ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 668)
سه شنبه 18/8/1389 - 15:36 -0 تشکر 249451
چطور بفهمیم?


چطور بفهمیم ایمیلی که فرستاده‌ایم توسط گیرنده باز شده است یا نه؟

 

حتماً برای شما هم پیش آمده است كه ایمیلی را برای كسی فرستاده‌اید و گیرنده، به هر دلیلی، اظهار بی‌اطلاعی می‌كند و می‌گوید ایمیلی از شما دریافت نكرده یا اینكه آن را باز نكرده و متن آن  را نخوانده است و شما هم نمی‌توانید مطمئن باشید كه او راست می‌گوید یا خیر. اما آیا ابزاری برای اطمینان شما وجود دارد یا خیر؟ بله! وجود دارد. اگر از كاربران Microsoft Outlook و Exchange Server باشید می‌توانید به راحتی در هنگام فرستادن ایمیل، بخواهید كه رسیدی در هنگام باز شدن آن ایمیل برای اطلاع شما فرستاده شود. اما از آنجا كه اكثر ما این روزها از ایمیل‌های تحت‌وب مثل Yahoo، Gmail، Hotmail و امثال آن استفاده می‌كنیم و این سرویس‌ها ویژگی فوق (مانند Microsoft Outlook) را ندارند، امروز می‌خواهیم روشی رایگان و ساده معرفی كنیم كه كاربران ایمیل‌های تحت‌وب هم بتوانند «رسید» باز شدن ایمیل توسط گیرنده را به محض خوانده شدن ایمیل دریافت نمایند. این روش رایگان بوده و با تمامی سرویس‌های ایمیل نیز سازگار است.

 

 


کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
سه شنبه 18/8/1389 - 15:49 - 0 تشکر 249454حتماً برای شما هم پیش آمده است كه ایمیلی را برای كسی فرستاده‌اید و گیرنده، به هر دلیلی، اظهار بی‌اطلاعی می‌كند و می‌گوید ایمیلی از شما دریافت نكرده یا اینكه آن را باز نكرده و متن آن را نخوانده است و شما هم نمی‌توانید مطمئن باشید كه او راست می‌گوید یا خیر. اما آیا ابزاری برای اطمینان شما وجود دارد یا خیر؟ بله! وجود دارد. اگر از كاربران Microsoft Outlook و Exchange Server باشید می‌توانید به راحتی در هنگام فرستادن ایمیل، بخواهید كه رسیدی در هنگام باز شدن آن ایمیل برای اطلاع شما فرستاده شود. اما از آنجا كه اكثر ما این روزها از ایمیل‌های تحت‌وب مثل Yahoo، Gmail، Hotmail و امثال آن استفاده می‌كنیم و این سرویس‌ها ویژگی فوق (مانند Microsoft Outlook) را ندارند، امروز می‌خواهیم روشی رایگان و ساده معرفی كنیم كه كاربران ایمیل‌های تحت‌وب هم بتوانند «رسید» باز شدن ایمیل توسط گیرنده را به محض خوانده شدن ایمیل دریافت نمایند. این روش رایگان بوده و با تمامی سرویس‌های ایمیل نیز سازگار است.

سرویسی كه اینكار را برای شما امكان‌پذیر می‌كند spybig نام دارد. این سرویس به محض اینكه ایمیل شما را گیرنده‌ی آن باز كرده و بخواند، پیغامی برای آگاهی شما می‌فرستد. این پیغام حاوی اطلاعات دیگری مانند IP گیرنده‌ی ایمیل و تعداد دقیق دفعاتی كه او متن ایمیل شما را باز كرده و خوانده است نیز می‌باشد. استفاده از SpyPig بسیار آسان است. كافی است به این سایت مراجعه كرده و كارهای زیر را انجام دهید:

قدم اول: ایمیل خود را در جعبه متنی مربوطه وارد كنید (ایمیلی كه می‌خواهید پیغام‌های مربوط به خوانده‌شدن ایمیل‌های ارسالی‌تان را در آن دریافت كنید).

قدم دوم: عنوانی برای پیغام‌هایی كه از این سرویس دریافت خواهید كرد انتخاب كنید و در جعبه متنی مربوطه وارد نمایید (مثلاً بنویسید: «رسید دریافت ایمیل توسط آقای فلانی»)

قدم سوم: یك تصویر به دلخواه از بین تصاویر انتخاب كنید (پیشنهاد می‌شود تصویر خالی سفید را اتنخاب كنید تا گیرنده ایمیل شما، متوجه نشود كه شما دارید از این سرویس استفاده می‌كنید)

قدم چهارم: حداكثر تعداد پیام‌های دریافتی را مشخص كنید (یعنی حداكثر چند دفعه می‌خواهید وقتی كه ایمیل شما را گیرنده‌ی آن باز كرد برای شما پیغام فرستاده شود)

قدم پنجم: دكمه‌ی Click to Activate My SpyPig را بزنید.

قدم ششم: بعد از كلیك كردن، كمی صبر كنید تا شماره‌انداز شروع به شمارش معكوس كند. قبل از رسیدن آن به صفر، این تصویر را با drag & drop در صفحه متن ایمیل خود (كه در پنجره‌ای دیگر در حال نوشتن آن هستید) بیاندازید.

قدم هفتم: ایمیل خود را به روش معمول خود ارسال كنید.
تمام شد. حالا به محض باز شدن ایمیل توسط گیرنده، پیغامی برای شما فرستاده می‌شود و می‌گوید كه چند بار ایمیل مربوطه باز شده است و IP گیرنده چه بوده است. دفعه بعد كه بخواهید از این سرویس استفاده بكنید هم باز باید همین قدم‌ها را تكرار كنید.
فقط به یاد داشته باشید كه حتماً ایمیلی كه می‌فرستید باید HTML باشد (و نه متن ساده) و دریافت‌كننده نیز باید HTML فعال داشته باشد (كه معمولاً همین‌طور هم هست).
کوروش کبير همان ذوالقرنين است؟؟؟
 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی