ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 446)
سه شنبه 6/7/1389 - 19:43 -0 تشکر 236219
منبع ویروس علیه نیروگاههای ایران شناسایی شد

مهر- متخصصان امنیت شبکه بر این باورند کرمهای رایانه ای که به نظر می آیند برخی نیروگاهها و از جمله نیروگاه اتمی بوشهر را در ایران هدف قرار داده اند قطعا توسط یک سازمان دولتی خارجی ساخته شده اند.
به گفته متخصصان امنیتی ساخت این ویروس به طور حتم کار یکی از سازمانهای دولتی یکی از کشورها است اما در عین حال شناسایی متهم اصلی بسیار مشکل است.
کرم Stuxnet که به عنوان یکی از پیچیده ترین و زیرکانه ترین ویروسهای رایانه ای که تا به حال دیده شده شناخته می شود و به گفته شرکت امنیتی سایمنتک فعالیت این ویروس در ایران نسبت به دیگر کشورها بسیار زیاد بوده است که این باعث شده برخی از متخصصان به این بعد از رویداد بیاندیشند که شاید این ویروس با هدف تخریب سیستمهای نیروگاه اتمی بوشهر توسط هکرهای اسرائیلی ساخته شده است.
این متخصصان امنیتی در گفتگو با گاردین تایید کردند Stuxnet حمله ای برنامه ریزی شده به سوی مناطق صنعتی در کشورهایی خاص است. حمله ای که 60 درصد آمار جهانی آن به ایران اختصاص دارد. بر اساس محاسبات سایمنتک ساخت چنین ویروسی به گروهی با پشتیبانی مالی و اطلاعاتی قوی متشکل از 5 تا 10 نفر نیاز دارد که دست کم 6 ماه را صرف ساخت آن کرده اند.
به گفته آلن بنتلی قائم مقام ارشد شرکت امنیتی "لومنشن" این کرم رایانه ای یکی از زیرکانه ترین ویروسهایی است که تا به حال مشاهده شده و از این رو قابل توجه است که با اهداف مالی یا شرارت ساخته نشده، تنها قلب ساختارهای صنعتی حیاتی کشورها را نشانه گرفته است.
گراهام کلولی مشاور ارشد شرکت امنیتی "سوفوس" درباره نتیجه گیری سریع درباره هدف این حملات اخطار داده و می گوید تیترهای جنجالی اخیر نگران کننده هستند.
وی درباره گزارشهایی که حملات این ویروس را با اسرائیل در ارتباط می دانند بسیار محتاط بوده و معتقد است اثبات قطعی اینکه چه کسی این ویروس را ساخته بسیار دشوار است، مگر اینکه بتوانید از رایانه ای که این ویروس را ساخته اطلاعات و شواهدی به دست آورید.
از سویی دیگر آلن بنتلی از شرکت لومنشن معتقد است شواهد زیادی وجود دارند که نشان می دهند ایران هدف اصلی این ویروس بوده است و با توجه به ساختار و عملکرد آن می توان به نشانه هایی دست یافت که طراحی هدفمند آن را آشکار می کند.

شب هاي دراز بي عبادت چه کنم

طبعم به گناه کرده عادت چه کنم

گويند کريم است و گنه ميبخشد 

گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم

سه شنبه 6/7/1389 - 20:41 - 0 تشکر 236285

با سلام

مطلب شما قبلا به ثبت رسیده شده است 

http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=234886&forumID=456

قفل شد

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی