انجمن ها > انجمن کامپیوتر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کامپیوتر (بازدید: 10119)
پنج شنبه 8/7/1389 - 10:14 -0 تشکر 236903
بانک مقالات مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات it

پادکست چیست ؟

پادکست چیزی شبیه یک شوی تلویزیونی است که با فرمت صدا منتشر میشود و شاید یک وبلاگ است که با فرمت صدا ایجاد میشه و نه بصورت متن. پادکست ها نیز مانند وبلاگ ها دارای موضوعات مختلفی هستند . ورزشی ، علمی ، تاریخی ، طنز ، خبری و غیره

چیزی که در مورد پادکست ها جالب است حالت صوتی آن ها است که علاوه بر دارا بودن جذابیت شنیداری شما را قادر میسازد تا آن را روی کامپوتر خود دانلود کنید و بعدا آن را روی PC و یا MP3-player خود گوش کنید. وقتی شما صدای شخص گوینده را به جای فونت های کامپیوتر میشنوید ، حس نزدیک تری نسبت به گوینده پادکست دارید که در متون یک وبلاگ به راحتی حس نمیشود. همین موضوع باعث رشد سرویس های بزرگی شده است که به شما پادکست رایگان میدهند.

سرویس های رایگان پادکست

پرشین کست : اولین سرویس پادکست فارسی است که علاوه بر یک وبلاگ جمع و جور، یک پادکست نیز به شما میدهد که فایل های صوتی گفتارهای خود را درآن آپلود کنید و دیگران علاوه بر دیدن متن وبلاگ شما ، صدای شما را نیز بشنوند . شما میتوانید برای صدای پس زمینه پادکست خود از موسیقی های ملایم استفاده کنید تا پادکست جذاب تری داشته باشید.

چگونه پادکست خود را در موتور های جستجو ثبت کنیم ؟

سایت یاهو بزرگترین سرویس جستجو و ثبت پادکست ها را راه اندازی نموده است و شما را قادر میسازد تا در میان میلیون ها پادکست جستجو کنید . همچنین در این سایت شما میتوانید براحتی پادکست خود را با موضوع خاصی ثبت کنید. برای ثبت پادکست خود به آدرس podcasts.yahoo.com/publish مراجعه کنید و لینک فید پادکست خود را وارد کنید تا پادکست های شما نیز در نتایج جستجوی یاهو ظاهر شوند.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:36 - 0 تشکر 236959

شرکت سیسکو (Cisco)

شركت سیسكو سیستمز (Cisco Systems) یك شركت آمریكایی تولید كننده تجهیزات شبكه است كه مركز آن در شهر سن‌خوزه در ناحیه معروف به دره سیلیكونی در ایالت كالیفرنیا جای دارد.

شرکت سیسکو (Cisco)این شركت محصولات مربوط به شبكه و ارتباطات را طراحی می‌كند و محصولات خود را با سه نام تجاری: سیسكو، لینك‌سیس(LinkSys) و ساینتیفیك آتلانتا (Scientific Atlanta) به فروش می‌رساند.
در آغاز، سیسكو فقط مسیریاب ‌(Router) ‌های چند پروتكل تولید می‌كرد، ولی امروز محصولات سیسكو را در همه جا از اتاق نشیمن گرفته تا شركت‌های ارایه‌دهنده خدمات شبكه می‌توان پیدا كرد.


شركت سیسكو هم اكنون با 51480 كارمند، دارای بازده 48/28 میلیارد دلار در سال 2006 و سود خالص 58/5 میلیارد دلار است. شركت سیسكو در سال‌2003 موفق به دریافت جایزه ریاست جمهوری "ران براون" برای كیفیت عالی در روابط كارمندان و جامعه گردید.
معاون ارشد شركت سیسكو یك ایرانی‌تبار به نام محسن معظمی است. "لن بزاك" و "سندی لرنر" (دارای مدرك لیسانس از دانشگاه ایالتی كالیفرنیا، فوق‌لیسانس اقتصاد سنجی از دانشگاه كلرمونت و فوق‌لیسانس علوم كامپیوتر از دانشگاه استنفورد)، زوجی كه در بخش كامپیوتر دانشگاه استنفورد كار می‌كردند، سیسكو را در سال 1984 تاسیس كردند.
بزاك نرم‌افزار مسیریاب‌های چند پروتكل را كه توسط "ویلیام یاگر" (یك كارمند دیگر كه كار را سال‌ها پیش از بزاك آغاز كرد) نوشته شده بود، تكمیل كرد. با وجود این كه سیسكو نخستین شركتی نبوده كه مسیریاب طراحی و تولید می‌كند، اما اولین شركتی بود كه یك مسیریاب چند پروتكل موفق تولید كرده كه اجازه ارتباط میان پروتكل‌های گوناگون شبكه را می‌دهد.
از زمانی كه پروتكل اینترنت IP به یك استاندارد تبدیل شد، اهمیت مسیریاب‌های چند پروتكل كاهش یافت. امروزه بزرگترین مسیریاب‌های سیسكو برای هدایت بسته‌های IP و فریم‌های MPLS طراحی شده‌اند. در ‌1990 ، شركت به سهامی عام تبدیل شد و سهام آن در بازار بورس NASDAQ عرضه گردید. بزاك و لرنر با دریافت ‌ 170میلیون دلار از شركت جدا شدند. زمان انفجار اینترنت در 1999، سیسكو شركت سرنت (Cerent) واقع در كالیفرنیا را به‌قیمت ‌7 میلیارد دلار خرید. این شركت گرانترین خرید سیسكو در آن زمان بود (تنها خرید گرانتر مربوط به ساینتیفیك آتلانتا است). در اواخر مارس2000، سیسكو با ارزش مالی بالغ بر 500 میلیارد دلار ارزشمندترین شركت جهان به‌شمار می‌آمد و در سال ‌2007، با ارزشی بالغ بر ‌165میلیارد دلار همچنان یكی از ارزشمندترین شركت‌ها بوده است.
سیسكو با خرید شركت‌های دیگر، توسعه داخلی و همكاری با دیگر شركت‌ها، به بازار بسیاری از دیگر قطعات شبكه (مانند سوییچینگ اترنت (Ethernet)، دسترسی از راه دور، مسیریاب‌های شعبه‌ای، شبكه خودپرداز بانك‌ها (ATMs)، امنیت، دیواره آتش، تلفن اینترنتی و ...) دست یافته است. در سال ‌2003، سیسكو شركت خوشنام لینك‌سیس، تولیدكننده سخت‌افزار شبكه‌های كامپیوتری را خرید و آن را به برترین تولیدكننده قطعات مربوط به كاربران عادی تبدیل كرد.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:36 - 0 تشکر 236960

معرفی وب 3

تجربه‌ای كه در مواجهه با اینترنت به هر كاربر دست می‌دهد،به طور پیوسته در طول زمان تغییر می‌كند. تاكنون استفاده از وب، فقط شامل مشاهده صفحه‌های وب می‌شد. بی‌شك درك این تغییرشكل و یافتن مسیر آن، می‌تواند ما را به درك جدیدی از آینده فناوری وب برساند.
معرفی وب 3وب 1.0
وب در ابتدا یك سری صفحه‌های ایستا بود كه بین‌شان چیزی به‌نام پیوند (لینك) وجود داشت كه قابلیت انتقال از یك صفحه به صفحه دیگر را فراهم می‌كرد. بعد از مدتی، صفحه‌های پویا این بحث را كامل كردند و بعد پایگاه‌های داده، ‌كوكی‌ها و اطلاعات شخصی، نمونه‌های نوین‌تری از فناوری وب بودند. ‌


وب 2.0
وب 2.0 جنبه‌های روانشناسی جدیدی را به وب اضافه كرد. در وب 2/0 كاربر دیگر مصرف‌كننده داده نیست، بلكه می‌تواند تولیدكننده نیز باشد. ‌ ‌
در وب 2/0 شما دیگر فقط یك صفحه خام را مشاهده نمی‌كنید، ‌صفحه می‌تواند درست همانند برنامه‌ها، اطلاعات شما را به‌روز كند، بی‌آن‌كه مجبور باشید صفحه را مجددا بیاورید. دغدغه تعداد صفحه‌ها در وب‌سایت از بین رفته است. در وب 2/0 تمام بخش‌های یك وب‌سایت می‌تواند به‌خروجی سندهای ‌XML‌ تبدیل شود. ‌ ‌
وب 2/0 سایت‌های مختلفی در اختیار ما می‌گذارد كه اجازه می‌دهند هر چه می‌خواهیم به ‌آن‌جا بفرستیم. متن بنویسیم یا مثل سایت ‌Flickr‌، تصویر آپلود كنیم. مثل یوتیوب ویدئومان را بفرستیم و با كمك سایت‌هایی چون فیس‌بوك بتوانیم دوستان‌مان را هر لحظه كنار خود داشته باشیم. ‌ ‌

وب 3
اگر یك خطی از سمت وب 1 به وب 2 بكشید و آن را ادامه دهید، به‌جایی می‌رسید كه احتمالا با این فناوری به آن خواهیم رسید. در كل به‌نظر می‌رسد به‌سمتی برویم كه اینترنت نابود شود. قطعا دیگر چیزی به‌نام «آن بیرون» وجود خارجی نخواهد داشت، همانطور كه اسكات مك‌نیلی ‌(Scott McNealy‌)، مدیرعامل سان مایكروسیستمز در سال‌های قبل عنوان كرد:‌«كامپیوتر همان شبكه است.» ‌ ‌

پهنای باند 24ساعته
بسیاری از مردم امروزه پهنای باند 24 ساعته Hour Broadband) 24)در اختیار دارند كه به‌زودی اینترنت با سرعت بالا در اختیار همگان قرار خواهد گرفت. از این‌رو، فضای دیسك‌ها ارزان خواهد شد، می‌توانید به سادگی ویدئوها، موسیقی‌ها و غیره را روی شبكه ذخیره كنید، بی‌آن‌كه مجبور باشید به دیگران پول بدهید كه برای‌تان این كار را بكنند. ‌ ‌به آنجا می‌رویم كه هرچیزی كه در كامپیوتر خود می‌نویسید به‌طور آنی درجهان پخش می‌شود. بدون این‌كه نیازی داشته باشید تا فضای خاصی بخرید یا به زبان خاصی مسلط باشید! درواقع می‌نویسید و همه می‌بینند!

استقلال كامپیوترها
شبكه‌های همیشه متصل و كامپیوترهای قابل حمل كه استفاده‌شان روزبه‌روز بیشتر می‌شود، نشان از یك چیز دارد: مردم دیگر تنها از یك نقطه نسبت به بررسی ایمیل‌ها یا پیام‌های خود اقدام نمی‌كنند. ‌ اگر تنها لازمه كار با كامپیوتر، دسترسی به مدارك و مجموعه‌ای از ابزاری است كه به‌آن‌ها نیاز روزمره دارید، می‌توانید تمام مدارك خود را آنلاین ذخیره كنید و روی حافظه‌های فلش حمل كنید. اگر فقط می‌خواهید به متن‌هایتان دسترسی داشته باشید می‌توانید آنها را بطور آنلاین ذخیره كنید، یا روی یك حافظه با خود داشته باشید یا حتی تركیبی از هردو. كه آن بستگی به احتیاجات شخصی خودتان دارد.

معرفی وب 3.0
می‌توانیم جنبه‌های تجربیات اجتماعی وب 3.0 را به‌صورت زیر توصیف كنیم:
‌نخست این‌كه اصلا نیازی نیست جایی بروید، مگر آن‌كه بخواهید پارامتری را به‌طور پیش‌فرض نصب كنید. هر كجا كه كامپیوترتان حضور داشته باشد، شما هم همانجایی‌اید. اطلاعات بر مبنای جستجوهایی كه انجام می‌دهید، ‌به‌سوی شما سرازیر خواهد شد.
‌دوم، هیچ صفحه‌ای وجود ندارد. اطلاعات بسته‌هایی جداگانه از داده‌اند. می‌توانید این داده‌ها را با هم ادغام كنید یا هر كاری كه صلاح می‌دانید انجام دهید. ‌ ‌
‌‌سوم، هیچ وب‌سایتی وجود ندارد. وب‌سایت‌های فعلی برای چشم انسان مضرند و همانند فهرست‌اطلاعات عمل می‌كنند كه با كمك ‌XML‌ قابل دسترسی است. جز این استثناها (كه جزو كتاب به شمار نمی‌روند) بخش‌های كوچك و مستقلی وجود دارند كه نسبت به عرضه محصولات یا بازی‌ها اقدام می‌كند.
چهار، بوجود آوردن اطلاعات مانند نوشتن ایمیل یا نوشتن یك متن، برای همه با یك كامپیوتر میسر می‌شود. و در آخر تمام تعاریف وب تغییر خواهند كرد و دیگر به این مفهوم نخواهند بود. مثلا وقتی كه می‌گویید درحال صحبت كردن با تلفن هستید به این معنی است كه شما در خانه تلفن دارید.

واسط وب 3.0
واسط كلاسیك وب 3.0 شامل 4 نوع پایه‌ای برنامه كاربردی است:
یك برنامه برای شكل دادن به ‌feed‌های شما با استفاده از مثال‌های زنده. جستجوهای ذخیره شده می‌توانند اول نتایج قبلی را برای شما بیاورند. درواقع نتایج براساس علایق شما مرتب می شوند. شما می‌توانید منابع خود را دسته‌بندی كنید. این برنامه، قرار است جایگزین ابزارهای جستجوی كنونی شود.
‌‌یك برنامه برای اینكه ‌feed‌ها و یا نتایج جستجوی خود را ببینید كه شامل هرچیزی می شود كه با شناسه‌ شما مشخص شده است. دكمه‌هایی هم وجود دارد كه می‌توانید اطلاعات را فیلتر كنید و یا هركار دیگری انجام دهید. این نرم‌افزار نیز قرار است جایگزین تمام برنامه‌های دیداری مانند ایمیل، مرورگرها و غیره شود.
‌یك یا چند برنامه برای نوشتن، ویرایش عكس یا متن، ساخت صفحه‌گسترده‌ها و غیره. دكمه‌هایی وجود دارد كه شما با استفاده از آنها می‌توانید بگسترانید، برچسب بزنید، ذخیره كنید و یا خیلی از كارهای دیگر. این برنامه مانند واژه‌پردازهای معاصر، عكس‌پردازها و دیگر نرم‌افزارهای سازنده است. چیزی كه در اینجا مهم است، اینست كه خروجی همه آنها متن‌هایی با شاخه بندی مناسب برای كنترل سطوح مختلف توزیع‌های بازی‌ها است. ‌ ‌
شما باید قادر باشید اگر لازم باشد، تمام داده‌های خود را از فرمت یك برنامه به هر فرمتی كه می‌خواهید تغییر دهید.

آینده
در كل ما منتظر روزی هستیم كه احساسات در استفاده از كامپیوتر حذف شود. زمانی كه تجهیزات ما خاموش و روشن می‌شوند، قابل حمل و پایدار می‌شوند و با دكمه‌های برجسته برای توابع اصلی می‌آیند، زمانی است كه ما در راهی برای گذار به دوره بعدی هستیم.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:37 - 0 تشکر 236961

آشنایی با کنترل سطح دسترسی در شبکه

نویسندگان : سیامک گودرزی و رضا محمددوست
شاید شما برای سنجش اعتبار کاربر در شبکه و همچنین ارزیابی امنیت و کنترل دسترسی شبكه، راه کارهای گوناگونی به‌کار برده‌اید. اما با فناوری Network Access Control) NAC) همه این موارد در یک راه حل منفرد گرد هم می‌آید.
آشنایی با کنترل سطح دسترسی در شبکهNAC متشکل از سه بخش متمرکز بر کاربر، مبتنی بر شبکه و کنترل دسترسی است. شرح این مفاهیم بسیار مهم است به همین جهت در ادامه به توضیحاتی در رابطه با آنها می‌پردازیم.متمرکز بر کاربر
مفهوم متمركز بر كاربر، NAC را از سایر روش‌های کنترل دسترسی متمایز می‌کند، مانند آنچه که شما در Firewall ممکن است به آن برخورد کرده باشید. در دیوار آتش، کنترل دسترسی برای هدف نهایی طراحی شده است. به این معنی که چه کاری باید انجام شود و چه کاری نباید انجام شود، و این که شما کی هستید برای آن مهم نیست و مهم تنها فعالیتی است که شما می‌خواهید انجام دهید و بررسی این که برای انجام یک کار چه فعالیتی را می‌خواهد انجام دهد. و زمانی که سوالی در رابطه با آنكه شما کی هستید در دیوار آتش مطرح می‌شود، فقط از شما نشانی IP را می‌خواهد.
NAC کاملا متفاوت است و تمرکز آن روی کاربر است و سیاست امنیتی خود را براساس هویت کاربر تعریف می‌کند.
بخش متمرکز بر کاربر ایجاب می‌کند که حداقل کاربر معتبر و مجاز باشد.
به‌عبارت دیگر سیاست در NAC برای اجازه دادن به کاربر بر مبنای این است که کاربر توسط یک مکانیسم تعیین شده، هویتش تایید شود. یک راه‌حل NAC تکامل یافته، توانایی طرح چندین متد برای تعیین هویت کاربر را داراست. که این طرح‌ها شامل تکنولوژی‌هایی همچون 802.1x، اعتبار‌سازی بر‌اساس آدرس فیزیکی و غیره است.
قسمت دوم این بخش در NAC، توانایی داشتن اطلاعات دستگاه‌های کاربران به‌همراه هویت کاربر است که روی‌هم‌رفته سیاست کنترل دسترسی آنها است. پایگاه متمرکز بر کاربر، نیازمند ارزیابی وضعیت امنیتی دستگاه‌های کاربران و گزارش‌های آن است. برای این کار نرم‌افزاری بر دستگاه کاربر نصب می‌شود. این ارزیابی‌ها شامل بررسی به‌روز آنتی‌ویروس کاربر و یا فعال بودن آن است، رویکردهای دیگری همچون اسكن خارجی هم برای این کار متداول است.
بخش نهایی، که بزرگترین قسمت از کنترل دسترسی متمرکز بر کاربر را شامل می‌شود، اطلاعات محیطی است و شامل داده‌‌های جمع‌آوری شده توسط راه‌حل NAC در رابطه با محیط است. مانند متدهای دسترسی (برای مثال بی‌سیم، سیمی و VPN)، مکان دسترسی، نوع ابزار و زمان است.

مبتنی بر شبکه
مفهوم دوم در این تعریف، مبتنی بر شبکه است که به‌معنای هر راه‌حل NACای است که باید در شبکه قرار گیرد و می‌تواند در درگاه‌های ورودی شبکه (مانند سوییچ، یا تجهیزات VPN)، یا در سطوح بالاتر (مانند دیوارآتش) و یا در دستگاه‌های امنیتی درون شبکه‌ای (مانند پل، و هسته شبکه) قرار گیرد. باید توجه شود در هیچ جایی در كلاینت و یا میزبان نهایی این بخش از NAC جای ندارد (اجزای دیگر NAC در این قسمت استفاده می‌شوند).

کنترل دسترسی
آخرین مفهوم، کنترل دسترسی است و بدین معناست که شما به میزبان‌ها و سرویس‌هایی که براساس سیاست مدیر شبکه تعیین می‌شود محدود هستید، که این کار با تایید هویت کاربر و وضعیت امنیتی در نقطه پایانی است که بررسی می‌شود.NAC می‌تواند به سطوح مختلفی تقسیم شود و حتی می‌تواند شامل ترکیبی از تکنولوژی‌ها باشد که با هم کار می‌کنند. متداول‌ترین مکانیسم اجرای آن، go/no-go ، فیلتر بسته‌ها، کنترل دسترسی VLAN، فایروال وضعیت‌ها است. این کنترل‌ها می‌توانند در جهت دسترسی به منابع و یا در راه حل‌های اصلی دیگری به‌کار روند.

عناصر توسعه NAC
مهم‌ترین قسمت در فهمیدن پروژه NAC قبل از اعمال هر تغییری در شبکه پاسخ دادن به 5 پرسش آورده شده در زیر است. تا زمانی که فرد به این سوال‌ها پاسخ ندهد، نمی‌تواند به یک متدولوژی برای انجام توسعه دست یابد، پاسخ دادن به این سوال‌ها مسیر را برای یک توسعه موفق هموار می‌کند. پیش از اجرای یک طرح NAC به این سوال‌ها به‌‌طور حتم باید پاسخ داده شود:
- سیاست امنیتی شما چیست؟
- این قوانین چقدر برای شما مهم هستند؟
- وضعیت سطوح مختلف کاربران کاملا مشخص شده است؟
- چه دستگاه‌هایی (لپ‌تاپ، ابزارهای سیار و....) کانون توجه توسعه NAC در سیستم شما است؟
- می‌خواهید از چه روشی برای اعتبارسنجی استفاد كنید؟
- با موارد نامعتبر چگونه برخورد می‌کنید؟
- چگونه سیاست امنیتی برای تعیین هویت کاربر و کنترل دسترسی‌ها را اعمال می‌کنید؟
- ویژگی‌های امنیتی مربوط به کاربران نهایی مورد نظر شما چیست؟
- چطور کاربران و دستگاه‌هایی (مانند مهمان‌ها یا چاپگرها) که نمی‌توان بررسی کرد را اداره می‌کنید؟
- می‌خواهید این بررسی به‌شکل پیوسته ادامه پیدا کند یا فقط در زمان login کردن؟
- چگونه NAC با شبکه فعلی شما یکپارچه گردد؟
- با چه روش‌هایی می‌توان NAC را به‌صورت آرام و بدون قطعی شبکه به سیستم افزود؟
- چگونه یک جامعیت یکپارچه فیزیکی برقرار شود؟

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:37 - 0 تشکر 236962

اینترنت چگونه شكل گرفت؟

40 سال پیش لن كلین راك و گروهش در دانشگاه UCLA، آزمایش برروی سیستمی را آغاز كردند كه بعدها به اینترنت امروزی تبدیل شد؛ به همین مناسب در این گزارش به مرور رویدادهای تاثیرگذار در شكل‌گیری و توسعه اینترنت پرداخته شده است.
اینترنت چگونه شكل گرفت؟در دوم ماه سپتامبر سال 1969 دو رایانه در دانشگاه كالیفرنیا لس‌آنجلس در نخستین آزمایش شبكه نظامی آرپانت اطلاعات بدون معنی را مبادله كردند. نخستین اتصال بین دو سایت - دانشگاه UCLA و موسسه پژوهشی استنفورد در منلوپارك كالیفرنیا - در 29 ماه اكتبر همین سال انجام گرفت اگرچه این شبكه پس از دو حرف اول logon از كار افتاد. دانشگاه‌های سانتا باربارا و یوتاه بعدا به این شبكه پیوستند.


اما در سال 1970 آرپانت صاحب نخستین Node ایست كوست در بالت، برانك و نیومن در كمبریج شد و سال 1972 ری تاملینسون با انتخاب نماد @ به‌عنوان راهی برای مشخص كردن آدرس ایمیل متعلق به سیستم‌های دیگر، ایمیل را به شبكه آورد و سال 1973 نیز آرپانت در انگلیس و نروژ صاحب نخستین Nodeهای بین‌المللی شد.
سال 1974 سالی بود كه وینت سرف و باب خوان تكنیك ارتباطی به نام TCP طراحی كردند كه با فراهم سازی امكان ارتباط بین شبكه های متعدد، اینترنت واقعی را به‌وجود آورد. این مفهوم بعدا و پیش از به‌كارگیری رسمی در اول ژانویه 1983 به TCP/IP تقسیم شد.
تا اینكه در سال 1983 سیستم نام دامنه پیشنهاد شد. ایجاد پسوندهایی مانند com ،.gov. و edu. در اواخر این سال اتفاق افتاد و در سال 1988 یكی از نخستین ورم‌های اینترنت به نام موریس هزاران رایانه را از كار انداخت.
كوانتوم كامپیوتر سرویس كه بعدها به AOL شهرت یافت در سال 1989 سرویس امریكا آنلاین را برای رایانه‌های مكینتاش و Apple II معرفی كرد و 1990 تیم برنز لی World Wide Web را خلق كرد كه راهی برای كنترل از راه دور رایانه‌ها در مركز پژوهش هسته‌ای سازمان اروپا -سرن- بود.
در سال 1993 مارك آندرسن و همكارانش در دانشگاه ایلینویز موزائیك را ایجاد كردند كه نخستین مرورگر وب برای تركیب كردن تصاویر گرافیكی و متن در یك صفحه واحد بود و با این نرم‌افزار كه استفاده از آن راحت بود وب به سوی جهان باز شد.
سال 1994 نیز آندرسن و سایرین در گروه موزائیك شركتی را برای طراحی نخستین مرورگر تجاری كه نت اسكیپ نام گرفت تشكیل داده و توجه مایكروسافت و سایر طراحان را برای بهره‌برداری از توان تجاری وب برانگیختند. دو وكیل آمریكایی نیز هرزنامه را كه تبلیغ خدمات حقوقی آن‌ها بود به جهان معرفی كردند.
اما سال 1995 آمازون درهای مجازی خود را گشود و تصویب قانونی در آمریكا كه هرزه‌نگاری آنلاین را محدود می‌كرد.
1998 سالی بود كه گوگل از پروژه‌ای كه در خوابگاه استنفورد آغاز شده بود، تشكیل شد. دولت آمریكا نظارت سیاست‌های نام دامنه را به سازمان تخصیص نام‌ها و ارقام اینترنتی -آیكان- واگذار كرد. وزارت دادگستری و 20 ایالت آمریكا از مایكروسافت شكایت و این شركت را متهم به سوءاستفاده از موقعیت برتر در بازار برای محدود كردن رقابت نت اسكیپ و مرورگرهای دیگر كردند.
در سال 1999 نپستر اشتراك‌گذاری فایل را معروف كرد و جمعیت اینترنتی جهان از مرز 250 میلیون نفر گذشت. سال 2000 هم سالی بود كه رونق اقتصادی dot-com دهه 90 با تنزل شركت‌های فن‌آوری دچار فروپاشی شد و Amazon.com ، ebay و سایت‌های دیگر در یكی از نخستین استفاده گسترده از حمله داس كه با روان كردن ترافیك غیرواقعی مشاهده سایت را غیرممكن می‌كند، از كار افتادند.
سال 2002 جمعیت اینترنتی جهان از مرز 500 میلیون نفر گذشت و در 2004 مارك زوكربرگ فیس بوك را در دانشگاه هاروارد پایه‌گذاری كرد و 2005 سایت اشتراك گذاری ویدیوی یوتیوب راه‌اندازی شد تا جمعیت اینترنتی جهان در سال 2006 از مرز یك میلیارد نفر عبور كند.
2007 هم سالی بود كه اپل آیفون را معرفی كرد كه دسترسی بی‌سیم به اینترنت را به میلیون‌ها نفر معرفی كرد و در سال 2008 جمعیت اینترنتی جهان از مرز 1.5 میلیارد نفر و جمعیت اینترنتی چین از مرز 250 میلیون نفر گذشت و آمریكا را به عنوان دارنده بیشترین كاربران اینترنت پشت سرگذاشت. همچنین طراح نت اسكیپ به عمر این مرورگر خاتمه داد با این حال فایرفاكس كه از این مرورگر ریشه گرفته همچنان قدرتمند است. شركت‌های هواپیمایی بزرگ به‌كارگیری خدمات اینترنت در هنگام پرواز را شدت بخشیدند.
سرانجام سیاتل پست اینتلیجنسر در سال 2009 نخستین روزنامه بزرگ تمام اینترنتی شد و گوگل طراحی سیستم عامل رایانه‌یی رایگان مبتنی بر اینترنت را اعلام كرد و دنیای فن‌آوری همچنان در این عرصه هرروز شاهد خلق ابداعات و اتفاقات جدیدتر است.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:38 - 0 تشکر 236963

آشنایی با گوگل

گوگل بزرگ‌ترین موتور جستجوی اینترنتی با بیش از ۲۰ میلیون درخواست خدمات روزانه می‌باشد.آشنایی با گوگل
علاوه بر جستجو در صفحات اینترنتی، خدماتی چون جستجوی در تصاویر، دو دانشجوی دکترای دانشگاه Stanford، یعنی لری پیج و سرجی برین ، گوگل را در سال ۱۹۹۸ تأسیس کردند. این شرکت خصوصی در ماه جون ۱۹۹۹ / تیر ۱۳۷۹ رسمأ با سرمایه تأسیس ۲۵ میلیون دلار معرفی شد. این شرکت همراهانی را چون کلاینر پرکینز کاوفیلد و سیکوال کپیتال را پیدا کرد. گوگل سرویس و خدمات عمومی اصلی خود را در وب‌ سایت خود در


www.google.com

ارائه می دهد. این شرکت همچنین سرویس جستجوی پیشرفته را برای فراهم سازی اطلاعات محتوایی نیز ارائه می دهد.شعار و هدف گوگل
شعار رسمی گوگل «شرارت ممنوع» است که «هرگز بد نباشید» هم معنی می‌شود. هدف اعلامی گوگل از طرف بنیان گذاران آن «لری و سرگئی»، عبارت از سامان دادن تمامی اطلاعات دنیا است.


فناوری گوگل
فناوری متحول جستجوی گوگل و طراحی اینترفیس مطلوب برای کاربران، گوگل را به عنوان بخشی از ماشین‌های جستجوی نسل جدید تبدیل کرده‌است. فراتر از استفاده از فناوری کلمات کلیدی، گوگل براساس فناوری رتبه صفحه (PageRank) نیز پایه‌گذاری شده، که این فناوری باعث می‌شود تا نتایج مهم‌تر در یک جستجو بالاتر دیده شوند.
رتبهٔ صفحهٔ یک سنجش معقول را برای اعتبار صفحات وبی که بر اساس معادله برابر ۵۰۰ میلیون متغیر و بیش از ۲ بیلیون شرایط محاسبه شدند را ایفا می‌کند. رتبه صفحه از ساختار پیوند عظیم وب به عنوان ابزار سازماندهی استفاده می‌کند. وجود یک پیوند از صفحه A به صفحه B به عنوان یک امتیاز توسط گوگل تفسیر می‌شود. با مجموع این امتیازها، گوگل تشخیص می‌دهد که کدام صفحه مهم‌تر است. همچنین گوگل این صفحات را تجزیه و تحلیل می‌کند.
مجتمع گوگل با داشتن بیش از ۱۵۰ هزار سرور،روش‌های جستجوی خودکار انسداد اینترفیس دستی است. بر خلاف ماشین‌های جستجوی دیگر، گوگل ساختاربندی شده تا نتایج جستجوی را به بهترین شکل برای تجارت ارائه دهد. یک جستجوی گوگل راهی‌است برای جستجوی وب‌گاهی با کیفیت مطلوب و بالا.
البته در بررسی‌های به عمل آمده در پاره‌ای از موارد مشخص شده که تارنامه‌های بالای لیست گوگل در صفحهٔ اول، براساس بیشترین بازدید کننده انتخاب نشده، بلکه حامیان مالی گوگل از درجه اهمیت بیشتری برای قرار گرفتن در بالای لیست جستجو برخوردار می‌شوند.


گروه مدیریت
* دکتر اریک ا. اشمیت، رییس کل و رییس هیأت مدیره
* لری پیج، کمک مؤسس و رییس، محصولات
* سرجی برین، کمک مؤسس و رییس، تکنولوژی
* امید کردستانی، معاون رییس، توسعهٔ تجاری و فروش
* وینی روسینگ، معاون رییس مهندسی
* سیندی مک کفری، معاون رییس، ارتباطات
* جوان بردی، معاون رییس، خدمات جستجو
* تیم آرمسترونگ، معاون رییس، فروش آگهی
* اورس هولتزل، شخص گوگل
* کریگ سیلور اشتاین، مدیر تکنولوژی

معنی گوگل
گوگل بر گرفته شده از کلمه Googol که به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است که توسط میلتون سیروتا پسر خواهر ادوارد کاسنر ریاضیدان آمریکایی اختراع شده‌است. این موضوع «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن»، در واقع نوعی شعار و در واقع مقصود موضوع است. بدین معنی که گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها، اهداف و اطلاع‌رسانی و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

محصولات
* جی میل (Gmail)
* نوار ابزار گوگل (Google Toolbar)
* گوگل مپ (Google Map)
* گوگل ارت (Goole Earth)
* گوگل تاک (Google Talk)
* گوگل داکز
* گوگل ویدئو (Google Video)

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:38 - 0 تشکر 236964

تبدیل یك كیس به هفت كیس

تبدیل یك كیس به هفت كیس
فناوری جدید میكرو كیس

به كمك میكرو كیس‌ها می‌توان یك كیس را به 7 الی30 كیس دیگر تبدیل كرد و به جز كاهش چشمگیر هزینه‌ها از بیش از 10 مزیت مهم آنها نسبت به كیس‌های معمولی بهره برد. این میكرو كیس‌ها در دو كلاس X و L ارائه می گردند كه در ادامه توضیح داده خواهند شد.
الف) میكرو كیس سری X :

به كمك میكرو كیس‌های سری X می توان یك كیس را به هفت كیس دیگر تبدیل كرد. طریقه این تبدیل بدین شكل است كه بر روی كیس رایانه مركزی مطابق شكل زیر دو عدد كارت PCI مخصوص نصب می شود و هر كارت می تواند سه خروجی برای میكرو كیس‌ها مهیا نماید. مطابق شكل فوق میكروكیس‌ها با كابل شبكه CAT6 به رایانه مركزی متصل می‌شوند :

برای راه اندازی هر میكروكیس نیز صرفا به یك مانیتور، صفحه كلید و موس نیاز است و دیگر نیازی به خرید یك كیس جدید با قطعات موجود در آن نمی باشد.

میكرو كیس‌ها دارای هارد، پردازنده و حافظه مجزا نبوده و از منابع رایانه مركزی استفاده می‌نمایند.

ظاهر میكرو كیس‌ها و كارت PCI به صورت شكل مقابل می باشد:

هر میكرو كیس دارای پورت‌های زیر است :

- دو پورت ورودی برای صفحه كلید و موس

- یك پورت ورودی/خروجی برای كابل شبكه

- دو پورت خروجی برای مانیتور و بلندگو

از نظر اندازه نیز هر میكرو كیس در مشت انسان كاملا جا شده و وزنی معادل 150 گرم، طول10، عرض 5/6 ، ارتفاع 8/2 سانتیمتر دارد.
1) پیش‌نیازهای استفاده از میكرو كیس‌ها :

- استفاده از رایانه مركزی با پردازنده P4

- وجود حداقل یك گیگا RAM به ازای هر سه میكرو كیس بر روی رایانه مركزی

- وجود ویندوز XP بر روی رایانه مركزی
2) مزایا :

- كاهش قابل ملاحظه هزینه‌های خرید كیس كامل رایانه

- به صفر رسیدن هزینه‌های مربوط به پشتیبانی و نگهداری سیستم‌ها (زیرا میكرو كیس‌ها سیستم عامل مستقل نداشته و همگی از ویندوز رایانه مركزی استفاده می كنند و بدین ترتیب خرابی ویندوز نخواهند داشت.)

- به صفر رسیدن مشكلاتی كه ویروس‌ها ایجاد می كنند (زیرا این كیس‌ها دارای حافظه مجزا نمی باشند.)

- كاهش چشمگیر مقدار فضای مورد نیاز برای استقرار كیس

- كاهش بسیار قابل ملاحظه مصرف برق تا میزان 5 درصد یك كیس معمولی

- راحتی حمل و نقل به دلیل كوچكی حجم و وزن كیس‌ها (وزن یك كیس حدود 10 كیلو گرم بوده و وزن یك میكرو كیس 150 گرم می باشد.)

- عدم نیاز به ارتقای سخت افزار میكرو كیس (زیرا میكرو كیس از سخت افزار رایانه مركزی استفاده می كند.)

- عدم نیاز نصب نرم افزارها بر روی میكرو كیس‌ها (تمامی میكروكیس‌ها می توانند برنامه های نصب شده بر روی رایانه مركزی را اجرا نمایند.)

- عدم نیاز به بروز رسانی میكروكیس‌ها (با بروز رسانی سخت افزار و نرم افزارهای رایانه مركزی، خود به خود سایر میكروكیس‌های متصل نیز بروز می گردند.)

- استفاده كامل و بهینه از قدرت و حافظه سخت افزار كیس مركزی

- بدون صدا و عدم تولید گرما و نیاز به فن

- ایجاد امنیت كامل اطلاعات به دلیل عدم امكان كپی كردن اطلاعات

- امكان اعمال مدیریت و نظارت بیشتر بر روی اطلاعات

- دسترسی میكرو كیس‌ها به شبكه و اینترنت از طریق رایانه مركزی

- سادگی به اشتراك گذاشتن اطلاعات

- امكان ایجاد سطوح امنیتی بر روی اطلاعات

- نصب و راه اندازی ساده

- بیش از 10 سال عمر مفید و 3 سال گارانتی تعویض

- حمایت از سیستم عامل Winodows و Linux

- عدم نیاز به نصب ویندوز سرور بر روی رایانه مركزی (وجود ویندوز XP بر روی رایانه مركزی كفایت می كند.)

- اجرای بدون نقص 99 درصد نرم افزارهای موجود بر روی میكروكیس‌ها
3) معایب :

- عدم امكان بكار گیری سیستم عامل DOS بر روی میكرو كیس‌ها

- حداكثر فاصله میكروكیس از رایانه مركزی در صورت استفاده از كابل CAT6 بیش از 10 متر و در صورت استفاده از كابل CAT5 بیش از 5 متر نمی تواند باشد.

- حداكثر رزولوشن مانیتور نمی تواند از بیش از 768*1024 و 16 بیت باشد

- كم شدن سرعت رایانه مركزی در صورت عدم بكارگیری سخت افزار مناسب بر روی آن

- بر روی میكرو كیس‌ها نمی توان از نرم افزارها حجیم مانند PhotoShop استفاده نمود زیرا هنگام كار بروی فایلها با حجم زیاد، سرعت كاهش می یابد.

- عدم حمایت از بازی‌های رایانه‌ای 3D
ب‌) میكرو كیس سری L :

این مدل عینا شبیه سری X و با مزیت‌های بیشتر زیر می باشد :

- تبدیل یك كیس به حداكثر سی كیس

- هیچ محدودیتی در فاصله میكروكیس از رایانه مركزی وجود ندارد.

- حمایت از رزولوشن تا 1280*1024 و 24 بیت

- دارای ورودی میكرو فن

- دارای پورت USB

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:39 - 0 تشکر 236965

افزایش دوبرابری سرعت اینترنت در فایرفاکس

در این که هنوز هم مرورگر فایرفاکس سریعترین و قدرتمندترین مرورگر دنیاست شکی نیست ، این مرورگر که از سرعت بسیار بالایی در بارگزاری صفحات وب بهره می برد امنیت بسیار بالایی نیز دارد. شاید مهم ترین مشکلی که بتوان به این مرورگر گرفت مصرف نسبتا بالاتر آن با توجه به مرورگرهای دیگر از فضای سخت افزاری سیستم باشد. میزان فضایی از حافظه رم که در هنگام استفاده از این مرورگر مصرف می شود شاید بیشترین میزان در مقایسه با دیگر مرورگرها باشد؛ در این ترفند جالب که هیچ نیازی به نرم افزار خاصی ندارد قصد داریم تا افزایش سرعت مرورگر فایرفاکس را ا دو برابر تضمین کرده و در عین حال فضای مصرفی حافظه رم را در هنگام اجرای فایرفاکس تا حد زیادی کاهش دهیم. نکته مهم این است که این ترفند تنها برای کاربرانی که از ارتباط اینترنتی ADSL بهره می برند مناسب بوده و تاثیرگذار خواهد بود. پس از انجام این ترفند ساده مطمئنا متوجه تفاوت آن نسبت به قبل خواهید شد. انجام این ترفند شامل چند قسمت خواهد شد:

برای کاهش میزان فضای مصرفی کش داخلی فایرفاکس از رم سیستم کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

در نوار آدرس فایرفاکس عبارت about:config را تایپ نموده و وارد یک صفحه جدید شوید. در صفحه با پیغامی رو به رو می شوید که می بایست با زدن دکمه I’ll be careful , I promise وارد صفحه اصلی تغییرات شوید . ( توضیح این که در تمامی موارد ترفند : این مرحله نیز تکرار خواهد شد )

عبارت ” browser.sessionhistory.max_total_viewers ” را با جست و جو پیدا نموده و با کلیک برروی آن مقدار آن را که به صورت پیش فرض ۱- است را به ” ۰ ” تغییر دهید.

اما برای افزایش سرعت لود نمودن صفحات وب نیز باید مراحل زیر صورت گیرد:

وارد صفحه about:config شوید .

” network.http.pipelining ” را پیدا نموده و مقدار آن را با دوبار کلیک به ” True ” تغییر دهید.

” network.http.-----.pipelining ” را پیدا نموده و مقدار آن را با دوبار کلیک به ” True ” تغییر دهید.

” network.http.pipelining.maxrequests ” پیدا نموده و با دوبار کلیک مقدار آن را برای مثال به عددی مانند ۳۰ تغییر دهید. این عمل باعث می شود که در یک لحظه ۳۰ بار مرورگر شما از سرورسایت برای گرفتن اطلاعات درخواست دهد.

در آخرین مرحله با راست کلیک برروی صفحه و از گزینه ” New ” وارد قسمت ” Integer ” شده نام را ” nglayout.initialpaint.delay ” قرار داده و مقدار آن را ” ۰ ” قرار دهید. انجام این مرحله هم باعث می شود که مرورگر شما برای دسترسی به اطلاعات سایت ۰ ثانیه صبر کند.

ساخت و تغییر مقدار ” network.dns.disableIPv۶ ” به ” False “

ساخت و تغییر مقدار ” content.notify.backoffcount ” به ” ۵ ” و ساخت و تغییر مقدار ” ui.submenuDelay ” به ” ۰ ” انجام این مرحله در افزایش سرعت را به پایان خواهد رساند.ضمنا این سه مقدار باید به صورت Integer ساخته می شوند.

انجام این مراحل تا حد زیادی در سرعت بارگزاری مرورگر فایرفاکس تاثیر گذار خواهد بود به طوری که پس از مدت کوتاهی حتما متوجه این تغییر در سرعت نیز خواهید شد.

مرحله پایانی هم برای کاهش ۱۰ مگابایتی حافظه مصرفی رم در زمان minimize بودن فایرفاکس است:

بازهم وارد صفحه ” about:config ” شوید.

با راست کلیک در صفحه و انتخاب گزینه ” Boolean ” ، از زیر مجموعه های گزینه ” New ” ، نام را ” config.trim_on_minimize ” و مقدار را ” True ” انتخاب کنید.

حالا مرورگر خود را یک بار Restart کرده و از سرعت بالا هم در اجرا و هم در بارگزاری صفحات لذت ببرید.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:39 - 0 تشکر 236966

روشی متفاوت در مخفی سازی فایلها و فولدرها

شاید برای همه ما پیش آمده باشد که بخواهیم یک فایل و یا پوشه ای را از دسترس همگان دور نگه داریم . اکثر کاربران فایل یا پوشه را به صورت مخفی ( Hidden ) در می آورند، اما با این کار خیلی راحت میشود فایل را از حالت مخفی خارج کرد. برنامه هایی وجود دارند که میتوانند قسمت Folder option را از نوار ابزار مخفی کنند ، اما اکثر اینبرنامه ها به ساختار ویندوز لطمه وارد می کنند. برنامه های دیگری هم مثل Folder lock وجود دارند که فایلها را به فولدر دیگری انتقال می دهند وبرای دیدن آنها باید یک کلمه عبور وارد کنید. ولی اگر به هر دلیلی ویندوز شما مشکل پیدا کند و مجبور شوید ویندوز جدید نصب نمایید ، فایلهای شما صد در صد از دست میروند. در این روش که احتمالا یکی از امکانات ویندوز XP به حساب می‌ آ ید شما به هیچ عنوان فولدر مخفی خود و فایلهای درون آن را از دست نمی دهید و با نصب ویندوز جدید کلیه فایلها به حالت اول باز می گردند !


به این ترتیب می توانید با خیالی آسوده پوشه های محتوی فایلهای مهم خود را پنهان نمایید ( بدون اینکه فردی متوجه آنها شود( .
برای فراگیری این روش با ادامه مقاله همراه باشید.


ابتدا یک فولدر بسازید و یک نام دلخواه برای آن انتخاب کنید.
روی فولدر خود راست کلیک کرده و گزینه "Properties" را انتخاب نمایید.
وارد شاخه Customize شده و روی دکمه Change Icon در پایین صفحه کلیک نمایید .
با فشردن دکمه Change Icon صفحه ای برای شما ظاهر می شود که درون آن آیکنهای مختلف سیستمی را مشاهده خواهید کرد. در میان این آیکنها به دنبال یک جای خالی بگردید و روی این جای خالی کلیک نمایید تا به رنگ تیره در آید.
سپس بر روی دکمه OK کلیک نمایید و در پیغامی که ظاهر می شود ، بر روی دکمه Yes کلیک نمایید.
پس از این کار مشاهده خواهید کرد که فولدر شما فاقد هر گونه تصویری است ( آیکنی برایش وجود ندارد(
پس از این کار بر روی فولدر راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب نمایید.
کلیه نوشته های نام فولدر را انتخاب نموده و سپس دکمه ALT را بر روی کیبورد نگه داشته و عدد 0160 را بر روی کیبورد بفشارید ( توجه داشت هباشید که چراغ NumLock باید روشن باشد ) ، سپس دکمه ALT را رها کنید.
پس از اینکار شما دیگر چیزی را در صفحه مشاهده نخواهید کرد. فولدر شما نه آیکن دارد و نه نام !!! با فشردن دکمهEnter عملیات خاتمه میابد.
به این ترتیب یافتن این فولدر بسیار کار دشواری می شود و به این سادگی ها کسی که جای آن را نداند نخواهد توانست آن را پیدا کند.
شما درون این فولدر می توانید هر فایل و یا فولدر دلخواهی را ایجاد نمایید.
توصیه می کنم نام پوشه ای که در ابتدا میسازید را حروف پایانی انگلیسی درنظر بگیرید ( برای مثال X و یا Z ) زیرا به این ترتیب پوشه می توانید با مرتب کردن پوشه ها بر حسب نام الفبا ، آن را به انتهای قرار گیری در ترتیب بفرستید و به این ترتیب جای خالی آن در میان سایر پوشه ها نمایان نخواهد شد.
دقیقا مشابه همین عملیات را می توانید برای مخفی سازی یک فایل خاص نیز انجام دهید با این تفاوت که باید در قسمت تغییر آیکن فایل حتما از آیکن تهی Shell32.DLL استفاده نمایید

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:39 - 0 تشکر 236967

معرفی کاملی از SEO یا Search Engine Optimization


معرفی کاملی از SEO یا Search Engine Optimization

مخفف (Search Engine Optimization) است . یعنی اطمینان یافتن از اینکه سایت شما به نحو شایسته ای جایگاه خود را در موتور جستجو یافته و در معرض دید مخاطبان مورد نظر قرار دارد.در اینصورت سایت شما به طرز صحیحی با موتورهای جستجو گر اینترنت تعامل دارد. بسیاری از سایتها با وجود ظاهر زیبا و طراحی شدن با بالاترین تکنیکهای طراحی وب ، بازهم موقعیت های بسیار بدی در جستجو دارند و این بدلیل دانش کم و محدود طراح سایت با روش کار جستجوگر هاست.

برخی از موتورهای جستجو با دریافت مبلغی سایت شما را در نخستین نتایج جستجو جای میدهند. اما برخی دیگر از موتورهاى جستجوگر خریدنى نیستند و شما نمى توانید براى سایت خود رتبه اى بخرید. اینجا رتبه ها را باید به چنگ آورید و به طور مداوم براى حفظ آنها باید تلاش کنید. اینها آن موتورهایی هستند که کاربر پسند هستند .

خوشبختانه، اینگونه موتورهاى جستجوگر متقاعد شدنى هستند. به عبارت دیگر شما با دانستن اصول و قواعد آنها، مى توانید زبانى مشترک با آنها داشته باشید. اگر بتوانید این زبان مشترک را بیابید آنگاه سایت شما مى تواند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرد. به این رتبه ها، رتبه هاى عادى (طبیعى) یا Organic موتور جستجوگر مى گویند.

حال بار دیگر این سوال مطرح مى شود که این زبان مشترک را چگونه مى یابید؟ امروزه SEO به عنوان ابزار اصلى بازاریابى الکترونیک و خود یک تخصص بسیار جدى است. تخصصى که یک هنر است: هنر کسب رتبه هاى بالا در گوگل و موتورهاى جستجوگر دیگر! متخصص SEO کسى است که این هنر را به خوبى مى داند. او زبان مشترک براى ارتباط با موتور جستجوگر را مى داند.

او مى داند که رفتار موتور جستجوگر در طول زمان چگونه بوده است و امروز چه رفتارى دارد. او به خوبى مى داند که موتور جستجوگر هر روز چه سازى را کوک مى کند و باز هم اوست که این سازها را به خوبى مى شناسد. او به خوبى مى داند که چگونه راه ورود موتور جستجوگر به سایت شما را هموار کند و سایت شما را برایش دوست داشتنى نماید.

یک متخصص SEO خوب مى تواند سایت شما را براى گوگل و هر موتور جستجوگر دیگرى جذاب نماید، ساختار آنرا اصلاح کرده، قابلیتهاى آنرا به خوبى عرضه کند به گونه اى که سایت شما بتواند در میان سایتهاى دیگر سر راست کند.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

پنج شنبه 8/7/1389 - 15:39 - 0 تشکر 236968

با دانستن IP یك شخص چه كارهایی می توان انجام داد


با دانستن IP یك شخص مثلا در چت چه كارهایی می توان انجام داد

* آیا با دانستن IP یك نفر میشه از طریق برنامه Sub Seven كسی را هك كرد!!!
* آیا كسی IP من را بداند می تواند مرا هك كند ؟؟؟
* یكی IP من را دارد و می گوید اگر فلان كار را نكنی مانیتور تو رو می سوزانم آیا میتونه ؟؟
* و ..... تصمیم گرفتم كه یك سری از كارها كه میشه با داشتن IP انجام داد را برایتان شرح بدم

** قطع ارتباط شخص با اینترنت :
شما میتوانید با استفاده از برنامه هایی مانند IP Disconnect یا Rocket و دانستن IP شخص مقابل او را از اینترنت بیرون بندازید.

** كند كردن سرعت ارتباط شخص با اینترنت :

با استفاده از برنامه هایی مانند Vai-te-ja-icmp Bomber و... با فرستادن Packet های بسیار در یك زمان سرعت شخص را عملا كاهش دهید ....

** پیدا كردن پورت های باز :

وقتی كه IP یك فرد را داشته باشید میتوانید با استفاده از برنامه های Port Scanner سیستم شخص مقابل را جستجو كنید و اگر پورت بازی وجود داشت در صورت امكان از آن استفاده كنید

** یافتن تروجان فعال در سیستم مقابل :

خب مانند بالا بعضی از برنامه ها با دادن IP یك دستگاه آن دستگاه را برای تروجان های فعال جستجو می كند و اگر پورت بازی مربوط به یك تروجان را پیدا كند به شما گزارش میدهند ( در بخش آموزش هك توضیح داده شده است)

** اما آیا میتوان با دانستن IP یك شخص با برنامه هایی مانند Sub Seven و.. به سیستم قربانی حمله كرد؟

در حالت عادی خیر ، یعنی اینكه برای كار كردن با برنامه های تروجان مانند Sub Seven باید یك Server در سیستم قربانی فعال شود ( فایل سرور فایلی است كه با برنامه های تروجان مانند Sub Seven ساخته شده و باید برروی سیستم قربانی اجرا شود و پس از اجرای فایل سرور یك پورت در سیستم قربانی باز میشود كه راه نفوذ شخص را باز می كند ) پس در نتیجه اگر قبلا فایل سروری برروی سیستم قربانی باز نشده باشد یا اینكه فایل سرور برروی سیستم او موجود نباشد شما هیچ كاری با برنامه های Trojan نمیتوانید بكنید

*** چگونه كاری كنیم كه هیچ كسی نتواند آسیبی از طریق دانستن IP ما به ما برساند؟

خب تنها كاری كه شما باید انجام بدهید استفاده از یك فایر وال ( دیوار آتش ) Firewall در سیستم خودتان میباشد
این برنامه ها پورتهای باز شما را بسته و شما را در مقابل حمله احتمالی از طریق IP و همچنین دسترسی برنامه های مشكوك را به اینترنت ( برای ارسال یا دریافت اطلاعات ) محدود می كند . برنامه هایی مانند ZoneAlarm یا Tiny Personal Firewall و...
منبع .parscloob.com

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی