• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 1143)
دوشنبه 17/8/1389 - 6:43 -0 تشکر 249021
*همه عروسی دعوتید کادو فراموش نشه*

به نام خدا

سلام

اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت زهرا س وحضرت علی ع به امام زمان عج وهمه مسلمانان تبریک میگویم.

بیایید با هم در شادی امیر المومنین علی ع وحضرت زهرا س شریک باشیم ازدواجیکه هم در اسمان جشن گرفتند وهم در زمین

نمیخواید تبریک بگید ؟؟

دوست دارم هدیه هم بدیداااا زشته ادم به عروس وداماد کادو نده

بنظر شما شیعه علی ع بهترین کادو چه میتونید بدید ؟؟؟

من مسئول جمع اوری کادو ها هستم ....شاید یک چیزیش هم دادند به خودم ....هه

کادو میتونه معنوی باشه ...یک عهد ...ترک کار بد ....تقویت یک کار خوب ....

من فقط راهنمایی کردم ....پس مثل اون یکی تایپیکه خسیسی در نیارید حضرت زهرا س وحضرت علی ع منتظر کادوهای قشنگتون هستند

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

دوشنبه 17/8/1389 - 6:47 - 0 تشکر 249022

به نام خدا

سلام

وقوع عقد نکاح و ازدواج ملکهی دو سرا و سیده نساء عالمین حضرت فاطمه زهرا با سلطان العارفین و امیرالمؤمنین علی مرتضی در زمین

مطابق نقل روایات معتبره و احادیث متواتره مراسم عقد ازدواج ملکه ملک و ملکوت فاطمه لاهوتی صفات قبل از اینکه در زمین برگذار شود بفاصله چهل یوم پیشتر در عالم بالا و آسمان الوهی تحقق یافته و سپس بفرمان ربوبی در عالم سفلی این مراسم بموقع اجرا گذارده شده و انجام یافته است.

و خلاصه مطلب در این رابطه برابر روایات وارده این است:

حسبالامر الهی و فرمان ربوبی نسبت به تزویج فاطمه علیهماالسلام پیغمبر اکرم (ص) دستور بعلی(ع) داد بمسجد رفته مردم را احضار و جریان امر را بآنان اعلام نماید

علی مرتضی (ع) باحال فرح و شادی روانه بطرف مسجد گردید در بین راه ابوبکر و عمر با علی روبرو شده و علی را مسرور و شادمان ملاقات نموده سبب شادی از وی پرسیدند علی (ع) فرمود پیغمبر اکرم (ص) با ازدواج من و فاطمه (ع) موافقت فرموده و به من خبر داده که خدا خود مراسم ازدواج فیمابین من و فاطمه را در آسمان و عرش اعلی اجرا نموده است

و اینک حضرت رسولالله به دنبال من وارد مسجد خواهد شد تا این مطلب را در حضور مردم به آنان ابلاغ فرماید آن دو نفر که بر جریان امر مستحضر شدند ابراز فرح و خوشحالی نموده با من بمسجد آمدند.

آنگاه طولی نکشید که رسولالله در حالیکه چهره مبارکش از شادی و سرور میدرخشید وارد مسجد گردید و نظر کرد دید مسجد مملو از جمعیت شده است بلافاصله بالای منبر قرار گرفته و سر پا ایستاده خطبه عرشیهای مفصلا ایراد فرمود و سپس ماموریت خود را به استحضار مردم حاضر در مسجد رسانید.

فرمود مردم بدانید و آگاه باشید خداوند متعال ذات اقدس ذوالجلال و الاکرام به من امر کرده و دستور داده که فاطمه دختر گرامی خود را به علی بن ابیطالب (ع) تزویج نمایم حقتعالی خود در عالم بالا و آسمان الوهی آندو را به عقد ازدواج یکدیگر درآورده و

فرشتگان را شاهد و گواه گرفته و به من دستور داده و امر فرموده است که او را در زمین بعلی تزویج نمایم و اینک من شما را بر این مطلب شاهد و گواه میگیرم (ثم جلس و قال قم یا علی و اخطب لنفسک).

بعد از خواندن خطبهاش از منبر پائین آمده و نشست و آنگاه بعلی فرمود برخیز با علی و برای خود خطبه بخوان علی هم حسبالامر پیغمبر اکرم (ص) از جای برخاسته و بخطبه خواندن پرداخت و پس از حمد و سپاس الهی و شکر نعم نامتناهی و درود بر حضرت خاتم انبیا و سرور اصفیاء محمد مصطفی (ص) فرمود (ان النکاح مما امر الله تعالی به و اذن فیه و مجلسنا هذا مماقضاه الله تعالی و رضیه و هذا محمدبن عبدالله رسولالله (ص) زوجنی ابنته فاطمه به صداق اربعتمائته درهم و دینار و قد رضیت بذالک فاسلوه و اشهدوا. فقال المسلمون زوجته یا رسولالله. قال نعم قال المسلمون بارک الله لهما و علیهما و جمع شملهمها یعنی محقق و مسلم است که نکاح از جمله چیزهایی است که خداوند متعال دستور داده و در نظام تشریع آنرا تجویز و اجازه نسبت باین سنت سنیه صادر فرموده است.

و مجلس ما اکنون از مجالسی است که قضاء الهی تشکیل آنرا خواسته و رضایت بانجام مراسم آن مرحمت و عنایت فرموده است.

این حضرت ختمی مرتبت محمد بن عبدالله صلی علیه و آله است که دختر گرامیش حضرت فاطمه را به عقد مزاوجت و زناشوئی من درآورده است بصداق و مهریهای که عبارت از چهار صد درهم و دیناری باشد و من از این وصلت و ازدواج بینهایت راضی و خوشنود و خوشحالم شما مراتب مذکوره را از آن حضرت سئوال و پرسش کنید و بر این واقعیت شهادت و گواهی دهید.

مسلمانان حاضر در آن محفل اجماعا از حضرت نبی اکرم پرسیدند یا رسولالله آیا شما حضرت فاطمه را به عقد مزاوجت حضرت علی مرتضی درآوردی حضرت فرمود بلی آن جماعت همگی گفتند خداوند برای آن دو این ازدواج را مبارک فرماید و امورشان را به سامان برساند (این مضامین بر سبیل اجمال و اختصار از کتاب دلائل الامامته طبری متخذ است.)کتاب ایینه ایزد نما نوشته محمد رضا ربانی

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

دوشنبه 17/8/1389 - 7:21 - 0 تشکر 249026

به نام خدا

سلام

خیلی فکر کردم کادو چی بدم اخه سخته.....

تصمیم گرفتم تاجاییئکه درتوان دارم مطیع امرشون باشم ....ومهدی عج رو تنها نزارم حتی با خواندن دعای فرج بعد نماز (اگر فراموش نکنم)

شما نمیخواید تبریک بگید ؟؟...کادو بدید ؟؟؟

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

دوشنبه 17/8/1389 - 10:17 - 0 تشکر 249044

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان

سلام

سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . . .

یه روز پیغمبرآقا امیرالمؤمنین را صدا زدند و فرمودند : “ علی جان ! چیزی می خوای به من بگی ؟ ”
آقا امیرالمؤمنین سرخ شدن . حجب و حیای امیرالمؤمنین کل چهره شون رو برافروخته كرد . پیغمبراكرمr فرمودند كه : “ علی جان ! خدا ، ( خودِ خدا ) به جای تو فاطمه مرا برای تو خواستگاری كرده است ! ” و گویا تو هم به این امر مایلی . یعنی خواستگاری فاطمه (س) وحی بوده ، چون خودِ خدا خواستگاری كرده است . امیرالمؤمنین سكوت كردند . پیغمبر فرمودند : “ خب ، این علامت رضایت است . شرم و حیا مانع شد كه علی در این رابطه در حضور پیغمبر  حرفی بزند . بعد پیغمبر فرمودند : “ فلان روز بیا و قراری گذاشتن . ”

( همین قراری كه ما می ذاریم ، مثلاً مجلس بله و برون . ) بعد در اون موقع اومدن و صحبت شد . پیغمبر فرمودند كه : “ من باید از دخترم فاطمه (س) هم سؤال كنم . ”‌ راجع به مهریه و غیره سؤال شد . آقا امیرالمؤمنین فرمودند : “ هر چه فاطمه (س) بخواهد ، آیا با فلان مطلب حاضر است ؟ ” پیغمبر فرمودند : “ دخترم ! حاضری با این مهریه به عقد علی در بیایی ؟ ” حالا ، به همون مقدار مهرالسنه ای كه می گن چهارده مثقال نقره بود كه با پول الان حدوداً می شه صد هزار تومن . حضرت زهرا (س) فرمودند : “ من به علی كه راضی ام . اما مهر برای من كافی نیست . ” فرمودند : چه كنیم ؟ مبلغ رو ده برابر كنیم ؟ مجدداً فرمودند : “ نه . به علی كه راضی ام اما این مهر برای من كافی نیست . ” هر چقدر مبلغ رو بالاتر بردن ، حضرت زهرا (س)‌ فرمودند : “ من اصلاً اشكالم تو مبلغ مهر نیست . ” فرمودند : خب ، خودت بگو . چه چیزی رو به عنوان مهر می خوای ؟ حضرت زهرا (س) فرمودند : “ من دو تا مهریه می خوام . ” حالا كه خدا خواستگاری كرده ، خودش مهر من رو بده .


بعد فرمودند : “ یكی اینكه در روز قیامت من اجازه داشته باشم به محبان خودم ، به شیعیان خودم ، یعنی اونایی كه من رو دوست دارن ، كمك كنم و نجاتشون بدم . ( ببینید ! در اول عاشقانه ترین ازدواج بشریت از ازل تا ابد این می شه مهر فاطمه (س) ) چقدر این دید ، الهی و ملكوتی و مهربان هست كه می فرماید : “ مهرم رو نجات گناهكارهای امتم قرار می دهم .

خداوند وحی فرمودند كه : “ راضیم ” فاطمه (س) داره درخواست می كنه ، پس راضیم ! پیغمبراكرم فرمودند : “ مهر دوم شما چیه ؟ ” حضرت عرض كردند : “ می خواهم كه آبهای عالم را مهر من قرار بدهند . ” كه پیغمبراكرم اینجا این اختیار رو دادن . پس آبهای عالم مهر فاطمه (س) است . خب ، این آبهای عالم به اصطلاح ، یه حالت ظاهری داره كه دریاها و دریاچه ها و رودها رو شامل می شه . كه این حالت ظاهری آب هست و بعضاً‌ در روضه ها ، ازش استفاده می كنن كه آب فراتی كه مهر فاطمه (س) بود بر روی ابی عبداللهبسته شد . اما جنبه باطنی این آب چیه ؟ این “ ماء ” ، این آبی كه می گن ، اون آبی هست كه در قرآن می فرماید : “ و من الماء كل شیء حی ” یعنی خدایا ! یك تبلور و جلوه ای در من و نام من قرار بده كه نام من مانند آب ، همه گنهكاران و همه انسانها رو زنده كنه .


لذا ، نام صدیقه كبری (س) كه میاد ، اصلاً‌ دلها می لرزه . امام صادق می فرمایند : همه مردم وقتی مشكلی دارن به ما اهل بیت رجوع می كنن و ما 13 نفر وقتی مشكلی داریم به مادرمون فاطمه زهرا (س) رجوع می كنیم . این دومین مطلب مهریه بود .


بعد بحث جهیزیه شد كه فاطمه زهرا (س) جهیزیه شون رو نشون دادن . ( حالا اگه بخوام امشب دقیقاً‌ نحوه ازدواج حضرت زهرا (س) را براتون بگم ، شاید اینجا ( از نظر اشك ) بشه شب شهادت حضرت زهرا (س) . ) برای اینكه این ازدواج خیلی عجیبه ! حالا ، اشك هم كه فقط اشك درد نیست ، بعضی وقتها اشك مهر هم هست ، اشك شوق هم هست ! خانم (س) فرمودند : “ من اینها رو دارم . ” بعد نگاه كردن ، دیدن خیلی ساده است . یه دستاس هست ( دستاس هم همون آسیابهای دستی است كه یه مشت گندم می ریزن و خورد می كنن . ) سه ، چهار تا كاسه گلی ، چند تا قاشق گلی و یه زیر انداز ( همون كساء معروف ! ) یعنی این زیرانداز هم فرش ، هم رختخواب و هم كفپوش خونه فاطمه (س) بود . و یه رو انداز ، نه یه دونه پتو . یعنی با زبان امروز ، یه پارچه ، یه ملحفه . حضرت زهرا (س) فرمودند : “ این جهیزیه منه ، علی به اینها راضی هست ؟ ” آقا خندیدند و فرمودند : “ فاطمه (س) كه بیاد تو خونه من ، دیگه دنیا و آخرت وارد خونه من شده ، من كِی دیگه به اینها نگاه می كنم ؟ ” ( آخه ، فاطمه (س) می خواد بیاد تو خونه من ! ) ـ پس امام علی(ع) فرمودند : “ بله من راضی هستم . ”


بعد پیامبر rسؤال فرمودند : “ علی جان ! حالا ، تو چی داری ؟ ” امام علی (ع) عرض كردند : “ آقا ! من از مال دنیا فقط یه سپر و یه زره دارم . هیچی دیگه ندارم . ” (‌ ببینید ! علی با اون همه عظمت از مال دنیا فقط همین ها را داره ! ) كه البته بعد از قضیه ازدواج دیگه حضرت علی اونها رو هم نداشت . چون كه در اونجا پیغمبر(ص)  فرمودند : “ وقتی كسی  فاطمه (س) رو داره نه سپر می خواد و نه زره . ” این دو تا رو هم بفروش و خرج عروسی و خونه گرفتن و وسایل خرید برای زندگی كن . در یكی از روایت اومده كه پول زره و سپر 30 درهم شد . ( اصل زندگی سعادتمند عشق و تفاهم است ) بالاترین جلوه عشق در عشق بین علی و فاطمه (س) است . چون در تاریخ ، این تنها ازدواجی است كه هر دو طرف معصومند . و تنها معصومه تاریخ حضرت فاطمه (س) است . خب با این اوضاع و احوال كارها درست شد . حالا می خوان خطبه بخونن . الله اكبر ! جبرئیل امین نازل شد . عرض كرد : “ یا رسول الله ! من اومدم از علی و فاطمه (س) وكالت بگیرم . خود خدا در عرش قرار هست كه خطبه رو جاری كند . ( خود خدا ! ) خداوند خودش خطبه رو در عرش جاری كرد و صیغه رو خوند . و اونجا در عرش این پیوند بسته شد . همه ملائكه ( به سبك خودشون ، نه مثل ما ) تمام عرش را زینت كردن . عده زیادی از ملائكه ، بخاطر این پیوند ، سجده شكر كردن و اونجا چقدر پای كوبی و خوشحالی بود . یعنی این روز ، اینقدر مهمه كه با ازدواج این دو معصوم ، خداوند بعنوان همون هدیه ای كه مهمونها به عروس و داماد می دن یك در به درهای رحمت خودش اضافه كرد . فقط به خاطر ازدواج علی و فاطمه (س) . امشب اینجوریه ، لذا ما امشب یه عروسی عادی نیومدیم . امشب به جشنی اومدیم كه یكی از علما و اساتید ما ، می فرمودند :


“هر كس در شادی امشب شركت كنه ، گویا ده بار حج واجب انجام داده . ” و خب می دونید كه بعد از انجام حج واجب هم آدم مثل اینكه دوباره متولد شده و گناهی هم نداره . امشب اینطوریه . این وضعیت فاطمه (س) است . این وضعیت این ازدواج است .

بخشی از سخنرانی حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد
منبع:http://www.rahpouyan.com

وقتی كه خانم فاطمه زهرا(س) می فرمایند:مهرم رو نجات گناهكارهای امتم قرار می دهم .در برابر عظمت این بزرگواران چه هدیه ای دارم كه به ایشان تقدیم كنم؟جز شرمساری!

فقط از خودشان می خواهم كمكمان كنند تا گناه نكنیم.همین......

اللهم عجل لولیك‌الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

دوشنبه 17/8/1389 - 10:50 - 0 تشکر 249053

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان

سلام

امشب خدا لطف نهان خود هویدا میکند
امشب تفاخر فرش بس بر عرش أعلا میکند

امشب دو تا را جفت هم ، از صنع یکتا میکند

یعنی علی ماهِ رخ زهرا تماشا میکند

با چشم دل در صورت او سیر معنا میکند

امشب حسد بر خاکیان ، بی حد برند افلاکیان

خندان چمن ؛ رقصان دمن ؛ خوشدل زمین ؛ خرم زمان

در دست اسرافیل بین ، صورش شده ساز و دُهُل

با نور، دعوتنامه بفرستاده هادیّ سُبُل

امضا ، ز ختم المرسلین ؛ گیرندگان ، خیل رُسل

هر کس که آید همرهش نی دسته گل ؛ یک باغ گل

در آمد و شد اولیا، در رفت و آمد انبیا

ای غصّه و ای غم برو ؛ ای شوق و ای شادی بیا

ز بهر این ساعت زمان لحظه شماری کرده است

وز بهر این وصلت زمین نابردباری کرده است

چشم فلک شب تا سحر اختر شماری کرده است

ایوب دهر از شوق امشب، بی قراری کرده است

دست خدا ، وجه خدا را خواستگاری کرده است

امشب علی ،آن عدل کل بر عق کل داماد شد

شاگرد ممتاز نَبی ، داماد بر استاد شد

خوان کرم مخلوق را دعوت به مهمانی کند

صد نعمت از رحمت خدا بر خلق ارزانی کند

وز طور موسی آمده تا آنکه در بانی کند

آید خلیل ،آرد ذبیحِ خود که قربانی کند

یوسف گرفته مِجمر و اسپند گردانی کند

کرّوبیان در هلهله، قدوسیان در همهمه

عیسی به دنبال علی، مریم کنار فاطمه

امشب به ملک اهل دل مولی الموالی ، والی است

بر سینه غم دست رد زن، شب موسم خوشحالی است

شام سیه بختی شد و روز همایون فالی است

کوثر،کنار ساقی کوثر علیّ عالی است

زهرا به خانه بخت شد، جای خدیجه خالی است

امشب به روی مرتضی ، لب های زهرا خنده کرد

آن دل گر از غم مرده بود، از خنده ی خود زنده کرد

میخانه باز و هرکسی جام مکیّف می زند

ناهید، پا می کوبد و تندر به کف دف می زند

رنگین کمان چون مشتری خود را در این صف می زند

لبخند وصل امشب چه خوش کوثر به مصحف می زند

آری نه تنها خاکیان ، هر آسمان کف می زند

منشین غمین امشب دلا، شادی دل کن بر ملا

خیز و مِس خود کن طلا ، آیینه ات را ده جلا

عقد علی و فاطمه در آسمان بسته شد

در آسمان بسته شد در کهکشان ها بسته شد

زین نرگس و سوسن دگر چشم و زبان بسته شد

راه یقین ها باز شد ، پای گمان ها بسته شد

بازاریان حُسن را ، دیگر دکان ها بسته شد

خورشید و ماه و آسمان،آیینه گردانی کنند

چون در زمین خورشید و ماهی نورافشانی کنند

بزمی که حق آراسته الحق تماشایی بُوَد

جبریل مأمورست و فکر مجلس آرایی بود

میکال از عرش آمده گرم پذیرایی بود

چشم کواکب خیره گر از چرخ مینایی بود

درشهر یثرب لاجرم، خوش گِرد هم آیی بُوَد

خیل مَلک از عرش ، سوی فرش فرش آورده اند

بهر جلوس انبیا پَرهای خود گسترده اند

امشب زشادی هر وجودی خویش را گم کند

گردون تماشای زمین با چشم اَنجُم می کند

دریای لطف سرمدی ، بی حد تلاطم می کند

اهل زمین را آسمان غرق تَنَعُّم می کند

هر غنچه بهر وا شدن چون گل تبسم می کند

امشب که گاه شادی بی حدّ و بی اندازه شد

با دست جانان دفتر عشق علی ، شیرازه شد

امشب صدف، بر گوهری ، یک بحر گوهر می دهد

یک گوهر اما از دو عالم پر بهاتر می دهد

صرّاف کل ، دردانه ای بر دُرج حیدر می دهد

خود دست دختر را پدر بر دست شوهر می دهد؟

نی نِی ، فلک خورشید را بر ماه انور می دهد؟

تبریک گو بر مصطفی جبریل از دادار شد

زهرا امانت باشد و حیدر امانت دار شد

امشب علی در خانه خود شمع محفل می برد

کشتی عصمت ، نا خدا را سوی ساحل می برد

مشکل گشای عالمی، حل مسائل می برد

انسان کامل را ببین ، با خود مکمل می برد

هم آن به این دل می دهد ؛ هم این از آن دل می برد

با نغمه ی جادویی اش ، داوود مداحی می کند

با خامه مانی کِی توان این نقش طراحی کند

چشمی ندیده در زمین در هر زمان مانندشان

خورشید و مه تبریک گو بر وصلت و پیوندشان

شادی زهرا و علی پیداست از لبخندشان

لبخندشان دارد نشان از خاطر خرسندشان

شیعه مبارک باد گو ، بر یازده فرزندشان

ای شیعه ، دست افشان شو وتبریک بر دلها بگو

بر پای خیز و تهنیت بر مهدی زهرا بگو

ای ساقی کوثر کنار خود بهشتی رو ببین

قامت قیامت را نگر طوبا ببین مینو ببین

زین پس هلال خویش را در آن خَم ابرو ببین

هم روز را در چهره او ، هم شب را در آن گیسو ببین

هم لاله زار رو ببین ، هم نافه بارِ مو ببین

هر چند ماهِ رُخ عیان امشب به تو آسان کند

روزی رسد کز چشم تو رُخسار خود پنهان کند

شاعر : علی انسانی

منبع:البرز نیوز 

اللهم عجل لولیك‌الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

دوشنبه 17/8/1389 - 20:23 - 0 تشکر 249266

خیلی خوب نوشتید ممنون ...

من یه جوری ام نمی دونم شاید به قول بابام جو گیرم ...

وقتی کسی از بزرگواری ائمه هم مگه گریه م می گیره ...

خانم فاطمه ی زهرا رو خیلی دوست دارم ...

ولی شیعه ی خوبی واسه فرزندش ... مهدی صاحب الزمان-عج- نبودم ...

شرمنده ترین شیعه ی اقا منم ... به حق مادرش مگر نظر لطفی به منم بندازه ... شاید ...

واسه این پیوند اسمونی خوشحالم ... مهریه ی خانم فاطمه زهرا رو که می خوندم ... کلی دعاتون کردم ...

یا حق

دوشنبه 17/8/1389 - 21:37 - 0 تشکر 249274

***علی علیه السلام عاشق ترین معشوق دنیاست***


سلام
منم این روز قشنگ رو تبریك و شاد باش عرض میكنم
ما هم شیرینییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 18/8/1389 - 8:40 - 0 تشکر 249325

shokry1344 گفته است :
[quote=shokry1344;310220;249044]

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان

سلام

سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . . .

یه روز پیغمبرآقا امیرالمؤمنین را صدا زدند و فرمودند : “ علی جان ! چیزی می خوای به من بگی ؟ ”
آقا امیرالمؤمنین سرخ شدن . حجب و حیای امیرالمؤمنین کل چهره شون رو برافروخته كرد . پیغمبراكرمr فرمودند كه : “ علی جان ! خدا ، ( خودِ خدا ) به جای تو فاطمه مرا برای تو خواستگاری كرده است ! ” و گویا تو هم به این امر مایلی . یعنی خواستگاری فاطمه (س) وحی بوده ، چون خودِ خدا خواستگاری كرده است . امیرالمؤمنین سكوت كردند . پیغمبر فرمودند : “ خب ، این علامت رضایت است . شرم و حیا مانع شد كه علی در این رابطه در حضور پیغمبر  حرفی بزند . بعد پیغمبر فرمودند : “ فلان روز بیا و قراری گذاشتن . ”

( همین قراری كه ما می ذاریم ، مثلاً مجلس بله و برون . ) بعد در اون موقع اومدن و صحبت شد . پیغمبر فرمودند كه : “ من باید از دخترم فاطمه (س) هم سؤال كنم . ”‌ راجع به مهریه و غیره سؤال شد . آقا امیرالمؤمنین فرمودند : “ هر چه فاطمه (س) بخواهد ، آیا با فلان مطلب حاضر است ؟ ” پیغمبر فرمودند : “ دخترم ! حاضری با این مهریه به عقد علی در بیایی ؟ ” حالا ، به همون مقدار مهرالسنه ای كه می گن چهارده مثقال نقره بود كه با پول الان حدوداً می شه صد هزار تومن . حضرت زهرا (س) فرمودند : “ من به علی كه راضی ام . اما مهر برای من كافی نیست . ” فرمودند : چه كنیم ؟ مبلغ رو ده برابر كنیم ؟ مجدداً فرمودند : “ نه . به علی كه راضی ام اما این مهر برای من كافی نیست . ” هر چقدر مبلغ رو بالاتر بردن ، حضرت زهرا (س)‌ فرمودند : “ من اصلاً اشكالم تو مبلغ مهر نیست . ” فرمودند : خب ، خودت بگو . چه چیزی رو به عنوان مهر می خوای ؟ حضرت زهرا (س) فرمودند : “ من دو تا مهریه می خوام . ” حالا كه خدا خواستگاری كرده ، خودش مهر من رو بده .


بعد فرمودند : “ یكی اینكه در روز قیامت من اجازه داشته باشم به محبان خودم ، به شیعیان خودم ، یعنی اونایی كه من رو دوست دارن ، كمك كنم و نجاتشون بدم . ( ببینید ! در اول عاشقانه ترین ازدواج بشریت از ازل تا ابد این می شه مهر فاطمه (س) ) چقدر این دید ، الهی و ملكوتی و مهربان هست كه می فرماید : “ مهرم رو نجات گناهكارهای امتم قرار می دهم .

خداوند وحی فرمودند كه : “ راضیم ” فاطمه (س) داره درخواست می كنه ، پس راضیم ! پیغمبراكرم فرمودند : “ مهر دوم شما چیه ؟ ” حضرت عرض كردند : “ می خواهم كه آبهای عالم را مهر من قرار بدهند . ” كه پیغمبراكرم اینجا این اختیار رو دادن . پس آبهای عالم مهر فاطمه (س) است . خب ، این آبهای عالم به اصطلاح ، یه حالت ظاهری داره كه دریاها و دریاچه ها و رودها رو شامل می شه . كه این حالت ظاهری آب هست و بعضاً‌ در روضه ها ، ازش استفاده می كنن كه آب فراتی كه مهر فاطمه (س) بود بر روی ابی عبداللهبسته شد . اما جنبه باطنی این آب چیه ؟ این “ ماء ” ، این آبی كه می گن ، اون آبی هست كه در قرآن می فرماید : “ و من الماء كل شیء حی ” یعنی خدایا ! یك تبلور و جلوه ای در من و نام من قرار بده كه نام من مانند آب ، همه گنهكاران و همه انسانها رو زنده كنه .


لذا ، نام صدیقه كبری (س) كه میاد ، اصلاً‌ دلها می لرزه . امام صادق می فرمایند : همه مردم وقتی مشكلی دارن به ما اهل بیت رجوع می كنن و ما 13 نفر وقتی مشكلی داریم به مادرمون فاطمه زهرا (س) رجوع می كنیم . این دومین مطلب مهریه بود .


بعد بحث جهیزیه شد كه فاطمه زهرا (س) جهیزیه شون رو نشون دادن . ( حالا اگه بخوام امشب دقیقاً‌ نحوه ازدواج حضرت زهرا (س) را براتون بگم ، شاید اینجا ( از نظر اشك ) بشه شب شهادت حضرت زهرا (س) . ) برای اینكه این ازدواج خیلی عجیبه ! حالا ، اشك هم كه فقط اشك درد نیست ، بعضی وقتها اشك مهر هم هست ، اشك شوق هم هست ! خانم (س) فرمودند : “ من اینها رو دارم . ” بعد نگاه كردن ، دیدن خیلی ساده است . یه دستاس هست ( دستاس هم همون آسیابهای دستی است كه یه مشت گندم می ریزن و خورد می كنن . ) سه ، چهار تا كاسه گلی ، چند تا قاشق گلی و یه زیر انداز ( همون كساء معروف ! ) یعنی این زیرانداز هم فرش ، هم رختخواب و هم كفپوش خونه فاطمه (س) بود . و یه رو انداز ، نه یه دونه پتو . یعنی با زبان امروز ، یه پارچه ، یه ملحفه . حضرت زهرا (س) فرمودند : “ این جهیزیه منه ، علی به اینها راضی هست ؟ ” آقا خندیدند و فرمودند : “ فاطمه (س) كه بیاد تو خونه من ، دیگه دنیا و آخرت وارد خونه من شده ، من كِی دیگه به اینها نگاه می كنم ؟ ” ( آخه ، فاطمه (س) می خواد بیاد تو خونه من ! ) ـ پس امام علی(ع) فرمودند : “ بله من راضی هستم . ”


بعد پیامبر rسؤال فرمودند : “ علی جان ! حالا ، تو چی داری ؟ ” امام علی (ع) عرض كردند : “ آقا ! من از مال دنیا فقط یه سپر و یه زره دارم . هیچی دیگه ندارم . ” (‌ ببینید ! علی با اون همه عظمت از مال دنیا فقط همین ها را داره ! ) كه البته بعد از قضیه ازدواج دیگه حضرت علی اونها رو هم نداشت . چون كه در اونجا پیغمبر(ص)  فرمودند : “ وقتی كسی  فاطمه (س) رو داره نه سپر می خواد و نه زره . ” این دو تا رو هم بفروش و خرج عروسی و خونه گرفتن و وسایل خرید برای زندگی كن . در یكی از روایت اومده كه پول زره و سپر 30 درهم شد . ( اصل زندگی سعادتمند عشق و تفاهم است ) بالاترین جلوه عشق در عشق بین علی و فاطمه (س) است . چون در تاریخ ، این تنها ازدواجی است كه هر دو طرف معصومند . و تنها معصومه تاریخ حضرت فاطمه (س) است . خب با این اوضاع و احوال كارها درست شد . حالا می خوان خطبه بخونن . الله اكبر ! جبرئیل امین نازل شد . عرض كرد : “ یا رسول الله ! من اومدم از علی و فاطمه (س) وكالت بگیرم . خود خدا در عرش قرار هست كه خطبه رو جاری كند . ( خود خدا ! ) خداوند خودش خطبه رو در عرش جاری كرد و صیغه رو خوند . و اونجا در عرش این پیوند بسته شد . همه ملائكه ( به سبك خودشون ، نه مثل ما ) تمام عرش را زینت كردن . عده زیادی از ملائكه ، بخاطر این پیوند ، سجده شكر كردن و اونجا چقدر پای كوبی و خوشحالی بود . یعنی این روز ، اینقدر مهمه كه با ازدواج این دو معصوم ، خداوند بعنوان همون هدیه ای كه مهمونها به عروس و داماد می دن یك در به درهای رحمت خودش اضافه كرد . فقط به خاطر ازدواج علی و فاطمه (س) . امشب اینجوریه ، لذا ما امشب یه عروسی عادی نیومدیم . امشب به جشنی اومدیم كه یكی از علما و اساتید ما ، می فرمودند :


“هر كس در شادی امشب شركت كنه ، گویا ده بار حج واجب انجام داده . ” و خب می دونید كه بعد از انجام حج واجب هم آدم مثل اینكه دوباره متولد شده و گناهی هم نداره . امشب اینطوریه . این وضعیت فاطمه (س) است . این وضعیت این ازدواج است .

بخشی از سخنرانی حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد
منبع:http://www.rahpouyan.com

وقتی كه خانم فاطمه زهرا(س) می فرمایند:مهرم رو نجات گناهكارهای امتم قرار می دهم .در برابر عظمت این بزرگواران چه هدیه ای دارم كه به ایشان تقدیم كنم؟جز شرمساری!

فقط از خودشان می خواهم كمكمان كنند تا گناه نكنیم.همین......

اللهم عجل لولیك‌الفرج


به نام خدا

سلام

شرمساری که برای همه مون هست

ولی باید کادو داد ...مثلا قول بدید یا زهرا س تاجاییکه توان دارم مهدی عج رو نرنجونم ...میدونی چقدر شاد میشه

اینا کادوهای کمی نیست ...البته شما دوست عزیز دارید همین کارو میکنید نیاز به گفتن نیست قرار عاشقی ها بخشی از این کادوست

شاد باشید

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

سه شنبه 18/8/1389 - 8:43 - 0 تشکر 249328

SOHA_1990 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;249266]خیلی خوب نوشتید ممنون ...

من یه جوری ام نمی دونم شاید به قول بابام جو گیرم ...

وقتی کسی از بزرگواری ائمه هم مگه گریه م می گیره ...

خانم فاطمه ی زهرا رو خیلی دوست دارم ...

ولی شیعه ی خوبی واسه فرزندش ... مهدی صاحب الزمان-عج- نبودم ...

شرمنده ترین شیعه ی اقا منم ... به حق مادرش مگر نظر لطفی به منم بندازه ... شاید ...

واسه این پیوند اسمونی خوشحالم ... مهریه ی خانم فاطمه زهرا رو که می خوندم ... کلی دعاتون کردم ...

یا حق

به نام خدا

سلام

انشالله شیعه خوبی باشید وهستید انشالله...حضرت زهرا س رو دوست دارید مطمئن باشید اونم دوستتون داره ...در دنیا واخرت تنهاتون نمیزاره

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

سه شنبه 18/8/1389 - 8:45 - 0 تشکر 249330

MICRO گفته است :
[quote=MICRO;115326;249274]***علی علیه السلام عاشق ترین معشوق دنیاست***


سلام
منم این روز قشنگ رو تبریك و شاد باش عرض میكنم
ما هم شیرینییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

یا علی

به نام خدا

سلام

شیرینی اوردید یا شیرینی میخواید؟؟

پس کو کادو ؟؟

انشالله خداوند بهترینها رو نصیبتون کنه واز دست این زوج خوشبختی بهترینها رو بگیرید والگوی شما باشند در زندگی

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

سه شنبه 18/8/1389 - 8:47 - 0 تشکر 249332

به نام خدا
سلام
انجمنیهای گرامی همتون رو عروسی دعوت کرده بودم فقط چند نفر اومدید
از همه ممنونم انشالله با دست پر برید
علوی وار وفاطمه گونه زندگی کنیم ...ان شالله

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی