انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 989)
چهارشنبه 7/7/1389 - 18:1 -0 تشکر 236598
فضاپیمای تحقیقاتی "محمد 1 "مسلمانان، ماه نشین می شود

فضاپیمای تحقیقاتی بدون سرنشین مسلمانان تحت نام «محمد (ص) 1» تا سال 2013 به ماه ارسال می‌شود.

به گزارش  ایسنا، دكتر «رضوان الفقیر» كیهان‌شناس و دانشمند فضایی كانادایی - مراكشی تبار، از ارسال یك ایستگاه فضایی تحقیقاتی بدون‌سرنشین به سطح كره ماه در سال 2013 توسط موسسه علوم فضایی «محمد» خبر داد.

این مركز یك مؤسسه خیریه آموزشی - تحقیقاتی واقع در ونكوور كاناداست كه در زمینه توسعه علوم ستاره‌شناسی، اختر فیزیك، كیهان‌شناسی و اكتشافات فضایی در دنیای اسلام فعالیت می‌كند. این موسسه با بسیاری از مراكز تحقیقاتی جهان همكاری كرده و تخصص دانشمندان مختلف از فرهنگ‌ها و ادیان گوناگون را در این زمینه به خدمت می‌گیرد. از میان همكاران حمایت‌كنندگان اصلی این موسسه می‌توان به دكتر چارلز الاچی لبنانی‌الاصل- كه از سال 2001 تا كنون مدیریت آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا(JPL) واقع در یاسادنا را به عهده داشته است- اشاره كرد.

دكتر رضوان‌الفقیر، مدیر موسسه «محمد (ص)» در معرفی پروژه‌های فضایی این مركز عنوان كرد: «در دنیای امروز سرمایه‌گذاری بر روی برنامه‌های فضایی برای تمامی كشورها ضرورتی انكارناپذیر است. برنامه‌های فضایی می‌توانند صدای ملت‌ها را به گوش جهان رسانده و سرمایه‌های دیگر كشورها را نیز جذب كنند. زیرا كشورهایی مانند هند با میلیون‌ها نفر فقیر، به نحوی گسترده بر روی برنامه‌های فضایی سرمایه‌گذاری می‌كنند. اما متاسفانه امروز كشورهای مسلمان، كه زمانی در بسیاری از علوم و فنون پیشرو بودند، از قافله برنامه‌های فضایی عقب مانده‌اند».

دكتر رضوان‌الفقیر مدیر موسسه «محمد (ص)» با معرفی پروژه ارسال ایستگاه تحقیقاتی به ماه، در پاسخ به توهین‌هایی كه در چند سال اخیر نسبت به پیامبر اكرم(ص) صورت گرفته است، ادامه داد: «در ابتدا قصد داشتیم تا سال 2015 یك تلسكوپ فضایی را در مدار زمین قرار دهیم، اما پس از اهانت‌هایی كه به پیامبر اكرم(ص) انجام شد، تصمیم گرفتیم به جهان نشان دهیم كه هدف اصلی تلاش‌های ایشان مبارزه با جهل بوده است. بنابراین، پروژه‌ای بزرگ‌تر به نام "ایستگاه تحقیقاتی ماه‌نشین محمد 1" را آغاز كردیم.»

به گزارش ایسنا به نوشته نشریه هوافضا، هدف از اجرای این پروژه، ارج نهادن به مقام پیامبر اكرم (ص) و نقش ایشان در ظهور استدلالات علمی - عقلی است كه منجر به اكتشافات علمی مهمی در عصر طلایی تمدن اسلامی و در نهایت توسعه علوم مدرن امروزی شده است. این موسسه با نامگذاری آزمایشگاهی كه قرار است تا سال 2013 بر سطح ماه فرود آید، به نام ایشان و ارتقای آن به یك آزمایشگاه بزرگ‌تر به نام ایشان و ارتقای آن به یك آزمایشگاه‌ بزرگ‌تر به نام "ایستگاه ماه‌نشین محمد 2" تا سال 2015، نام پیامبر اكرم(ص) را به كره ماه خواهد برد. این ایستگاه‌ها، ابزاری تحقیقاتی برای دانشمندان سراسر جهان خواهند بود و دانشجویان مسلمان جوان می‌توانند با استفاده از رایانه‌های خود از راه دور به این ایستگاه‌ها و داده‌های اندازه‌گیری شده توسط آن‌ها دسترسی داشته باشند؛ همچنین، می‌توان از این ایستگاه‌ها در برنامه‌های آموزشی مدارس و ترویج علم در جهان اسلام بهره گرفت. پروژه ارسال اولین ایستگاه در حدود 100 میلیون دلار و دومین ایستگاه نزدیك به یك میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت.

وی افزود: «موسسه "محمد (ص)" سازمانی غیرانتفاعی - خیریه آموزشی و تحقیقاتی است كه تنها برای توسعه دانش فضایی پیشرفته در دنیای اسلام فعالیت می‌كند. بنابراین، ما هیچ تفاوتی بین كشورهای دنیا قائل نیستیم. ایستگاه‌های تحقیقاتی ماه‌نشین متعلق به یكایك مسلمانان خواهد بود. بنابراین، باید كمك‌هایی كه برای ساخت این ایستگاه‌ها می‌شود، از جانب فرد فرد مسلمانان باشد نه كشورها یا سازمان‌ها. همچنین نام اهداكنندگان این كمك‌ها در كنار نام پیامبر اكرم (ص) بر روی این ایستگاه ماه‌نشین ثبت خواهد شد و برای همیشه بر روی ماه باقی خواهد ماند. ما از هر فرد مسلمان درخواست می‌كنیم، تنها یك دلار برای تحقق چنین هدف بزرگی اهدا كند».

 

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

چهارشنبه 7/7/1389 - 18:5 - 0 تشکر 236599

اینم آدرس سایتش:
http://www.muhammadinstitute.org/people.php

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

چهارشنبه 7/7/1389 - 23:48 - 0 تشکر 236726

ممنون از سها
جالب بود
خیلی خوب است اگر این طرح عملی شود.

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

پنج شنبه 8/7/1389 - 8:31 - 0 تشکر 236761

جالب بود...تشکر
راستی شما یه دلارت رو پرداخت کردی؟
چجوری میشه پرداختش کرد؟

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

پنج شنبه 8/7/1389 - 10:50 - 0 تشکر 236907

اگر واقعا عملیاتی بشود که خیلی عالی خواهد بود، مخصوصا اگر با ایران همکاری مشترک کنند که چه بهتر.

 ما مي توانيم ....

پنج شنبه 8/7/1389 - 11:32 - 0 تشکر 236917

یکی از مسئولین اصلی اون ایرانی الاصل هست. ولی خب خوبه که ایرانم به عنوان یه کشور اسلامی باهاشون همکاری کنه.
باید حساب ارزی داشته باشید دکتر. من ندارم وگرنه بیشتر از یه دلار هم پرداخت می کردم البته به اندازه وسع خودم.

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

پنج شنبه 8/7/1389 - 11:53 - 0 تشکر 236919

منم ندارم متاسفانه. وگرنه حتما کمک میکردم. چجوری میشه اینجور حسابی باز کرد؟ کسی اطلاع داره؟

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

پنج شنبه 8/7/1389 - 17:34 - 0 تشکر 237013

زیاد نگران نباشید ، مهم نیت پرداخت هست!!!

بسم رب السماوات و النجوم

پایگاه رصدگر

پنج شنبه 8/7/1389 - 18:26 - 0 تشکر 237128

حالا ما دلار نداریم میشه 1000 تومنی بدیم؟

پنج شنبه 8/7/1389 - 21:9 - 0 تشکر 237188

آره. بقول نیما نیت مهمه. :))

 

آسمان آبی بودن را به من بیاموز 

جمعه 16/7/1389 - 19:20 - 0 تشکر 239824


بچه ها غم نداشته باشید من اینجام
بیایید بانک خودم هر چی خواستید وام میدم :دی
منتظرم شدید:دی

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی