انجمن ها > انجمن خراسان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خراسان (بازدید: 424)
يکشنبه 11/7/1389 - 15:9 -0 تشکر 237896
جشنواره شعر رضوی

 جشنواره شعر رضوی به سوی کیفی شدن گام برداشته است

سعید بیابانکی شاعر کشورمان گفت: طی چند سال اخیر تعداد همایش ها، جشنواره ها، کنگره ها و مجامع ادبی افزوده شده که بحمدا... بیش از پیش به سمت کیفی گرایی حرکت کرده اند.وی در گفت وگو با ستاد اطلاع رسانی جشنواره شعر رضوی مشهد گفت: برگزاری جشنواره های ادبی اهمیت زیادی دارد اما باید سعی شود شعر را از چارچوب هنر شخصی خارج نکند.وی خاطرنشان کرد: جشنواره ها، کنگره ها و همایش ها باید مکانی برای عرضه آثار و تبادل اندیشه ها باشند.وی ضمن بیان این که جشنواره شعر رضوی با ایجاد تنوع در موضوعات جایگاه قابل قبولی کسب کرده است گفت: باید تلاش کنیم تا جشنواره تبدیل به فضای رقابتی شاعران نشود چرا که شعر را نمی توان داوری کرد.وی با بیان این که طی چند سال اخیر چهره های زیادی در زمینه شاعری به جامعه عرضه شده اند گفت: چهره های شاخص باید از درون چنین جشنواره هایی برخیزند و به جامعه معرفی گردند.وی خاطرنشان کرد: در انتخاب موضوعات و محورهای جشنواره باید بسیار دقت شود چرا که وقتی برای شعر موضوع تعیین می شود ناخودآگاه دست و پای شاعر بسته می شود. در صورتی که شعر ناخودآگاه شکل می گیرد و هیچ موضوع، زمان و مکان شخصی برنمی تابد.بیابانکی ادامه داد: شاعران به طور ذاتی در تمام موضوعات هم چون عرفان، زندگی، فلسفه، طبیعت، مسائل اجتماعی، فرهنگی و... شعر دارند و باید انتخاب موضوعات را به خود شاعر واگذار کرد و بخش هایی از جشنواره به موضوعات آزاد اختصاص یابد.وی خاطرنشان کرد: افزایش استفاده از فناوری به گسترش حیطه کار شاعران نیز کمک کرده است و به عنوان نمونه فضای وبلاگ نویسی در چند سال اخیر شاعران و علاقه مندان به شعر را به خود جذب کرده است.اختتامیه هشتمین جشنواره شعر رضوی مشهد مقدس هم زمان با روز گرامی داشت حافظ، ۲۰ مهرماه در تالار فردوسی جهاد دانشگاهی برگزار می گردد. 

جهانی فکر کن    با استفاده از امکانات محلی تولید کن    جهانی توزیع کن

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی