انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 659)
دوشنبه 26/7/1389 - 23:1 -0 تشکر 243347
بخش ویژه جشنواره وارش

با سلام

 اسامی فیلم‌های پذیرفته شده در دو بخش ویژه دفاع مقدس و مازندران‌شناسی ششمین جشنواره فیلم وارش اعلام شد.

 

به گزارش سرویس فرهنگی‌هنری برنا، هیات انتخاب جشنواره فیلم وارش پس از بررسی فیلم‌های متقاضی شركت در دو بخش ویژه دفاع مقدس و مازندران شناسی، اسامی فیلم‌های پذیرفته شده را اعلام كرد.

براساس گزارش روابط عمومی ششمین جشنواره فیلم وارش، در بخش دفاع مقدس این جشنواره 12 فیلم (بالغ بر 163 دقیقه) پذیرفته شده است. همچنین در بخش مازندران‌شناسی 11 فیلم (بالغ بر 251 دقیقه) پذیرفته شد كه از این بین 4 فیلم، متعلق به فیلمسازان شهر بابل است.

فیلم‌های راه یافته به بخش دفاع مقدس جشنواره فیلم وارش عبارتند از «ما در راهیم» (آرش نامدار)، «منا»(علیرضا صبوری)، «ملاخدیجه یك خروس داشت» (علی مظلومی)، «عروس نینوا» (پناه‌برخدا رضایی)، «عهدی بسته‌ام با تو» (یاسر طالبی)، «كوچه پاییزی در ناها»(حسین شیدایی)، «ترانه‌ای برای لوبا» (توفان نهان قدرتی)، «هشت سالمه» (موسی پایین محلی)، «تولد یك گلوله» (كریم فائقیان)، «كاروان» (مریم احدی)، «بی نشان» (محمد احسانی)، «آبی عقیق»(مریم اشرفی‌زاده).

همچنین فیلم‌های پذیرفته شده در بخش مازندران شناسی عبارتند از «آخرین خاطره جنگل» (ابوالرحمان احتسابی)،«3 دار» (مریم فتحی‌فر)، «سوت» (یاسر خمسی) ، «دست‌های همراز» (مهدی رسول پور)، «كدو قلقله زن» (مهدی روشن ضمیر)، «سقا تالار» (مجید قربانی)، «در نوبت انقراض» (غلامرضا كتال)، «یك نسل، یك درخت» (داود لطیفی)، «دكل بندها»(علی احمدی زرین)، «لمه سو»(تقی اسفندیار) و «ساقه نفار» (میكائیل مقیم پوربیژنی).

ششمین جشنواره سراسری فیلم وارش به عنوان مهم‌ترین رویداد فرهنگی استان مازندران توسط اداره كل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با همكاری معاونت امور سینمایی دوم تا 5 پنجم آبان ماه در شهرستان بابل برگزار می‌شود.

 یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

سه شنبه 4/8/1389 - 6:20 - 0 تشکر 245087

با سلام

پیام شمقدری به جشنواره فیلم وارش
پیام جواد شمقدری معاون امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت آغاز جشنواره فیلم وارش منتشر شد.

به گزارش مهر، جواد شمقدری معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام خود به ششمین جشنواره فیلم کوتاه وارش آورده است: تاثیر هنر در دستیابی به اهداف و ابعاد مختلف توسعه پایدار فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و انتقال اثرگذار پیام‌ها و رویکردهای آن از هر موضوع دیگری بیشتر نمایان است. در این میان تاثیر هنر فاخر و برتر فیلم و سینما از سایر رشته‌های هنری از جایگاه و مرتبط بالاتری برخوردار است.

در ادامه این نامه آمده: سینما هنری پر نفوذ، تاثیرگذار و کلید پیشرفت کشور است، بدون تردید توانمندی سینما در انتقال مفاهیم ارزشمند اسلامی، ایرانی حاکم بر جامعه انقلابی و سازندگی آن برای جوانان و آحاد مردم شریف و تبیین و تحلیل اهداف متعالی و عملکردهای بخش‌های مختلف به ویژه پیشرفت‌های علمی و استقلال و اقتدار ملی می‌تواند موجب وحدت اقشار و آحاد اجتماع و هماهنگی بین بخشی شود. از این روست که برگزاری جشنواره‌های فیلم در استان‌ها از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار می‌شوند.

در این پیام می‌خوانیم: جشنواره‌های استانی می‌بایست موجب تجمیع اراده‌های مدیران استان، افزایش هماهنگی‌ها و تحکیم روابط بین بخشی و بهره‌مند از تمام ظرفیت‌های استانی، شور و نشاط مردمی و اجتماعی موجب امید و آگاهی برای مردم و هنرمندان فهیم عرصه سینما و باعث استمرار تولید محصولات متنوع سینمایی گردد. تنوعی که برگرفته از غنای فرهنگی و ریشه‌های تاریخی اقوام و مردم سرزمین بزرگ ایران اسلامی است.

در بخش دیگری از این پیام آمده: لیکن تبیین اهداف متعالی و هدفمندی تمامی فعالیت‌های جشنواره با اهتمام و نظارت بر اهداف و عملکرد سالیانه و درهم‌تنیدگی اهداف و پیام های دستگاه های اجرایی و اقشار اجتماعی با اهداف جشنواره موجب بقا و استمرار آن به عنوان یک مطالبه به حق اجتماعی خواهد شد.

استان مازندران با برگزاری ششمین دوره جشنواره سراسری فیلم کوتاه وارش غفلت دو سال گذشته را جبران و امید به استمرار آن را با تأسیس دبیرخانه دائمی و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حاکمیتی استان نوید می‌دهد.

اینجانب به نوبه خود از تمامی دست‌اندرکاران جشنواره ارزشمند وارش و مسئولان استان به ویژه استاندار محترم به جهت حمایت از برگزاری جشنواره قدردانی می‌نمایم و برای تمامی هنرمندان شرکت کننده در بخش‌های مختلف جشنواره آرزوی عزتمندی و ارتقای تولیدات و محصولات سینمایی را دارم.


یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی