انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 510)
دوشنبه 12/7/1389 - 18:50 -0 تشکر 238126
امام صادق -ع- و کتاب

 امام صادق ـ علیه السّلام ـ درباره  این کتاب می گوید: «هر كس از شیعیان و دوستان ما كتاب سلیم بن قیس را نداشته باشد، چیزی از مسائل ولایت ما نزد او نیست و از اسباب ما آگاهی ندارد. این كتاب الفبای شیعه و سرّی از اسرار آل محمد ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ است.

 

دانلود این کتاب ارزشمند 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

دوشنبه 12/7/1389 - 18:55 - 0 تشکر 238127

 مولف: مفضل ابن عمر
مترجم: علامه محمد باقر مجلسی
این احادیث که از لسان مبارك امام صادق (ع) صادر شده و هم اینك در دست است روایتى طولانى است در توحید، معروف به «توحید مفضل» كه به واسطه یكى از شاگردان ممتاز امام صادق به جاى مانده است.
راوى این كتاب یكى از تربیت یافتگان حوزه شكوفاى شیعه، مفضل بن عمر جعفى كوفى است. این دانشمند نامى كمال و فضیلت فراوان داشته و عمرى با حضور در محفل امام صادق و امام كاظم (ع) از مكتب سعادتبخش ایشان درس معرفت آموخت. مفضل در زمره اصحاب خاص امامان بوده و در نزد آنان از موقعیت ویژه اى برخوردار بوده است. این راوى نور آثار ماندگارى داشته است.

 توضیح ::

مجلس اول:

درباره شگفتیهاى آفرینش انسان كیفیت ولادت جنین-غذاى نوزاد-روئیدن دندان كودك -روئیدن مو در صورت مردان-برنیامدن ریش و راز آن-اثبات خدا-منفعت گریه اطفال- آب دهان اطفال-آفرینش آلات توالد و تناسل-ساختمان دل-مغز در لوله هاى استخوان-حكمت در نمو مو و ناخنروئیدن مو های زائدو......

مجلس دوم: درباره شگفتیهاى آفرینش حیوان راز عدم احتیاج فرزندان حیوانات به پرستار-پاى حیوانات و راه رفتن آنها- بى شعورى درندگان-لطف در خلق سگ و مهربانى -منافع دم حیوان-فیل و اعضاى آن-حقیقت زرافه-هوش حیوانات -حیله روباه-حیله دلفین براى شكار-خلقت مورچگان و مرغان,.....

مجلس سوم: درباره شگفتیهاى آفرینش طبیعت رنگ نیلى آسمان-فواید طلوع و غروب خورشید-حكمت فصول چهار گانه سال-تابش ماه و برخى فواید آن-كیفیت حركات ستارگان-توضیح سخن حضرت در طولانى ترین ایام-منافع وزش باد و نسیم,.....

مجلس چهارم: درباره ناملایمات و گرفتاریهاآفات و بلاها-مفاسد عدم آفات -اشكال هایى بر تدبیر آفرینش و پاسخ آن ها-جواب اشكالات و شبهات و....

دانلود کتاب «توحید مفضل» نسخه مختص رایانه

دانلود کتاب «توحید مفضل» نسخه مختص همراه

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

دوشنبه 12/7/1389 - 18:59 - 0 تشکر 238128

کتاب مالتی مدیای 40داستان وحدیث امام صادق(ع) - 

دانلود این کتاب ارزشمند 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

جمعه 16/7/1389 - 1:18 - 0 تشکر 239403


ممنون عالی بود

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی