وبلاگ نویسان (بازدید: 611)
يکشنبه 11/7/1389 - 17:54 -0 تشکر 237937
*با تلفن همراه خود،وبلاگ نویسی را تجربه كنید*

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

میکروبلاگ یک واسطه انتشار انفعالی (Passive) در بلاگ‌نویسی است. تفاوت یک میکروبلاگ با بلاگ سنتی در اندازه محتوای آن است كه به‌مراتب کوچک‌تر است. درحالی‌که در هر دوی آنها فایل‌ها همان اندازه واقعی خودشان را دارند. ورودی یک میکروبلاگ می‌تواند شامل یک قطعه جمله کوتاه، یک تصویر یا یک ویدئو باشد.
همانند بلاگ‌های سنتی، نویسنده‌های میکروبلاگ می‌توانند هر چیزی پست کنند: از عبارات ساده مثل «من الان در حال انجام چه کاری هستم؟» تا عباراتی موضوعی چون مسابقات ماشین سواری. میکروبلاگ‌های تجاری نیز وجود دارند که سطح وب‌سایت‌ها، سرویس‌ها، محصولات و حتی همکاری‌های درون سازمانی را ارتقا می‌دهند.
برخی از سرویس‌های میکروبلاگ‌نویسی قابلیت‌هایی مثل تنظیمات مطالب محرمانه دارند که به کاربران اجازه کنترل دسترسی به خواندن میکروبلاگ را می‌دهند. اینها شامل پیغام‌های متنی، پیغام‌های فوری، ایمیل یا صدای دیجیتالی می‌شود.


منتظر ادامه بحث در پاسخ های ثبت شده باشید!

موفق و موید باشید.

یا حق. 

 

يکشنبه 11/7/1389 - 17:58 - 0 تشکر 237941

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

معرفی كاربرد:

مطالعات مختلفی انجام شده كه در آنها كوشش می‌شود رفتار کاربردی سرویس‌های میکروبلاگ‌نویسی بررسی شود. بیشتر این مطالعات نشان دادند برای سرویس‌هایی مثل توییتر یک گروه کوچک از کاربران فعال می‌توانند به روند بیشتر فعالیت‌ها کمک کنند. بررسی‌های Sysomos (یک شرکت بازرگانی) روی بیش از 11 میلیون کاربر نشان داد تنها 10 درصد از کاربران توییتر مسوول 86 درصد تمام فعالیت‌ها هستند.
توییتر، فیس‌بوک و دیگر سرویس‌های میکروبلاگ به یک بستر برای روابط عمومی و بازاریابی تبدیل شدند و تعداد بازاریاب‌های رسانه اجتماعی در این سرویس‌ها به‌سرعت در حال افزایش است. مطالعات Sysomos نشان می‌دهد این گروه خاص از بازاریاب‌ها در توییتر بسیار فعال‌تر از کاربران عادی هستند.
همچنین سرویس‌های میکروبلاگ‌نویسی به‌عنوان یک منبع بسیار مهم برای به‌روزرسانی اخبار لحظه‌ای در شرایط بحرانی مثل حملات تروریستی بمبئی ظهور کردند. طبیعت کوچک به‌روزرسانی‌ها به کاربران این اجازه را می‌دهد که آیتم‌های اخباری را در لحظه پست کنند و به اطلاع خوانندگان خود برسانند.
یافته‌هایی که طی یک تحقیق به‌دست آمد یک راه ممکن برای رشد سریع میکروبلاگ ذکر شد. در این تحقیق ارتباطی بین بخش‌های کوچک فعالیت و احساسات شادی، قدرت و خلاقیت پیشنهاد شده است.

موفق و موید باشید.

یا حق.

يکشنبه 11/7/1389 - 18:1 - 0 تشکر 237942

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

میکروبلاگ برای استفاده‌های سازمانی:

کاربران و سازمان‌ها می‌توانند سرویس میکروبلاگ‌نویسی مختص به‌خود را تنظیم کنند. برای رسیدن به این هدف نرم‌افزارهای منبع‌باز و رایگان زیادی در دسترس هستند. بسترهای میکروبلاگ‌نویسی میزبان نیز برای مصارف سازمانی و بازرگانی در دسترس کاربران هستند.
میکروبلاگ این توانایی را دارد که به یک واسط ارتباطی غیررسمی جدید تبدیل شود. به‌ویژه برای کارهای مشترک در درون سازمان‌ها. طی 5 سال گذشته الگوهای ارتباطی از ارتباط‌های رودررو تغییر پیدا کردند و بیشتر به ارتباطات آنلاین از طریق ایمیل، پیغام‌های اینترنتی و دیگر ابزارها تبدیل شدند. می‌توان با ذکر چند دلیل ثابت کرد که ایمیل، امروزه یک راه کند و کم‌اثر در برقراری ارتباط به‌شمار می‌رود.
برای نمونه، روند ایمیل‌هایی که برای یک منظور فرستاده می‌شود، بسیار کند است که به این ترتیب دو یا چند نفر برای کار ساده‌ای مثل تنظیم جلسه مدت زیادی باید به همدیگر ایمیل بفرستند. تفکر یک به چند که توسط میکروبلاگ ارائه شد با دور زدن این مشکل بهره‌وری را بسیار بالا برد.
مفهوم دیگر همکاری از راه دور این است که در صحبت‌های رودرروی عادی فرصت‌های کمتری برای افراد وجود دارد. در حالی‌که میکروبلاگ پتانسیل لازم برای حمایت از ارتباطات غیررسمی درمیان همکاران را داراست. بسیاری از اشخاص علاقه دارند حدود و حالات خود را با میکروبلاگ با بقیه به اشتراک بگذارند.
بنابراین انتظار می‌رود که میکروبلاگ‌نویسی همان‌طور که روند اطلاعات در درون سازمان را ساده کرده، رفاه روحی و اجتماعی از فشار کار را نیز بهبود بخشد. میکروبلاگ‌نویسی می‌تواند فرصت‌های به‌اشتراک گذاشتن اطلاعات را افزایش دهد، به درک و استفاده از تخصص در خلال انجام وظیفه کمک کند و کمک كند تا همکاران بتوانند محدوده خود را بسازند و از آن نگهداری کنند. از آنجا که استفاده از میکروبلاگ هر سال بزرگ‌تر می‌شود، کم‌کم درحال تبدیل شدن به جزئی از هسته تشکیلات نرم‌افزار اجتماعی است..

موفق و موید باشید.

یا حق.

يکشنبه 11/7/1389 - 18:7 - 0 تشکر 237944

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیكم

موضوعات میکروبلاگ‌نویسی:

برخی از موضوعاتی که در میکروبلاگ‌نویسی وجود دارد عبارتند از مطالب محرمانه، امنیت و یکپارچه‌سازی.
مطالب محرمانه مسلما یک موضوع مهم و اصلی است چراکه کاربران ممکن است اطلاعات شخصی بسیار حساسی را برای کسانی که پروفایل او را می‌بینند منتشر کنند. تهیه ‌کنندگان بستر میکروبلاگ نیز می‌توانند از طریق تغییر یا تنظیمات پیش‌فرض گزینه‌های این محدوده محرمانه، سبب بروز مشکلاتی در این حریم خصوصی شوند. برای مثال می‌توان به گوگل ‌باز اشاره کرد که به‌طور خودکار ایمیل‌های افراد در تماس را به‌عنوان تعقیب‌ کنندگان قرار می‌داد که در نوع خود جنجالی در سال 2010 به‌ پا کرد. البته گوگل بعدها این تنظیمات را اصلاح کرد.
از زمانی‌که امکان انتشار اطلاعات حساس کاری در سایت‌های میکروبلاگ‌نویسی مثل توییتر به‌وجود آمد در دنیای کسب‌وکار نیز نگرانی‌های امنیتی به‌ گوش رسید. یکپارچه‌سازی شاید سخت‌ترین موضوع برای غلبه است. البته از زمانی‌که به‌طور مستدل ثابت شد که فرهنگ سازمانی باید تغییر پیدا کند تا بتوان میکروبلاگ‌نویسی را در آن جای داد.

موفق و موید باشید.

یا حق.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی