ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 596)
شنبه 1/8/1389 - 13:11 -0 تشکر 244447
امکان اندازه گیری دقیق سرعت اینترنت فراهم شد

 شناسایی کم فروشان

معاون شرکت فناوری اطلاعات از بومی سازی نرم افزار سنجش سرعت اینترنت توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی دانشگاه خواجه نصیر خبر داد و گفت: شرکتهای اینترنتی می توانند این نرم افزار را در شبکه خود قرار دهند تا کاربران بتوانند میزان سرعت اینترنتی خود را اندازه گیری کنند. ( مطمئناً  هیچ کدوم از این شرکتها خودش نمیاد سرعت واقعی خودش رو که در حد واقعی نیست برای کاربران به نمایش بگزاره مگر اینکه به زور ...)

علی اصغر انصاری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نرم افزار ایرانی سنجش سرعت اینترنت هم اکنون بصورت آزمایشی روی پرتال مرکز مدیریت نوسعه ملی اینترنت - متما - به نشانی WWW.MATMA.IR  در کنار نرم افزار خارجی آن قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه این نرم افزار کاملا ایرانی قرار است به صورت آزمایشی مدتی بر روی این سایت قرار گیرد تا مشکلات آن مشخص و به حداقل برسد اضافه کرد: حق لیسانس این نرم افزار متعلق به کشورمان است و به این ترتیب هر تعداد نسخه از این نرم افزار قابل استفاده در نقاط مختلف شبکه خواهد بود.
 
انصاری با تاکید بر اینکه در نرم افزار خارجی با محدودیت لایسنس مواجه بودیم و تنها 16 سرور سنجش سرعت در شبکه قرار گرفته بود گفت: با آمدن این نرم افزار هر ISP  یا بخشهای مختلف مخابرات می توانند به بصورت رایگان این نرم افزار را در شبکه خود قرار دهند تا کاربران بتوانند به دقت میزان سرعت اینترنت خود را اندازه گیری کنند.
 
معاون شرکت فناوری اطلاعات با بیان اینکه نرم افزار سنجش سرعت خارجی علاوه بر سنجش سرعت اینترنت شاخصهای دیگری همچون سنجش تلفن اینترنتی (VOIP)، سنجش ویدئو و سنجش کیفیت خدمات (QoS) نیز دارد ادامه داد: در نسخه های بعدی نرم افزار ایرانی نیز این شاخصها فعال خواهد شد.
 
به گزارش مهر، با وجود نرم افزار ایرانی سنجش سرعت امکان آگاهی از سرعت واقعی اینترنت برای کاربران فراهم است و به این ترتیب امکان کم فروشی اینترنت از سوی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت وجود نخواهد داشت (یعنی این حرف میتونه واقعیت داشته باشه ؟) و کاربران می توانند از میزان سرعت واقعی اینترنت خود اطلاع یابند.
 
شرکت فناوری اطلاعات سال گذشته تفاهمنامه ای را با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منعقد کرده تا چنانچه کاربران اینترنت نسبت به سرعت خطوط ارائه شده از سوی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت شکایتی داشته باشند درخواست خود را به سازمان تنظیم مقررات ارائه دهند.( حالا این سازمان کجا هست که اگر شکایت داشتیم بریم اونجا ؟ نکنه تهرانه ؟ چون توی شهر ما همچین سازمانی نداریم !!!!!!!!!!!)
 
مرکز مدیریت توسعه ملی اینترنت کشور با توجه به تست های مردمی و نتیجه آزمایشات کاربران از سرعت شبکه اینترنت که در خروجی سرورهای سنجش سرعت مناطق مختلف کشور مشخص و قابل ارائه است، 10 شرکت برتر اینترنتی را از لحاظ سرعت و کیفیت اینترنت در هر ماه اعلام می کند.

حالا مثلا شرکت های کم فروش مشخص بشن !! بعدش می خواهید چکار کنید ؟
سایت WWW.MATMA.IR هم اول بسم ا... مشکل داره

 

اینترنت زغالی ما با این کارها مشکلاش حل بشو نیست که نیست 

 بعدش هم ما نفهمیدم مشکل از زیر ساخته یا شرکت ها که اینترنت سرعت نداره

 

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی