سينما و تلویزیون (بازدید: 463)
شنبه 8/8/1389 - 13:55 -0 تشکر 246627
ده نمکی : توهین می کنید ، هرگز به برنامه شما نمی آیم !

 
به گزارش خبرنگار فرهنگی پرتال آفتاب، شب گذشته، حمیدرضا صدر که پیش از این همواره در برنامه های ورزشی و به ویژه برنامه های مربوط به فوتبال به عنوان کارشناس ظاهر می شد، در برنامه هفت حاضر شد تا به عنوان کارشناس سینما در مقابل فریدون جیرانی بنشیند و درباره بحران مخاطب سخن بگوید. صدر در لابلای سخنانش به اخراجی ها-۲ اشاره کرد و آن را فیلمی ساخته شده از چندین شوخی پیاپی معرفی کرد که اگر جای بعضی از این شوخی ها با یکدیگر تغییر کند، اتفاقی نخواهد افتاد.
ده نمکی با لحنی عصبانی سخن را آغاز کرد و خطاب به جیرانی گفت: چرا شما در همه برنامه هایتان به اخراجی ها که پرمخاطب ترین فیلم ایران بوده است توهین می کنید؟ وی خطاب به جیرانی افزود: از شما توقع داریم وقتی که در این برنامه حاضر می شوید، از حقوق سینماگرها دفاع کنید و به آنان احترام بگذارید. ده نمکی ادامه داد: چیزی که اخراجی ها را اخراجیها کرد، مجموعه ای از عوامل بود، نه صرف حضور تعدادی ستاره در فیلم. اخراجیها اولین فیلم دفاع مقدس است که توسط بخش خصوصی ساخته شده است. چرا به این راحتی توهین می کنید؟
وی در ادامه بازی اکبر عبدی در این فیلم را با بازی او در فیلم «مادر» اثر زنده یا علی حاتمی مقایسه کرد و گفت: باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است که عبدی با آن همه استعداد به اینجا می رسد. گفتنی است، صدر درباره بازی عبدی در اخراجی ها با عنوان «لودگی» یاد کرد. به گزارش خبرنگار فرهنگی پرتال آفتاب، در میان گفتگوی جیرانی و صدر، ناگهان اعلام شد که مسعود ده نمکی کارگردان اخراجی ها پشت خط است و می خواهد توضیحاتی ارائه کند. ده نمکی با لحنی عصبانی سخن را آغاز کرد و خطاب به جیرانی گفت: چرا شما در همه برنامه هایتان به اخراجی ها که پرمخاطب ترین فیلم ایران بوده است توهین می کنید؟ وی خطاب به جیرانی افزود: از شما توقع داریم وقتی که در این برنامه حاضر می شوید، از حقوق سینماگرها دفاع کنید و به آنان احترام بگذارید. ده نمکی ادامه داد: چیزی که اخراجی ها را اخراجیها کرد، مجموعه ای از عوامل بود، نه صرف حضور تعدادی ستاره در فیلم. اخراجیها اولین فیلم دفاع مقدس است که توسط بخش خصوصی ساخته شده است. چرا به این راحتی توهین می کنید؟ فریدون جیرانی مجری برنامه در پاسخ به انتقاد ده نمکی گفت: «فروش سرسام آور اخراجی ها مهم است و باید تحلیل شود. ذکر کلمه «سرسام آور» از سوی جیرانی کافی بود تا آتش خشم ده نمکی دوباره شعله ور شود. کارگردان اخراجی ها با ذکر این که «از انتقاد ناراحت نمی شوم، بلکه توهین ناراحتم می کند» گفت: شما همیشه درباره اخراجی ها از کلمات نامناسب مثل سرسام آور و لودگی و... استفاده می کنید. می گویید فروش این فیلم به خاطر بازیگرانش بوده است، اما همین بازیگرها را به فیلم های دیگری بردند تا موفقیت اخراجی ها را تکرار کنند، اما نتوانستند. گزارشها و آمار می گویند که حدود ۷میلیون در سینماها این فیلم را دیده اند. اگر مردم فیلمی راپسندیدند شما باید به سراغ آن فیلم بروید. پس از گفتن این سخنان توسط ده نمکی، جیرانی برای قطع کلام او چندین بار از او تشکر کرد، اما بازهم فایده ای نداشت و ده نمکی گفت: من هرگز به برنامه شما پا نخواهم گذاشت. شما مدام توهین می کنید. جیرانی نیز در پاسخ گفت: مرسی از توضیحتان و انتقادتان و اعتراضتان! در ادامه، پس از قطع ارتباط تلفنی ده نمکی، صدر به سخن آمد و گفت: قصد توهین نداشتم. فیلمی که تا این حد فروش کرده است، طبیعی است که مورد اشاره باشد. وی در ادمه، اخراجی ها را مانند «گنج قارون» -فیلم پرفروش سینمای قبل از انقلاب که شخصیت معروف آن، علی بیغم در فرهنگ عامه جایی برای خود گشوده بود- فیلمی پرفروش دانست که باید از لحاظ جامعه شناختی مورد توجه قرار گیرد و افزود: اما به هرحال، باید انتظار داشت که کسانی این فیلم را نپسندیده باشند. وی در پایان سخنانش باز به بازی اکبر عبدی اشاره کرد و گفت: عبدی در دلشدگان و مادر خیلی خوب بازی می کند، اما در اخراجی ها کاملا عادی است.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 8/8/1389 - 18:2 - 0 تشکر 246766

به نام خدا
سلام
من هم این برنامه رو دیشب دیدم و به مسعود ده نمکی حق میدم
به نظر من ایشون راست میگن که خیلی ها در مورد فیلم اخراجی ها بد صحبت می‌کنند.
نظر خود من اینه که این بد صحبت کردن ها یا به قول مسعود ده نمکی توهین ها، ریشه در حسادت داره. حسادت از اینکه فیلمهای دیگری که ساخته شده نتونسته رکورد اخراجی ها رو بشکند.
حرف صدر با این مضمون که" با فروش میلیاردی اخراجی ها باید انتظار داشته که کسانی این فیلم رو نپسندیده باشن"، به خوبی نشون دادکه چه قدر نسبت به این فیلم حس حسادت در درونش شعله ور شده

من واقعاً نمیدونم چه طور کسی میتونه در دو رشته کاملاً جدا از هم(ورزش و سینما) صاحب نظر باشه. از نوع حرف زدن و حرکات ایشون هم بر میومد که با چه ذوق زدگی دوست دارند اظهار نظر کنند.. اصلاً در اظهار نظرشون آرامشی دیده نمیشد. درست بر خلاف کارشناس دیگه که دعوت شده بود.

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی