انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 573)
دوشنبه 3/8/1389 - 11:35 -0 تشکر 244913
تبدیل ضایعات شهر اصفهان به برق

مدیرعامل سازمان بازیافت شهرداری اصفهان اعلام کرد:

آغاز مطالعات تبدیل ضایعات شهر اصفهان به برق

سازمان بازیافت شهرداری اصفهان، مطالعات تکنولوژی تبدیل 250 تن ضایعات یعنی موادی که قابل بازیافت وکود کمپوست نیست، به انرژی برق را آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار موج از اصفهان، مدیرعامل سازمان بازیافت شهرداری اصفهان با اعلام این خبر گفت: در این کلانشهر برای اولین بار در کشور به صورت صددرصد، مواد آلی را از بازیافت جداسازی و تبدیل به کود کمپوست می‏کند.
تیمور باجول با بیان این که در شهر اصفهان روزانه 250 تن ضایعات که امکان تبدیل به کود و بازیافت نیست تولید می‏شود، اظهار داشت: این سازمان بر اساس برنامه استراتژیک با احیای روش‏های بازیافت همچون تولید كمپوست، RDF، كود گرانوله و غیره به سمت ارزشمندتر كردن زباله‌های شهر اصفهان گام برمی‏دارد و همچنین زمینه ساخت نیروگاه و تولید انرژی از سوخت‪ را فراهم می‌كند.
وی با اشاره به این که امروزه استفاده از انرژی های دیگر همچون انرژی‏های پاك مانند بازیافت انرژی از مواد زائد به عنوان سوخت جایگزین به دلیل ارزان و قابل دسترس بودن و تبدیل سریعتر به انرژی مورد نیاز مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: Refuse Derived Feul) RDF ) یك نوع بازیافت انرژی یا هسته سوختی به شمار می‏رود که از ارزش حرارتی بالایی برخودار است؛ به همین دلیل 250 تن ضایعات شهر اصفهان به این صورت تبدیل خواهد شد و انرژی شیمیایی به الکتریکی مبدل می‏شود.
مدیرعامل سازمان بازیافت شهرداری با اشاره به این که روند این طرح در حال حاضر در دست مطالعه می‏باشد، اظهار امیدواری کرد این طرح با مشارکت بخش خصوصی به اجرا درمی‏آید، همچنین می‏توان از آن به عنوان منبع درآمدی پایدار برای شهر استفاده کرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 4/8/1389 - 11:29 - 0 تشکر 245154

بابا تکنولوژی همیشه اصفهان سرآمد شهرهای دیگه است دست مسئولان درد نکنه

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی