سينما و تلویزیون (بازدید: 372)
دوشنبه 17/8/1389 - 9:58 -0 تشکر 249039
گاف های فریدون جیرانی در برنامه * هفت *

جیرانی همچنان در اجرا و به دست گرفتن فضای استودیو جا می ماند. آن چنان که دو سه سوال غیر مترقبه مجید صالحی که لبخندی را هم چاشنی اش کرد، ، به قدری تمرکز او را از ین برد که اساسا معلوم نشد چرا مجید صالحی را دعوت کرده است.

جیرانی در اغلب بخش ها نیز، هنگام بازگشت برنامه از گزارش به استودیو، نمی دانست باید به کدام دوربین نگاه کند و این موضوع را در چند نوبت دیگر هم لو داد. در واقع گویا او هنوز با عوامل پشت دوربین به خوبی هماهنگ نشده است.

در واقع او که مجید صالحی را به دلیل بازی در فیلم سینمایی "بعدازظهر سگی سگی" دعوت کرده بود، با رفتار خاص صالحی، زمام امور را از دست داد؛ و در حالی که به صالحی اعلام کرد فرصت کافی دارد، ناگهان زمان آن بخش برنامه را تمام کرد و معلوم نشد چرا صالحی را دعوت کرده است.

مسعود فراستی فیلم سینمایی "بعدازظهر سگی سگی" را متعلق به دوران قبل از فیلمفارسی دانست و کیایی هم این نظر را تایید کرد.

اما فراستی نگفت که منظورش از دوران قبل از فیلمفارسی تحسین آن بود یا می خواست کارگردان جوان این فیلم را سرزنش کند.

 

* فراستی برخورد معاونت سینمایی با این فیلم را یک اتفاق خوب در سینمای کشور دانست و توضیح داد: با وجود شوخی های فیلم با اقشاری مثل نیروی انتظامی مانع نمایش آن نشدند!

 

* در همین قسمت از برنامه و با ابراز ارادتی که کیایی نسبت به فراستی ابراز کرد، این منتقد سینما به جای نقد فیلم، به صراحت و به طور مستقیم به کیایی پند و اندرز داد و به عنوان مثال خطاب به این کارگردان جوان سینما گفت که هرگز از نماد در کارهایش استفاده نکند.

 

*وقتی گوینده اخبار سینمایی برنامه هفت گزارشی از تعداد و وضعیت پروانه های ساخت را بیان کرد، جیرانی با لحنی ملایم سجادپور ، مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی را به خاطر کثرت صدور پروانه های ساخت زیر سوال برد. و در بخش بعد سجادپور با حضور در استودیو این موضوع را توضیح داد.

او درباره پروانه ساخت برای کسانی که در سینما شناخته شده نیستند گفت: این افراد حتما سوابق متعددی دارند که معترضین، از آن اطلاع ندارند. بنابراین نباید خودشان را مبنای تجربه مندی همگان بدانند. در ضمن به محض ساخت اولین فیلم این افراد، کاملا ارزشبابی می شوند و اگر تایید شوند اجازه و کارت کارگردانی برایشان صادر می شود. دوستان هم نگران نباشند سینما برای همه جا دارد!

 

*در این برنامه برای نخستین بار قسمت هایی از نخستین جلسه همگرایی انجمن ها و اتحادیه های مختلف در ارشاد، افشا و معلوم شد در این نشست علیرضا داوود نژاد و مرتضی شایسته با هم درگیر شده اند.این وضعیت یک بار با نمایش نماد مبارزه کاراته کاران اعلام شد! ولی در بخش های بعد به صراحت معلوم شد که شایسته و داوود نژاد با هم درگیر شده اند.

سجادپور درباره صنف یکپارچه ای تهیه کنندگان با بیان این که دو جلسه ی بسیار مفید در این رابطه برگزار شده است، گفت: اصلا تصورش را هم نمی کردیم که این برنامه تا این حد با استقبال عموم تهیه کنندگان برگزار شود.

او همچنین گفت صنف واحد تهیه کنندگان به تدریج بخشی از امور دولتی را بر عهده می گیرد و حتی ساماندهی سایر صنوف سینمایی هم به تدریج به این تشکل واگذار می شود.

بخش دیگری از این برنامه، با حضور محمد نیک بین ( تهیه کننده) و سعید قطبی زاده (منتقد) درباره ستاره ها در سینمای ایران گفت وگو شد. سعید قطبی زاده پیدایش ستاره ها در سینما را بی تناسب دانست و گفت: در بسیاری از عرصه های سینما هم وضعیت طبیعی نیست و فروش فیلم ها نشان می دهد که حتی در حد تامین هزینه ها هم نیست.

در نقطه مقابل نیک بین معتقد بود که ستاره ها در بهبود اقتصاد سینما موثر هستند.

منبع :جهان نیوز

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

دوشنبه 17/8/1389 - 10:25 - 0 تشکر 249045

سلام :
جالب بود . بیچاره مجید صالحی
موفق باشید .

 

thank you for attention

دوشنبه 17/8/1389 - 10:34 - 0 تشکر 249048

...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی