• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 636)
شنبه 17/7/1389 - 11:6 -0 تشکر 239989
مروری بر مطالبی كه فتنه گران، خود با عنوان سند منتشر كردند

اخیرا پاورپوینتی در سایت های ضد انقلابی منتشر شده است كه حاوی روشنگری هایی درباره جریان فتنه تا سه ماه پس از انتخابات می باشد. این مطالب قبلا در سایت های متعدد منتشر شده بود. اما فتنه گران برای اینكه ذهن مردم را از محتوای این گزارش منحرف كنند ، به آن جنبه امنیتی داده و ادعا كردند این پاورپوینت سند شورای عالی امنیت ملی است.
سران و عناصر موثر جریان فتنه كه در سوابق خود فعالیت امنیتی و اطلاعاتی دارند، بهتر می دانند، اگر سندی امنیتی باشد، حاوی علائم و ویژگی هایی است كه این پاورپوینت فاقد آن است.
 اصولا در قالب پاورپوینت هر مطلبی قابل انعكاس است و هر پاورپوینتی را نمی توان سند امنیت ملی دانست. سربرگ اسناد طبقه بندی شده برای كسانی كه در جریان چنین مسائلی هستند، كاملا مشخص است.
آنچه مسلم است اینكه مسئله اول سند بودن یا نبودن پاورپوینت نیست؛ مهم مطالبی است كه جریان فتنه گر را رسوا می كند و از خیانت ها و توطئه های آنها در كوران حوادث پس از انتخابات پرده بر می دارد.البته غالب مطالب و تركیب محتوای ارایه شده در این پاورپوینت بارها و بارها در رسانه های اصولگرا و مستقل و پایگاه های اطلاع رسانی منتشر شده است، حتی این مطالب در دادگاه های فتنه بارها و بارها اعتراف گردیده است.
جالب این است كه فتنه گران تاكنون هیچیك از مطالب عنوان شده را تكذیب نكرده اند .
مثلا درباره موسوی خوئینی ها و دخالت وی در ساماندهی آشوب ها مطالب تكان دهنده ای مطرح شده كه تاكنون از سوی وی تكذیب نشده است.
پاورپوینت بعضا حاوی مطالبی است كه ممكن است جزء متشابهات و یا تندی هایی نسبت به برخی افراد خادم یا ضعیف الایمان باشد یا درباره برخی افراد غلو هم كرده باشد،اما محتوای گزارش در كلان عبرت آموز است.بحث اصلی این است كه جریان فتنه و سران آن نمی خواهند مردم از این فتنه گری هایی فتنه‏گریها و رسوایی ها مطلع باشند.

توجه مخاطبان محترم را ذیلا به مطالعه متن مقاله تحلیلی محمد سعید ذاكری در باره پاورپوینت فتنه جلب می كنیم:

 

 

شنبه 17/7/1389 - 11:16 - 0 تشکر 239992

در پی ایراد یك سخنرانی پیرامون افشای پشت صحنه عملیات "فتنه " سال 88 و انتشار آن در دست عموم مردم كه به عنوان "سخنرانی سردار مشفق " معروف شد، حلقه اصلی فتنه‌انگیزی علیه انقلاب اسلامی ملتایران متوجه شد كه با مطالبی روبرو است كه راه انكار و توجیه برخی موارد آن مسدوداست. از سویی نیز سكوت در برابر این افشاگری‌ها موجب اثبات بیشتر حقایق نهفته درآن بوده، ریشه‌های آن را برملا ساخته و روند فتنه‌انگیزی را دچار سكته ناگهانی می‌ساخت.

از اینرو بود كه همانگونه كه در رسانه‌ها نیز آمد اتاق فكر فتنه در صدد برآمد تا به هر نحو ممكن خود را از زیر بار فشارهای خرد كننده افكار عمومی نسبت به این امطالب مطالب روشنگرانه رها ساخته و بدین ترتیب جنجال رسانه‌ای - البته با فاصله زمانی كه حاكی از ترس و اضطراب فتنه‌گران بود - در همین راستا سازماندهی شد. متعاقب آن تنظیم شكایت تبلیغاتی7 فتنه‌گر از سخنران یاد شده در دستور كار قرار گرفت.
 و آنكه 7 نفر یادشده عمله این جریان بوده و نسبت به فرماندهان اصلی پشت صحنه نقش اصلی را ایفا نمی‌كردند
.

گویا این 7 نفر به عنوان پیشمرگ فرماندهان اصلی وارد صحنه شده و در جایی كه سران به‏خاطرآبروریزی و عدم وجود سند برای اثبات كذب بودن مطالب منتشر شده نمی‌توانستند نقش ایفا كنند، اینان برای ورود به میدان فضا سازی رسانه‌ای ماموریت یافتند.

این در جایی بود كه البته این فضاسازی‌ها در عمل نیز نتوانست بهره‌ای ‌برای فتنه‌گران ایجاد نموده و منجر شد تا سخنرانی یادشده بیشتر مورداقبال و توجه و دقت عمومی قرار گیرد.

شنبه 17/7/1389 - 11:25 - 0 تشکر 239994

"از قضا سركنگبین صفرا فزود/ روغن بادام خشكی می‌نمود " 

دست و پا زدن‌های جریان فتنه آنان را بیشتر در مرداب فرورفته پایین كشید. هم از اینرو بود كه طراحی حلقه جدید فتنه‌انگیزی كلید خورد.
 این حلقه كه با جار و جنجال رسانه‌ای در هفته‌های اخیر از سوی رسانه‌های هتاك وابسته به این جریان نیز همراه بود مدعی بود كه "پاور پوینت " سخنان سردار مشفق را نیز كه حاكی از اسناد محرمانه نظام اسلامی بوده را به
دست آورده است

فتنه‌ گران بدین وسیله می‌خواستند ادعا كنند كه به دست آوردن این بهاصطلاح اسناد اولا  ضربه‌ای به نظام اطلاعاتی و امنیتی كشور وارد آورده وثانیا اسناد"مهم " ی از نظام اسلامی تهیه كردند كه در جهت تأیید اهداف فتنه‌گران واثبات ادعاهای واهی آنان بوده است. این بار نیز تیر فتنه به سنگ خورده و آنان گامیدر جهت اثبات "فتنه عمیق " علیه نظام اسلامی و به هدف مقابله باساختارهای انقلابی و ارزشی ملت ایران طراحی كرده بودند

واضح است كه نگارنده از منظر خود بدین مطلب می‌نگرد هم ازاین روستكه دستگاه قضایی و مراجع امنیتی، مراجع صالح برای اظهار نظر در این رابطه و تشخیص صحت و عدم صحت این متن هستند. چنانچه حتی اگر روزی نیز اثبات شود كه چنین متنی -كه البته هیچ گاه در طبقه بندی‌های اطلاعاتی در رده فوقسری جای نگرفته و حداكثر طبقه‌بندی "محرمانه" خواهند داشت - از مراجع ذیصلاح به سرقت رفته و در رسانه‌های فتنه منتشرشده، لكه ننگ دیگری بر جبین سیاه سران فتنه و حلقه‌های مرتبط با آن - از لندن گرفته تا تهران - خواهد نشاند.

در این زمینه نكاتی قابل ذكر است


1جنجال رسانه‌ای پیرامون این متن ،خود حاكی از بلاهت بیش از حد منتشركنندگان آن بوده است. عمق این جنجال بر پایه‌ای استواراست كه سعی اصلی آن"فوق‏سری " نشان دادن متن یاد شده بود. این در حالی است كه قریب به اتفاق مطالب منتشر شده در پاورپوینت معروف، چندی قبل از آن در رسانه‌‌ها، محافل سیاسی و مطبوعاتی و حتی سخنرانی سردار مشفق مطرح شده و نكته منتشر نا شده‌ای آن هم به صورت "فوق‏سری "! ندارد. ضمن آنكه تنها سند مطرح، انتشار متن یاد شده در قالب "پاور پوینت " است.
 و بطلان این سند نیز به خوبی قابل اثبات استچرا كه تهیه پاور پوینت امری شاق و غیر قابل انجام نیست. كافی است دانشجو یااستادی با اختصاص مدت زمانی كافی چنین مطالبی را جمع‌آوری كرده و در قالب پاورپوینت ارائه نماید


ذوق زدگی بیش از حد فتنه‌گران و القای فوق‏سری بودن متن یادشده،همان قدر جذاب است كه سخنان و حركات طنز آمیز و ابلهانه یكی ازعمله‌های بی سوادجریان فتنه - كه می‌خواهد در جمله سران فتنه قلمداد شود - جذاب است.

2 پیرامون اصل انتشار متن یاد شده در سایت‌های فتنه گران نقل قول‌ها و تحلیل‌های متفاوتی درمحافل سیاسی مطرح است.
 گزاره‌ای از این تحلیل‌ها حاكی از آن است كه موقعیت فعلی بسیار شكننده و رو به زوال جریان فتنه از یكسو، عدم همراهی قاطبه ملت از سوی دیگرو نیز برخی پالس‌های مثبت پنهانی از سوی مثلث خاتمی‌، هاشمی و سید حسن - كه تا دیروز اتحادی راهبردی با جریان فتنه را دنبال می‌كردند - به نظام اسلامی باعث شده تا حلقه فتنه‌انگیزان با طراحی و یا انتشار زمانی آن در حال حاضر به افراد یادشده هشدارهایی صریح ارائه نمایند.
 به گونه‌ای كه انتشار این متن و مانور رسانه‌ای روی آن به مثابه حق‌السكوت جریان فتنه از ایشان تلقی شده و از ادامه همراهی احتمالی  ویا حفظ چارچوب‌‌های نظام اسلامی توسط آنان جلوگیری كرده و بدین ترتیب زوال حتمی جریان فتنه را اندكی به عقب اندازند


این جریان به خوبی می‌دانند كه موسوی و كروبی، مهره‌های سوخته شده سیاسی و مرده‌های مضحك این جریان‌اند كه نه كارایی دارند و نه می‌توان در ادامه مسیر به ایشان چشم داشت.
 حفظ مثلث یادشده برای جریان فتنه حداقل می‌تواند قدرت چانه‌زنی آنان با نظام اسلامی را- به زغم ناصحیح ایشان - بالا برد


صرفنظر از تحلیل این تحلیل و میزان صحت سنجی آن، تنها در موردكارآمدیمثلث یادشده می‌توان گفت آن زمان كه افراد یادشده همراهی راهبردی خود باجریان فتنه را به پیش می‌بردند نیز نتوانستند كاری از پیش برند تا چه رسد به زمانی كه پرده از برخی اعمال نهانی آنان برداشته شده است

تحلیل دیگر نیز انتشار این متن را از جمله حماقت‌های جدید جریان فتنه ونشان دیگری بر پایان این جریان ارزیابی كرده و چون ناظر به نتیجه انتشار اینمتن است متذكر می‌شود كه به دلیل مطالب متن یادشده، حاصل‎ جمع آن، هیچ فایده‌ای برای فتنه‌گران دربرنداشته و آنان را بیش از پیش رسوا ساخته است.

3 فرصت انتشار متن یادشده آن هم از سوی رسانه‌های فتنه‌ گر، فرصت ایده‌آل و مطلوبی است كه فرماندهان پشت صحنه سران فتنه و حلقه‌های وابسته به ایشان پاسخگوی عملكرد به شدت هتاكانه خود در مقابل نظام اسلامی باشند.
 خاتمی، مهدی هاشمی، موسوی خوئینی‌ها،بهزاد نبوی، موسوی، و سایر وابستگان! در محاكم صالح قضایی و نیز در رسانه‌ها پاسخ دهند كه موضع آنان نسبت به اینمتن و نیز سخنرانی یادشده چیست؟ اگر خود منكر این سخنان و رفتار و عملكرد خود هستند با شواهد و قرائن متقن و واقعی كه موید متن یادشده بوده و همه ملت ایران آن را لمس كرده و با بن دندان چشیدند چه خواهند كرد؟این در حالی است كه تاكنون نه تنها این جماعت، اندك تكذیبی نسبت به این متن ارائه ندادند كه اقدامات بعدی آنان نیز در همان مسیر تفسیر می‌شود


4آگاهان سیاسی می‌دانند زمانی كه هنگامه محاكمه ورو شدن اسناد نظاماسلامی از سران فتنه، فرماندهان پشت صحنه و حلقه‌های وابسته فرارسد چه ازلحاظ حجم، چه از حیث كیفیت و چه از لحاظ بازه زمانی دربرگیری، متن یاسخنرانی یادشده غیر قابل قیاس با این اسناد بوده و آنچه نظام اسلامی از هتاكی‌ها وفتنه‌انگیزی‌های ایشان در اختیار دارد بسی فراتر از این حجم است. از این‎ رو جلوه دادن این متن به عنوان متن نهایی! نظام علیه فتنه‌گرانخود سندی بر بلاهت منتشر كنندگان آن است

5 پرواضح است كه مانور تبلیغاتی بر سر این متن، حداقل با هدف انحراف اذهان عمومی از مطالبه محاكمه و مجازات ظالمان اصلی متعدی به حیثیت نظام اسلامی صورت گرفته است.
 حال آنكه اكثر مطالب این متن، خود گواهی بر غیر قابل تردید بودن ضرورت برپایی این محاكمه ومجازات فرماندهان اصلی عملیات فتنه است.
 مطالبه عمومی ملت از دستگاه قضایی همچنان بر جای خود باقی است و امید می‌رود تا با بصیرت بیش از پیش در این مجموعه، اراده برخورد با فتنه‌انگیزان هر چه زودتر عملیاتی شود


6 خواننده متن یادشده اگر متن مورد نظر را در كناری نهد، تنها با مرور حوادث و اتفاقات سال88 در ذهن و مشاهده تیتر رسانه‌ها به یقین به گزاره‌ای دست می‌ یابد كه با خواندن آنمتن دریافته است.
 از این
رو می‌توان گفت كه تواتر این نقل قول‌ها و هم خوانی آن با حوادث واقعی رخ داده، آنچنان بالا است كه انكار یا توجیه آن فایده‌ای در بر نداشته و بهدلیل وجود اسنادظاهری، راهی جز پاسخگویی باقی نمی‌ماند

7 آنچه در این بین قابل ملاحظه است آنكه در متن منتشر شده از سوی فتنه‌گران نام و عملكردبرخی از سران فتنه نظیر شخص برپا كننده این غائله به فراموشی سپرده شده است. ضمن آنكه علاوه بر وی افرادی نظیر مهدی هاشمی، كروبی، موسوی خوئینی‌ها و ... نیز بسیاربیش از این كه در متن، مورد اشاره قرار گرفته دچار فتنه‌انگیزی - در مقطع مورداشاره متن منتشره - شده‌اند


8لازم است كه در این مجال به اندكی از آنچه درمتن یادشده آمده اشاره شود. بدیهی است كه انتشار آن می‌تواند ذهنیت مردم را روشن‌تركرده و قضاوت آنان را به یاری طلبید . 
این بخش در 6 زیرشاخه ذیل قابل احصا است
1-8 مقابله با ولایت فقیه به عنوان اسا س و پایه نظام اسلامی
2-8نقش و اقدامات هاشمی رفسنجانی در حوادث فتنه
3-8هماهنگی‌های جریان فتنه با دشمنان خارجی و بیگانه
4-8   تعبیه اهرم فشار به نظام اسلامی از طریق ساماندهی اغتشاشات
1-4-8 تحریك مراجع تقلید به رویارویی با نظام اسلامی
5-8 باوربه عدم تقلب از سوی فتنه‌گران
 1-5-8برنامه‌ریزی برای نظرسازی و انتشار آن به عنوان نظرسنجی
6-8 مقابله با ساختارهای اصلی نظام اسلامی

شنبه 17/7/1389 - 11:25 - 0 تشکر 239995

و اما تفصیلاین بخش:

1-8 مقابله با ولایت فقیه به عنوان اساس و پایه نظام اسلامی

سرا ن فتنه كه تا كنون به صورت صریح در مورد متن منتشر شده توسط پایگاه‌های رسانه‌ای خود درجریان هتاك سبز ، واكنشی نشان ندادند اینك باید پاسخگو باشند كه نظر ایشان دررابطه با این اهداف ذكر شده در متن منتشر شده چیست؟
آیا عملكرد علنی قریب یك
 ساله آنان چیزی جز این اهداف ذكرشده بوده یا آنكه دقیقا همین اهداف را دنبال نموده‌اند؟
زیر سؤال بردن مبانی انقلاب ،امام و رهبری و قرار دادن نوك تیز حملات و تهاجمات رسانه‌ای و تبلیغاتی و هتاكی‌ها  و جسارت‌ها به ساحت رهبری  وقایعی بود كه به وقوع  پیوست و امری پنهان و مخفی نمی‌نمود.
چنانچه در متن منتشر شده آمده است
:
"
هدف و استراتژی میان مدت و كوتاه مدت و بلند مدت حذف رهبری و ولایت فقیه، تغییر و تحدید قانون اساسی، صدا و سیما، شورای نگهبان، نیروهای مسلح،محدود كردن رهبری، مصوبات مجلس در حوزه دین و مذهب، طرح محدودو پاسخگو كردن رهبری،بازگشت به قدرت، حذف احمدی نژاد به هر قیمت، به وجود آوردن عزل رهبری توسط محاكم قضایی، تدوین شرح وظایف جدید برای رهبری، تشریفاتی كردن رهبری بدون كمك رهبری باعبور از مبانی دینی و حذف نظارت استصوابی شورای نگهبان "

بی‌شك افرادی كه نام‌ و متن عبارات و سخنان آنان در متن منتشر شده توسط حامیان رسانه‌ای جریان فتنه ذكر شده باید پاسخگو باشند كه این عبارات و سخنان از سوی آنان صادر شده است؟ آیا چنین سخنانی را اساسا قبول دارند؟
البته در صورت انكار، برهان‌ دیگری نیز موید این عبارات منتشر شده است و آن متن عملكرد این افراد و جریان وابسته به ایشان است كه دقیقا منطق بر عبارات منتشر  شده  در فضای مجازی است. 
در این متن در ادامه هتاكی جریان فتنه نسبت به ساختار اصلی نظام اسلامی - ولایت فقیه - آمده است
:

خاتمی : ( درراهپیمائی غیر قانونی 25/3/88) باور داشته باشید كه رهبری از این جمعیت ترسیده است، و همین نقطه درست جای فشار وارد كردن است .

موسوی خوئینی ها : ما باید بیائیم و توان بگذاریم به هر قیمتی آقای خامنه‌ای را از تخت پائین بكشیم .
او باید بفهمد كه این مملكت این طور نیست كه ایشان باشد و هرجور بخواهد آن را به هر سمتی بكشاند .
خاتمی و یارانش بالاخره كلی تجربه دارند
.

ابطحیموسوی به آقای كروبی پیغام داده بود كه من تا آخر هستم .همچنانكه گفتم این كلمه تا آخر هستم بهترین رمز و اسم شب تلاش برای سقوط و حذف رهبری است .

انتخابات ریاست جمهوری اخیر ، كه قطعاً تمهیدی همه جانبه برای حذف رهبری بود ، دارای عقبه قدرتمند و كینه‎ توز داخلی در سطوح مدیریت های مختلف نظام هم بود كه مدیریت این پروژه را در موارد بسیاری به عهده گرفتند تا در انتخابات اعلام عملی پایان دوران رهبری رهبر معظم انقلاب رامطرح كنند .
 بحث این انتخابات كه ازدو سال پیش كلید خورد به دو دلیل می توانست حذف و یا كم
اثر كردن رهبری را در خود داشته باشد یكی به این دلیل كه احمدی نژاد بارها مورد حمایت رهبری قرار گرفته ودیگر تطابق شعارهای احمدی نژاد با رهبری .
به همین دلیل حذف احمدی نژاد به معنای حذف عملی رهبری تلقی می شد
 .

موسوی خوئینی‌ها : ( در دیدار علی محمد حاضری) آیا با این اوضاع می توان مردم را به مدت یك الی سه ماه درخیابان ها و در جلوی چشم همه مردم دنیا نگاه داشت . می بایست از قضیه ابطال انتخابات فراتر برویم و این یك راه جدیدی است و این جمعیت الآن به عنوان بازیكنان این جریان هستند . ما باید در موضوع تخلفات انتخاباتی ابتدا از آقای خامنه‌ای شروع كنیم كه برق از سر شورای نگهبان می پرد .
 آیا این حضور مردمی می‌تواند به اعتصاب وتحصن بینجامد؟ برای آقای خامنه‌ای ابطال انتخابات به معنای این است كه باید یك عقب نشینی را شروع كند كه معلوم نیست ته آن به كجا كشیده می شود . كاری نكنید كه این قضیه ظرف یك هفته بسته شود . 
اگر مهندس بتواند این حركت را به روشی آرام اما مستمرتر تبدیل كند خیلی مفید است
.

بهزاد نبوی : ما باید از لجبازی هاشمی با احمدی نژاد بهره لازم را ببریم ما باید از شورای فقاهت آقای هاشمی دفاع كنیم و رهبری را منزوی نمائیم.

موسوی خوئینی ها : انتخاب خاتمی در سال 76 یك سیلی به گوش حاكمیت بود اما ما نتوانستیم آن جریان را حفظ كنیم كه همین مطلب هم باعث شد كه حاكمیت دوباره خودش را بازسازی كند . انتخاب مجدد خاتمی نماد مخالفت با حاكمیت است.

ابطحی : كروبی و موسوی البته در چند نقطه وحدت نظر هم داشتند . یكی از آنها اینكه در صورت رأی آوردن ولایت فقیه را مهار كنند.
آقای خاتمی گفته بود ما هدف بزرگتری داریم . مهم این است كه در انتخابات باید پیروز شویم و لذا نباید در ستاد افرادی باشند كه روزنامه ها ازآنان به عنوان جریان تندرو یاد كنند و اصل پروژه پیروزی در انتخابات كه تنها راهمهار كردن رهبری است آسیب ببیند.

ابطحی : در مشاركت رضا خاتمی معمولاً صریح تر از دیگران در مورد رهبری حرف می زند . 
اصل دیدگاه رضا خاتمی در مورد رهبری این است كه باید تا جایی كه ممكن است در برابر نظرات ایشان مقاومت كرد تا ایشان در موضوعات مختلف عقب نشینی كنند
.
متأسفم كه باید اعتراف كنم كه آقای خاتمی به اعتقاد من كمترین ارادت و علاقه را به رهبری -به عنوان رهبری نظام - دارد و برای اینكه دراین انتخابات روی رهبری را كم كنند خیلی تلاش كرد .
 بارها در جلسات خصوصی به ما می‏گفت اگر انتخاب شویم دیگر آقای خامنه ای آن آقای خامنه ای قبلی نخواهد بود
.
موسوی خوئینی ها : این ولایت فقیه یك امر غیرعقلایی است كه واقعا هم هست عقلایی به معنی امروز دنیا.

تاج زاده : به نظر من انقلاب اسلامی می تواند نظامی بدتر از رژیم شاه را در ایران مستقر كند .
 من استبداد دینی را هم برای اسلام و هم برای ایران بدتر ازاستبداد لائیك می دانم
.

موسوی خوئینی ها : ما باید تكلیف خودمان را با این رژیم مشخص كنیم . ما مدیون امام هستیم ولی امام چیزهایی فرموده كه با گذشت زمان نتیجه می گیریم كه موفقیتی در آن نیست و حكومت دچار مشكل شده است .

سید محمدخاتمی : اگر در این انتخابات احمدی نژاد سقوط كند عملاً رهبری حذف می شود . اگر به هر قیمتی و به هر شكلی اصلاحات دوباره برحوزه سیاسی واجرایی كشور بازگردد، دیگر رهبری اقتداری در جامعه نخواهد داشت . سقوط اصولگرایان به معنای پایان اقتدار رهبری تلقی می شود .
 با شكست اصولگرایان باید قدرت آقای خامنه ای را مهار كرد
.

موسویخوئینی هامن به دوستان گفتم اگر می خواهند در شورای نگهبان مطلبی در مورد انتخابات شروع كنند ابتدا از آقای خامنه ای شروع كنند و بگویند تخلفات از ایشان شروع شده است .
 ایشان ( رهبری ) می داند اگر یك قدمبه عقب برود ( ابطال انتخابات ) باید تا آخرش عقب برود
 .

آغاجری ما در دولت خاتمی یكی از پایه های ولایت فقیه را منهدم كردیم وبا پیروزی موسوی در انتخابات همه پایه های ولایت فقیه را فرو خواهیم ریخت.

بهزاد نبویاحمدی نژاد كه عددی نیست . آن كس و آن جایی و آن مركزی راباید تحت فشار بگذاریم كه اصلی ترین نقش را دارد  . بالاخره ما باید ببینیم با آقای خامنه ای چكار كنیم . اگر آقای خاتمی رفت ثبت‏نام كند بگوید كه من ولایت مطلقه راتنها در چارچوب قانون اساسی قبول دارم و این یعنی محدود كردن رهبری.

موسوی خوئینی ها : اگر احساس مردم این باشد كه احمدی نژاد رای ندارد ولی رای بیاورد، آثار و تبعات سیاسی این مشكل به دوش آقای خامنه ای خواهد بود .

موسوی لاریبالاخره آقای خامنه ای هم وارد یك چالش شده است كه اگرحواسش جمع نباشد ممكن است این شتر درب درِ خانه ایشان هم بخوابد و فقط قرارنیست درِ خانه هاشمی بخوابد، حالا احمدی نژاد رئیس جمهور قانونی شده و مشكلی ندارد و هرچه هست متوجه آقای خامنه ای است .

موسویخوئینی ها :اگر كسی شك داشته باشد كه این جبهه ای كه یك طرف آن آقای خامنه ای و یك طرف هم مهندس موسوی ، خاتمی و در كل مردم قرار گرفته اند، كدامیك حق هستند .
 این رفتارهای اینها ( حاكمیت ) دلیل این استكه آنها باطل هستند . به نظر من اگر آقای خاتمی را مثل معین رد صلاحیت كنند بعداًایشان حكم حكومتی را نپذیرد و از صحنه كنار برود
 .

موسوی خوئینی ها: الآن ریاست جمهوری دو تا چهارسال است، می شود رهبری را دو تا 5 سال كرد و بعد از آن هم كنار برود . سال گذشته ما در كنگره سازمان مشاركت دعوت بودیم كه مطالبی در خصوص موقتی بودن رهبری از آقای حجاریان مطرح اما من به آقای نبوی به این جهت كه من و خاتمی آنجا نشسته بودیماعتراض كردم كه چرا چنین مطلبی در حضور ما خوانده شده است و این مطلب برای آینده تحزب و گروههای سیاسی مفید نیست حال درست است كه ما هم در این موضوع - موقتی بودن رهبری - با شما همعقیده هستیم .

سران فتنه وصحنه گردانان پشت صحنه كه این سران معلوم‌الحال را به رویارویی با نظام اسلامی فراخواندند عملكردی جز موارد یادشده نداشتند.
 البته می‌توان علاوه بر مطالب یادشدهموارد متعدد و فراوان دیگری را نیز افزود و به واقع ادعا كرد كه متن انتشار یافته اندكی از پرونده قطور هتاكی سران فتنه است و آن زمان كه قرار بر محاكمه این افراد فرا رسد بایستی پاسخگو باشند كه چرا چنین منافقانه و سالوس‌وار، ادعای همراهی باآرمان‌های ملت ایران داشتند اما در خفا چنین هتاكانه به
‎ دنبال هدم اساس نظام اسلامی،منزوی ساختن مردم و تحمیل نظرات خود به جمهمور جمهور مردمبرآمدند.

مهدی هاشمی،خاتمی، موسوی خوئینی‌ها، موسوی، كروبی و سایر حلقه‌های مرتبط با جریان فتنه بایدوادار به پاسخگویی شوند تا حقایق نهفته این جریانآشكارتر گردد چرا كه به هر صورتآنچه فتنه 88 را تدارك دید، واقعیتی بود كه حتی اگر هیچگونه مدرك ونوشتاری نیز از فتنه گران در میان نبود، به یقین می‌شد آنچه را امروز در چنین متن‌هایی مشاهده می‌شود دریافت.


2-8 نقش و اقدامات هاشمی رفسنجانی درحوادث فتنه

آنچه از نقش هاشمی رفسنجانی در وقایع سال 88 و تحركات وی در سال 87 می‌توان دریافت چیزی جز تعیین استراتژی‌ها و راهبردها و به كار بردن تاكتیك‌هایی برای رسیدن به اهداف خودنیست.
 در این متن منتشر شده ،هدف و استراتژی هاشمی رفسنجانی دقیقا منطبق با اهداف جریان هتاك و برانداز و در ابعاد كوتاه و بلند مدت ذكر شده كه خوب است این فرصت محلی برای پاسخگویی وی نسبت به این مطالب باشد.
همگان در دایره نظام وانقلاب اسلامی خشنود خواهند شد كه وی این اهداف را نفی كرده و به پیوستگی با خط انقلاب و رهبری تاكیدكند. 
توضیحات وی می‌تواند روشنگری كرده و فضا را از ابهام خالی نماید.در متن آمدهاست
:

نقش هاشمی:بسط قدرت و اعمال حاكمیت و ایفای نقش مطلق در كشور استراتژی بعد از انتخابات قبلاز انتخابات استراتژی 2 : ایجاد وحدت میان اصلاح طلبان استراتژی 3 : ایجاد بیثباتی و عدم استقرار اوضاع در كشور برای وادار كردن حكومت به پناه آوردن به هاشمی برای رسیدن به هدف تاكتیك اول : اطمینان یافتن ازپیروزی قطعی احمدی نژاد و شلوغ كردن فضای اصولگرایان ( با انتشار نامه ) تاكتیك دوم : عدم مشروعیت دولت احمدی نژاد و زمینه سازی اغتشاش واجرای آن توسط منسوبین درجه یك و ابطال انتخابات تاكتیك سوم : طرح حكمیت تاكتیك اول : تلاش جهت ایجاد وحدت میان اصلاح طلبان در مورد كاندیداتوری خاتمی تاكتیك دوم : شكست تاكتیك اول و پیگیری تمركز اصلاح طلبان در مورد آمدن میرحسین تاكتیك چهارم : ایجاد فشارجهت تشكیل دولت ائتلافی از طریق رایزنی با مجلس استراتژی 1 : ایجاد انشقاق در میان اصولگرایان تاكتیك اول : طرح دولت صالح باری است ناطق یا روحانی تاكتیك دوم : طرح دولت وحدت ملی ( جشن سیامین سالگردتشكیل مجلس ) تاكتیك سوم : طرح دولت ائتلافی ( قالیباف، لاریحانی و رضایی ) تاكتیك پنجم : پیگیری عدم كفایت سیاسی رئیس جمهور در مجلس ".
ابطحی:هاشمی رفسنجانی با حمایت مالی موسوی را هدایت كرد . هر دو به یك چیزی اندیشیدند [خاتمی و هاشمی ] . یك اصلاح طلب رئیس جمهور شود تا رهبری در جامعه قدرت مطلق نباشد، به هر قیمتی.

حسین مرعشی: در جلسه ای كه با آقای هاشمی داشتیم ، ایشان به ما تكلیف كرد كه باید زیر بیرق موسوی بروید . امسال من یك جهاد و رسالت دارم، وآن هم برداشتن احمدی نژاد است.

ابطحی :آقای هاشمی رفسنجانی و مهدی از قول پدرش به سختی معتقد بودند كه آقا همچنان طرفداراحمدی نژاد است ولی باید آنقدر فشار آورد كه یا آقا از احمدی نژاد دست بكشند و یا فضا به گونه ای باشد كه آقا جرأت نكنند از احمدی نژاد حمایت نمایند.
بیت هاشمی رفسنجانی از خودش تا فرزندانش و همسرش فشار اصلی را داشتند كه احمدی نژاد رأی نیاورد .
 نظریه هاشمی این بودكه هر كس كه می تواند احمدی نژاد را به زمین بزند باید مورد حمایت قرار گیرد .
 هیچ شرطی هم نداشت . تمام سرمایه مالی این كار را هم متقبل شده بود
.

موسوی خوئینی ها: مجمع روحانیون مبارز نباید موضع خود را جلوتر از آقای هاشمی اعلام كند و همواره باید پشت سر ایشان و به آرامی حركت كند.

ابطحی :مهدی هاشمی : در چند ماه آینده ما انتخابات ریاست مجلس خبرگان داریم و باید دست به عصا برویم تا پدرم رئیس مجلس خبرگان شود . همه چیز مملكت به آنجا مربوط است اگرپدرم رئیس نباشد و اتفاقی بیفتد مملكت از دست می رود استنباط همه بر این است كه آقای هاشمی رفسنجانی از اهرم ریاست مجلس خبرگان برای تغییر رهبری و یا حداقل رهبری آینده قصد استفاده دارد .
 مهدی هاشمی به‏خصوص همیشه نیش سخنانش به رهبری است .
رسماً در جلسه ای كه در حرم امام بود می گفت روكم 
كنی خوبی از آقا شد بنا به گفته فرزندشان [ مهدی هاشمی ]پیغام آقای هاشمی به اوباما بوده است كه تا قبل از انتخابات ایران ،با ایران وارد مذاكره نشوند .


3-8 هماهنگی‌های جریان فتنه بادشمنان خارجی و بیگانه

موضوع هماهنگی‌ها و ارتباطات حلقه‌های فتنه‌گران در طول زمان برپایی غائله فتنه، پیش وحتی مدت‌ها پس از آن با شبكه‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی - كه البته به طور غیرعلنی وابستگی به سرویس‌های بیگانه دارند- و حتی در علن ارتباط گیری‌ها با سرویس‌های بیگانه و دشمن از جمله موارد ملموس و قابل بررسی در جریان فتنه بوده است .متن منتشر شده نام عده‌ای از حلقه‌های فتنه‌گران با كشورهای بیگانه و متخاصم را بردهكه خوب است این افراد نسبت به چگونگی این ارتباطات و احیانا ارائه توضیحات تكمیلی به افكار عمومی واكنش نشان داده و نحوه این مراودات و نتایج آنها را بیان كنند.
دراین متن در رابطه با برخی از افراد و نحوه ارتباط آنان آمده است
:

حلقه كروبی
تقی كروبی (انگلیس و امارات ) عطاء الله مهاجرانی ( انگلیس ) هنگامه شهیدی ( انگلیس ) جمیلهكدیور ( انگلیس ) ابطحی ( عربی و غرب ) فیاض زاهد (انگلیس ) نوری شاهرودی ( عربی )شیرین عبادی ( غرب = آمریكا )

حلقه خاتمی
محمد خاتمی( غرب،آمریكا وعربی ) محمد رضا خاتمی ( انگلیس ) صادق خرازی( غرب و آمریكا ) امینزاده ( غرب ) البرزی ( غرب و آمریكا ) خوشرو ( غرب )ابطحی ( عربی - غرب ) مهاجرانی( انگلیس ) علی خاتمی ( غرب ) هادیان ( آمریكا ) سمتی ( آمریكا ) عطریانفر (آمریكا ) بهزاد نبوی ( غرب و آمریكا )سراج الدین موسوی ( آمریكا ) دختران خاتمی (انگلیس ) علی طباطبایی اردكانی ( غرب ) ( داماد تاجزاده )

حلقه هاشمی
مهدی هاشمی( عربی-غرب ) فائزه هاشمی ( انگلیس-غرب ) محسن هاشمی ( عربی-غرب ) كرباسچی ( غرب )یاسر هاشمی ( عربی-غرب ) حسین مرعشی ( غرب ) فاطمه هاشمی ( اروپا ) نوری شاهرودی (عربی ) محمد هاشمی ( آمریكا ) عطریانفر ( آمریكا )

حلقه موسوی كه علاوه بر حلقه خاتمی به طور كامل در اختیار موسوی قرار گرفت عبارت است از:
شاهپوركاظمی ( غرب ) سارا موسوی ( انگلیس ) ابوالفضل فاتح ( انگلیس )

ابراهیم یزدی در گفت‏وگو با جمعی از اعضای حزب منحله مشاركت :برای اینكه به حاكمیت فشارآورید شرط آن برگزاری انتخابات تحت نظارت بین المللی است . اگر می خواهید این فرایند اصلاح طلبی یا زایمان، طبیعی و سالم باشد چاره ای ندارید جز اینكه مطرحكنید نظارت بین المللی می خواهیم … بگوئید مابه این گروهی كه انتخابات را برگزارمی كنند اطمینان نداریم …انتخابات پیشرو با گذشته متفاوت است . در شرایط سیاسی وآرایش نیروهای فعلی، با استراتژی قبل اگر شركت كنید موفق نمیشوید.

خاتمی :برای پیروزی در انتخابات نیاز به یك شوك اجتماعی داریم . علاوه بر آن به شوك خارجی  هم نیاز داریم .

مجید انصاری: ارسال بیانیه تند شماره سه مجمع روحانیون به شبكه بی‌بی‌سی فارسی به منظورانتشار به شكل زیرنویس با ادعای اینكه با توجه به اینكه شبكه‌های داخلی و سایت‌ها فیلتر هستند باید از شبكه‌های خارجی بهره جست .

كیان تاجبخش : زمانی كه آقای خاتمی در نیویورك بود موفق شدم جلسه خصوصی شام با حضور آقای سوروس تدارك ببینم . آقایان ظریف، ریختر و نایر هم بودند . ایشان چیزی در موردصحبت های انجام شده نگفت.

سفارت انگلیس از تمام كاركنان محلی دعوت كرد تا به صورت فعال در صحنه ناآرامیها واغتشاشات خیابانی تهران حاضر شده و نسبت به جمع آوری خبر و نیز تهیه عكس و فیلم اقدام نمایند . خانواده های كارمندان سفارت انگلیس از 10 روز گذشته ( در مقطع ناآرامیها) جمهوری اسلامی ایران را بهدلیل ناامنی ترك كرده اند . سفارت انگلیس از سایر نمایندگی های خارجی غربی درخواست كرده تا در هنگام فرار تظاهركنندگان ،با بازگذاشتن درِ سفارت به آنها پناه بدهند . سفارت انگلیس از مراكز نمایندگی های خارجی درخواست دارو برای مجروحین كرده بود . سایر كشورهای خارجی نیز عوامل خود را در اغتشاشات اخیر كشور به منظور جمع آوری اخبار و هدایت اغتشاشات فعال نموده بودند .

میرحسین موسوی شنبه شب (30 فروردین ) در دفتر روزنامه دولتی اطلاعات با2 تن از اعضای نهضت آزادی جلسه برگزار كرد . هرچند پیش از این و در تاریخ 23 فروردین میر حسین موسوی با 3 نفر از اعضای نهضت آزادی و جبهه ملی ( یكی از افراد عبدالعلی بازرگان بود )جلسه ای محرمانه برپا كرده وبه تبادل نظر با این افراد پرداخت، اما جلسه محرمانه شنبه شب با غلامعباس توسلی و عزت الله سحابی كه از سوی محمود دعایی و برخی سران سازمان مجاهدین و حزب مشاركت مشایعت می شدند،محتوایی دیگر داشت . میرحسین موسویدراین جلسه به تعریف و تمجید از فعالیت های قبل و بعد از انقلاب نهضت آزادی پرداخت وی دراین محفل فعالیت های نهضت آزادی را در راستای آرمان های انقلاب دانست و به همین خاطر از آنان قدردانی كرد .
 در این جلسه اعضای سازمان و مشاركت هم تعابیری ازمیر حسین موسوی و ضرورت حمایت از وی را مطرح كردند و به نوعی دیدگاه های نهضت آزادی در هم‌‌پوشانی خود با باورهای میرحسین موسوی و ضرورت حمایت از وی را مطرح كردند … میرحسین در ادامه خواستار حمایت نهضت آزادی از خود در انتخابات آتی ریاست جمهوری شد . محمد توسلی : … در زمینه انتخابات گفت
وگوهایی هم با سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و هم جبهه مشاركت داشته ایم ولی این گفتوگوها محدودبوده است . … وجه اشتراك ما با بقیه اصلاح طلبان در این است كه همه در شرایط كنونی بر یك نامزد واحد تأكید می كنیم واین را یك ضرورت برای پیروزی اصلاح طلبان میدانیم.

خاتمی:گزارش خاتمی از سفر به عربستان و دیدارهای خصوصی وی با ملك عبد الله و تعریف ملك عبد الله از وی و هاشمی . در آن جلسه ملك عبد الله به شدت از اوضاع سیاسی ایران انتقاد می نماید .


4-8 تعبیه اهرم فشار به نظام اسلامی از طریق ساماندهی اغتشاشات

یكی ازشگردهای متخذ از انقلاب های مخملین، فشار سیاسی به نظام‌ها از طریق پیاده‏نظام مردمی و غبار آلود ساختن فضا از طریق ایراد شبهات به بدنه مردم برای جذب آنان و به كارگیری آنان در این مسیر بوده است.
 متن منتشر شده حاكی از اهتمام فراوان و علاقه حداكثری سران و حامیان جریان فتنه به بهره‌گیری از این ظرفیت برای پیاده سازی اهداف شوم علیه نظام اسلامی است. امری كه همه مردم ایران و حتی مردم سراسر جهان -كه با حمایت رسانه‌ای رسانه‌های صهیونیستی از جریان فتنه در جریان حوادث داخلی سال88 ایران قرارگرفتند - به وضوح در كف خیابان‌ها آن را مشاهده كردند كه حتی اگر هیچ سخنی از مهدی هاشمی یا خاتمی و خوئینی‌ها نیز در نگهداری پیاده نظام و میلیشیا دركف خیابان موجود نمی‌بود، واقعیت حاكی از این اهتمام بود.
 البته خوب است كه سران فتنه، موسوی خوئینی‌ها و دیگر سازمان‌ دهندگان جریان فتنه سخن منتشر شده از خود درفضای مجازی را تكذیب كنند اما هرگز نخواهند توانست اهتمام عینی و عملی خود دراعمال فشار به نظام اسلامی را منكر شوند.
 ا بدان جا كه مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی - مدظله - در نماز جمعه تاریخی 29 خرداد خود - كه با حضور خیل عظیم مردمی برپا شد - در این زمینه فرمودند
:

"
انتخابات براى این است كه همه‌ اختلافها سر صندوق رأى حل و فصل شود. باید در صندوقهاى رأى معلوم بشود كه مردم چى میخواهند، چى نمیخواهند؛ نه در كف خیابانها. اگر قرار باشد بعد از هرانتخاباتى آنهائى كه رأى نیاوردند، اردوكشى خیابانى بكنند، طرفدارانشان را بكشند به خیابان؛ بعد آنهائى كه رأى آورده‌اند هم، در جواب آنها، اردوكشى كنند، بكشند به خیابان،پس چرا انتخابات انجام گرفت؟ تقصیر مردم چیست؟ این مردمى كه خیابان، محل كسب و كار آنهاست، محل رفت و آمد آنهاست، محل زندگى آنهاست، اینها چه گناهىكردند؟كه ما میخواهیم طرفدارهاى خودمان را به رخ آنها بكشیم؛ آن طرف یك جور، این طرف یك جور. براىنفوذىِ تروریست - آن كسى كه می‏خواهد ضربه‌ تروریستى بزند - مسئله‌ او مسئله‌سیاسى نیست؛ براى او چه چیزى بهتر از پنهان شدن در میان این مردم؛ مردمى كه میخواهند راهپیمائى كنند یا تجمع كنند. اگر این تجمعات پوششى براى او درست كند، آنوقتمسئولیتش با كیست؟ الآن همین چند نفرى كه در این قضایا كشته شدند؛ از مردم عادى،از بسیج، جواب اینها را كى‌ بناست بدهد؟ واكنشهائى كه به اینها نشان داده خواهد شد-تو خیابان از شلوغى استفاده كنند، بسیج را ترور كنند، عضو نیروى انتظامى را تروركنند - كه بالاخره واكنشى به وجود خواهد آورد، واكنش احساسى خواهد بود. محاسبه‌این واكنشها با كیست؟ زورآزمائى خیابانى بعد از انتخابات كار درستى نیست، بلكه بهچالش كشیدن اصل انتخابات و اصل مردم‌سالارى است.

من از همه می خواهم به این روش خاتمه بدهند. این روش، روش درستى نیست. اگر خاتمه ندهند، آنوقت مسئولیت تبعات آن، هرج و مرج آن، به‏عهده‌ آنهاست.

این تصور هم غلط است كه بعضى خیال كنند با حركات خیابانى، یك اهرم فشارى علیه نظام درست می‏كنند و مسئولین نظام را مجبور می‏كنند، وادار می‏كنند تا به عنوان مصلحت، زیربار تحمیلات آنها بروند. نه، این هم غلط است. اولاً تن دادن به مطالبات غیرقانونى،زیر فشار، خود این، شروع دیكتاتورى است.
 این اشتباه محاسبه است؛ این محاسبه غلطىاست. عواقبى هم اگرپیدا كند، عواقبش مستقیماً متوجه فرماندهان پشت صحنه خواهد شد.اگر لازم باشد، مردم آنها را هم در نوبت خود و وقت خود خواهند شناخت
 ".
در متن منتشره در این رابطه آمده است:ابطحی :سازماندهی اصلی اغتشاشات و به هم ریختن اوضاع اجتماع معتقدم سه مرحله داشت : یك راس داشت . یك بدنه محركه داشت یكی هم مردم مختلفی كه از جاهای مختلف جمع می شدند یعنی در واقع اون جسم كار . اینا حوادث بعد از انتخابات رو شكل دادند . فرماندهیش خاتمی بود در مرحله اول هاشمی بود در مرحله دوم موسوی خودش بود دكتر روحانی بود به صورت نیمه پنهانی و بعد هم آقای كروبی بهشون اضافه شد . اینا مجموعاً كارهای سیاسی اداره حوادث بعد ازانتخابات رو به عهده داشتند .

بعد ازپایان انتخابات هم اولین جلسه هماهنگی مسائلی كه به آشوبها منجرشد در دفتر... صورت گرفت . ظهر شنبه آقای خاتمی با آقای ... ملاقات داشتند بعد از ظهر شنبه یك جلسه فوق العاده ای مجمع گرفتند توی جلسه فوق العاده مجمع حرفهایی كه آقای خاتمی از قول آقای ... زد چند نكته بود یكی اینكه ما در تنفیذ شركت نمی كنیم یكی هم اینكه ما تاآخر می ایستیم تا رأی ها بازشماری شود . حاج حسن آقا ، بعد از انتخابات فعال بود .مهمترین آن جلسه ای بود كه ظهر شنبه به اتفاق آقایان خاتمی و موسوی و ... در دفترآقای ... برگزار كردند . در آن جلسه آقای موسوی از آنها خواسته بود كه او را تنها نگذارند . در همان جلسه تصویب شده بود كه سازمانهای دیگر هم برای تجدید انتخابات بیانیه بدهند . در همان جلسه تصویب كرده بودند كه آقایان خمینی ، خاتمی ، موسوی و... در جلسه تنفیذ رأی آقای دكتر احمدی نژاد شركت نكنند.

رمضان زاده: در جلسه 23/3/88 بحث درخواست تجمع برای طرفداران مهندس موسوی،ایجاد جبهه مقاومت مدنی،تشكیل جبهه مقاومت نخبگان،تحقیر طرفداران احمدی نژاد در جشن پیروزی درانتخابات واستفاده ازعكس موسوی توسط طرفداران مطرح شد.

ابطحی :تحلیل مركز تحقیقات استراتژیك ( مجمع تشخیص مصلحت ) این بود كه آقای خامنه ای فقط با ریختن مردم در خیابان ها خواهد ترسید . همچنین بخش سیاست خارجی مركز با وجودواعظی ،موسوی و بانك همین استراتژی را به خارج منتقل می كردند كه در ایران باید مقاومت كند تا رهبری بترسد و تسلیم شود .(ب ) موسوی خوئینی ها : می بایست از قضیه ابطال انتخابات فراتر برویم و این یك راه جدیدی است و این جمعیت به عنوان بازیكنان این جریان هستند . باید هزینه ها‌ آنقدر بالا برود كه حتما انتخابات ابطال شود چون معنی ابطال فراتر از بحث ریاست جمهوری است یعنی حاكمیت را مجبور به عقب نشینی كردیم ازمردم می توان خواست به اشكال مختلف به مخالفت های مدنی بپردازند در قدم اول باید انتخابات ابطال و سپس شورای نگهبان عوض شود مهدی هاشمی به امین زاده:پیگیری كنید 120 نفر از اساتید دانشگاه شریف استعفا دهند . 
موسوی خوئینی ها :رهبری این اعتراض به حاكمیت با مهندس موسوی است . كاری نكنید این قضیه ظرف یك هفتهبسته شود اگر مهندس بتواند این حركت را به روشی آرام اما مستمر تبدیل كند خیلی مفید است
 .

محمد جواد مظفر : ما دچار یك مشكل هستیم كه اگر بخواهیم نرم نرمك و دموكراتیك یا خیلی درچارچوب نظام حركت كنیم مشكل حل نخواهد شد.

زهرا اشراقی: این عین كودتاست . یك انقلاب عظیم مردمی در راه است . قطعا موسوی كوتاه نخواهدآمد . فاطمه كروبی حال كه نظام مجلس هشتم را اینگونه رقم زد، ما هم باید به آنها بفهمانیم كه در چنین شرایطی قدرت عكس العمل داریم و این توان را داریم كه فضا را تند كنیم .

جهانبخش خانجانی: فردا قرار است همه ماشین‌ها با پارچه مشكی روی آنتن‌ها و با روشن كردن ضبط ماشین و پخش صدای قرآن در سطح شهر حركت نمایند،باید جوّی ایجاد نمود تا تكلیف همه چیز معلوم شود .

حمزه كرمی (مسئول سایت جمهوریت ): آقای موسوی بیانیه داده و جنگ هنوز ادامه دارد … این كاری كه تمام شده نظام قطعاً برای آن هزینه پس می‌دهد یعنی نیروهایش مأیوس می‌شوند،تازه اگر جنگ و درگیری خیابانی نشود؛

ابطحی :"… یونسی گفت كه آقای خامنه ای فقط وقتی می ترسد عقب نشینی میكند و به همین دلیل آقای خامنه ای الآن این فضایی كه هست یكی دو روز دیگر باید این فضا را نگهداشت كه این دیدگاه هاشمی هم بود . " نظام وقتی مشروعیتش را از دست داد، ازدست می‌رود .
 " عرب سرخی : " سازمان حضور آرام و مسالمت آمیز مردم درخیابانها و در اعتراض به روند برگزاری انتخابا ت و اعلام نتایج آن را تایید می كرد ومكررا بر همه این اجزا تاكید داشت
 . "

بهزادیان نژاد : طی دستورالعملی از كلیه استان ها می خواهد كه حامیان موسوی را به صورت سازماندهی شده از چند شب قبل از انتخابات به خیابان‌ها بیاورند.

ابطحی : بهمن زنگ زد [ تاج زاده ] و گفت زمینه كاملاً آماده است ما قصد داریم از خیابانهاحسابی استفاده كنیم . كسی كه به تز نگهداری مردم در خیابانها بسیار اهمیت می دادتاج زاده بود و چون ابزار جوانان ستادها را دراختیار داشت این تز عملیاتی می شد .

جواد امام :(17/3/88 جلسه ستاد موسوی ) به هر طریق ممكن ولو بدون مجوزراهپیمایی از انقلاب تاآزادی را در روز چهار شنبه برگزار كنیم چون مانور قدرت خوب است.

ابطحی :ستاد اصلاح طلبان اینها همه از قبل برای آوردن آدم توی خیابانها برای این گذاشته بودند كه پیش بینی یك طراحی از قبل آماده شده ای برای آن شب داشته باشند . اگر هم پیروز می شدند به عنوان جشن تبدیل می كردند به یك روكم‌كنی احمدی نژاد و شلوغ بازیو این حرفها .

اولین باربود آقای خاتمی به فكر لشكر انسانی برای انتخابات افتاده بوداین خیلی مشكوك بوداین دفعه اولین بار بود كه چهار تا لشكر انسانی درست شد لشكر انسانی كه اولی مو ج سوم بود در این دفعه آقای خاتمی و ستادشان نیروجمع كردند نیرو به درد شب تظاهرات میخورد.

ابطحی :آقای [ سیدمحمد ] خاتمی : باید فضای عمومی شهر و خیابانها را در حال آماده باش نگه داشت كه مهندس موسوی بتواند با كمك ماها از این فضا استفاده كند مجمع روحانیون مبارز هم جلسه فوق العاده گذاشت كه در آن آقای سیدمحمد خاتمی گفت كه در جلسه آقای[ مهندس میرحسین ] موسوی و ...و... قرارگذاشته اند كه موسوی را حمایت كنند و موسویپیام های خودش را منتشر كند و مردم را در خیابان نگهدارد كه حتماً تجدید انتخاباتو یا حتی تجدید شمارش انتخابات اگر صورت بپذیرد پیروزی مهمی برای ... ، خاتمی وموسوی است .

اعترافاتمحمد عطریانفر : "… كسی كه به تز نگهداری مردم در خیابان‌ها بسیار اهمیت می‌دادتاج زاده بود و چون ابزار جوانان ستادها را در اختیار داشت این تز عملیاتی می‌شد . "

در جلسهموسوی خوئینی ها، انصاری و سایرین مطرح كردند : كه وظایف كمیتهامور روحانیون بهشرح ذیل است : تشكیل ستاد اعزام روحانیون جمعیت تبلیغ انتخاباتی مذاكره با علمایسطح اول و دوم حوزه و سایر شهرستانها ارسال نامهو تماس تلفنی با ائمه جمعه وجماعات در نقاط مختلف كشور.

محتشمی پور: این انتخابات فاقد مشروعیت است لذا هر روز از ساعت 10 باید الله اكبر بگویند تاابطال.

برخی ازاعضای مجمع روحانیون نظیر موسوی خوئینی ها، موسوی لاری ، انصاری و … با حضور دربالكن ساختمان به سر دادن شعار الله اكبر پرداختند .

موسوی خوئینیها: ما نباید خدشه ای را كه بر انتخابات افتاده رها كنیم ونامشروع بودن این دولت  برآمده از این انتخابات را پیگیری كنیم . این فرصت خوبی است .

مجید انصاری: ما باید در نیمه شعبان یك بیانیه بدهیم و در آن دولت را نامشروع اعلام نمائیم .مباحث نماز جمعه را نیز ذكر كنیم تا بتوانیم مردم را تحریك كنیم .

خاتمی :ماباید امشب یك بیانیه بدهیم مبنی بر این باشد كه ما این نتیجه را نمی پذیریم وپیشنهاد ابطال انتخابات را مطرح كنیم . ما دیگر نمی توانیم به هیچ دلیلی مردم رادر صحنه بیاوریم . چرا دیگر از مردم بخواهیم كه رای دهند و باید حرفهایمان را به مردم بزنیم .
 محتشمی پور: می بایست بیانیه جدیدی داد و در آن درخواست كرد كه عاملان كشتارها چه از نیروهای مسلح و یا لباس شخصی ها محاكمه شوند . و یك تیم تحقیق زیر نظر مراجع قم كاركارشناسی كند
 .

موسوی لاری:موسوی لاری پیشنهاد می دهد در انتهای بیانیه اینگونه بیان شود : ای ملت شریف ایران به انتخابات مخدوش و به دولت برآمده از آن صحه نگذاریم و در این راه گام نخست باید پیشنهادهای آیت الله هاشمی تلقی شود .
 موسوی خوئینی ها: به نظر من باید متنی ملایم ( خطاب به رهبری )بنویسیم و در ابتدای آن یك زیارت جامعه ( كنایه ) بخوانیم و از علاقمندی به ایشان بنویسیم و اشاره كنیم كه كاری كه رئیس جمهور ( بحث هاشمی در مناظره ) انجام داد درشان ریاست جمهوری كشور نیست . مجید انصاری: در متنی با این محتوا قابل توجه دوستانی كه به راهپیمایی و تجمع نیازمندند، حماسه ای دیگر در راه است ، نماز جمعه26 تیر ماه به امامت آقای هاشمی در تهران موج سبز به پا خاست
 .

موسوی خوئینی ها: خواسته مردم كاملاً روشن است و آن ابطال انتخابات است و ما نباید چیزی كمتر از آن بخواهیم و از آنطرف هم باید سعی كنیم كه از این هم جلوتر نرویم ، مردم در این جریان خودشان را طرف حاكمیت می دانند و نه با عنوان اینكه حق مهندس موسوی ،كروبی یا محسن رضایی را خورده
 موسوی خوئینی ها:در كل به نظر من الآن راهپیمایی ها حرف اساسی را می زنند و بعد از این پروژه می توان سراغ تحصن و اعتصاب رفت جماران جای مناسبی برای اضافه شدن به جمعیت متحصنین نیست و ضمناً جایی نیست كه بتواند درزندگی مردم تهران اخلال ایجاد كند اینها ( حاكمیت ) از همه كسانی كه در مقابل دنیایشان بایستند عبور می كنند مگر اینكه از همین جمعیت های داخل خیابان بترسندآنها خودشان را در خطر می بینند
 .

جواد امام :به هر طریق ممكن ولو بدون مجوز راهپیمایی از انقلاب تا آزادی را در روز چهار شنبهبرگزار كنیم چون مانور قدرت خوب است.

مهدی درویش: محمد رضا تاجیك گفته كه می بایستی تمهیداتی جهت چند تجمع برای هفته آینده در نظرگرفت .

هدایت الله آقایی : جلسه ای در مورخه 21/3/88 با حضور مسئولین مناطق تشكیل شد كه سرمنشأ این غائله و اغتشاشات در همین جلسه با حضور بیش از 20 نفر از جمله علی هاشمی ،خانیكی وخانم توحید لو بود كه تصمیم به برگزاری تجمع در شب شنبه مورخ 23/3/88 گرفته شد.

ابطحی : مادر جلسه مجمع روحانیون در خصوص آرا صحبت كردیم و پیشنهاد دادیم باید از طریق آقای خاتمی به موسوی گفته شود تا تجمع را به صورت هدفمند انجام دهند .

موسوی خوئینی ها: به نظر من الآن كه همه دارند به صحنه های خیابان نگاه می كنند و همه دارند فكر می كنند كه این جریان چطور از تهران به جاهای دیگر برود همه جا را دربربگیرد.


1-4-8 تحریك مراجع تقلید به رویارویی با نظام اسلامی

از جمله اهداف فتنه‌گران برای مقابله با اساس نظام اسلامی، رویارو قراردادن مراجع عظام تقلید - كه همواره مدافع اصل و اساس نظام و ولایت فقیه بوده‌اند - با نظام اسلامی بوده است. تلاش‌های فراوان حلقه‌های مرتبط با فتنه‌گران برای تحت تاثیر قرار دادن مراجع از طریق اخبار و اطلاعات غلط ، البته با هوشیاری و تیزبینی و بصیرت مراجع معظم تقلید در موارد متعددی ناكام ماند.
 اما سفرها و دیدارهای فتنه‌گران با مراجع تقلید - كه همیشه درِبیوت‌شان به‏ روی همگان باز بوده - امری نیست كه در پرده‌‌ای ا ز ابهام یا انكار قرار داشته باشد متن منتشر شده نیز حاكی از همین اهتمام بوده است
.
البته خو ب است كه سران فتنه در این باره نیز موضعگیری كرده و توضیح دهند كه به چه مقاصدی چنین فتنه عمیقی را پدید آوردند؟

محتشمی پور: تعدادی از آدم ها در قم در منازل مراجع بنشینند تا صدای آنها به مقامات برسد . این فرهنگ تحصن باید تا ابطال مطرح شود .

خاتمی : خوب است یك استفتایی از آقای صافی یا وحید بگیریم كه آیا كشتن افرادی كه راهپیمایی غیرقانونی انجام می دهند جایز است . آنها هم قاطع بگویند جایز نیست . اثر این ازهزار بیانیه بیشتر است . 
موسوی خوئینی ها : می بایست یك تابلویی نشان داده شود كه متعرضان و مخالفان چه
كسانی هستند . جبهه مخالفان تمام سرمایه های ملی هستند . دورئیس جمهور ، دو رئیس مجلس ، یك نخست وزیر و اولین فرمانده سپاه ، این یك اتفاق جدیدی است و باید فكر جدیدی هم كرد .
 مهدی هاشمی : به موسوی پیغام می دهد كه نظرمراجع در خصوص جایز نبودن تقلب در انتخابات را مطرح كند
.

موسوی خوئینی ها: قطعاً ما امروز از مراجع و علمای بزرگوار انتظار داریم همواره پیشكسوت،پیشرو و جلودار باشند.

محتشمی پور: تعدادی از آدم ها در قم در منازل مراجع بنشینند تا صدای آنها به مقامات برسد .این فرهنگ تحصن باید تا ابطال مطرح شود .

بهزادیان نژاد پس از ارائه پیشنهاد اقدامات مختلف محتشمی پور در اعتراض به نتایج انتخابات می‌گوید: ما همه اینها ( طرح‌ها و اقدامات اعتراضی ) را می‌توانیم سازماندهی كنیم به جزبحث تحصن در منازل علما در استان‌های مختلف كه یك مقدار قابل تأمل است . شما (محتشمی پور ) باید با مهندس ( موسوی ) صحبت كنید، من هم به آقای امیر ارجمند می‌گویم ساز و كار این موضوع را تهیه كند . البته دارند زحمتش را می كشند . طرح الله اكبررا هم سازماندهی كنید . فقط در رابطه با تحصن علما با مهندس ( موسوی ) صحبت كنیدكه حتماً انشاءالله برگزار شود.


5-8باوربه عدم تقلب از سوی فتنه‌گران

در جریان محاكمات عوامل جریان فتنه علنا روشن شد كه ادعای "تقلب " به عنوان رمزعملیات فتنه گران علیه نظام اسلامی مطرح بوده و واقعیت بیرونی نداشته است. شاهد این جریان نیز چند نكته است. اول آنكه؛ كاندیداهای شكست خورده لجوج هیچ‏گاه حاضرنشدند برای ادعای خود حتی برگه سند كوچكی دست و پا كنند و برای بیان متناقض وتكراری یك عبارت - تقلب - هیچ تمهیدی برای اثبات آن دست و پا نكرده بودند.

دوم آنكه؛علیرغم اصرارشورای نگهبان قانون اساسی - كه مرجع نهایی قانونی اظهار نظر در مورد انتخابات است- بر حضور و ارائه اسناد، فتنه‌گران هیچگاه حاضر نشدند تا برای ادعای خود در این مرجع حضور یافته وبر ادعای خود سند ارائه نمایند.

سوم آنكه؛بازشماری اتفاقی آرای مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 در حضور دوربین‌های صدا و سیما اثبات كرد كه انتخابات برگزار شده سالم‌ترین و كم نقص‌ترین انتخابات در سی ساله گذشته بوده و حتی موارد نقص جزیی - كه در همه انتخابات‌ها امری پذیرفته شده بوده و خللی به روند كلی انتخابات وارد نمی‌سازد- چیزی برآرایفتنه‌گران نمی‌افزوده و از آرای آنان نیزمی‌كاست.

چهارم آنكه؛در بعد اجتماعی اگر ادعای بدون سند فتنه‌گران واقعیت داشت،بدنه اجتماعی نیز آنانرا همراهی می‌كرد. در حالی كه پس از فرونشستن غبارها و عدم مقبولیت عمومی ادعای"تقلب "، همان جمعیت مردمی نیز به فتنه‌گران پشت كرده و همچون همه ملت ایران در نفی فتنه‌انگیزی ها حماسه 9 دی را آفریدند.

در این زمینه در متن منتشره آمده است:

هدایت الله آقایی: تعدادی از دوستان دیگر در ستاد ائتلاف اصلاح طلبان در محل ستاد،آقای تاجزاده با حالتی بهت زده و خاص حضور داشتند . از ایشان دو سؤال مطرح كردم : سؤال اول: اوضاع رأی آقای موسوی مطرح است؟ ایشان گفتند : رأی آقای موسوی خوب نیست و آقای احمدی نژاد در دور اول پیروز انتخابات خواهد بود . سؤال دوم ): بهنظر شما تقلب شده كه ایشان پاسخ دادند: من با همه استان ها جز استان اردبیل تماس گرفته ام،نتایج اعلام شده با نتایجی كه ما داشتیم هیچ تفاوتی نمی كند و تقلبی صورت نگرفته است .

رمضان زاده: بیانیه ( حزب مشاركت ) احساسی است و فاقد مستندات است ، وفقط در فضای ذهنی ناشی از قطعی تصور كردن پیروزی ناشی می شود . مطابق آنچه وزیر كشور گفته است ، آقای مهندس موسوی در حدود 90 درصد صندوقها نماینده داشته اند ، اعتراض باید مستند به گزارش این مجموعه كه حدود 40 هزار نفر بوده اند باشد تا بتوان آن را در نظر گرفت به نظر من تاكنون مستندی مبنی بروجود تخلف تأثیرگذار در انتخابات ارائه نشده است ونمی توان با كلیات نتیجه انتخابات را مخدوش كرد . این بیانیه از منطق سیاسی مستندی حكایت نمی كند وقابل قبول نیست.1-5-8 برنامه‌ریزی برای نظرسازی و انتشار آن به عنوان نظرسنجی
در بخش‌هایی از متن منتشر شده در فضای مجازی اتفاقا اثبات می‌كند كه واژه "تقلب "ادعایی ساختگی و محملی برای اعمال فشار به نظام و در جهت پیاده سازی مقاصد فتنه‌انگیزانه در مواجهه با نظام اسلامی بوده و حتی خود حامیان و سران فتنه نیز هیچگونه باوری نسبت به حقیقت این رمز آشوب نداشتند.
 آنان حتی با جعل و خلق نظرسازی‌ها با ناممردم سعی داشته‌اند تا روحیه سران اصلی در مواجهه نظام را بالا ببرند.
 چنین افرادی به یقین می‌دانستند كه "تقلب " خالی از واقعیت بوده و آنان باخته‌اند
.
در متن منتشر شده از سوی سایت‌های وابسته به فتنه‌ گران آمده است:

مهدی هاشمی: ( گفت‌وگو با غالبی 12/2/88 ) در مورد صیانت از آرا برنامه خوبی تهیه كرده ام كه به شما می دهم و می گویم چهكسانی را در استانها بگذارید و هر استان چه تعداد نیرو می خواهد و چه به آنها بگوئید و چگونه توجیه كنید . یك دستورالعمل كتبی می دهم و همه آدم هایش را معرفی می كنم . همه چیز را برای صیانت از آرا آماده كرده و یك اتاق جنگ درست كرده ام.
ابطحی :برای باخت احتمالی برنامه ریزی كرده بودند كه از ماه ها قبل مسئله تقلب را مطرح كنند ستاد صیانت از آرا تشكیل دهند كه اگر رأی نیاوردنداز آنها استفاده كنند تاحداقل انتخابات را به مرحله دوم بكشانند .

مهدی هاشمی: … این مطلب را كه حاج آقا ( هاشمی رفسنجانی ) به همه از جمله مرعشی گفته كه رای موسوی 55 درصد است ،من به حاج آقا گفته ام.

ابطحی :برای انتخابات دو سناریو را با هم پیش می بردند یكی پیروزی در انتخابات كه عمدتا با نظرسنجی‌های مختلف كه مسئول اصلی آن مهدی هاشمی بود صورت می گرفت تا مرتب به مردم القا كنند كه حتما موسوی برنده است برای این سناریو نیروهای ستاد توسط رسانه هایشان خود را آماده جشن بزرگ روز شنبه كرده بودند.

علی هاشمی :چون نتایج نظرسنجیها به مهندس موسوی ارائه می شود و در جهت گیری های وی موثراست، ما در یك نظر سنجی در شهر تهران 5 درصد به آرای ایشان اضافه كرده بودیم كه روحیه ایشان و ستادش خراب نشود .
6-8 مقابله با ساختارهای اصلی نظام اسلامی

فتنه‌انگیزی برای اعتماد‌زدایی مردم از مسئولان و ساختارهای نظام اسلامی از جمله اهداف دیرینه دشمنان در تبلیغات رسانه‌ایشان بوده است. مقابله با بسیج سپاه، شورای نگهبان، دستگاه قضایی، مجلس، صدا و سیما و... در طول سالیان پس از انقلاب اسلامی همیشه مورد هدف دشمنان و ایادی فتنه‌گران در داخل بوده است. این مقابله تا بدانجا رسید كه در دوران اصلاحات عملا و علنا به خروج از حاكمیت یا خروج بر حاكمیت انجامید.
 رسانه‌های تبلیغاتی جریان فتنه
گر نیز در دوران اصلاحات و نیز در جریان فتنه همین رویه رادنبال كرده‌اند. متن منتشر شده حاكی از آن است كه در اتاق فكرهای فتنه روند مقابله با ساختارها، برنامه‌ریزی شده و توسط عمله‌های رسانه‌ای این جریان به خورد مردمداده شده است. این نه امری انكارشدنی است و نه می‌توان آن را كوچك انگاشت.
 اندكی از این متن عبارتست از
:

تاج زاده :شورای نگهبان ، شورای قتلهای زنجیره ای است نه شورای نگهبان قانون اساسی . شورای نگهبان کوچکتر از آناست كه صلاحیت خاتمی را برای انتخابات ریاست جمهوری دهم رد كند .

خاتمی: مابه هیچ وجه نمی توانیم این انتخابات را بپذیریم ، مگر اینكه هیات تحقیق بیطرف باشد چون اگر می خواستیم بپذیریم می بایست بعد از صحبت های رهبری آن را قبول می كردیم،حالا كه این ریسك را كرده ایم و تا اینجا آمده ایم، خودكشی است اگر آن را بپذیریم و نباید بعد از اعلام شورای نگهبان نتیجه را قبول كنیم .
ما باید بگوییم به اعتمادمردم لطمه خورده است و خود شورای نگهبان مورد اعتماد نیست
.

این البته گزیده‌ای از نقش فرماندهان آشوب و فتنه سال 88 بود كه خود آن‌را منتشر ساختند.مردم اما بیش از این می‌دانند و منتظر روز عدالت برای محاكمه این فرماندهان ایستاده‌اند.

یادداشت از:محمد سعید ذاكری

شنبه 17/7/1389 - 18:16 - 0 تشکر 240200

lمنبع : فارس

يکشنبه 18/7/1389 - 15:44 - 0 تشکر 240536

خداوند منافقین را هرچه زودتر رسواکند .

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 21/7/1389 - 9:2 - 0 تشکر 241473

mnazari گفته است :
[quote=mnazari;516421;240536]خداوند منافقین را هرچه زودتر رسواکند .

الهی آمین

الهی آمین

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
چهارشنبه 21/7/1389 - 9:2 - 0 تشکر 241474

SOHA_1990 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;240200]lمنبع : فارس

ممنون داداشی

خواندنی بود

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی