• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 990)
يکشنبه 18/7/1389 - 13:27 -0 تشکر 240462
اینترنت 10مگابیتی به خانه‌ ایرانی ها می آید !!

جزئیات آغاز بکار شبکه ملی اینترنت /  اینترنت 10مگابیتی به خانه‌ها می‌آید


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آغاز بکار شبکه ملی اطلاعات یا شبکه ملی اینترنت تا 3 ماه دیگر خبر داد و گفت: با وجود این شبکه پهنای باند مورد نیاز داخل از پهنای باند دسترسی به شبکه جهانی اینترنت تفکیک شده و محدودیت سرعت دسترسی به اینترنت برداشته می شود.


رضا تقی پور در گفتگو با خبرنگار مهر با تاکید بر اینکه بسیاری از کاربردهایی که امروز به عنوان کاربردهای اینترنت در کشور ما شهرت پیدا کرده کاربردهای واقعی اینترنت نیستند گفت: برای مثال زمانی که صحبت از پرداخت اینترنتی به میان می آید منظور پرداخت الکترونیکی است که این پرداخت نیازی به شبکه اینترنت ندارد.

وی با بیان اینکه پرداخت از طریق شبکه اینترنت در برخی موارد مشکل ساز بوده و به دلیل مسائل امنیتی نباید اطلاعات در معرض و در دسترس شبکه های بیگانه باشد اضافه کرد: زمانی که لفظ اینترنت را بکار می بریم یعنی اطلاعاتی که روی شبکه قرار گرفته در معرض و در دسترس بسیاری از سایتها و مراکز و شبکه های خارجی است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه منظور از شبکه ملی اینترنت که در گذشته نیز مطرح شده بود شبکه ای با مبنای پروتکل اینترنت است که از نظر نوع آدرس دهی و نوع دسترسی سازگار با اینترنت جهانی خواهد بود گفت: اما این شبکه می تواند از نظر محتوا شبکه مستقلی باشد. بنابراین با این تعریف شبکه ملی اطلاعات همان شبکه ملی اینترنت است که آدرسهای اینترنت در این شبکه قابل آدرس دهی و دسترسی خواهد بود و از نظر سیاستگذاری و نوع اداره به صورت ملی اداره خواهد شد.
 


 
تفکیک پهنای باند داخل کشور و مرتفع سازی محدودیت های دسترسی


 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه در راستای توسعه زیرساختهای لازم برای اجرای دولت الکترونیک و ایجاد شبکه ملی اطلاعات چندین محور تعریف شده که مهمترین آن مرتفع سازی محدودیتهای دسترسی است به مهر گفت: در نظر داریم پهنای باند داخل کشور و آنچه که برای فعالیتهای الکترونیکی در داخل کشور نیاز است را تفکیک کنیم.
 
وی در توضیح این مطلب ادامه داد: در استفاده از شبکه دولت الکترونیک محدودیت پهنای باند برای کاربردهای مختلف نخواهیم داشت چرا که می توانیم امنیت آن را حفظ کرده و به کاربران در مورد امنیت آن اطمینان دهیم.
 
دکتر تقی پور با بیان اینکه با این توسعه پهنای باند اجرای مسائلی نظیر تجارت الکترونیک، بانکداری الکترونیک و به طور کل تمامی پسوندهای الکترونیکی در داخل کشور امکانپذیر خواهد بود افزود: این روند در زمان حاضر آغاز شده و به طور مرتب این ظرفیت در داخل کشور در حال توسعه است.
 
وی اظهار امیدواری کرد که با این تفکیک ظرف سه ماه آینده – سه ماهه سوم امسال - شبکه ملی اطلاعات به انجام برسد.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: مهمترین ویژگی که این شبکه نسبت به شبکه فعلی خواهد داشت بحث میزبانی محتوا در داخل کشور خواهد بود.
 
تقی پور با بیان اینکه در بحث محتوا در کشور بسیار ضعیف هستیم ادامه داد: با آغاز بکار شبکه ملی اینترنت، میزبانی محتوا در داخل کشور با شکل جدید انجام خواهد شد و امید می رود بسیاری از تولیدکنندگان محتوا بتوانند خدمات را در این شبکه قرار دهند.
 


دسترسی کاربران خانگی به اینترنت 10 مگابیتی


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سئوال که برای کاربران خانگی چه تمهیداتی در استفاده از اینترنت بدون محدودیت درنظر گرفته شده است به مهر گفت: بخشی از ارتباطات کاربران که مربوط به داخل کشور می شود در منازل نیز بدون محدودیت پهنای باند ارائه خواهد شد و حتی در برنامه داریم که با توسعه شبکه فیبر نوری پهنای باند بیش از 8 تا 10 مگابیت در ثانیه را در منازل داشته باشیم که این طرح در مرحله طراحی است و کار اجرایی آن آغاز نشده است.
 
تقی پور تاکید کرد که با این طرح تمامی خدمات که نیازمند ارسال تصویر است به راحتی از طریق شبکه ملی اینترنت انجامپذیر خواهد بود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در شبکه ملی اطلاعات دو پارامتر دستیابی و امنیت در درجه اطمینان خوبی قرار دارد و از نظر کاربردی نیز محدودیت های پهنای باند وجود نخواهد داشت.
 
وی با اشاره به بحث ارتباط شبکه ملی اینترنت با شبکه جهانی اینترنت به مهر گفت: طبیعتا با تدابیری که در طراحی این شبکه پیش بینی شده دسترسی به سایتهای علمی و به طور کل محتواهای علمی پژوهشی با هزینه های کمتری ممکن خواهد شد.

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

يکشنبه 18/7/1389 - 13:30 - 0 تشکر 240463

یکم بعید به نظر میرسه

اینجا تا یک کشتی توی خلیج لنگر میندازه کابلها و اینترنت قطع میشه حالا اینترنت 10 مگابایتی در ایران و در خانه های ما !!

آقا به خدا ما به 1 مگابایت مفید قانع هستیم ها ...

نظر شما دوستان تبیانی چیه ؟ واقعا میشه ؟

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

يکشنبه 18/7/1389 - 13:50 - 0 تشکر 240474

bipcclub گفته است :
[quote=bipcclub;434452;240463]یکم بعید به نظر میرسه

اینجا تا یک کشتی توی خلیج لنگر میندازه کابلها و اینترنت قطع میشه حالا اینترنت 10 مگابایتی در ایران و در خانه های ما !!

آقا به خدا ما به 1 مگابایت مفید قانع هستیم ها ...

نظر شما دوستان تبیانی چیه ؟ واقعا میشه ؟

باهات موافقم با همون یه مگابایتی هم قانعیم

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
يکشنبه 18/7/1389 - 15:22 - 0 تشکر 240529

3 ماه دیگه ؟؟
خدا کنه .
پس دیگه مودم دیال آپ توی ایران فروش نمی ره !!

  چو ايران نباشد تن من مباد

فردوسي بزرگ:

منم بنده ي اهل بيت نبي 

ستاينده ي خاک پاي وصي

برين زادم و برين بگذرم

چنان دان که خاک پي حيدرم

يکشنبه 18/7/1389 - 17:34 - 0 تشکر 240549

با سلام
والله من که به همون 512 درست و حسابی و واقعیش هم قانع هستم
اما اگه بیان سرعت رو ببرن بالا و در عوضش قیمت ها نجومی بشه که نمیصرفه
باید قیمت مثلا یک مگابیت بشه مثه 128 که الان هست
نه که بشه 4 برابر الان

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
يکشنبه 18/7/1389 - 18:53 - 0 تشکر 240569

گوش ما از این حرفا پره ...

 همین است و جز این نیست نگرد نیست ...يکشنبه 18/7/1389 - 23:50 - 0 تشکر 240628

ما یک پهنای باندی میخواییم که اگر مثلا 1 مگه باشه از طرف دیگر بتونیم با 1 مگ دانلود کنیم نه 128

به نظر من فقط در حد یک حرف باقی میمونه

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

دوشنبه 19/7/1389 - 0:18 - 0 تشکر 240635

حاجی خبری نیست. وقتی یک شرکت x می یاد جنس 4 میلیونی رو از ترکیه وارد می کنه و به شرکت مخابرات 45 میلیون می فروشه به نظر شما با این اوصاف مخابرات به فکر کیفیت خطوط اینترنت مردمه؟ فکر می کنم مخابرات مجبوره به سود فکر کنه . تعیین میزان پهنای باندی که مردم به اون دسترسی داشته باشند دست مخابرات نیست. اون ها فوقش بتونن زیرساخت رو درست کنن که قراره این کار رو انجام بدن و این بحث ها هم چیز دیگه ای هست که کم کم متوجه می شید. این سرویس ها رو با نام NGN ارایه می کنند. ارایه ی خدمات در بستر آی پی هستند. یک چیزی مثل ارسال اس ام اس از طریق تلفن ، تلفن های تصویری ، استفاده از تلویزیون ها اینترنتی ، اتوماسیون صنعتی ، ... شما به فکر ای دی اس ال خودتون باشید و این ها با این پهنای باند برای اینترنت نیستند و در حد اینترانت می باشند. اصلا ایران پهنای باند اینترنت اینقدر نداره که بخواد این سرویس رو بده :-) . اولا هیچ جایی یک مگ داشته باشی ، یک مگ دانلود نمی کنی ، ثانیا یک مگابیت نه یک مگابایت (خیلی زیاد می شه :-) ) . مشکل از این ها نیست.

   

 
When the power of love replace with the love of power , world will be in peace.

   هر روز صبح در آفریقا آهویی از خواب بیدار می شود که می داند باید از شیر تندتر بدود تا خورده نشود و شیری که می داند باید از آهو تندتر بدود تا گرسنه نماند.مهم نیست شیر باشی یا آهو ، مهم این است که با طلوع آفتاب با تمام توان شروع به دویدن کنی.

پنج شنبه 29/7/1389 - 8:52 - 0 تشکر 243979

در 100 آینده .انشاا.. !

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی