بهداشت و سلامت (بازدید: 261)
شنبه 8/8/1389 - 11:27 -0 تشکر 246598
دانشگاه علوم پزشكی ایران منحل شد

 با حكم وزیر بهداشت واحدهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی ایران به دانشگاه علوم پزشكی تهران و واحدهای بهداشتی و درمانی این دانشگاه به دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی منتقل شد.
مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشكی با ابلاغ نامه ای به محمد باقر لاریجانی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران دستور داد تمام واحدهای آموزشی، پژوهشی و دانشجویی منتزع از دانشگاه علوم پزشكی ایران اعم از دانشكده ها و مراكز تحقیقاتی، بیمارستان‌های آموزشی، واحدهای پردیس مركزی و بین‌الملل و سایر واحدهای دانشگاه كه به نحوی با مراكز آموزشی، پژوهشی و دانشجویی مرتبط هستند و نیز واحدهای رفاهی و پشتیبانی مرتبط اعم از خوابگاه‌های دانشجویی و فضاهای فوق برنامه و فرهنگی به دانشگاه علوم پزشكی تهران منتقل شوند.

بر اساس این گزارش مرضیه وحید دستجردی همچنین در نامه خود به لاریجانی آورده است: مجموعه تشكیلات و پست‌های سازمانی مرتبط با واحدهای اشاره شده در بالا اعم از اعضای ارجمند هیئت‌های علمی و كارمندان آن واحدها و همچنین همه اموال و دارایی‌های منقول و غیر منقول اعم از احصاء شده متعلق و در اختیار به همراه منابع و تعهدات یكایك آنها نیز می‌بایست منتقل شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی این ابلاغ را در راستای اجرای تصمیمات دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و در جهت تامین یكپارچگی در ارائه خدمات آموزشی و بهداشتی، درمانی استان تهران و كاهش تصدی گری امور موازی اعلام كرده و به ابلاغ مصوبه شماره 677/110 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری اشاره كرده است.

وحید دستجردی در نامه خود خواستار تداوم فعالیت یكایك واحدهای ارائه خدمات تا بازنگری در ساختار سازمانی و تشكیلاتی مجموعه شده و اظهار امیدواری كرده است با بهره گیری از همه منابع و امكانات موجود، مسیر تحقق این فرآیند مهم هموار و گام های استوار در جهت دستیابی به قله های رفیع تولید علم در كشور و نیل به اهداف چشم انداز 20 ساله برداشته شود.

همچنین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی طی نامه‌ دیگری به محمدرضا رزاقی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، دستور انتقال تمام واحدهای بهداشتی و درمانی و نیز بیمارستان‌های متعلق به دانشگاه علوم پزشكی ایران، اعم از شبكه‌های بهداشتی، درمانی و واحدهای مرتبط با آنها را به دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی صادر كرد.

بر اساس این گزارش، وحید دستجردی در نامه خود به رزاقی، با اشاره به تصمیم دولت مبنی بر خروج دستگاه‌های اجرایی از استان تهران و تامین یكپارچگی در ارائه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی استان تهران و نیز كاهش تصدی گری امور موازی آورده است: "پیرو ابلاغ مصوبه شماره 677/110 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهوری، ضمن انتقال همه فعالیت های بهداشتی، درمانی دانشگاه علوم پزشكی ایران واقع در استان البرز به دانشكده علوم پزشكی كرج، همه واحدهای بهداشتی، درمانی دانشگاه علوم پزشكی ایران نیز به دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی منتقل می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در نامه خود همچنین خواستار تسریع در اجرای این ابلاغیه با تجمیع واحدهای هم نام دارای فعالیت های موازی و تداوم فعالیت یكایك واحدهای ارائه خدمات تا بازنگری در ساختار سازمانی و تشكیلاتی مجموعه شده است.

وحید دستجردی در نامه خود اظهار امیدواری كرد با بهره‌گیری از همه منابع و امكانات موجود مسیر تحقق این فرایند مهم، هموار و دستیابی به پوشش كامل و گسترده خدمات بهداشتی، درمانی در كلانشهر تهران خصوصاً مناطق نیازمند، مستحكم‌تر از گذشته شود.

 

 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی