انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 670)
چهارشنبه 28/7/1389 - 16:39 -0 تشکر 243829
ضرورت تسلط طلاب بر زبان های خارجی

با سلام

 
 

مسؤول گروه‌های زبان خارجی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به نیاز تبلیغی در حوزه علوم اسلامی، گفت: افراد مسلط به زبان‌های خارجی مورد حمایت جدی این مركز قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، مراسم آغاز به كار دوره های آموزشی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان عصر روز گذشته برگزار شد.

شهریار ایرانمنش مسؤول گروه های زبان خارجی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در این مراسم با اشاره به ضرورت تسلط طلاب بر زبان های خارجی، گفت: در حال حاضر پنج زبان خارجی عربی، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و چینی در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر جهان تشنه معارف معنوی واقعی است و مكتب تشیع می تواند جواب كامل و قاطع را به این نیاز بشری ارائه كند.

ایرانمنش تسلط بر زبان عربی را لازمه كار طلبگی دانست و ابراز داشت: با توجه به این‌كه متون اصلی دینی ما به زبان عربی است و مخاطبان تبلیغی ما در این كشورها انتظار دارند كه ما بر این زبان مسلط باشیم، فراگیری این زبان برای طلاب یك ضرورت است.

وی با اشاره به تاریخ زبان اموزی در جهان معاصر گفت: هر چند در ابتدا دانستن زبان بیگانه یك امر نظامی و اطلاعاتی دانسته می شد؛ اما در حال حاضر با توجه به گسترش ارتباطات مسأله‌ای ضروری برای كلیه افراد جامعه و به ویژه مبلغان دینی است.

مسؤول گروه‌های زبان خارجی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان زبان‌آموز، استاد و روش و متد خوب را سه رمز موفقیت دانش پژوه در زبان آموزی برشمرد و افزود: نشستن در ردیف‌های اولیه، داوطلب بودن برای جواب به سؤالات و كنار گذاشتن كم رویی از مهم‌ترین عوامل موفقیت زبان‌آموز است.

وی با تأكید بر بهره گیری از اساتید مجرب و كتاب‌های راهنمای استاد برای اساتید درس زبان بیان داشت: در ابتدا زبان آموزی بر مبنای دستور محوری شكل گرفت؛ اما در حال حاضر روش های ارتباط محور جایگزین آن شده است.

ایرانمنش توجه به كتاب درسی، كتاب تمرین، استفاده از وسایل صوتی و تصویری، بهره یری از كتاب های راهنمای استاد و استفاده از ازمایشگاه زبان را پنج مرحله درسی در زبان آموزی دانست و گفت: در بسیاری از كشور های برای تهیه كتاب‌های آموزش زبان خود، از تكنیك‌های روان‌شناختی و جامعه‌شناختی استفادهمی كنند.

وی با تاكید بر این كه شیوه های تدریس زبان های خارجی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان مربوط به كتابهای سال 2000 به بعد است، خاطر نشان كرد: كسانی كه با گذراندن دوره های زبان آموزی موفق به تسلط بر زبان دیگری پیدا كنند از حمایت های دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در زمینه های ترجمه، تبلیغ و تدریس بهره مند خواهند شد.

منبع: خبرگزاری سایت مرسلات

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی