وبلاگ نویسان (بازدید: 1608)
شنبه 8/8/1389 - 23:10 -0 تشکر 246817
*نقد جشنواره های وبلاگ نویسی*

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

چند سالی هست كه در كشور ما جشنواره های متعدد وبلاگ نویسی ،توسط

نهاد های دولتی و خصوصی برگزار می شود . اما جشنواره هایی كه برگزار

میشوند حتما یك سری نقاط ضعف و قوت در زمینه های مختلف دارند.

 شما وبلاگ نویسان عزیز میتوانید در این بحث، جشنواره هایی را كه در آن

تاكنون شركت كرده اید و یا قصد شركت در آن را دارید معرفی كنید و به نقد آن

بپردازید.(هنگام نقد سعی كنید از مطالب مستند استفاده كنید).

پس از همین الان دست به كار شوید.

موفق و موید باشید.

یا حق. 
  

 

جمعه 14/8/1389 - 10:53 - 0 تشکر 247982

بعقیده ی من
ملاک های داروی این جشنواره ها به شکل صحیح تدوین نمی شوند.
مثلا در همین جشنواره وبلاگ های تبیان مشاهده نمودم که
امتیاز جنبه های ظاهری و قالب وبلاگ
با امتیاز محتوای نوشته شده
برابری می نماید .
و الی الله ترجع الامور
والسلام

شنبه 15/8/1389 - 23:14 - 0 تشکر 248439

من پیشنهاد میدم جای دوری نریم همین "جشنواره وبلاگ نویسی هشت سال پایداری، 30 سال مقاومت" که تبیان با همکاری بنیاد نشر دفاع مقدس برگزار کرد رو مورد بررسی قرار بدیم
نتیجش چی شد؟
تبلیغاتش خوب بود؟
شما نظرتون چیه؟

جمعه 21/8/1389 - 3:33 - 0 تشکر 250141

نتایج جشنواره سراسری وبلاگ نویسی دفاع مقدس به همت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس چند روز پیش اعلام شد اما نکته هایی در مورد نتایج و برگزاری آن قابل ذکر است :

1- طبق اعلام اولیه اختتامیه و همایش پایانی :‌ شنبه 3 مهرماه 1389 همزمان با هفته دفاع مقدس بوده ولی پس از آن در سوم مهرماه طی اطلاعیه ای اعلام نتایج مسابقه را یک ماه تمدید کردند ( یعنی آخر مهرماه ) ولی نتایج نهایی 18 آبان ماه اعلام گشت .

2- طبق اطلاعیه ای که تبیان در 3 مهرماه اعلام نمود ، بیش از 1200 وبلاگ در مسابقه شرکت نموده اند ، اما با توجه به اینکه شرکت کنندگان باید موضوع وبلاگ خود را در موضوع شهدا و دفاع مقدس ثبت می نمودند می توان تعداد دقیق شرکت کنندگان را مشاهده نمود که اکنون با گذشت 6 هفته از آن زمان و پس از پیامی که برای همه ی وبلاگ دارها مبنی بر انتخاب موضوع وبلاگ خود داده شد و پس از اختتامیه مسابقه 1049 وبلاگ در این موضوع وجود دارد و معلوم نیست 1200 وبلاگ در 3 مهر کجا به ثبت رسیده بودند ؟ البته قابل ذکر است که قبل از برگزاری مسابقه بیش از 600 وبلاگ در این موضوع وجود داشته و تنها حدود 500 وبلاگ به این مجموع اضافه گشته است . در مطلب اختتامیه هم تعداد وبلاگ ها همان 1200 وبلاگ درج شده است !!!

اما بررسی وبلاگ های برگزیده :

1- وبلاگ " نیم پلاک " که با آدرس ark1212 ثبت شده است ، در دو دوره ی قبلی مسابقات تبیان هم شرکت کرده بود ولی رتبه ی کسب ننموده بود ، اما با توجه به اینکه وبلاگ ایشان طی مسابقات قبلی پست ها و بازدیدهای زیادی داشته ، لذا از لحاظ آماری از وبلاگ های دیگر برتر می باشد ، ولی فقط متن یکی از نظرات کاربران در مورد این جشنواره را اینجا ذکر می نمایم :

Moffline"

 بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

با توجه به این که وبلاگ من شامل موضوعاتی هم چون انقلاب اسلامی ،انتخابات ، اصلاح الگوی مصرف،مذهبی و ... می باشد .

میتوانم وبلاگ جدیدی مختص دفاع مقدس ایجاد کنم؟ یاد در همان وبلاگ قبلی به فعالیت بپردازم؟

موفق و موید باشید.

یا حق.

پاسخ تبیان : کاربر عزیز و همراه همیشگی تبیان توصیه ما به شما این است که وبلاگ جدیدی با موضوع دفاع مقدس در تبیان ایجاد نمایید و در این جشنواره شرکت کنید . البته می توانید در وبلاگ قبلی خود نیز فعالیت نمایید . هر دو روش بلا مانع است اما ایجاد وبلاگ جدید با این موضوع خاص جذابیتی دو چندان دارد . "

جذابیت دو چندان ایجاد وبلاگ جدید سبب اول شدن یک وبلاگ قدیمی در این مسابقه شده است ؟ اما به ملاک های داوری که برگردیم می بینیم که در وبلاگ اول جشنواره خبری از " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " نیست و مطالب عموماً از سایت ها و مخصوصاً مقالات خود سایت تبیان و بدون ذکر منبع برداشت شده اند ، " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " در این وبلاگ وجود ندارد ، با مراجعه به ادامه مطالب پست ها متوجه نقض سنجه ی " حجم مناسب پستهای ارسالی " خواهید شد ، به نظر نمی آید از بخش " استفاده از تصاویر مرتبط در پستهای ثبت شده " هم امتیازی کسب نموده باشد و کلاً مغایرت چندین سنجه در برترین وبلاگ جشنواره مشهود است .

2- وبلاگ " پرواز در آسمان رهایی " که با آدرس esar90 ثبت شده است : در این وبلاگ هم از "  تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " خبری نبود و تنها به ذکر لینک وبلاگ های درون سامانه اکتفا کرده بود اما در مورد " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ایشان با قراردادن لوگوهای جشنواره های مختلف وبلاگ نویسی امتیاز بالایی را کسب نمودند !!!! نکته ی جالبتر اینکه ایشان در منوی " سرداران شهید دفاع " لینک های مختلفی از وبلاگ خود در بلاگفا را با همین نام و همین عنوان قرار دادند که نشان می دهد اصلاً قرار نبوده در تبیان وبلاگ بنویسند !!!!! در این وبلاگ هم از " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " خبری نبود و حتی از هر 10 پست که عموماً از سایت های اینترنتی برداشت شده بودند ، تنها منبع یک پست ذکر شده بود . " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " و " ساخت لوگو " هم در وبلاگ دوم جشنواره مشاهده نشد ، ضمن اینکه در ارتباط با " صفحه آرایی " هم در خیلی از پست ها رنگ مطالب به گونه ای تعیین شده بود که با زمینه ی وبلاگ همخوانی نداشت و به سختی قادر به خواندن آنها بودیم .

3- وبلاگ " لاله زار مرجع دانلود دفاع مقدس " که با آدرس moarefi ثبت شده است : اولین موردی که با مشاهده ی این وبلاگ متوجه می شویم ، اینست که بیش تر و یا تمامی مطالب این وبلاگ از پایگاه شهید آوینی برداشت شده است ، پس از " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " در این وبلاگ خبری نیست ، پست های آخر هیچ ارتباطی به موضوع جشنواره نداشتند و حتی نویسنده فراموش کرده بود آدرس مربوط به دانلود آن ها را قرار دهد ، بیش تر پست های وبلاگ هم با لینک دانلود تنها یک آهنگ دفاع مقدسی ارسال شده بود که با مراجعه به سایت منبع آن ها ( آوینی ) متوجه خواهید شد که هر پست از این سایت ، چندین پست سومین وبلاگ جشنواره را تشکیل می دهد ، در این وبلاگ از " ساخت لوگو " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، "تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " میزان بازدید وبلاگ و نظرهای ثبت شده " و "رعایت اصول نگارشی و ویرایشی" خبری نبود ولی به کررات از فایل های چند رسانه ای استفاده شده و حجم پست ها آنقدر کوتاه بود که ارتفاع کل آن ها از منوهای وبلاگ هم کمتر بود !!!! منوی تبلیغات وبلاگ با کدهای اشتباه و چند عکس ، منوی جشنواره وبلاگ با عکسی که از کادر خود بزرگتر بود و منوی نظرسنجی آن هم با لینک خراب از جمله امکانات این وبلاگ محسوب می شد .

4- وبلاگ " دفاع مقدس " که با آدرس defaemoghadas ثبت شده است : با نگاهی به عنوان وبلاگ و سنجه ی " مرتبط و جذاب بودن عنوان وبلاگ با موضوع جشنواره " متوجه می شویم عنوان دفاع مقدس ساده ترین عنوانی بود که برای جشنواره ی دفاع مقدس تبیان می شد استفاده کرد و در آن از جذابیت خبری نبود . از کدهای جاوای خوبی استفاده شده بود و بازدید و نظرات نسبتاً مناسبی داشت ولی در وبلاگ از " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " ، "ساخت لوگو " ، " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " و " استفاده از تصاویر مرتبط در پستهای ثبت شده " خبری نبود و حتی حجم مطالب ارسالی در صفحه ی اصلی آنقدر کوتاه بود که ارتفاع منوها از آن ها بیش تر می شد ولی با مراجعه به ادامه ی متن با حجم بالای مطلب رو به رو می شدیم .

5- وبلاگ " حماسه سازان " که با آدرس hamasesazan ثبت شده است : با ورود به وبلاگ ، به یک خبرگزاری مسابقات و رویداد های دفاع مقدس رو به رو می شویم ، لذا از " خلاقیت در پردازش موضوع و استفاده از منابع غنی " ، " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " و " توجه به منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری " اثری نمی بینیم ، ضمن اینکه " معرفی پیوندهای مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " ساخت لوگو " و " میزان بازدید وبلاگ و نظرهای ثبت شده " هم اثری مشاهده نشد و وبلاگ پنجم جشنواره با بیش از نیمی از سنجه های ذکر شده جهت داوری منافات داشت .

6- وبلاگ " دفاع همچنان باقی است " که با آدرس eramau ثبت شده است : در معرفی وبلاگ نوشته شده " این وبلاگ تجربیات عینی نویسنده وبلاگ را از جنگ تحمیلی در قالب داستان کوتاه . خاطره و عکس بیان میکند. البته به مناسبت هفته دفاع مقدس در سال 1389 زندگی نامه تعدای از شهدای گرانقدر ارتش جمهوری اسلامی ایران را از نظر مبارکتان می گذرانم سپس مطالب مربوط به خودم را تقدیم می کنم " که با گذشت بیش از یکماه از هفته ی دفاع مقدس هنوز با منابعی چون تبیان و راسخون مواجه می شویم و از تجربیات عینی نویسنده خبری نیست !!!! عنوان وبلاگ علیرغم مرتبط بودن ولی از جذابیت خاصی برخوردار نیست ، با توجه به کپی بودن مطالب از " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " اثری مشاهده نشد ، بسیاری از عناوینی که در منوی لینک ها نام برده شده اند بدون لینک هستند !!! ، از " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " خلاقیت در پردازش موضوع و استفاده از منابع غنی " ، " حجم مناسب پستهای ارسالی " ، " صفحه آرایی " ، " توجه به منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری " و " استفاده از برشهای ادبی و دینی (شعر،حدیث،آیه) " هم اثری دیده نشد و این وبلاگ هم با بسیاری از سنجه های داوری همخوانی نداشت !!!!

7- وبلاگ " 8 سال نورانی " که با آدرس fardamg137111 ثبت شده است : متاسفانه به دلیل اشتباه درج شدن آدرس این وبلاگ و یا وجود نداشتن چنین وبلاگی در تبیان !!! با وارد کردن آدرس آن به صفحه ی اصلی سایت تبیان منتقل شدیم !!!!

8- وبلاگ " تنها وبلاگ شهیدان زنده " که با آدرس liveshahids ثبت شده است : با مشاهده ی وبلاگ اولین موردی که به نظر می رسد عنوان نامناسب آن است ، چرا که معمولاً استفاده از عناوینی چون " تنها ، بهترین ، بزرگترین و ... " مبتدی بودن وبلاگ نویس و سعی کاذب آن برای جذب بازدید کننده را می رساند . اما در این وبلاگ از " معرفی پیوندهای مرتبط با موضوع جشنواره " و " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " اثری که نبود هیچ ، لینک های موجود در منوی لینک های داغ روزانه هم اصلاً لینک نبودند که بخواند داغ باشند !!! " میزان بازدید وبلاگ و نظرهای ثبت شده " این وبلاگ مشخص نبود چون اصلاً منوی آمار نداشت و در آن از " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " ساخت لوگو " ، " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " و به خصوص از " توجه به منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری " اثری مشاهده نشد و فقط پست هایی با مضامین مختلف از دکتر شریعتی وجود داشت که در پایان آن ها هم عکسی بود که نوشته بود منبع اصلی نوشته : shariati.nimeharf.com !!!!!!!!!!!

9- وبلاگ " 8 سال دفاع مقدس " که با آدرس 8sal30sal به ثبت رسیده بود : عنوان این وبلاگ هم جزء ساده ترین عناوینی بود که می توانست انتخاب شود ، لذا هیچ جذابیتی در آن مشاهده نمی شود ، ضمن اینکه در این وبلاگ از " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از تصاویر مرتبط در پستهای ثبت شده " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " معرفی پیوندهای مرتبط با موضوع جشنواره " ، " ساخت لوگو " ، " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " ، " توجه به منویات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری " و " استفاده از برشهای ادبی و دینی (شعر،حدیث،آیه) " خبری نبود و تنها با چند مورد از سنجه های داوری همخوانی داشت !!!!

10 – وبلاگ " همسفر عشق " که با آدرس hamsafar313 ثبت شده است : جزء معدود وبلاگ هایی است که عنوان مناسب و جذابی دارد ، از کدهای جاوا به خوبی استفاده شده و لینک های مرجع و وبلاگ های خارج از سامانه در آن وجود دارد ، اما باز هم از " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " و " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " در وبلاگ اثری مشاهده نمی شود .

11- وبلاگ " 8 سال دفاع مقدس و سی سال پایداری برای سربلندی ایران " که با آدرس djalimusic ثبت شده است : اولین موردی که با مشاهده ی آدرس وبلاگ مشاهده می شویم ، تناقض آن با عنوان وبلاگ است ، وبلاگی که با آدرس " دی جی علی موزیک " ثبت شده است ، در جشنواره ی دفاع مقدس تبیان مقام آورده است ، در مسابقه ای که دم از دفاع مقدس زده می شود ، وبلاگ هایی برگزیده می شوند که عنوان آن ها نه تنها با موضوع جشنواره سنخیتی ندارد بلکه به نوعی ضد اسلام و ارزش های این مرز و بوم هم تلقی می شوند . در عنوان این وبلاگ هم جذابیتی دیده نمی شود ، ضمن اینکه از " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از تصاویر مرتبط در پستهای ثبت شده " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " معرفی پیوندهای مرتبط با موضوع جشنواره " ، " ساخت لوگو " ، " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " و " میزان بازدید وبلاگ و نظرهای ثبت شده " هم اثری مشاهده نشد و با بیش تر ملاک های داوری منافات داشت .

12- وبلاگ " یادگار ماندگار " که با آدرس mandegary ثبت شده است : آدرس و عنوان وبلاگ به دلیل نام کاربری ایشان در تبیان بوده و هیچ ربطی به موضوع جشنواره ندارد ، ضمن اینکه آخرین پست این وبلاگ به عید سال 1388 بر می گردد و پست های قبل تر از آن به سال 87 ، که البته این پست ها هم هیچ ارتباطی با موضوع جشنواره نداشته و به نظر می آید به اشتباه موضوع دفاع مقدس را برای وبلاگ خود انتخاب کرده اند .  تقریباً می توان گفت این وبلاگ هیچ مورد یکسانی با ملاک های داوری نداشته و اصلاً برای شرکت در جشنواره ساخته نشده و در زمان جشنواره پستی نداشته که بخواهد مقام آورده باشد !!!!!

13- وبلاگ " انقلاب خمینی ، حماسه حسینی " که با آدرس mohsen_farahvashi ثبت شده است : با مشاهده ی عنوان وبلاگ متوجه می شویم اصلاً برای این مسابقه ساخته نشده و با مشاهده ی تاریخ آخرین پست آن که به سال 87 برمی گردد متوجه می شویم این وبلاگ قرار بوده در دور اول مسابقه وبلاگ نویسی تبیان که با موضوع انقلاب بود شرکت کرده و مقام بیاورد ولی معلوم نیست چرا در دور سوم با موضوع دفاع مقدس مقام کسب کرده است !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در مورد سنجه های داوری هم هیچ صحبتی نمی کنم چون این وبلاگ شرایط شرکت در مسابقه را هم نداشته است چه برسد به برنده شده در مسابقه .

14- وبلاگ " شهدا و دفاع مقدس " که با آدرس ali2009 ثبت شده است : عنوان این وبلاگ همانند بسیاری دیگر خیلی ساده بوده و جذابیتی ندارد ، تنها 14 پست در وبلاگ ثبت شده و هیچ نظری ندارد ، ضمن اینکه از " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از تصاویر مرتبط در پستهای ثبت شده " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " معرفی پیوندهای مرتبط با موضوع جشنواره " و " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " هم اثری مشاهده نشده و همانند بیش تر وبلاگ های دیگر با بسیاری از ملاک های داوری همخوانی ندارد .

15- وبلاگ " شهید " که با آدرس eshghe3 ثبت شده است : خواستم در مورد عنوان وبلاگ بگم که با دیدن وبلاگ متوجه شدم این وبلاگ اصلاً پست ندارد که بخواد تو مسابقه شرکت کنه و برنده بشه ولی خوب در جشنواره سراسری تبیان بدون پست پانزدهم شده است ، شاید اگر سازنده ی وبلاگ ( نویسنده که نمیشه گفت ) کمی بیش تر تلاش می کرد و چند پست ارسال می کرد مقام بهتری هم کسب می نمود .

16- وبلاگ " دفاع مقدس " که با آدرس  defa_moghadas89 ثبت شده است : عدم جذابیت عنوان و مشاهده نشدن " تبادل لینک با وبلاگهای مرتبط خارج از سامانه تبیان " ، " استفاده از نظر سنجی مرتبط با موضوع جشنواره " ، " استفاده از تصاویر مرتبط در پستهای ثبت شده " ، " استفاده از کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با موضوع جشنواره " ، " معرفی پیوندهای مرتبط با موضوع جشنواره " ، " ساخت لوگو " ، " تولیدی بودن محتوای وبلاگ " و " میزان بازدید وبلاگ و نظرهای ثبت شده " در وبلاگ شاهدهایی هستند مبنی بر عدم صلاحیت وبلاگ مذکور جهت کسب رتبه  .

می خواستم در مورد بقیه ی وبلاگ ها هم بنویسم ولی حجم مطالب زیاد شد و به نظر میاد همین موارد کافی باشد . حین مشاهده ی سایر وبلاگ ها متوجه شدم وبلاگ بیست و پنجم مسابقه هم که با عنوان " روایت حماسه " و آدرس hamase_sazan ثبت شده است ، هیچگونه پستی ندارد !!!!

در تمامی موارد بالا هیچ حرفی از سنجه های " بهره گیری بجا از عناصر مرتبط با دفاع مقدس " ، " رتبه وبلاگ در موتورهای جست و جو " و " بالا بودن سرعت بارگذاری وبلاگ " زده نشد چرا که در مورد اول درک مناسبی نداشتم و در مورد دوم هم به نظر نمی آمد مسئولین مسابقه متوجه بوده باشند که وبلاگ ها نمی توانند طی یک ماه در گوگل رتبه ای کسب نمایند !!!! سرعت وبلاگ هم بستگی زیادی به قالب وبلاگ دارد که با توجه به عدم امکان ویرایش و یا طراحی قالب در سیستم تبیان عملاً امتیاز بیهوده ای در نظر گرفته شده بود ، ضمن اینکه اگر سرعت را به حجم پست ها هم نسبت دهیم ، باز هم در این مورد سنجه ای ذکر شده بود و این یعنی یک عمل دو بار امتیاز دهی شده است .

پانوشت : با مشاهده ی وبلاگ های هفتم ، یازدهم ، دوازدهم ، سیزدهم ، پانزدهم و بیست و پنجم فکر می کنم بهتر باشه نقدهایی که در مورد سایر وبلاگ ها کردم را نادیده بگیرید و به پای کم تجربگی بنده ی حقیر قرار دهید .

شنبه 22/8/1389 - 15:35 - 0 تشکر 250511


کاربر گرامی/ question

داوری این دوره از مسابقات وبلاگ نویسی به عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تبیان بوده است که از بین 450 وبلاگی که تبیان برای بنیاد ارسال کرده بود 30 وبلاگ انتخاب شدند ضمن آنکه در درج اسامی بعضی از وبلاگها اشتباهی رخ داده که باهماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در حال تغییر می باشد و این تغییرات به زودی اعمال خواهد شد.

يکشنبه 23/8/1389 - 16:15 - 0 تشکر 250847

به دنبال مطلب اعتراض آمیز و بدون هیچگونه توهینی که من در مورد داوری جشنواره وبلاگ نویسی تبیان زدم ، با قفل شدن آن تاپیک !!!! و جوابی که توسط مسئولین به آن داده شد :

کاربر گرامی/ question

داوری این دوره از مسابقات وبلاگ نویسی به عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تبیان بوده است که از بین 450 وبلاگی که تبیان برای بنیاد ارسال کرده بود 30 وبلاگ انتخاب شدند ضمن آنکه در درج اسامی بعضی از وبلاگها اشتباهی رخ داده که باهماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در حال تغییر می باشد و این تغییرات به زودی اعمال خواهد شد.

اولاً من در همون تاپیک با دلیل ثابت کردم که در جشنواره تبیان کمتر از 1200 وبلاگ شرکت کردند در حالیکه در چندین جا تبیان شرکت کنندگان را 1200 وبلاگ اعلام کرده ، حالا دبیر سیستم گفته 450 وبلاگ !!!!! اگر هم منظورتان این است که 450 وبلاگ را بنیاد داوری کرده ، یعنی همه ی اشتباهات توسط بنیاد صورت گرفته ؟

ثانیاً اصلاً توقع نداشتم اینگونه خشک با من برخورد شود و به جای اینکه انتقاد پذیر باشند ، تاپیک اعتراض من را پاک کنند ، من که حرف بدی نزدم ، گفتم به این دلایل اعتراض دارم ، ولی اونا بدون دلیل تاپیک را قفل کردند .

ثالثاً یعنی در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با این همه کارمند و بودجه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اینقدر به هم ریختگی و بی نظمی وجود داره که  تو اعلام نتایج دو تا وبلاگ بدون پست ، دو تا وبلاگ که دو ساله به روز نشدند و یه وبلاگ که اصلاً وجود نداره را برنده کردند ، بعد بدون هیچ سر و صدایی اومدند چند تا وبلاگ دیگه با نویسندگان دیگر را جایگزین آن کردند ؟

اصلاً مگه داوری نباید تو دو بخش انجام بشه ؟ بخش اول که همیشه غربالگریه و وبلاگ هایی که بیهوده شرکت کردند را حذف می کنند ، بعد بخش دوم امتیاز دهیه ، حالا چطور شده تو این دو تا موسسه 5 تا وبلاگ که اصلاً ارتباطی به جشنواره نداشند از مرحله ی غربالگری بالا اومده و حتی برنده هم شده اند ؟؟؟

البته هنوز هیچ تغییری در وبلاگ " دی جی علی موزیک " صورت نگرفته و مثل اینکه مسئولین محترم به این مسئله که حتی اسم این وبلاگ هم با ارزش هایی که ما ازش دفاع می کنیم مخالفت داره واقف نیستند ؟؟؟ البته شاید دلیلشون این باشه که این نام کاربری ایشونه ولی تو سامانه ی تبیان که میشه وبلاگ جدید با نام دلخواه زد !!!!! ( مگرا اینکه این امکان را هم موقتاً غیر فعال کنند )

در ضمن من یه نمونه از همه ی فایل هایی که ازشون نام بردم دارم ، برای نمونه در فایل زیر اسامی برندگان قبل از تغییرات جدید موجوده ، ضمن اینکه یه سیو هم از همین صفحه که در گوگل کش شده گذاشتم تا نگند دستکاری شده ، برای مشاهده ی صفحه ی برندگان کش شده در گوگل اینجا کلیک کنید . ( تاریخ به روز رسانی 10 Nov 2010 09:23:55 GMT )

دانلود فایل سیو شده ی برندگان قبل از ویرایش جدید

در کل من توقع بیش تری از تبیان ، آن هم با این همه محبوبیت و سرمایه ای که براش خرج می کنند داشتم و امیدوارم این تاپیک هم مثل تاپیک قبلی قفل نشه و مسئولین جواب قانع کننده ای بدهند .

يکشنبه 23/8/1389 - 16:34 - 0 تشکر 250854

جشنواره وبلاگ نویسی تبیان و نتایجی که تغییر کرد

به دنبال مطلب اعتراض آمیز و بدون هیچگونه توهینی که من در مورد داوری جشنواره وبلاگ نویسی تبیان زدم ، با قفل شدن آن تاپیک !!!! و جوابی که توسط مسئولین به آن داده شد :

کاربر گرامی/ question

داوری این دوره از مسابقات وبلاگ نویسی به عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تبیان بوده است که از بین 450 وبلاگی که تبیان برای بنیاد ارسال کرده بود 30 وبلاگ انتخاب شدند ضمن آنکه در درج اسامی بعضی از وبلاگها اشتباهی رخ داده که باهماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در حال تغییر می باشد و این تغییرات به زودی اعمال خواهد شد.

اولاً من در همون تاپیک با دلیل ثابت کردم که در جشنواره تبیان کمتر از 1200 وبلاگ شرکت کردند در حالیکه در چندین جا تبیان شرکت کنندگان را 1200 وبلاگ اعلام کرده ، حالا دبیر سیستم گفته 450 وبلاگ !!!!! اگر هم منظورتان این است که 450 وبلاگ را بنیاد داوری کرده ، یعنی همه ی اشتباهات توسط بنیاد صورت گرفته ؟

ثانیاً اصلاً توقع نداشتم اینگونه خشک با من برخورد شود و به جای اینکه انتقاد پذیر باشند ، تاپیک اعتراض من را پاک کنند ، من که حرف بدی نزدم ، گفتم به این دلایل اعتراض دارم ، ولی اونا بدون دلیل تاپیک را قفل کردند .

ثالثاً یعنی در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با این همه کارمند و بودجه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اینقدر به هم ریختگی و بی نظمی وجود داره که  تو اعلام نتایج دو تا وبلاگ بدون پست ، دو تا وبلاگ که دو ساله به روز نشدند و یه وبلاگ که اصلاً وجود نداره را برنده کردند ، بعد بدون هیچ سر و صدایی اومدند چند تا وبلاگ دیگه با نویسندگان دیگر را جایگزین آن کردند ؟

اصلاً مگه داوری نباید تو دو بخش انجام بشه ؟ بخش اول که همیشه غربالگریه و وبلاگ هایی که بیهوده شرکت کردند را حذف می کنند ، بعد بخش دوم امتیاز دهیه ، حالا چطور شده تو این دو تا موسسه 5 تا وبلاگ که اصلاً ارتباطی به جشنواره نداشند از مرحله ی غربالگری بالا اومده و حتی برنده هم شده اند ؟؟؟

البته هنوز هیچ تغییری در وبلاگ " دی جی علی موزیک " صورت نگرفته و مثل اینکه مسئولین محترم به این مسئله که حتی اسم این وبلاگ هم با ارزش هایی که ما ازش دفاع می کنیم مخالفت داره واقف نیستند ؟؟؟ البته شاید دلیلشون این باشه که این نام کاربری ایشونه ولی تو سامانه ی تبیان که میشه وبلاگ جدید با نام دلخواه زد !!!!! ( مگرا اینکه این امکان را هم موقتاً غیر فعال کنند )

در ضمن من یه نمونه از همه ی فایل هایی که ازشون نام بردم دارم ، برای نمونه در فایل زیر اسامی برندگان قبل از تغییرات جدید موجوده ، ضمن اینکه یه سیو هم از همین صفحه که در گوگل کش شده گذاشتم تا نگند دستکاری شده ، برای مشاهده ی صفحه ی برندگان کش شده در گوگل اینجا کلیک کنید . ( تاریخ به روز رسانی 10 Nov 2010 09:23:55 GMT )

دانلود فایل سیو شده ی برندگان قبل از ویرایش جدید

در کل من توقع بیش تری از تبیان ، آن هم با این همه محبوبیت و سرمایه ای که براش خرج می کنند داشتم و امیدوارم این تاپیک هم مثل تاپیک قبلی قفل نشه و مسئولین جواب قانع کننده ای بدهند .

 پانوشت : بلافاصله پس از مشاهده ی قفل شدن این تاپیک ، متن بالا را آماده نمودم و در یک تاپیک جدید ارسال کردم ولی مدیر سیستم پیغام داد که این تاپیک را باز کرده و ادغام کرده ، البته ادغامی صورت نگرفته بود ولی خوب دوباره این پست را زدم و هرجا از قفل کردن صحبت شده مربوط به قبل از بازشدن تاپیک می شود .

جمعه 28/8/1389 - 15:27 - 0 تشکر 252206

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

question گرامی ،من هم یكی از شركت كنندگان جشنواره وبلاگ نویسی دفاع مقدس بودم و آدرس وبلاگم نیز روایت حماسه می باشد.

اما روز اولی كه برندگان اعلام شده بودند عنوان وبلاگ من به درستی نوشته شده بود ولی آدرس آن به اشتباه وارد شده بود.(hamase_sazan)

در ضمن من در این وبلاگ 214 پست نیز ثبت كرده بودم كه همه ی آن ها از كتاب های مربوط به دفاع مقدس نوشته شده بودند نه سایت های اینترنتی و بعضی از آن ها مانند تصاویر ساخته خودم بود.

در مورد تعداد افراد شركت كننده بد نیست نظرم را بگم كه یكی از قوانین جشنواره برای بازبینی و داوری وبلاگ این بود كه موضوع وبلاگ شما شهدا و دفاع مقدس باشد و وبلاگ هایی هم كه قبلا موضوعشان شهدا و دفاع مقدس بوده باید جزو آمار شركت كنندگان به حساب آورده میشدند و فكر میكنم انتقاد شما در این مورد نیز اشتباه است چرا كه بعد از غربالگیری نهایی 450 وبلاگ برای بازبینی و داوری انتخاب شده اند.

لازم به ذكر است كه به جز ادرس وبلاگ من چند ادرس دیگر نیز اشتباه وارد شده بود كه سریعا تصحیح شد(به هر حال سی تا آدرس وبلاگ بود شاید شما هم هنگام ثبت ادرس ها دچار اشتباه میشدین) .

كه خوشبختانه این اشتباه سریعا رفع شد.

اما درباره تاخیر اختتامیه جشنواره وبلاگ نویسی ،میشه گفت بیش از 90 درصد اختتامیه ها تاریخشون به دلیل استقبال شركت كنندگان تغییر میكند.

(مانند جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی،رسانه های عاشورایی و ... كه از بزرگترین جشنواره های وبلاگ نویسی هستند كه هر سال برگزار میشوند.) 

شما در نقد خیلی از وبلاگ ها نوشته بودید كه نظرسنجی در این وبلاگ ها وجود نداشته است و داوری را به خاطر این آیتم مورد انتقاد خود قرار داده اید و توجهی به امتیاز آن متاسفانه نداشته اید.

فعلا تا همین جا كافیه اگر استدلال های من براش ما قانع كننده نبودن باز هم میتوانیم در این بحث به مباحثه بپردازیم. 

موفق و موید باشید.

یا حق.

شنبه 29/8/1389 - 22:42 - 0 تشکر 252605

سلام

اول به ادغام تاپیکم معترضم ، چون شما با این کار عملاً اشتباهات این مسابقه را سانسور کرده اید ، چرا تاپیکی که طبق قوانین زده شده ، یکبار توسط دبیر داخلی قفل شده و دوباره باز شده ، باید ادغام شود که بین پست های دیگر مخفی شود ؟؟؟ این یعنی انتقاد پذیری ؟ در ضمن طبق اساسنامه ی انجمن ها ، موضوعات ادغام شده باید به اطلاع نویسنده ی آن ها با پیغام برسد ، میشه بگید چرا مدیر این انجمن یعنی شما از قوانین تخلف می کنید ؟؟ یا شاید خواستید همان سانسور را انجام دهید !!!!!

اما در مورد بعدی ، چند خط از جواب قبلیم را قرار می دهم که به نظر میاد شما به خوبی آن را نخوانده اید :

ثالثاً یعنی در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با این همه کارمند و بودجه و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اینقدر به هم ریختگی و بی نظمی وجود داره که  تو اعلام نتایج دو تا وبلاگ بدون پست ، دو تا وبلاگ که دو ساله به روز نشدند و یه وبلاگ که اصلاً وجود نداره را برنده کردند ، بعد بدون هیچ سر و صدایی اومدند چند تا وبلاگ دیگه با نویسندگان دیگر را جایگزین آن کردند ؟

اصلاً مگه داوری نباید تو دو بخش انجام بشه ؟ بخش اول که همیشه غربالگریه و وبلاگ هایی که بیهوده شرکت کردند را حذف می کنند ، بعد بخش دوم امتیاز دهیه ، حالا چطور شده تو این دو تا موسسه 5 تا وبلاگ که اصلاً ارتباطی به جشنواره نداشند از مرحله ی غربالگری بالا اومده و حتی برنده هم شده اند ؟؟؟

گیرم وبلاگ شما به اشتباه آدرس داده شده بود ، وبلاگ هایی که کلاً از لیست برندگان حذف شدند و وبلاگ های دیگری با نویسنده و اسم متفاوت جایگزین آن ها شدند چی ؟؟؟ غلط املایی بوده ؟؟

بعد مگه من در مورد وبلاگ شما نقد نوشتم که شما اومدی از وبلاگ خودت تعریف کردی ؟؟

داوران جشنواره از کجا مدیر انجمن وبلاگ نویسان را می شناختند که چون می خواستند برنده بشه ، آدرس وبلاگ های او را بلد بودند و به اشتباه وبلاگی را که پست نداشت را برنده کردند ؟

تصاویری که شما از طراحی اونا حرف می زنید همین چند عکس هستند که در اینترنت موجودند و شما تنها عنوان وبلاگتان را به صورت سایه دار روی آن ها قرار داده اید و کلاً نیم ساعت زمان صرف کرده اید ؟

من گفتم قصد نقد وبلاگ شما را نداشتم و اصلاً وبلاگ روایت حماسه را جزء برندگان نمی دانم چون وبلاگ حماسه سازان شما برنده شده است ولی خودتان مرا مجبور به این کار کردید ، میشه بگید پست های با عنوان تست و متن جشنواره رسانه های دیجیتال چه ربطی به موضوع دفاع مقدس دارند ؟؟ میشه بگید وبلاگ شما که مطالب آن طی چند شب ارسال شده چرا چندین هفته آرشیو دارد ؟؟ نیازی به تکذیب این ها هم نیست و هم خودتان می دانید از چه سخن می گویم و هم من چون از زمان ساخت وبلاگ شما ، آن را دیده ام ، می دانم از چه سخن می گویم ؟؟ میشه بگید چرا وبلاگ مدیر انجمن وبلاگ نویسی که در مسابقه شرکت کرده باید چند ماه بین لیست وبلاگ های منتخب باشد ؟؟ حالا با فرض این که وبلاگ شما بین 5 وبلاگ اول بوده و باید منتخب می شده ، چرا رتبه ی 25 را در جشنواره کسب نموده است ؟؟؟

اما در مورد تعداد ، الان ساعت 22 روز شنبه 29 آبانه و در موضوع شهدا و دفاع مقدس 1049 وبلاگ به ثبت رسیده ، میشه بگید چرا از دو ماه پیش حرف از 1200 وبلاگ شرکت کننده در جشنواره بوده ولی هنوز هم این تعداد به 1200 وبلاگ نرسیده است ؟ شما بهتر بود اول صحبت های دبیر داخلی را می خواندید و بعد پست می زدید ، ایشان گفتند "داوری این دوره از مسابقات وبلاگ نویسی به عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و تبیان بوده است که از بین 450 وبلاگی که تبیان برای بنیاد ارسال کرده بود 30 وبلاگ انتخاب شدند " ، خوب از این متن دو برداشت میشه داشت :

1- 450 وبلاگ در مسابقه شرکت کرده بودند !!!!

2- به قول خودتان 1200 وبلاگ شرکت کرده بودند و همکاری تبیان با بنیاد برای داوری تنها در حد غربالگری بوده است ، یعنی عملاً بنیاد همه کار را کرده است و تبیان فقط وبلاگ هایی که اصلاً ربطی به جشنواره نداشتند را حذف کرده است ، پس چرا اعلام کردند داوری به عهده ی بنیاد و تبیان بوده ؟ گیرم تبیان غربالگری را انجام داده است ، یعنی مسئولان تبیان اینقدر بی نظم هستند که در غربالگری وبلاگ ها هم 2 وبلاگ بدون پست ، 2 وبلاگ با به روز رسانی مربوط به دو سال پیش و یک وبلاگ که اصلاً وجود نداشت باید برای بنیاد ارسال شود و باز هم بنیاد نتواند از بین 450 وبلاگ  ، این وبلاگ ها را جدا کند و آن ها را برنده کرده است ؟؟ اما در مورد وبلاگ خودتان ، اگر تبیان وبلاگ روایت حماسه شما را برای بنیاد اعلام کرده چرا وبلاگ حماسه سازان شما توسط بنیاد برنده اعلام شده است ؟؟؟ یعنی در برنده شدن مدیر انجمن وبلاگ نویسی قصدی وجود داشته ؟

به جز آدرس وبلاگ شما ، فقط یک آدرس دیگر اشتباه شده بود که تصحیح شد و وبلاگ های دیگر به کلی تغییر کردند ، یا شما در جریان نبودید یا نمی خواهید این موضوع را بیان کنید ، میشه بگید چرا دو روز بعد از اعلام نتایج و همزمان با اعتراض من باید نتایج تغییر کند ؟؟ شما دو روز تاخیر را سریعاً محسوب می کنید ؟ یعنی در تبیان همه ی کارها اینقدر سریع انجام می پذیرد ؟

شما گفتید ممکن است این اشتباه توسط من هم صورت بگیرد ، درسته ، ممکنه اشتباه تایپی صورت بگیرد ولی من وقتی یه متن مهمی را می نویسم ، چند بار آن را چک می کنم که اشتباهی روی نداده باشه ، حالا گیرم من آن را چک نکردم ، میشه بگید چطوری وبلاگ دوازدهم که با نام نویسنده ی " مریم طالبیان " ، عنوان " یادگار ماندگار " و آدرس http://mandegary.tebyan.net به ثبت رسیده به نام نویسنده " محمدعلی حاجیان " ، عنوان " شهدا و دفاع مقدس " و آدرس http://azadehirani.tebyan.net تغییر کرده است ؟؟؟ یعنی تایپ مریم طالبیان با تایپ محمد علی حاجیان اینقدر شبیه هم بوده است ؟؟؟ شما می گید من اگه اشتباه کنم به جای یادگار ماندگار تایپ می کنم شهدا و دفاع مقدس ؟؟؟

حتماً اشتباه در محاسبه ی امتیازات سنجه ها را هم به پای اشتباهات تایپی و از این حرفا می گذارید ؟؟ فکر نمی کنم جمع چند عدد با ماشین حساب کار سختی باشد که مسئولین مجموع سنجه های فنی و  گرافیکی را که 51 می شود ، 50 نوشته اند !!!! در ضمن فرض می کنیم این هم اشتباه تایپی مسئولین بوده ، شما که نویسنده ی وبلاگ " تبلاگ نیوز " هستید ، هم متوجه این خرابی ماشین حساب نشدید ؟

اینجا هم عکس سنجه های فنی و گرافیکی ذکر شده موجود است که با یک محاسبه ی ساده متوجه می شوید مجموع آن 51 امتیاز است !!!!!!!!!!

فکر کنم خودتان منظور را متوجه شدید و بهتره در پاسخ به من کمی بیش تر تامل کنید ، چون من سنم از شما بیش تره ، هم سوادم و هم تجربم تو وب نویسی .

اما در مورد تاخیری که شما گفتید ، عرف اینست که هر تاخیری قرار باشد صورت بگیرد ، اعلام می شود و مسابقاتی که شما گفتید همینطور هستند ، البته تبیان هم همین کار را کرد ولی پس از یکبار تاخیر ، باز هم خبری نشد و یکباره بعد از یک ماه از موعد معین شده نتایج اعلام شد !!! در کدامیک از مسابقاتی که شما نام بردید اینطور اتفاقات می افتد ؟

شما وبلاگ ها را دیده اید که این حرف را می زنید ؟؟ نقد من را خوانده اید ؟؟ من به تک تک سنجه های داوری اشاره کردم ، گفتم این وبلاگ هیچ کدام از این سنجه ها را نداشت ، یعنی شما از کل 4 صفحه نوشته ی من فقط نظرسنجی را دیده اید ؟؟ میشه بگید وبلاگ " دی جی علی موزیک " چه ارتباطی به دفاع مقدس داشته که برنده ی این جشنواره شده ؟؟ حالا من به نظرسنجی گیر داده ام ؟؟؟

" فعلا تا همین جا كافیه اگر استدلال های من برای شما قانع كننده نبودن باز هم میتوانیم در این بحث به مباحثه بپردازیم. " : من خیلی علاقه دارم بیش تر با شما در این مورد بحث کنم و من در متن های شما هیچ استدلالی ندیدم ، شما فقط از تبیان دفاع کرده بودید که نمی دانم به چه دلیلی بوده است ولی هیچ دلیل قانع کننده ای ندیدم و همینطور که می بینید برای هر خط شما چند خط جواب با مدرک نوشتم .

در آخر ، میشه بگید اصلاً داوری جشنواره چه ارتباطی به شما داشته که شما آمدید از آن دفاع می کنید ؟؟؟ یعنی شما داور مسابقه بوده اید ؟؟؟ من در مورد داوری جشنواره نقد نوشتم ، در مورد انجمن وبلاگ نویسان تبیان که نقد ننوشتم که شما به من پاسخ داده اید .

یعنی در موسسه تبیان مسئولی غیر از شما وجود نداشته که بعد از چندین روز شما به من پاسخ داده اید ؟ در ضمن ، همانطور که گفته بودم ، پس از قفل شدن مطلب من ، مدیر سیستم پیغام داده بود که به زودی جواب جامعی دریافت خواهید کرد !!! یعنی جواب جامع مذکور همین بود و باید توسط شما ارسال می گشت ؟؟

در ضمن اگر خواستید به من جواب بدهید لطف کنید به تمام آن میشه بگیدهای ذکر شده توسط من هم پاسخ دهید.

شما هم موفق باشید .

سه شنبه 2/9/1389 - 16:17 - 0 تشکر 253386

بسمه تعالی
باتبریک عیدسعیدغدیربه تمامی تبیانیهای عزیز
درمورداعتراض به اسامی برندگان جشنواره مسابقه وبلاگ نویسی دفاع مقدس
اینجانب هم باانتخاب ردیف 11
http://djalimusic.tebyan.net
دی جی علی موزیک
که بی مرتبط بادفاع مقدس است
ووبلاگ شماره 10که 5دسته عنوان درصورتیکه شرطشرکت درمسابقه داشتن حداقل ده دسته موضوعات قیدشده بودوبامطلب اندک391ثبت شده
http://hamsafar313.tebyan.net/
وردیف9
http://8sal30sal.tebyan.net/
باتقریباًکمترین مطلب 124ثبت شده که درمدت وبلاگ نویسی دفاع مقدس فقط4روزوبلاگش به روزشده است تاریخهای25/5و26/5/و27/5و26/5یعنی درطول یکماه وبلاگ خودش رامشاهده ومطلبی ثبت ننموده است

امادرموردوبلاگ
http://azadehirani.tebyan.net/index.aspx
اینجانب که اشاره شده بودقابل ذکراست که
1- به روزبودن مطلب های ثبت شده درایام برگزاری مسابقه
2-بابیشاز20 دسته عنوان مرتبط بادفاع مقدس
3-با13پیونددرلینگستان
4-تعداد بازدید : 3447
5-تعداد نوشته ها : 3647
6-تعداد نظرات : 16
7-باعنوان شهدا ودفاع مقدس
بااین توضیحات دی جی علی موزیک ودیگراشاره شده هاتااین حدکه حوصله اجازه می دادرتبه هایی آن چنانی منظورنموده اند

چهارشنبه 3/9/1389 - 10:35 - 0 تشکر 253666


کاربر گرامی/ question

در پاسخ به اعتراض مبنی بر ادغام مباحث ثبت شده شما بعرض می رسانم که طبق قوانین اساسنامه انجمن های تخصصی تبیان هر مطلب با موضوعی که بصورت مشابه و به تکرار در این محیط ثبت گردد در هم ادغام خواهد شد و این قانون برای همه یکسان اعمال می گردد اما نظر به اینکه عهد نموده بودیم که مستول بخش وبلاگ تبیان ابهامات پیش روی شما را پاسخ دهد لذا در ذیل جوابیه ایشان را ثبت میکنیم.

باسمه تعالی
شهدا در قهقهه مستانه شان و در شادی وصولشان "عند ربهم یرزقون" اند . امام خمینی (ره)

پس از برگزاری جشنواره وبلاگ نویسی "8 سال دفاع مقدس 30 سال پایداری " انتقاداتی به نحوه داوری این دوره از مسابقات از طرف کاربری با نام کاربری question مطرح گردید که در جهت روشن شدن ایشان و سایر کاربران توجه شما را به نکات ذیل جلب می نماییم :

1 – اگرچه با هماهنگی اولیه با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای مقدس مقرر شده بود که در هفته دفاع مقدس برگزیدگان اعلام گردند ولی با توجه به استقبال بیش از اندازه کاربران و حجم بالای پست های ارسالی کار داوری به درازا انجامید و نهایتا اولین بار در 27 مهرماه همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام در همایشی که در شهر مقدس مشهد برگزار گردید و نمایندگان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس نیز در آن شرکت داشتند؛ به این جشنواره پرداخته شد و برای برنده اول مسابقه ( وبلاگ نیم پلاک ) نیز بلیط سفر به مشهد و شرکت در آن همایش تدارک دیده شد که پس از تماس با ایشان و انصراف ایشان از شرکت در جشنواره ؛ نهایتا مقرر شد که همایشی ویژه مختص برندگان تبیانی در نظر گرفته شود که انشاءالله این همایش در آذرماه برگزار خواهد گردید . این مسئله در همان زمان به کاربرانی که در بخشهای مختلف تبیان راجع به این موضوع سوال خود را مطرح می کردند اطلاع داده شد . با توجه به اینکه تا آن زمان هنوز برندگان اعلام نشده بودند ؛ کاربر question سوالی در این زمینه نداشته و منتظر اعلام برندگان بود .

2 – تعداد کسانی که طی زمان برگزاری این جشنواره اقدام به ساخت وبلاگ با موضوع دفاع مقدس در تبیان کردند و یا قبل از این در وبلاگ تبیان داشته و یکی از موضوعات وبلاگ خود را "دفاع مقدس" تعریف کرده بودند بسیار بیشتر از 1200 وبلاگ بودند . اما از آنجایی که سامانه وبلاگ نویسی تبیان توسط کارشناسان بررسی و کنترل می شود ؛ برخی از این وبلاگها که در موضوع دفاع مقدس ثبت می شدند ولی پست های کاملا بی ربط ثبت می کردند به طور دائم کنترل شده و از فهرست وبلاگها حذف می شدند . کسانی که طی این مدت به صفحه اصلی "تبلاگ" سر می زدند این تغییرات عددی را در موضوع دفاع مقدس بارها دیده بودند .
برای آخرین بار همزمان با روزهای آخر جشنواره پیامی به کلیه کاربرانی که در سامانه "تبلاگ" دارای وبلاگ بودند ارسال گردید که هر چه سریعتر موضوع وبلاگ خود را مشخص نمایند تا تبیان بتواند آمار دقیقتر تعداد وبلاگها را ارائه دهد .
اعلام شرکت بیش از 1200 وبلاگ بر اساس همان آماری است که بدان اشاره شد که اگر به اطلاعیه برندگان مسابقه رجوع شود ؛ مشخص است که تبیان اشاره به ثبت بیش از 1200 وبلاگ در این موضوع داشته است که ثبت وبلاگ نشانه دارا بودن صد در صد محتوا نیست و تنها وبلاگهایی از دور اول داوری به سلامت عبور کردند که حداقل دارای 10 پست مرتبط در این زمینه بودند .

3 – داوری این دوره از مسابقات بدین شکل انجام شد که با توجه به اسپانسر بودن بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای مقدس ؛ تبیان در مرحله اول داوری حدود 450 وبلاگ را از میان 1200 وبلاگ ثبت شده ؛ انتخاب نمود که حائز بیشترین امتیازات بودند .
سپس جدول حاوی نام وبلاگ و کد عضویت دارنده وبلاگ برای این 450 وبلاگ به بنیاد ارسال گردید . با توجه به اینکه اطلاعات اعضاء نزد تبیان امانت است و مطابق مرامنامه کاربری سایت تبیان ؛ این اطلاعات تحت هیچ شرایطی به اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه نمی گردد ؛ اطلاعات ارائه شده به بنیاد حاوی نام وبلاگ و کد عضویت دارنده وبلاگ بود و داوران حتی از نام و نام خانوادگی دارندگان وبلاگهای فوق بی اطلاع بودند .
داوران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس متشکل از آقایان سرتیپ دوم پاسدار مهندس داود غیاثی راد ( رییس هیئت داوران ) ؛ حشمت الله روایی ( کارشناس ارشد عکاسی ) ؛ رحیم کیا ( کارشناس ارشد تبلیغات ) ؛ افشین حمیدی ( کارشناس گرافیک و طراح بنیاد ) ؛ حسینعلی اخلاقی ( کارشناس رسانه ) ؛ حسین غیاثی راد ( کارشناس و مسئول سایت کاپا ) ؛ محمد پاشایی ( کارشناس برنامه نویسی و سایت ) ؛ محمد رضا قنادان زاده ( کارشناس سایت و اطلاع رسانی ) و خانم مرعشی ( دبیر هیئت داوران ) در بازه زمانی مناسبی اقدام به بررسی 450 وبلاگ نموده و 30 وبلاگ از وبلاگهای کاربران تبیان و دو وبلاگ نیز به معرفی سایت ساجد و بنیاد را به تبیان معرفی نمودند .
سپس نامه حاوی عناوین وبلاگهای برتر به همراه کد عضویت آنان از طرف بنیاد برای تبیان فاکس گردید . و در تاریخ 19 آبان ماه اسامی برندگان در سایت تبیان اعلام گردید .
متاسفانه به علت اشتباه اپراتور تهیه کننده مطلب حاوی اسامی برندگان که به علت نا مشخص بودن اعداد کد عضویت در فاکس ارسالی پیش آمده بود ؛ وبلاگ برخی از کاربران ( که خالی از مطلب بوده و یا مدتها بود که به روز نشده بودند ) اشتباها به جای برندگان اصلی معرفی گردیدند .
این اشتباه ناشی از اشتباه عدد 2 به جای 3 و 4 به جای 3 در کد عضویت افراد بود ؛ به عنوان مثال کاربری با کد عضویت 45673 اشتباها به جای کاربری با کد عضویت 45672 معرفی گردیده بود . این اشتباه زمانی که کاربران شرکت کننده دارای چندین وبلاگ در سایت تبیان بودند ؛ بیشتر نمود پیدا کرد که به عنوان مثال کاربر محمد رضا زینلی سه وبلاگ در سایت تبیان داشت که دو وبلاگ در موضوع دفاع مقدس ثبت شده بود که اشتباه اپراتور منجر به درج وبلاگ خالی ایشان به جای وبلاگ اصلیشان شد .
این موضوع با تذکر به جای برخی از کاربران دلسوز تبیان مرتفع گردید و اسامی صحیح برندگان به سرعت جایگزین وبلاگهای اشتباهی شد .

4 – سنجه های داوری این دوره از مسابقات منطبق با این مطلب به کاربران معرفی گردید .
بدیهی است که از میان کلیه شرکت کنندگان هیچ وبلاگی حائز تمامی سنجه های داوری نبود لکن سنجه های فوق با دقت تمام بر اساس کلیه امکانات بالقوه و بالفعل وبلاگها طراحی گردید. در طراحی سنجه ها سعی بر این بود که تمامی امکاناتی را که می توان در یک وبلاگ فراهم کرد امتیاز بندی شود تا هر وبلاگ اگر از یک سنجه امتیازی نیاورد حداقل از سنجه های دیگر امتیاز کسب نماید . به عنوان مثال سنجه رتبه بالای وبلاگ در گوگل ؛ امتیازی بود که برای وبلاگهایی در نظر گرفته شد که قبل از زمان این جشنواره ساخته شده بودند و به موضوع دفاع مقدس پرداخته بودند نه وبلاگهایی که در عرض یک ماه زمان جشنواره ( به نیت شرکت در مسابقه ) ساخته شده بودند و اقدام به ارسال مطلب نموده بودند لذا اعتراض کاربر question و همچنین کاربر drmgangineh که در ذیل مطلب سنجه های داوری به این نکته اشاره کرده بودند بی اساس بوده و ناشی از عدم آگاهی به چرایی وجود چنین سنجه ا ی بوده است.
در جایی دیگر از طرف این کاربر اشاره می شود که : "سرعت وبلاگ هم بستگی زیادی به قالب وبلاگ دارد که با توجه به عدم امکان ویرایش و یا طراحی قالب در سیستم تبیان، عملاً امتیاز بیهوده ای در نظر گرفته شده بود. ضمن اینکه اگر سرعت را به حجم پست ها هم نسبت دهیم، باز هم در این مورد سنجه ای ذکر شده بود و این یعنی یک عمل دو بار امتیاز دهی شده است."
سخن فوق بر این امر صحه می گذارد که برخی از کاربران محترم اینترنت و سایت تبیان کم تجربه بوده و در زمینه مسائل فنی مرتبط با وبلاگ نویسی فاقد تجربه لازم بوده اند چرا که حتی در هنگام کپی کردن مطلب در وبلاگ می توان به شکلی عمل کرد که کمترین tag های html وارد وبلاگ شده و حجم مطالب ( نه از نظر تعداد بلکه از نظر حجم کاراکتری) کمتر شود.

5 – تبیان تاکنون مسابقات و جشنواره های بسیاری را اجرا نموده است و آنچه که در پایان هر جشنواره یا مسابقه مشاهده می شود این است که همیشه عده ای ناراضی هستند چرا که انتظار دارند نام خود را به عنوان برنده در هر مسابقه ای ببینند و بدیهی است که تبیان نمی تواند همه کاربران خود را (که تعدادشان بسیار بالاست) راضی نگهدارد.

ما خدمتگزاران تبیانی امید داریم که همیشه و در هر مرحله اشتباهاتی را که ناخواسته در کار ایجاد می شود رو به صفر و حداقل برسانیم و از طرف دیگر دعا می کنیم که خداوند به همه ما و کاربران عزیزمان صبر و انصاف و قضاوت درست اعطا نماید . آمین یا رب العالمین


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی