فرهنگ پایداری (بازدید: 287)
سه شنبه 11/8/1389 - 13:22 -0 تشکر 247320
تاریخ جنایت‌های «طارق عزیز» را فراموش نمی‌كند

طارق عزیز عامل جنایات اصلی صدام در سال‌های دفاع مقدس علیه ایران اسلامی و پل ارتباطی رژیم بعثی جهت تامین سلاح‌های جمعی از سوی آمریكا و اروپاست.
در حالی كه اخبار منتشر شده در طول چند روز گذشته حكایت از زمینه‌سازی آزاد‌سازی طارق عزیز وزیر امور خارجه، عضو مجلس انقلابی عراق، معاون سابق نخست‌وزیر این كشور و از دستیاران رسانه‌ای صدام كه در آغاز به‌قدرت رسیدن او با وی همكاری می‌كرد حكایت می‌كند، بسیاری از آگاهان منطقه و بین‌المللی بر این باورند طارق عزیز مشمول تخفیف در فرار از مجازات نیست و از عاملان اصلی جنایات ضدبشری صدام برعلیه مردم عراق، ایران و كویت به‌شمار می‌رود.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 11/8/1389 - 13:23 - 0 تشکر 247321

برطبق گزارشات منتشر‌شده كه بخشی از آن از سوی مسوولان رسانه‌ای آمریكا منتشر شده است طارق عزیز نقش ویژه‌ای در تهیه سلاح‌های كشتار جمعی برای ماشین جنگی صدام در طول جنگ تحمیلی علیه ایران در مذاكرات با اروپایی‌ها و آمریكایی‌ها داشته است.

این گزارش‌ها تاكید می‌كنند: طارق عزیز زمینه‌ساز ارتباط مقامات آمریكایی و عراقی در زمان جنگ با ایران بوده است.

وی با آغاز مذاكرات با «دونالد رامسفلد» وزیر سابق دفاع آمریكا در آغاز روی كار آمدن دولت ریگان زمینه‌ساز پشتبانی‌های اطلاعاتی و تسلیحاتی را از رژیم بعث عراق فراهم كرد.

پیتر گال بریت عضو كمیته روابط خارجی وقت سنای آمریكا با تایید این ارتباط در نوشته‌های خود اذعان می‌دارد دولت ریگان رامسفلد را مامور كرد زمینه‌های همكاری را با صدام از طریق گفت‌وگو با طارق عزیز فراهم كند . در دور اول این كمك‌ها كه طارق عزیز باعث آن شد دولت ریگان مجوز حمایت مالی و صادرات مواد كشاورزی را به ارزش صدها میلیون دلار به صدام داد.

در جریان گفت‌وگوهای محرمانه طارق عزیز با مقامات آمریكایی كه ریاست آن را رامسفلد برعهده داشت طارق عزیز با خطرناك‌ توصیف كردن دولت ایران گفت: ما یك شریك مطمئن برای آمریكا به حساب می‌آییم و منتظر كمك‌های شما هستیم.

به‌دنبال همین مذاكرات بود كه آمریكا نام عراق را از كشورهای حامی تروریست خارج و سفارت عراق را در واشنگتن بازگشایی كرد. در همین حال با همین چراغ سبز صدور مواد پایه شیمیایی برای ساخت بمب‌های شیمیایی به بهانه صادرات مواد شیمیایی كشاورزی و دفع آفات نباتی به عراق داده شد كه بخشی از آن در ساخت بمب‌های شیمیایی كه برعلیه كردها در كردستان و نیروهای ایرانی در عملیات خیبر به كار گرفته شد.

در همین هنگام رامسفلد از طارق عزیز خواست به‌صورت محرمانه برای آمریكا از نحوه اداره عراق توسط صدام گزارش تهیه كند. همین موضوع باعث شك «عدی صدام حسین» پسر ارشد صدام به طارق عزیز شده بود و در اواخر عمر حكومت صدام، این شك بیشتر و به صدام در این خصوص هشدار داده شده بود.

پرونده جنایات طارق عزیز كه به‌عنوان هشتمین مقام جنایتكار عراقی در لیست آمریكایی‌ها قرار‌گرفته بود به همین‌جا ختم نمی‌شود. به‌دنبال استفاده سلاح‌های شیمیایی كه زمینه‌ساز ورودش به عراق طارق عزیز بود پیتر گال بریت ضمن هشدار به مقامات آمریكایی خواستار تجدیدنظر در روابط عراق با آمریكا شده بود.

رامسفلد در نوشته‌هایش می‌گوید: با تلاش طارق عزیز، ما بر صدام نفوذ داشتیم و بر این نكته تاكید كرده بودیم كه او شخص مهمی است كه می‌تواند سیاست‌های مشترك دو كشور را در منطقه راهبری كند.

پیتر گال بریت در ادامه نوشته‌هایش می‌گوید: وقتی به كردستان عراق سفر كردم و ماحصل سفر طارق عزیز را به آمریكا در كشتار مردم كردستان عراق دیدم، به شدت از این نسل‌كشی آشكار به خشم آمدم و فریاد خود را متوجه سران جمهوری‌خواه كاخ سفید كردم، اما آنها عقیده‌ دیگری داشتند.

در ادامه افشاگری‌های جنایات طارق عزیز از اسنادی كه به‌دست آمده است متوجه می‌شویم این مقام عالی‌رتبه حزب بعث با ایجاد فضای رسانه‌ای زمینه تسویه خونین سران و اعضای حذب كمونیسم عراق و برخی از اعضای معتدل حذب بعث را فراهم آورد.

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

سه شنبه 11/8/1389 - 13:24 - 0 تشکر 247322

طارق عزیز در اخذ كمك‌های مالی سران ارتجا عرب نیز نقش عمده‌ای داشته است. وی براساس اسناد موجود پس از عملیات كربلای پنج، زمینه‌ساز نجات صدام برای اخذ كمك‌های مالی و تجدید ساختار نیروی زمینی عراق با مذاكرات فوری با مقامات شوروی سابق برای خرید تانك‌های پیشرفته بود و همكاری نزدیكی را با حسین كامل داماد صدام كه بعد‌ها مورد غضب صدام گرفت و اعدام شد، در وزارت تسلیحات نظامی عراق به عهده داشت. روابط ویژه‌ طارق عزیز با منافقین نیز جای تامل بسیار دارد.

این جنایتكار جنگی زمینه‌ساز انتقال سلاح‌های مدرن فرانسوی نیز از فرانسه به عراق بوده است. مذاكرات او با طرف‌های فرانسوی كارخانه «داسوبرگ» فرانسه را متقاعد ساخت تا هواپیمای پیشرفته میراژ اف-1 را به عراق تحویل دهند. این هواپیماها ماموریت داشتند منافع نفتی ایران را در ساحل خلیج فارس منهدم كنند.

از سوی دیگر، اسناد به‌دست آمده نشان می‌دهد طارق عزیز در اجرای مصوبات اعدام‌های دسته‌جمعی در مجلس انقلابی عراق همواره از پیشتازان بوده است. وی همواره در كنار صدام قرار می‌گرفت و به شدت مورد اطمینان او بود. صدام در جواب فرزندش كه به طارق عزیز شك كرده بود گفته بود: تو نمی‌دانی طارق عزیز در چه تنگناهایی به‌ داد من رسیده است؟. صدام در پایان روزهای ننگین حكومت خود طارق عزیز را مامور كرده بود تا با رایزنی‌های خود بقا حكومت این جنایتكار خونریز را از غربی‌ها بگیرد.

اكنون كه نام طارق عزیز به‌ عنوان بی‌گناه مطرح می‌شود باید گفت بیش از 35‌هزار كرد عراقی كه با بمب‌های اهدایی شیمیایی آمریكا و اروپا قتل عام شده بودند با هماهنگی این مقام عراقی در ردیف قربانیان جنایات صدام قرار گرفتند. جنایاتی كه به این زودی‌ها از ذهن تاریخ پاك نمی‌شوند.

متاسفانه اسناد همكاری‌های طارق عزیز با شوروی‌ها یا مفقود شده یا به سرقت رفته‌اند و در این زمینه هیچ مستندی وجود ندارد ولی آنچه مسلم است آن است كه طارق عزیز و سایر مقامات رژیم بعث عراق همانند حلقه‌های زنجیرهایی بودند كه با اتصال به همدیگر 35 سال بقا حكومت بعثی‌ها را با 7 میلیون نفر كشتار در منطقه زمینه‌سازی كردند و كمترین مجازات برای این دوست و همكار صدام جنایتكار و غرب و شرق سلطه‌گر اعدام است.

منبع: ایسنا

من مفتخرم که در به رویم وا شد     ماتم کده ی غمت مرا مأوا شد

من مفتخرم نامه عمر سیهم        با اشک غمِ تو شسته و امضا شد

اینجا و میان قبرو محشر گویم     من مفتخرم که مادرم زهرا(س)شد

  http://www.ahlebasyrat.blogfa.com

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی