• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 871)
سه شنبه 27/7/1389 - 13:40 -0 تشکر 243495
سرپرست سازمان فضایی ایران

حمید فاضلی سرپرست سازمان فضایی ایران شد


رئیس جمهور طی حکمی حمید فاضلی را به سمت سرپرست سازمان فضایی ایران منصوب کرد.


به گزارش خبرگزای مهر، در متن حکم رئیس جمهوری خطاب به حمید فاضلی آمده است: "در اجرای تصویب ‌نامه مورخ 1389/7/7 شورای عالی اداری و با توجه به انتزاع سازمان فضایی ایران از مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و الحاق آن به نهاد ریاست جمهوری و با عنایت به سوابق و تجارب ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان سرپرست سازمان فضایی ایران منصوب می‌شوید.

 توفیق شما را در ارتقای علمی کشور در عرصه فضایی و کسب دستاوردهای جدید از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم".
 
به گزارش مهر، شورای ‌عالی اداری هفتم مهرماه جاری بنا به پیشنهاد معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی رئیس‌جمهور برای ارتقای فعالیت‌های فضایی و حضور فعال و منسجم در عرصه رقابت‌های فضایی با اضافه شدن سازمان فضایی ایران به زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری موافقت کرد. این سازمان پیش از این زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود. 
ریاست سازمان فضایی ایران را محمدعلی فرقانی از شروع به کار دولت دهم و طی یک سال و نیم اخیر عهده دار بود. پیش از فرقانی نیز رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - رئیس سازمان فضایی ایران بود.
 


برای کامل شدن پست اگر کسی از سوابق جمید فاضلی اطلاع داره بذاره

با تشکر

BipcClub

 

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

سه شنبه 27/7/1389 - 13:45 - 0 تشکر 243496

خیلی دوست دارم رزومه ایشان را بدانم.
اگر کسی یافت بگوید
سر قضیه هفته جهانی فضا خیلی از سازمان فضایی شاکیم!!

سه شنبه 27/7/1389 - 14:9 - 0 تشکر 243518

چرا؟ میشه توضیح بدی مدیر جان که ما هم بدونیم؟ مطلع باشیم بهتره.
راستی کسی رزومه یافت حتما بزاره منم مشتاق دیدنشم

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

پنج شنبه 29/7/1389 - 22:11 - 0 تشکر 244118

به نقل از وبلاگ "امروز این گونه بود که":
این خبر را امروز در سایت سازمان فضایی ایران خواندم :
«در این برنامه (جنگ فضا که به مناسبت هفته جهانی فضا تدارک دیده شده است) که از ساعت 9 صبح آغاز و به دلیل استقبال بسیار زیاد مردم با دو نوبت تمدید زمان برنامه تا ساعت 23 ادامه داشت، کارشناسان سازمان با حضور در غرفه های مربوطه به ارائه توضیحات در مورد هفته جهانی فضا و هدف از برگزاری آن پرداختند. غرفه های دایر شده عبارت بودند از ، غرفه توزیع محصولات فرهنگی شامل 13 جلد کتاب و 11 نسخه سی دی آموزشی ، غرفه ساخت موشکهای کاغذی، غرفه ساخت راکت آبی، کارگاه نقاشی، کارگاه سفال ، کارگاه ساخت ماکت و غرفه گریم کودکان.

همچنین اجرای برنامه عروسکی زنده برای کودکان در دو نوبت صبح و بعد از ظهر، سخنرانی علمی ، برگزاری مسابقه موشکهای کاغذی، مسابقه نقاشی با موضوع فضایی، مسابقه ساخت سفال و مسابقه پرتاب راکتهای آبی از دیگر برنامه های اجرا شده در این روز بود. به نفرات برتر هدایای ارزنده ای اهداء شد.»

در همین راستا من به سازمان فضایی ایران پیشنهاد می دهم برنامه های زیر را به مناسبت هفته جهانی فضا اجرا کند:

کلاس های مونجوقدوزی آرم ناسا جهت آشنایی با فعالیت های سازمان فضایی ناسا، کلاس آموزش کوزه گری عصر خواجه نصیر جهت آشنایی با ابزارآلات نجومی باستان، پرتاب دارت که نمونه ساده شده پرتاب موشک است و در درک مفهوم پیشرانش و غیره کمک می کند، آموزش حرکات موزون برای آشنایی با شرایط بی وزنی، اجرای نمایش گرگم و گله می برم برای آشنایی با چگونگی بلعیده شدن اجرام توسط سیاهچاله ها و ...

جمعه 30/7/1389 - 0:9 - 0 تشکر 244121

:)) :)) :))
خیلی باحال بود محاق
مردم از خنده. راست میگی قبل اینکه پیشنهاد شما رو بخونم برنامه ها رو که دیدم، گفتم چقدر سبک!!!!. یعنی بجاش نمیشد کلاس آموزشی گذاشت واسه کودکان؟ حداقل یه کلاس نجومی میذاشتین به جا سفالگری، حالا نقاشی رو میشه بگی شاید، البته شاید یه ایده تخیلی بشه ازش درآورد. اما بقیه اش واسه سازمان فضایی سبک بده به نظرم.
با این اوصاف به نظرتون تا چند سال دیگه می تونیم آدم بفرستیم فضا؟!!

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

جمعه 30/7/1389 - 11:52 - 0 تشکر 244213

دوست عزیز mohagh خیلی جالب بود

دوستان سازمان فضایی ایران گفتن تا 10 سال دیگه فضانورد میفرستیم فضا

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

جمعه 30/7/1389 - 11:59 - 0 تشکر 244220

bipcclub گفته است :
[quote=bipcclub;434452;244213]دوست عزیز mohagh خیلی جالب بود

دوستان سازمان فضایی ایران گفتن تا 10 سال دیگه فزانورد میفرستیم فضا


این مطلب را پارسال عنوان کردند و یعنی الان شده است نه سال

امسال هم به نیمه رسیده است و می شود 8 سال

ان شاالله تا 8 سال آینده خدا بزرگ است!!!

البته به دور از شوخی من فکر می کردم تعریفی که ما از فضایی شدن داریم با تعریفی که روسیه یا چین از فضایی شدن دارند فرق می کند

دوشنبه 3/8/1389 - 22:27 - 0 تشکر 245064

هنوز سایت سازمان فضایی ایران رزومه ایشان را نزدند.
من هم خوشخیالم ها
فکر می کردم بعد از انتصاب ایشان سایت هم مطالبش را به روز می کند!!!

شنبه 8/8/1389 - 17:7 - 0 تشکر 246747

دستیابی به فضا آرمانی ملی است

رئیس سازمان فضایی کشور گفت: در حال حاضر دستیابی به فضای ماورای جو و ورود به صنعت هوافضا یک آرمان ملی بشمار می رود.

به گزارش خبرنگار مهر در قزوین، حمید فاضلی ظهر پنجشنبه در همایش یک روزه تحلیل سند توسعه هوافضای کشور که امروز در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: سازمان فضایی با هدف تصدی گری امور فضایی در کشور راه اندازی شد و در نقشه جامع علمی کشور هم صنعت هوا فضا در زمره فناوری های نوین و پیشرفته محسوب می شود.
وی تصریح کرد: توجه به فضا بدلیل حجم گسترده آن در جهان اعتبارات کلانی را به خود اختصاص داده و حضور انسان  در فضا با هزینه های سرسام آور بیشتر جنبه غرور و رقابتی به خود گرفته است.

فاضلی گفت: بسیاری از کشورهای درحال توسعه یکی از برنامه های اصلی خود را حضور در فضا قرار داده اند و با تشکیل ایستگاه های بین المللی در فضا حضور پر رنگی یافته اند.

رئیس پژوهشگاه هوا فضا در ادامه یادآور شد: با تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور بدنبال آن هستیم تا در صنعت هوا فضا جایگاه مناسب و در خور شان نظام اسلامی را پیدا کنیم و سازمان فضایی کشور هم بدنبال سیاست راهبردی و اجرای طرحهای مهم در این بخش است.

فاضلی خاطرنشان کرد: ما بدنبال تصدی گری نیستیم بلکه می خواهیم با مدیریت طراحی سیستمی از ظرفیت های موجود در دانشگاه ها، پژوهشکده های فنآوری و شبکه دانش بنیاد اتحادیه های فعال در این بخش استفاده بهینه کنیم.

این مسئول امور فضایی کشور همچنین اظهارداشت: خوشبختانه پتانسیل و ظرفیت های کشور در این بخش بسیار زیاد است که درصدد ساماندهی آن هستیم و از مشارکت سایر کشورها هم برای اجرای طرحهای هوا فضا استقبال می کنیم.

وی گفت: چند کشور آسیایی از جمله ( آبسکو) از کشور چین از ما درخواست کرده اند تا در طراحی و ساخت ماهواره های ردیابی با آنها مشارکت کنیم که این موضوع در دست بررسی است.

فاضلی به حضور انسان در فضا هم اشاره و تصریح کرد: پروژه فرستادن انسان به فضا که از سوی رئیس جمهور مطرح شده اگر به مرحله اجرا درآید ایران چهارمین کشوری خواهد بود که این کار بزرگ را اجرایی کرده است.

سه هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنعت هوافضا

رئیس سازمان فضایی کشور از اختصاص سه هزار میلیارد تومان به صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی کشور خبرداد و اظهارداشت: این اعتبارات در اختیار شرکتها، اتحادیه ها و بخش خصوصی که در صنعت هوا فضا مشارکت کنند قرار می گیرد.

وی حمایت دولت از اتحادیه ها و تشکلهای فعال در صنعت هوا فضا را جدی دانست و اضافه کرد: لایحه حمایت از شرکت های دانش بنیاد که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده در صورت تصویب درشورای نگهبان  می تواند فعالان این بخش را از تسهیلات خوب دولت بهره مند کند.

 ما مي توانيم ....

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی