سينما و تلویزیون (بازدید: 738)
سه شنبه 4/8/1389 - 16:0 -0 تشکر 245268
داستان فیلم *شبکه اجتماعی *واقعی است

دوقلو های همسان ۲۹ ساله روز شنبه گفتند از نقشی که در این فیلم هالیوودی دارند راضی و خوشحال هستند. آنها در فیلم شبکه های اجتماعی نقش دوقلوهایی را بازی میکنند که مدعی هستند ایده سایت فیس بوک متعلق به آنهاست و با این ادعا بر علیه این سایت به دادگاه شکایت می کنند.

کامرون در مصاحبه ای گفت:"به تصویر کشیدن حوادثی که درطول ۱۸ ماه تاسیس فیس بوک رخ داده است کار بسیار بزرگ و جالبی است . این یک داستان واقعی است."

با اینحال آنها هرگز با ، آرون سورکین یا بن مزریچ ، نویسنگان کتابی که فیلم برپایه آن ساخته شده است ،ملاقات نکرده اند .

کامرون گفت: ما در ابتدا تماشاگر بودیم و امیدوار بودیم که که فیلم خوبی شده باشد ولی وقتی فیلم را دیدیم نگرانیمان برطرف شد."

فیلم صحنه های را به تصویر می کشد که در آن دوقلوها و همچنین ادواردوساوری، دوست سابق مدیر اجرایی فیس بوک مارک زاکر برگ، در حال گرفتن استشهاد برای شکایت بر علیه او هستند .

این شکایتها بطور غیر علنی حل و فصل شد ولی دوقلوها با بیان اینکه د رباره ارزش سایت فیس بوک اطلاعات غلط به آنها داده شده و مدارک مربوط به آن به دادگاه ارائه نشده ، مجددا" دست به یک اقدام قانونی دیگر زدند.

دوقلوها روز شنبه در دانشگاه کمبریج بودند تا برای مسابقه قایقرانی روز یکشنبه در امتدا رود چارلز که بستن و کمبریج را از یکدیگر جدا می کند، آماده شوند.هرساله چندصد هزار نفر در امتداد رودخانه جمع می شوند و آن را تبدیل به یکی از پربیننده ترین رقابتهای دنیا می کنند.

دوقلو ها یک قایق دو نفره ساختند و در مسابقات قایقرانی المپیک ۲۰۰۸ رتبه ششم را کسب کردند . این مقام باعث مشهورشدن آنها نشد ولی فیلم شبکه اجتماعی آنها رابه شهرت رساند.

در این فیلم زاکربرگ یک نابغه کامپیوتر بی دست و پا است که دوقلوها او را برای تکمیل یک سایت شبکه های اجتماعی استخدام کردند.

زوکر برگ این کار را قبول می کند ولی دوقلو ها را دور می زند و سایت خودش را می سازد ونام آن را

فیس بوک میگذارد. زوکربرگ گفته است که داستان فیلم غلط است.

دوقلوها تا سال ۲۰۰۸ در فیس بوک عضویت نداشتند . آنها گفتند وقتی که در مسابقات المپیک بودند در فیسبوک ثبت نام کردند تا بتوانند با دوستانشان در ارتباط باشند.

منبع :خبرگزاری رویترز

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

چهارشنبه 5/8/1389 - 12:20 - 0 تشکر 245543


ممنون خبر خواندنی بود
زهرا جان

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی