سينما و تلویزیون (بازدید: 922)
سه شنبه 20/7/1389 - 19:43 -0 تشکر 241077
انیمیشن تهران 1500

با سلام

 برای اولین بار چهره یكی از شخصیت های اصلی انیمیشن سینمایی تهران 1500 در خبرگزاری فارس رونمایی شد.

«بهرام عظیمی» در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس درباره این كه چرا در طول این 24 ماه تصاویر كاركترها دیده نشده است، گفت: سیاست كاری ما اینطور ایجاب می كرد كه تا پایان كار، ما چهره كارتونی هیچ كدام از شخصیت های اصلی را لو ندهیم. علاقمندان به بازیگران مطرح این فیلم به عناوین مختلف با ما تماس می گرفتند و از ما می خواستند كه تصاویر كاراكترها را منتشر كنیم ولی با برنامه ریزی كه ما به منظور تبلیغات قبل از اكران فیلم داشتیم این امر میسر نمی شد تا این كه بعد از دوسال، تصمیم گرفتیم تا اولین كاراكتر یعنی «نادر» با بازی حبیب رضایی را رونمایی كنیم.
حبیب رضایی علاوه بر بازی در این فیلم زحمت انتخاب و هماهنگی حضور بازیگران دیگر را فراهم كرده و چون اولین خبر تولید انیمیشن تهران 1500 دو سال پیش در خبرگزاری فارس درج شده بود و بازتاب بسیار خوبی نیز داشت با هماهنگی تهیه كننده محترم این پروژه، تصویر كاراكتر «نادر» را در خبرگزاری فارس به نمایش در می آوریم.
«نادر» یكی از شخصیت های منفی فیلم است و شغل او ربات فروشی است. نقش خواهرش «ملینا» را نیز، سركار خانم گوهر خیراندیش بازی می كند.

* قصد ما این است كه یك انیمیشن استاندارد سینمایی در شأن نام ایران عرضه كنیم
كارگردان «تهران 1500» در باره روند آماده سازی این پروژه اظهار داشت: قصد ما این بود كه فیلم را برای حضور در جشنواره فیلم فجر امسال آماده كنیم ولی متأسفانه چون اولین تجربه ساخت یك فیلم انیمیشن برای ما محسوب می شود و از طرفی با وسواس كامل در تمامی مراحل كار پیش می رویم، این اتفاق نخواهد افتاد.
وی ادامه داد: دقت نظر و وسواسی كه در نوع جان بخشی، شمایل و كیفیت كار مدنظر داشتیم تا بهترین كار را ارائه دهیم، چند ماهی ما را از زمان مقرر عقب انداخت، چون قصد ما این است كه یك انیمیشن استاندارد سینمایی در شان نام كشور و مردم عزیزمان تولید نماییم.

* استقبال جشنواره ها از دموی فیلم «تهران 1500»
كارگردان فیلم سینمایی «تهران 1500» با اشاره به حضور این انیمیشن در جشنواره های خارجی، گفت: در طول آماده سازی این انیمیشن در چند جشنواره خارجی چون چین، ایتالیا و فرانسه و قطر حضور پیدا كردیم كه دموی 8 دقیقه ای از فیلم را نیز نمایش می دادیم. خوشبختانه نمایش آن در هركدام از جشنواره ها با استقبال مخاطبین روبرو شد.
وی افزود: معمولا یك دمو با استفاده از بهترین متریال های یك فیلم ساخته می شود و نمی توان با دیدن آنونس یا دموی یك فیلم از كیفیتش مطمئن شد، به همین خاطر خیلی از دوستان خارجی و مخاطبان فیلم از ما می پرسیدند كه كیفیت فیلم نیز با كیفیت دموی آن مطابقت دارد یا خیر.
عظیمی خاطرنشان كرد: با توجه به توقع و توجهی كه همكاران خارجی ما نسبت به این فیلم داشته اند و فیلم مارا نا خواسته با نمونه های خارجی مقایسه می كردند، وسواس ما بر روی كیفیت و ریزه كاری های فیلم بیشتر شد كه حتی از نظر زمانی و درگیری كاری ما را تحت فشار قرار داد. در نهایت پیش بینی ما این است كه این پروژه تا پایان سال جاری به اتمام برسد.

* علی میرآقاسی موسیقی فیلم را می سازد
وی همچنین درباره ساخت موسیقی این انیمیشن بلند، گفت: با «علی میرآقاسی» آهنگساز فیلم نیزقرارداد بسته شده و ما تصاویر خام با تدوین اولیه (بدون نورپردازی و رندر نهایی) را در اختیار ایشان قرار داده ایم تا روی آن كار كنند و در نهایت نسخه اصلی را در اختیار ایشان قرار می دهیم.
كارگردان انیمیشن «تهران 1500» به فارس گفت: از آنجایی كه فیلم در رایانه ساخته می شود، لازم است كه در نهایت برای پخش در سینما به نسخه 35 میلیمتری تبدیل شود كه این پروسه، حدودا یك ماه وقت لازم دارد كه اصلاح رنگ و بررسی سكانس به سكانس آن را شامل می شود.
وی ادامه داد: جان بخشی به شخصیت ها تمام شده و تمام صحنه های ما آماده است، فقط نورپردازی، رندر و بررسی نهایی فریم ها باقی مانده است.

* حاتمی كیا، تبریزی، خیراندیش و اكثر بازیگران چهره های فیلم را دیدند
بهرام عظیمی ازحضور كارگردان هایی چون ابراهیم حاتمی كیا و كمال تبریزی در صحنه آماده سازی این انیمیشن خبر داد و گفت: اغلب بازیگران پس از اتمام كار، بازی طراحی شده و چهره شان را دیده اند و خانم گوهر خیراندیش آخرین بازیگری بودند كه از كار دیدن كردند و خوشبختانه بسیار از چهره و بازی كه برای ایشان طراحی كرده بودیم راضی بود. همچنین بسیاری از اهالی سینما مثل ابراهیم حاتمی كیا و كمال تبریزی از این پروژه دیدن كردند كه برای آنها فضای مدرنی كه از تهران ترسیم كرده بودیم و چهره هایی كه از بازیگران فیلم های خودشان می دیدند، بسیار شگفت زده شدند و پس از دیدن سكانس های آماده شده، دلگرمی خاصی به ما دادند و از تجارب خویش ما را نیز بی بهره نگذاشتند ولی متاسفانه هنوز موفق نشده ایم بازی مربوط به مهران مدیری را به او نشان دهیم چون ایشان مشغول كار در سریال «قهوه تلخ» است و هیچ پلانی از بازی خود در «تهران 1500» را ندیده است.

* سال 90 اكران می شود
كارگردان فیلم «تهران 1500» درباره اكران سینمایی این پروژه گفت: این پروژه حاصل كار گروهی دوساله بیش از 80 هنرمند جوان ایرانی است، ما امیدوار بودیم كه این فیلم نوروز سال 90 به اكران عمومی درآید ولی متاسفانه به این زمان نخواهد رسید. ان شاءالله در سال آینده و زمانی كه اكران مناسبی برای آن به وجود بیاید و بتوانیم از بیشترین تعداد سینماهای كشور برای اكران استفاده كنیم آن را نمایش عمومی درخواهیم آورد.
وی در انتها گفت: بخشی از كارهای فنی فیلم مربوط به دوبله اصلاحی بازیگران است كه در نهایت 8 بازیگر اصلی و 40 بازیگر فرعی با مدریت دوبلاژ مهرداد رییسی باید دیالوگ های خودشان را كه قبلا گفته اند اصلاح مجدد كنند تا براساس فضاسازی و حس و حال فضای نهایی كار، دیالوگ هایشان رتوش نهایی شود.
انیمیشن «تهران 1500» اولین فیلم انیمیشن سینمایی در ایران است كه در آن به جز صدا، از چهره بازیگران مطرح سینما و تلویزیون استفاده می شود. تاكنون مراحل استوری بورد، دوبله، موسیقی با كلام، مدل سازی، و طراحی شخصیت ها و همینطور جان بخشی این انیمیشن به پایان رسیده است.
فیلمنامه این فیلم را بهرام عظیمی و امیرمسعود علمداری نوشته اند و مؤسسه نسل اندیشه به مدیریت محمد ابوالحسنی آن را تهیه می كند.
بازیگران این فیلم هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری، گوهر خیراندیش، مهتاب نصیرپور، محمدرضا شریفی نیا، حبیب رضایی ،حسام نواب صفوی و مرحوم محسن رسول اف و بازیگران استوری بورد: سیروس كهوری نژاد، امیر كربلایی، الهام جعفر نژاد، زهرا اكرمی ،حجت شرقی پورومینا مقدم حصاری هستند.
فیلم در ژانر كمدی است وداستان فیلم درباره گذشته و حال پیرمردی 160 ساله به نام اكبرآقا(مهران مدیری) است و زمان داستان 15 روز قبل از تحویل سال 1500 هجری شمسی است. در سال 1500 ربات ها در كنار مردم زندگی می كنند و آدم های پولدار می توانند با امكانات پیشرفته پزشكی تا 160 سال زندگی كنند!

 

فارس

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

سه شنبه 20/7/1389 - 22:51 - 0 تشکر 241131


ممنون از این خبرتون
ولی یه سوال
کل فیلم کارتونی است؟
یا یکی از شخصیت ها
بازیگرانی که نام برده شده همه بصورت انیمیشنی هستند ؟

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
يکشنبه 25/7/1389 - 15:31 - 0 تشکر 242800

با سلام
این‌طور كه نوشته، باید همه‌ی اون انیمیشن باشه
بی‌صبرانه منتظرم ببینم چیز قابلی هست یا نه!!
یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

سه شنبه 4/8/1389 - 6:39 - 0 تشکر 245088

با سلام
"تهران 1500" تا پایان سال آماده اکران می‌شود
شبکه ایران: پروسه تولید انیمیشن سینمایی «تهران 1500» تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و پس از آن نیز تصمیمات لازم برای اکران آن اتخاذ می‌شود.

این انیمیشن سینمایی هم اکنون در مرحله نورپردازی قرار دارد، سپس موسیقی و افکتهای صوتی آن ساخته شده و پس از آن برای اکران عمومی آماده می‌شود.

بهرام عظیمی کارگردان این انیمیشن با بیان اینکه نتیجه این کار پس از اکران و دیدن بازخورد مخاطبان مشخص می‌شود، گفت: «همه شرایط برای ساخت این فیلم انیمیشن آماده بود و برای ساخت این اثر همه تلاش خود را به‌کار بستیم.»

عظیمی درباره بودجه انیمشن تهران 1500 گفت: «ساخت این انیمیشن بین یک میلیارد و نیم تا 2 میلیارد تومان هزینه دارد. باید بدانیم این کار تجربه ای نو در سینمای ایران است و برای ساخت آثار بهتر نیازمند چنین تجربیاتی هستیم.»

این انیمیشن که با حضور بازیگرانی چون هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری، گوهرخیراندیش، مهتاب نصیرپور، حبیب رضایی، حسام نواب صفوی ساخته می‌شود تهران را در سال 1500 شمسی به تصویر می‌کشد. در این فیلم حبیب رضایی مسئولیت انتخاب بازیگران را بر عهده داشته است.

یا علی

 
سیب‌سرخ‌60- غریبی‌آشنا       وبلاگم: ماه تابان من 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی