زن ریحانه آفرینش (بازدید: 2718)
پنج شنبه 8/7/1389 - 15:11 -0 تشکر 236954
تعدد زوجات یا کم لطفی!!

سلام. امروزه تعدد زوجات به کلی در جامعه نکوهش میشه و به حدی که اگه کسی ازش حرف بزنه منافقه!! ...........................................نظر شما چیه؟؟ آیاتعدد زوجات ظلم کم لطفی اسلام به زنه؟؟ یا............................................... منتظر نظراتتون هستم.

. امام علي (ع) مي فرمايند بهره خرد پند گرفتن واحتياط است و دستاورد ناداني غفلت و فريب خوردگي. و باپاکدامنان و فرزانگان بنشين وباانان زياد گفتگو کن زيرا اگر نادان باشي تورا دانش اموزند و اگر دانا باشي بردانش تو افزوده شود. خداوند به ماتوفيق بندگي بي چون وچرابده. اللهم عجل لوليک الفرج والعافيه والنصر.

منتظر شما در انجمن زن ريحانه آفرينش . کليک کن دوست عزيز

 

پنج شنبه 8/7/1389 - 22:2 - 0 تشکر 237204

با سلام
البته شما که با تمام نظرات اسلام موافق هستید و میگویید که اسلام گفته زن در منزل کار نکند باید با این قضیه که اسلام گفته است 4 همسر اختیار کنید و به اعتدال در بینشان رفتار کنید هم موافق باشید.
چون ما ایانی ها متاسفانه چیزهایی را که به صرفمان است میگوییم خوب است و چیزهایی که به صرفمان نیست کم لطفی میدانیم (البته گرفتن خدمتکار که واقعا" کم لطفی است).
ولی به نظر من زن همان یکی کافیست.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

پنج شنبه 8/7/1389 - 22:4 - 0 تشکر 237205

در ضمن من تا به حال نشنیده ام کسی را منافق بدانند به این خاطر . ولی در کل تعداد زوجه به نظر من باید همان یک نفر باشد. از قدیم گفتند خدا یکی یار یکی.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

جمعه 9/7/1389 - 4:31 - 0 تشکر 237243


من فکر میکنم علت اصلی اینکه ما ایرانی ها علی رغم ادعایی که درباره مسلمان بودنمون و پیرو ائمه معصومین بودنمون داریم اما در عمل با اصل ازدواج مجدد و ازدواج موقت مخالف هستیم اینه که:
همه ما الگوی عملی کامل و درست حسابی رو در زمان معاصر و کنونی در این باره ندیدیم! وبیشتر راجع به ائمه معصومین در سخنرانی ها و کتابها شنیدیم و خواندیم؛ از طرفی حتی اجازه نمیدیم این موضوع بیش از در جامعه باز بشه تا ما الگوی درست رفتاری اون بزرگواران رو بفهمیم!!؟
اکثر ما ها هرچی که دیدیم یا شنیدیم درباره تجدید فراشهای ناموفقه! و همش این گله ها رو هم از دهن زنهایی میشنویم که به نحوی مورد ظلم قرار گرفتن. و هیچ وقت صحبت زنهایی که با این موضوع هیچ مشکلی رو ندارن نشنیدیم! خیلی از زنهای مسلمان دنیا با این مورد مثل یه خطر جدی برخورد نمیکنن و این مورد براشون حل شده هست. اما تو ایران بر عکسه!!!......نمیدونم چرا!!؟
در نگاه اول شاید ما ازینکه یک مردی میره برای زنش هوو میاره نارحت میشیم ولی خدا وکیلی هیچ وقت فکر کردیم که آیا تعدد زوجات موفق هم میتونه تو دنیا وجود داشته باشه یا نه!؟
مگه تمام ائمه معصومین ما بعد از مرگ همسر اولشون رفتند ازدواج مجدد یا صیغه کردند؟ مگه اونها برای ما الگوی خوب تو این مقوله نمی تونند باشن؟مگه تمام ازدواجهای مجدد اونها ناموفق بوده؟مگه همسرای اونها ناراضی بودن؟؟


بعضى‌میگن هیچ مردى‌نمى‌تونه وقتى‌چندزن گرفت عدالت رو بینشون رعایت کنه! ونبایدخودشونو باپیامبر و ائمه مقایسه کنن چون انجامش ناممکنه!
درجواب این افراد بایدگفت:طبق گفته شما ، چونکه الگوى‌ماپیامبر و ائمه هستن وطبق گفته شما دستیابى‌به سیره آنهاناممکنه! پس دیگر بایدقید مثلا یک نماز باحضور قلب را زد چراکه اینجور نمازها فقط ویژه ائمه هست و ما نمیتونیم،چون براى‌ما ناممکنه!
این حرف غلطه؛چون خود معصومین فرمودن تا میتونید سعى‌کنیدروش زندگانى‌خودتون بما نزدیک کنید!! اونهم با الگوگیرى‌از ما!!خوبه آدم قدرى‌فکر داشته باشه! نکند تصور میشه همه امامان معصوم در مواقع خاص بودند(زمان جنگ)رفتند سراغ تعددزوجات!؟نخیر بلکه هدفشون اجراى‌سنت پیامبر که همان فرامین الهی هست بوده .

درضمن دراسلام شرط تعددزوجات«عدالت»هست نه«مساوات»ظاهرا بیشتر دوستان فرق بین این دو را نمى‌دونند و باهم اشتباه میگیرن.
عدالت این ‌نیست که اگه یه مرد یک لبخند به زنش زد باید عین همون رو به همسر دیگه بزنه! نه،بلکه هریک از همسرها باتوجه به شخصیت و کرامتى‌که دارن باید موردتوجه قراربگیرن.ما در احوال معصومین داریم که بعضى‌از همسراشون بخاطر داشتن تقواى‌زیادتر،نسبت به همسرهاى‌دیگه بیشتر موردعنایت معصومین بودن
پس میشه عدالت را اجراکرد اما مساوت غیرممکنه ونادرست

جمعه 9/7/1389 - 10:11 - 0 تشکر 237275

با سلام
من صحبتهای شما را قبول دارم مثلا" یکی از دوستان ما دو همسر اختیار کرده است و جالب اینجاست با هم خوب هستند که نگو. البته در این زمان اینقدر مشکلات اقتصادی و ... زیاد است که جوانان دارند از همان ازدواج اول هم فرار میکنند. ولی از نظر اسلام تعدد زوجه حلال گفته شده است که البته در جامعه ایران جا نیافتاده است . در عربستان که من شنیده ام این عمل را انجام میدهند.
ما که هنوز اولیشو نتوانسته ایم انجام بدهیم فعلا" همان اولیش را بگیریم بقیه اش پیشکش.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

جمعه 9/7/1389 - 13:11 - 0 تشکر 237351

به هر حال خانم علیه عزیز این ها را اسلام گفته است و ما هم تابع نظرات اسلام هستیم و خوب نیست که قوانین اسلام را رعایت نکنیم و همانطور که شما و chista3 گفتید دستورات دین شوخی نیستند که حالا ما بیاییم نظریه پردازی کنیم . الان وظیفه ما اینه که تا جایی که می تونیم خودمون رو با این قوانین منطبق کنیم.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

جمعه 9/7/1389 - 14:17 - 0 تشکر 237353

سلام 
نظر من هم اینه که باید دین رو به عنوان یک سبک زندگی در تمام ابعاد وجودی خودمون پیاده کنیم . تعدد زوجات مرد یک اجازه است ( تاکید می کنم اجازه نه دستور ) که دین ما به مردان داده ، مشکل این مسئله نیست بلکه مشکل اینه که ما احکام دین رو به طور کامل اجرا نمی کنیم اون وقت بعد از اینکه نارسایی به وجود میاد به اسلام خرده می گیریم . 

جمعه 9/7/1389 - 14:32 - 0 تشکر 237354

مثلا همین تعدد زوجات . الان در جامعه و رسانه های ما این به صورت یک گناه کبیره نشون داده میشه در حالی که یک حلال خداوندیه

اما اگه بخواهیم در مورد اجرای عدالت بین زوجات بحث کنیم باید خیلی ریز و دقیق به بررسی همه جوانب بپردازیم مثلا همین بحث عدالت و مساوات که شیدا بهش اشاره کردن . اتفاقا عدالت یعنی این که مرد به همون اندازه که به یه همسر محبت می کنه به اون یکی هم بکنه . پیامبر هر شب رو نزد یکی از همسراشون بودن . فکر می کنم در همین رابطه احادیثی هم وجود داشته باشه اگه پیدا کنم توی پستم قرار میدم اما مساوات در مورد محبت قلبیه زیرا تحت اختیار مرد نیست این رو آقای دهنوی در یکی از برنامه های گلبرگ مطرح کردن 

شنبه 10/7/1389 - 11:24 - 0 تشکر 237567

سخن امام علی(ع):
اندک بودن تعداد زن و فرزند یکی از دو آسایش است.

کاش پايان عمرم مانند ققنوس افسانه اي باشد تا تو را هر لحظه که آيي با چشم هايي که ديگر نمي توانند از دوري تو جاري نباشند ملاقات کنم...
شنبه 10/7/1389 - 15:3 - 0 تشکر 237624

سلام
به فرموده حضرت آیت الله بهجت(رحمة الله علیه) در بعضی مواقع ازدواج مجدد وتجدید فراش برای برخی مردان واجب میشود
البته این نباید باعث سوءاستفاده برخی افراد هوس باز شود

اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

جانم فدای رهبر

لبیک یا خامنه ای

دوشنبه 12/7/1389 - 0:1 - 0 تشکر 238013

با سلام 

در آیه 129سوره نساء در آن بخش که می فرماید « شما هرگز نمی توانید در میان ، زنان عدالت برقرار کنید » در تفسیر این قسمت ، امام صادق ( ع ) می فرمایند « یعنی ( عدالت ) در میل و محبت درونی » 

نقل شده است که علی ( ع ) در آن روزی که متعلق به یکی از دو همسرش بود ، حتی در خانه دیگری وضو نمی گرفت .همچنین از پیامبر ( ص ) روایت شده است :« هرکس دو زن داشته باشد و در میان آن دو از لحاظ بودن در نزد آنها و تقسیم مال به عدالت رفتار نکند ، در روز قیامت در حالی محشور خواهد شد که یک طرف بدن خود را به زمین می کشد تا سرانجام داخل آتش شود » 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی