مهدی هاشمی از خروج اون جلوگیری میکرد نه اینکه بعد از خروج او برای فشار برپدر استفاده سیاسی کنند
الله اعلم

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

جمعه 21/8/1389 - 21:15 - 0 تشکر 250294

mohammad_majed گفته است :
[quote=mohammad_majed;364121;249847]سلام
اگه واقعا ایشون بنا به قول أقای رییس جمهور یك مفسد اقتصاى هستش ویا اینكه درفتنه سال گذشته دست داشته قبل ازهر چیز باید مسولین قوه قضاییه ووزارت اطلاعات رو بازخواست کرد چرا که مسولیین قوه قضاییه نباید به نسبت اشخاص نگاه کنند(چیزی که متاسفانه در کشور ما کم نیست) وایشون رو با مدرک ومستند به دادگاه کشیده ومحاکمه میکردند(اگه واقعا پیرو عدل علی(ع)هستند که با برادرش هم با عدالت رفتار میکرد)
ووزارت اطلاعات هم که میتونه ریگی رو آنچنان دقیق دستگیر کنه مطمئنا از جریانات فتنه اطلاع داشته وباید قبل از خروج مهدی هاشمی از خروج اون جلوگیری میکرد نه اینکه بعد از خروج او برای فشار برپدر استفاده سیاسی کنند
الله اعلم

اگر بابای ریگی هم هاشمی بود بیچاره بدبخت والبته جنایتکار الان زنده بود تنها مشکل ریگی همین بود
فشاربر پدر !!!کدام فشار مگر ان یکی که در ایران است بازداشت شد که آن فراری بشود اهرم فشار .بچه های بیگناه مردم با تحریک همین حضرات به خیابان آمدند مجازات شدند امافائزه خانم بعد از دستگیری بلا فاصله آزاد می شود وعلت دسگیری راهم خدمت ابوی بزرگوارشان خوردن ساندویچ ذکر می کنند خود فائزه در یکی از مصاحبه هایش می گوید چون فرزند هاشمی است آزاد است شما چه کسی را می خواهید مبرا کنید؟؟؟
طبق آخرین اخبار حضرت آقا در شرف تشریف فرمایی به ایران هستند حقوق معوقه شان به همراه حق ما موریت شان را هم می گیرند مظلوم آنهایی که با حرف اینها واعتماد با اینها خسر دنیا والآخرت شدند وجانشان را در این بیراهه دادند

جمعه 21/8/1389 - 23:38 - 0 تشکر 250312

با ولایت تا شهادت

 

برای پناهدگی به خدا نیاز به هیچ ویزایی نیست. 

مدیر انجمن تجارت و بازرگانی

نوشته های بنده:

                  

 

شنبه 22/8/1389 - 7:5 - 0 تشکر 250353

قوه قضاییه ای که اقتدار نداشته باشه واز اشخاص میترسه همون بهتر تعطیل بشه وخیال همه رو راحت کنه

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

شنبه 22/8/1389 - 10:31 - 0 تشکر 250370

سلام
به خاطر جو متشنج زمان اغتشاشات شاید نمیشد اقدام فوری كرد، اما حالا دیگه آب از اسیاب افتاده باید سران فتنه رو محاكمه كنند

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

شنبه 22/8/1389 - 11:4 - 0 تشکر 250374

mohammad_majed گفته است :
[quote=mohammad_majed;364121;250353]قوه قضاییه ای که اقتدار نداشته باشه واز اشخاص میترسه همون بهتر تعطیل بشه وخیال همه رو راحت کنه

آره فقط منتظر هستند شما امر کنید قوه ی قضائیه رو تعطیل کنند.فقط دستور بدید اون ها هم اجرا میکنند.

دی:

 

 

 

شنبه 22/8/1389 - 12:21 - 0 تشکر 250437

من باشم می سپارم به قاضی بعدی ...

یه سوال عجیب دارم هی از خودم می پرسم ...

چی میشه که از اول اغتشاش ها یکی هست که متهمه ... اون وقت چه طوری می ذاریم از کشور فرار کنه؟

شنبه 22/8/1389 - 14:11 - 0 تشکر 250479

SOHA_1990 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;250437]من باشم می سپارم به قاضی بعدی ...

یه سوال عجیب دارم هی از خودم می پرسم ...

چی میشه که از اول اغتشاش ها یکی هست که متهمه ... اون وقت چه طوری می ذاریم از کشور فرار کنه؟

مثل اینکه یادت رفته پدرش آدم کله گنده ای هست. اگر مهدی رو براش حکم صادر کنند داد پدرش در میاد.بالاخره اون هم یه پدره دیگه.

 

 

 

شنبه 22/8/1389 - 15:56 - 0 تشکر 250517

محاكمه فرزندان خطاكار را از آیت‌الله گیلانی بیاموزیم

آیت‌الله گیلانی فرزندی داشت كه به گروهك منافقین ملحق شده بود و از آنجایی كه این بزرگوار خود را متعهد به انقلاب می‌دانست با حكم خود، فرزندش را اعدام كرد.

با اشاره به اینكه شرایط انقلاب هیچ گاه عوض نخواهد شد، شاید عده‌ای مطرح كنند كه انتظار چنین اقداماتی در فضای اوایل انقلاب وجود داشت و در شرایط امروز كه فضای انقلاب تغییر كرده است، نمی‌توان انتظار چنین موضع‌گیری‌هایی را داشت.

در پاسخ به این شبهه باید گفت كه اگر دشمنی آمریكا و اسرائیل با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام شدنی بود چنین سخنی را می‌توانستیم قبول كنیم در صورتیكه استكبار جهانی روز به روز با توطئه‌های خود به دنبال ضربه زدن به این انقلاب است.

البته باید عنوان كرد كه بحث رفاه طلبی و انس با دنیا كه توسط همین پدران انقلابی در جامعه ما بنیان‌گذاری شد چشم آنها را برای دیدن حقایق و خطای فرزندانشان نابینا كرد و شور و شعور انقلابی را در آنها كاهش داد.

با اشاره به اینكه در چنین شرایطی چگونه می‌توان از این افراد توقع داشت كه با فرزندان خود برخورد كنند، این افراد نه تنها در برابر انحرافات فرزندانشان موضع‌گیری نكرده بلكه از آنها حمایت و پشتیبانی كردند.

انتظاری كه مردم از مراكزی قضایی كشور دارند این است كه بدون توجه به سابقه پدران این افراد، عدل اسلامی را به اجرا در بیاورند تا درس عبرتی برای دیگرانی باشد كه قصد فتنه‌گری در آینده را دارند.

آیت اله گیلانی پسر خودش رو به اعدام محکوم کرد ولی آیت اله هاشمی باز هم از آقازاده ی خائنش حمایت می کنه...

 

 

 

شنبه 22/8/1389 - 15:58 - 0 تشکر 250519

در شرایطی که مقامات قضایی بر پایه حکم بازداشت مهدی هاشمی رفسنجانی، تاکید کرده‌اند که وی را به محض ورود به ایران بازداشت سپس محاکمه خواهند کرد، رسانه دولتی انگلیس ادعای "بی‌اعتبار بودن" اتهامات پسر آقای هاشمی را مطرح کرد.

به گزارش شبکه ایران، بی بی سی فارسی در گزارشی با عنوان "افزایش فشارها برای برخورد قضایی با مهدی هاشمی در ایران"، اتهامات مهدی هاشمی را به "استفاده از اموال عمومی برای فعالیت انتخاباتی" کاهش داد.

این سایت عنوان کرد که "مهدی هاشمی در جریان دادگاه های دسته جمعی متهمان وقایع پس از انتخابات سال گذشته ایران، بر پایه اقرار دیگران، متهم شده بود که با استفاده از اموال عمومی فعالیت انتخاباتی داشته و از جمله علیه محمود احمدی نژاد و عملکرد دولت او تبلیغ کرده است."

البته برخلاف ادعای بی بی سی، مقامات امنیتی و قضایی اتهامات مهدی هاشمی را به وقایع پس از انتخابات ایران محدود ندانسته و از جنبه های "مالی و غیر مالی" اتهامات او خبر داده اند.

بی بی سی با بیان اینکه "یکی از کسانی که در دادگاه علیه آقای هاشمی سخن گفت، حمزه کرمی، مدیر سایت جمهوریت بود"، ادعا کرد که کرمی گفته "تحت فشار و شکنجه آن سخنان را گفته است."

رسانه دولتی انگلیس با نقل این جمله از حمزه کرمی که سندی را هم برای آن ارائه نکرد، عملا اتهاماتی را که درباره مهدی هاشمی مطرح شده، "بی مبنا" دانست و پسر دوم آقای هاشمی را پیش از ورود به ایران تبرئه کرد.

این سایت در پایان، خروج مهدی هاشمی از کشور را تنها "یک ماموریت کاری" دانست: مهدی هاشمی چند ماه پس از انتخابات و در شرایطی که فشارها برای احضار و بازداشت او افزایش یافته بود، در قالب مأموریتی برای سرکشی به بعضی واحدهای خارج از کشور دانشگاه آزاد از ایران خارج شد و هنوز باز نگشته است.

"کاری و کوتاه بودن" خروج مهدی هاشمی از کشور را ابتدا دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد و در روزهای اولیه سکونت پسر آقای هاشمی در لندن مطرح کرد، اما پس از طولانی شدن سفر وی، این هیئت حاضر به تایید مجدد اطلاعیه خود نشد و برخلاف بی بی سی ترجیح داد، در این باره سکوت کند.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی