انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 361)
چهارشنبه 21/7/1389 - 18:10 -0 تشکر 241576
اطرافیان رییس جمهور با رفتارهایشان موفق به جذب نمیشوند


عضو شاخص فراكسیون اصولگرایان مجلس معتقد است كه احمدی‌نژاد جریانی مستقل از دو جریان اصلی در كشور است، ولی در عین حال عبور وی از اصولگرایان كه حامیان وی در انتخابات گذشته بوده‌اند را خلاف جوانمردی می‌داند.
علی مطهری نماینده تهران، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به سوالی در مورد سخنان اخیر جوانفكر مشاور رئیس‌جمهور مبنی بر اینكه نباید احمدی‌نژاد را به اصولگرایان مرتبط كرد، اظهار داشت: اگر منظور وی این است كه احمدی‌نژاد اصولگرا نیست، بنده بارها این موضوع را گفته‌ و تاكید كرده‌ام كه احمدی‌نژاد نه اصولگراست، نه اصلاح‌طلب و راه سومی دارد. مثلاً از نظر سیاست‌های فرهنگی اصولگرا نیست، از نظر اهمیت دادن به آزادی بیان نیز مانند اصلاح طلبان نیست. اما اگر مقصود این است كه اصولگرایان در به قدرت رسیدن او نقشی نداشته‌اند، حرف باطلی است. زیرا گروه‌های مختلف اصولگرا در سال 84 و 88 از وی حمایت كردند و در صورت عدم حمایت آنان، وی رای لازم را كسب نمی‌كرد.
وی افزود: البته اینكه كسی ادعا كند من در قالب اصولگرایی یا اصلاح‌طلبی جا نمی‌گیرم و هم اصولگرا و هم اصلاح‌طلب به معنی واقعی این دو هستم، سخن صحیحی است. اما اگر واقعیت را مبنا قرار دهیم، دو گروه موسوم به اصولگرا و اصلاح‌طلب در صحنه سیاسی كشور حضور دارند كه هر كدام مزایا و معایبی دارند.
عضو فراكسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینكه احمدی‌نژاد با نام اصولگرایی وارد صحنه شد و با این عنوان آراء خود را كسب كرد، تصریح كرد: شاید این گروه اكنون احساس می‌كنند كه دیگر نیازی به این جریان ندارند و به اصطلاح "خرشان از پل گذشته است" و در نتیجه این حرفها را می‌زنند. در حالی كه این رفتار برخلاف اخلاق و جوانمردی است.
مطهری در این خصوص كه به نظر می‌رسد بیان اینگونه سخنان، به منظور جذب قشر متوسط جامعه و منتقدان است، گفت: خود این روش برخلاف اصولگرایی است. زیرا ملاك این جریان پایبندی به مبانی و اصول است نه جذب و دفع افراد. در صورت رعایت اصول، طبعا عده‌ای خوشحال و عده‌ای ناراحت می‌شوند و نباید برای جذب یك قشر خاص، اصول را زیر پا بگذاریم. مثلاً به دنبال باستان‌گرایی برویم یا در موضوع حجاب تساهل و تسامح به خرج دهیم و بعد بگوییم می‌خواهیم 14 میلیون فردی را كه به احمدی‌نژاد رأی ندادند جذب كنیم!
وی هشدار داد: اینگونه رفتار علاوه بر آنكه خلاف سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار است - زیرا آنها هیچ گاه برای هدف مقدس از وسیله نامقدس استفاده نمی‌كردند-، ممكن است باعث ریزش برخی هواداران رئیس‌جمهور نیز بشود.
نماینده تهران تاكید كرد: دولت و اطرافیان رئیس‌جمهور با این رفتارها موفق نمی‌شوند مخالفان نظام را جذب كنند. زیرا كسانی كه با انقلاب اسلامی رابطه خوبی ندارند توقعات زیادی دارند و اینگونه نیست كه با سهل‌انگاری و امتیازدهی ما راضی شوند. بلكه اگر امتیاز دهیم، امتیازات بیشتری می‌خواهند و تا زمانی كه حكومت سكولار در كشور شكل نگیرد، راضی نمی‌شوند.
مطهری افزود: البته جذب افراد با روش‌های صحیح پسندیده است و نمی‌گویم ملاطفت به خرج ندهیم. اما كوتاه آمدن از اصول مباح نیست. اگر ما مطابق اسلام عمل كنیم خود به خود اقشار مختلف، به جز معاندان، جذب می‌شوند و نیازی به روش‌های "من درآوردی" برای جذب افراد نیست.

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

چهارشنبه 21/7/1389 - 18:12 - 0 تشکر 241577

علی مطهری به عنوان نماینده مجلس در هیات نظارت برمطبوعات برگزیده شد

علی مطهری به عنوان نماینده مجلس در هیات نظارت برمطبوعات برگزیده شد


نمایندگان مجلس شورای اسلامی با 90 رای به علی مطهری نماینده تهران او را به عنوان عضو ناظر در هیئت نظارت بر مطبوعات انتخاب كردند.
به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی دیروز انتخابات یك عضو ناظر در هیئت نطارت بر مطبوعات در دستور كار داشتند.
قاسم محمدی نماینده اردبیل،حمید رسایی نماینده تهران، نادر قاضی پور نماینده ارومیه،حسن كامران نماینده اصفهان وعلی مطهری نماینده تهران كاندیداهای عضویت در هیئت نظارت بر مطبوعات بودند.
بر اساس این رای گیری كه در صحن مجلس انجام شد علی مطهری با 90 رای از 185 آرای ماخوذه موفق به كسب این سمت شد.
قاسم محمدی با 12 رای، حمید رسایی 5 رای، نادر قاضی پور با 16 رای وحسن كامران با 59 رای نتوانستند عضویت درهیئت نظارت بر مطبوعات را به دست آورند.
حسن كامران در سال‌های گذشته نماینده ناظر مجلس در هیئت نظارت بر مطبوعات بود.
روزنامه جمهوری اسلامی

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

پنج شنبه 22/7/1389 - 1:21 - 0 تشکر 241599

ببخشید ظاهرا بعضی از حقایق واژگون شده است
سال 84 هیچکدام از جریانهای مطرح اصولگرا از دکتر احمدی نژاد حمایت نکردند جریانهایی که از دکتر حمایت کردند همان زمان شکل گرفتند جریانهای مطرح اصولگرا در آن زمان یا از آقای لاریجانی حمایت می کردند یا آقای قالیباف ویا آقای هاشمی در بین روزنامه ها ی مطرح کشور در یک هفته فاصله بین 27 خرداد تا سوم تیر تنها سه روزنامه با دکتر بودند وتمام روزنامه هر آنچه در توانشان بود گفتند ونوشتند تادکتر رای نیاورد این حوادث مربوط به 5 سال پیش است نه 50 سال تا بتوان راحت حقایق را واژگون کرد واقع خنده دار است یعنی جناب آقای مطهری در آن زمان باوجود دکتر لاریجانی از دکتر احمدی نژاد حمایت کرده اند ؟؟؟
اما آیا دکتر احمدی نژاد اصولگرا هست یا نیست در همان زمانی که بعضی ها پرچم اصولگرایی را بلند کردند مقام معظم رهبری تکلیف اصولگرایی را روشن کردند ایشان فرمودند که اصولکگرایی یک جریان سیاسی نیست بلکه یک تفکر است هر اصولگرایی اصلاح طلب نیز است (به این مضمون )از همان زمان هم دکتر خودرا وام دار به هیچ حزب وگروهی نمی دانستند وبارها هم در سخنانشان بیان کردند چون اولا تنها حامیان ایشان مردم بودند ثانیا به معنای واقعی کلمه هیچ حزب سیاسی از ایشان حمایت نکرد واتفاقا احزاب سیاسی اصولگرا هم به همین دلیل حرفی برای دفاع از عملکرد خود نداشتند اگر کوچکترین حمایتی از دکتر کرده بودند قطعا در دولت طالب سهم بودند ومحال بود که کوتاه بیایند
اما جریان حمایتهای!!!اصولگرایان ودر راس آن مجلس هشتمی ها از دکتردرسال 88 : برخی از آقایان در ابتدای کار تمام تلاششان را کردند که چهره اصولگرای دیگری به صحنه وارد شود وایشان مجبور نباشند تا از دکتر حمایت کنند که این تیرشان به سنگ خورد لذا بعد از آن به دوگروه تقسم شدند عده ای به گروه "هرکس جز احمدی نژاد "پیوستند که تاوان آن را مرحوم کردان پرداخت کرداین گروه در جریان فتنه هم اظهار نظر به درد خوری نداشتند گهگاه دکتر راهم نا جوانمردانه محکوم می کردند که افرد شاخص در بین آنها شخص آقای مطهری والبته شوهر خواهر گرامی شان هستند عده ای هم وقتی حوادث قبل وبعد از انتخابات را دیدند ومشاهده کردند که باجماعت اصلاح طلب هیچ وجه اشتراکی ندارند بر حمایت خودشان مصمم شدند والبته در این بین گروه سوم واندکی هم بودند که از همان ابتدا همراه دکتربودند وماندند که آقایان رسایی حداد عادل دکتر آقا تهرانی و..در این طیف هستند
اما اینکه عده ای با نام اصولگرایی را ی مردم را تصاحب کنند وبر خلاف جریان اصولگرا حرکت کنند حکایت امروز مجلس هشتم است با طرح هایش وموضع گیری هایش که در صدر آن جناب آقای لاریجانی ومطهری هستند که البته شاه بیت آن هم حمایت از وقف دانشگاه آزدا است وقبل از آنهم لوایح دولت که از ریشه دگرگون ومنقلب می شدند به دولت تحمیل می شدند بنده رفتار دکتر را صد در صد بی عیب نمی دانم ولی مشکل دار تر از رفتار دکتر رفتار نمایندگان اصولگرای مجلس هشتم است که باید پاسخ دهند چرا باوجود اینکه نام اصولگرایی بر پیشانی اکثریت مجلس است اما خروجی مجلس به نفع ونظراقلیت است چرا در مخالفتهای شان با دولت دست اصلاح طلبان افراطی را از پشت بسته اند ؟
خیلی تند رفتم اما حیفم می آید یک نکته دیگر را هم نگویم خیلی بد است که بعضی ها شعور مخاطبشان را نادیده بگیرند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی