• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 493)
شنبه 17/7/1389 - 19:42 -0 تشکر 240277
نعره شیطان در آستانه سفر رهبرانقلاب به قم

آنچه این حلقه را نگران کرده، از سویی پیش بینی استقبال گرم و کم سابقه مردم، حوزه های علمیه، علما و مراجع از رهبرانقلاب است که می تواند در کمتر از چند ساعت تمام فضاسازی های قالبی و شایعه پراکنی ها و شعبده بازی های رسانه ای فتنه گران را نابود کند و از سوی دیگر فصلی نو در تقویت حوزه های علمیه و نقش آفرینی عمیق تر علما و مراجع در دهه چهارم انقلاب بگشاید."

به گزارش شبکه ایران، سفر قریب الوقوع رهبرانقلاب به شهر مقدس قم، محافل ضدانقلاب دخیل در فتنه سال 88 را به شدت سراسیمه و هراسان ساخته است.

این محافل و رسانه های وابسته به آنها طی هفته اخیر پروژه وسیعی را به اجرا گذاشتند تا پیشاپیش - به خیال خود- از ابعاد مبارک این سفر بزرگ بکاهند. در این میان «حلقه لندن» که رسماً خود را اتاق فکر فتنه سبز در خارج از کشور معرفی کرده و ارتباطات وسیعی با لابی صهیونیست ها در آمریکا و سازمان های جاسوسی MI6 و CIA دارد، بیش از همه نسبت به این سفر تاریخی ابراز نگرانی کرده و به انتشار انبوه تبلیغات و شایعاتی که از سوی مقامات مافوق در سرویس های جاسوسی لندن و واشنگتن دیکته می شود، دست یازیده است. «جرس» ارگان رسانه ای حلقه ماسونی لندن در حالی ژست مذهبی در تبلیغات اخیر خود گرفته که پیش از این برخی اعضای آن، به انکار امام زمان«عج» پرداخته، کلام الله مجید را -نعوذبالله- تجربه شاعرانه پیامبر و آمیخته به خطا توصیف کرده و فقه و مرجعیت را باعث طالبانی گری در ایران معرفی کرده اند! ادعای برخی اعضای این حلقه، هیچ تفاوتی با سران گروهک بهائیت ندارد.

به گزارش کیهان، آنچه این حلقه را نگران کرده، از سویی پیش بینی استقبال گرم و کم سابقه مردم، حوزه های علمیه، علما و مراجع از رهبرانقلاب است که می تواند در کمتر از چند ساعت تمام فضاسازی های قالبی و شایعه پراکنی ها و شعبده بازی های رسانه ای فتنه گران را نابود کند و از سوی دیگر فصلی نو در تقویت حوزه های علمیه و نقش آفرینی عمیق تر علما و مراجع در دهه چهارم انقلاب بگشاید.

آنچه در تحرکات وسیع حلقه لندن (مرتبط با باند مهدی هاشمی در قم و فتنه گران نفاق جدید در تهران) قابل توجه است حرکت طابق النعل بالنعل این جریان در سناریوی لو رفته آمریکایی-انگلیسی است همچنان که دکتر مایکل برانت از مقامات سابق سازمان سیا در زمینه شیعه شناسی چندی پیش در خاطرات خود تصریح کرد؛ ما پس از پیروزی انقلاب ایران، جلسه ای را با مشارکت MI6 انگلستان که در مسائل منطقه خاورمیانه، بااطلاع تر بودند تشکیل دادیم و راز شکست خود را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که غیر از بی کفایتی رژیم شاه، دو عامل «خون حسین]ع[ نواده پیامبراسلام(ص)» و «نقش روحانیت و رهبری» موجب پیروزی انقلاب اسلامی شده است. بنابراین تصمیم گرفتیم به جای سیاست قدیمی و انگلیسی «تفرقه بینداز و حکومت کن»، سیاست «تفرقه بینداز و نابود کن» را در درون جریان شیعه و روحانیت مذهبی به اجرا بگذاریم و 900 میلیون دلار هم بودجه برای این امر اختصاص دادیم.
یادآور می شود حلقه لندن توسط عناصری چون عطاءالله مهاجرانی، محسن کدیور، سروش و... مدیریت می شود. این حلقه به خاطر پیش کشیدن پیشنهاد «درازگوش تروا» در 12 بهمن سال 88 از سوی محافل ضدانقلاب به شدت شماتت و سرزنش شد. اما گویا آقای مهاجرانی باز هم هوس کرده- به اعتبار شیر درازگوشی که می گوید در کودکی خورده- باز هم همان خبط و خطاهای قبلی را تکرار کند.

در هر صورت باید به اعضای حلقه لندن متذکر شد که اگر چند روزی صبر کنید پاسخ همه بافته های خود را از سوی مردم، علما و مراجع دریافت می کنید.

گفتنی است حضرت امیر علیه السلام می فرمودند وقتی آیات قرآن بر رسول خدا(ص) نازل می شد، صدای نعره شیطان را می شنیدم که از عصبانیت جیغ می کشید.

http://www.rajanews.com/detail.asp?id=64932

شنبه 17/7/1389 - 20:42 - 0 تشکر 240286

همه ی کاری که الان این فتنه جو ها می تونن بکنند تو فضای تبلیغاتی هست ... امروز سرچی توی اینترنت کردم بعضی از این جیغ هاشون رو دیدم .... از استقبال سرد مراجع و لغو و اینا جیغ زده بودند ...

به قولی تبلیغاتی دارن می کنن که بگن حالا مهم هم نیست این سفر ...

ولی می خوام یه چیزی بگم ... اقا قبلا به استان دیگه هم سفر کردن ... ولی باید از خودمون بپرسیم که چرا سفر اقا به قم جیغ اینا رو در اورده ؟

يکشنبه 18/7/1389 - 12:20 - 0 تشکر 240417

SOHA_1990 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;240286]همه ی کاری که الان این فتنه جو ها می تونن بکنند تو فضای تبلیغاتی هست ... امروز سرچی توی اینترنت کردم بعضی از این جیغ هاشون رو دیدم .... از استقبال سرد مراجع و لغو و اینا جیغ زده بودند ...

به قولی تبلیغاتی دارن می کنن که بگن حالا مهم هم نیست این سفر ...

ولی می خوام یه چیزی بگم ... اقا قبلا به استان دیگه هم سفر کردن ... ولی باید از خودمون بپرسیم که چرا سفر اقا به قم جیغ اینا رو در اورده ؟

سهاجان کجا بودی یه مدت نیستی خوشحالم که اومدی دوباره

بابا ولشون کن اینا رو بذار اینقدر جیغ بزنن تا صداشون در نیاد

دیگه برا همه عادی شده کارای اینا

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
يکشنبه 18/7/1389 - 15:30 - 0 تشکر 240533

جانم فدای قدوم این رهبر عزیزتر از جانم.

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

دوشنبه 19/7/1389 - 9:48 - 0 تشکر 240665

سلام.
یه وقتی تو دبیرستان به ها شوخی می کردن ...
مثلا همه نشستیم بعد یکی از رفقا پا می شد و کیفش می انداخت رو دوشش که بچه ها بریم ...

همه با تعجب می پرسیدیم کجا؟

مگفت که : تو فکر ..

بدشم از خنده منفجر می شدیم.

الانم که شما پرسیدی کجا بودی ... باید بگم تو فکر ...
__________________________________________________________

اما صد البته کسی به جیغ های اینا اهمیت نمی ده ... مقصودم این هست که با رفتن امام خامنه ای به قم .. حتما منظوری هست .. به قولی امام خامنه ای وقتی با هر قشری سخنرانی می کنند شوری ایجاد می شه ... به عنوان نمونه قتی با دانشجوها و نخبگان صحبت می کنند و توصیه ها و خواسته ها رو در میون می ذارن ما به معنا اقعی شاهد تحول و اشتیاق تو قشر دانشجو و نخبه و ... هستیم.
اما سفر قم اقا به نظرم طرف سخن امام خامنه ای روحانیون و طلبه های حوزه ی علمیه خواهند بود ...
اما دلیل جیغشان این است که ایران شناخته اند ... الان در شور بیداری به سر می برد ...
حال اگر روحانیت فعال تر عمل کند جایی برای انها که جیغ می کشند باقی نمی ماند چرا که این انقلاب که به ثمر نشست یکی از بازوهای قوت وجود روحانیون فعال و عالم بودند.

دوشنبه 19/7/1389 - 17:10 - 0 تشکر 240792

سلام

چند وقت پیشا امام با نماینده های مجلس خبرگان دیداری داشتند ... سخنان مهمی هم فرمودند ولی منتهاش کسی توجه نکرد ... در مورد همین روحانیت ...

می خوام واستون بگم که توی اون دیدار دغدغه ی امام چی بوه ...

اما امام با درایت و تیز بینی کارهایی که دشمن در حوزه ی اعتقادات مردم انجام می دهد را درک کرده اند و مسئولیت مبارزه در این رابطه را هم بیان داشته اند که می توان از خود بیانات ایشان دریافت

امام در این دیدار فرمودند که

«یكى هم مسئله‌ى دین و بیّنات اسلامى و انقلاب اسلامى است.

از توحید و نبوت و امامت و ولایت و از اینها بگیرید تا احكام و حجاب و حدود شرعیه و بقیه‌ى چیزها؛ دائم دارد شبهه‌پراكنى میشود.

باید حواسمان باشد كه اینها روش دشمن است.

باید در مقابل اینها تدبیر داشت، باید كار كرد.

البته در اینجا و در این شبهه‌هائى كه به طرق مختلف مطرح میشود، همه وظیفه دارند كه در برابر این هنجارشكنى‌هاى دینى كه در این سایتها و در این اظهارات مشاهده میشود و این فرقه‌ سازى‌هائى كه وجود دارد، و این هنجارشكنى‌هاى اخلاقى و جنسى كه انسان مشاهده میكند و از این قبیل چیزها، بایستند.

اینها كارهائى است كه نه اینكه همه‌ى این كارها را دشمن دارد از خارج میكند؛ نه، انگیزه‌هاى داخلى هم وجود دارد، اما دشمن تقویت میكند، جهت میدهد، كمك میكند و اینها را هل میدهد به جلو و دشمن از این چیزها خرسند است.

باید این را مواظب باشیم. باید مواظبت كنیم.

مسئولیت به عهده‌ى كیست؟

آیا به عهده‌ى دولت است؟

به تنهائى، نه. دولت البته مسئولیتهائى دارد.

من خودم بارها به شوراى انقلاب فرهنگى در دوره‌هاى مختلف گفتم كه شما نمیتوانید خود را از متدین كردن مردم و وظیفه‌اى كه در این راه دارید، بركنار نگه دارید.

اینها مخالف بودند.

آن جریانهاى بداخلاق مخالف بودند، می گفتند نه، این دینِ دولتى میشود.

من معتقدم دولت در این زمینه وظیفه دارد، اما وظیفه‌ى دولت چیست؟

وظیفه‌ى دولت درست كردن عقاید مردم است؟

نه، وظیفه‌ى دولت زمینه‌سازى است؛ وظیفه‌ى عملیاتى و میدانى به عهده روحانیت است، به عهده‌ى زبدگان است، به عهده‌ى نخبگان حوزه و دانشگاه است.

این وظیفه‌ى میدانى است.

من امروز نگاه میكنم جاى این مجموعه‌ى مكرم دینى و علمى را در خیلى جاها خالى مى‌بینم.

ما اگر چنانچه به دستگاه‌هاى تبلیغاتى ‌مان اعتراض میكنیم، مى‌بینیم این ها گاهى اوقات به خاطر اعتراض و تشرى كه ما میزنیم، یك حركتى دینى هم انجام میدهند، بد از آب در مى‌آید؛ یك كارى هم انجام میدهند، محتواش خراب در مى‌آید، این به خاطر این است كه اشراف علمى كه فقط مختص روحانیت است در این مورد، وجود ندارد.

حوزه‌هاى علمیه نقش‌شان در صدا و سیما فقط این نیست كه یك واعظ خوش‌زبانى بیاید آنجا، مردم را نصیحت كند؛ نه، حوزه‌ى علمیه باید كمیته‌ها تشكیل بدهند، مجموعه‌ها تشكیل بدهند، اتاق فكرهاى دینى تشكیل بدهند، راجع به مسائل گوناگون بنویسند، بحث كنند، تحلیل كنند، تحقیق كنند و محصولات اینها را بدهند بیرون. فضا وقتى كه درست شد، طبعاً اثر میگذارد. روى بازى هنرمند هم اثر میگذارد.

دویست سیصد نفر از هنرمندهاى مطرح كشور در بخشهاى مختلف اینجا آمدند - پارسال بود یا كى بود - و با من ملاقات كردند.

یك مقدارى آنها صحبت كردند، یك مقدارى ما صحبت كردیم. بعد من به نكته‌اى توى همان مجلس توجه كردم و همانجا هم گفتم اگر شماها كه فیلمسازید یا هنرمندید یا بازیگرید یا كارگردانید، از من بپرسید كه ما میخواهیم فیلم دینى درست كنیم، درباره‌ى چه موضوعى فیلم دینى درست كنیم؟

فرض كنید در باب حجاب میخواهیم مثلاً فیلم بسازیم، محتواى این چه باشد، از كجا شروع كنیم، چى بیان كنیم به مردم؟

اعتقاد مردم را درباره‌ى مسئله‌ى توحید یا مسئله‌ى نبوت یا مسئله‌ى ولایت یا مسئله‌ى ولایت فقیه یا مسئله‌ى امام (رضوان اللَّه علیه) میخواهیم تقویت كنیم، موضوع و محتوا چه باشد؟

این آدمى كه در محیط غیر دینى پرورش پیدا كرده، هرگز علم دین نخوانده، خیلى‌ شان با قرآن آشنا نیستند، با نهج‌البلاغه و حدیث آشنا نیستند، چه میدانند چه باید بیاید در محتواى این فیلمها.

ما كه میدانیم، باید آماده كنیم و كمك كنیم.

وقتى ما توانستیم این فكرها را منظم كنیم، مرتب كنیم، منطقى كنیم، قابل فهم كنیم، باورپذیر كنیم، آن را در مجموعه‌هائى در اختیار گذاشتیم، این هنرمند وقتى میخواند، خودش تحت تأثیر قرار میگیرد.

لذا هنرمندى كه سابقه‌ى دینى و ریشه‌ى دینى دارد، انسان مى‌بیند فیلم خوبى هم اتفاقاً می سازد؛ كه البته بندرت مواردى پیش مى‌آید

. پس كار ماست، كار روحانیت است كه در این زمینه این كمبودها را برطرف كند.»

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی