• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 630)
سه شنبه 6/7/1389 - 17:3 -0 تشکر 236136
آسیا، منتظر لشگر ژیگول ها


شادی ایرانی ها پس از گل

بخش ورزشی - تیم ملی فوتبال ایران رقابت‌های غرب آسیا را با یك پیروزی شیرین و قاطع شروع كرد تا فوتبالدوستان را بیش از گذشته به فتح جام ملتهای آسیا امیدوار کند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در نخستین دیدار خود در رقابت های غرب آسیا توانست با نتیجه قاطع تیم فوتبال بحرین را از پیش رو بردارد.

بردن بحرین حریفی که طی سالهای اخیر مدام برایمان دردسر درست کرده بود و در این سالها نتوانستیم با ستارگان مان پیروزی دلچسبی را بدست بیاوریم تا خاطرات تلخی را در ذهن ها ایجاد کند باعث شد تا به نوعی شیرینی آن را احساس کنیم.

به گزارش گروه ورزشی تبیان، اما فارغ از نتیجه به دست آمده مدل بازی ملی پوشان کشورمان در بازیهای اخیر مقابل ارمنستان، چین ، کره جنوبی و آخرین بازی آن مقابل بحرین متفاوت بود و به نظر می رسد تیم ملی به مرور صاحب تحولی اساسی شده و متناسب با بضاعت حریفان و توانایی آنها وارد زمین می شود.  

نکته ای که جای خوشبختی دارد این است که سرمربی تیم ملی، تیمش و بازیکنانش را می شناسد و این شناخت به معنای رسیدن به بلوغ و کمال فکری است.

به نظر می رسد تیم ملی فوتبال کشورمان پس از دوره برانکو باز هم دارد به همان تیمی تبدیل می شود که فوتبال را روی زمین و اصولی بازی می کند و اطمینان و اعتماد به نفس از دست رفته یکبار دیگر در ساق های ملی پوشان به چشم می خورد.

 

افشین قطبی پس از رهایی از انتقاد های پر فشار رسانه ها بالاخره توانست به ترکیب ایده آل خود دست یابد و با تزریق روحیه انواع و اقسام  تکنیک و تاکتیک های فنی و روانشناسی طلسم های شکسته نشده را بشکند تا آرامش قبل از آغاز جام ملتهای آسیا بوجود بیاید.

قطبی و سعیدلو

این روحیه و حمایت ها با حضور رئیس سازمان تربیت بدنی در کمپ های تیم ملی زمانی به اوج خود رسید که نفر اول سازمان نیز سعی کرد با کلمات متفاوت روحیه سربازان ایران زمین را افزایش دهد و تمامی مشکلات ملی پوشان را تا قبل از آغاز جام ملتها برطرف کند و آنها را به عنوان ژیگول ترین نفرات به قطر محل برگزاری بازی ها  اعزام کند.

نکته ای که جای خوشبختی دارد این است که سرمربی تیم ملی، تیمش و بازیکنانش را می شناسد و این شناخت به معنای رسیدن به بلوغ و کمال فکری است. در دیدار های اخیر تیم ملی مشخص شد که جنس تیم ملی جور است و تیمی که بازیکنانی با مهارت های مختلف داشته باشد، می تواند هنگام سختی ها از بحران عبور کند.

به نظر می رسد پیروزی های اخیر تیم ملی مقابل حریفان و شکست نخوردن آنها در سال 2010 به همراه درخشش ذوب آهنی ها در لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا سایه های فوتبال ایران جای خود را به آرامش دهد

یکی از نكته های جالب و قابل تحسین در دیدار با بحرین اینجا بود كه تیم ملی ایران حتی بعد از به ثمر رساندن گل سوم هم تمركز خود را از دست نداد و با ادامه شیوه بازی پرتعداد در یك سوم میانی زمین، هم فرصت طراحی حملات را از حریف گرفت و هم پس از توپ‌گیری با حركات سریع بنای حملات متعدد روی دروازه بحرین را گذاشت كه بی‌دقتی، بی‌خیالی و به نوعی شكم سیری نفرات حاضر ایران در مقابل دروازه سیدمحمد جعفر باعث شد اندوخته ما به بیش از سه گل نرسد.

ایران - کره جنوبی

البته کند بودن مدافعان تیم ملی،نبود بازیکنان بلند زن، عدم تحمیل قدرت به حریفان و .... از جمله ضعف هایی است که همچنان در  تیم ملی وجود دارد و به نظر می رسد افشین قطبی زمان کافی برای برطرف کردن آنها تا آغاز رقابت ها را داشته باشد.

به نظر می رسد پیروزی های اخیر تیم ملی مقابل حریفان و شکست نخوردن آنها در سال 2010 به همراه درخشش ذوب آهنی ها در لیگ قهرمانان آسیا باعث شده تا سایه های فوتبال ایران جای خود را به آرامش دهد تا شاهد آشتی فوتبالدوستان باشیم.

تیمی که می تواند طلسم 35 ساله را بشکند تا بار دیگر بر فراز قاره کهن قرار بگیرد و به نظر می رسد با این روندی که تیم ملی فوتبال در پیش گرفته باید بی صبرانه منتظر حضور  ژیگول های ایرانی در جام ملتها باشیم تا آنها جام را به خانه بیاورند.

به هر حال سپاسگذاریم از ملی پوشانی که گویا قرار است ما را به آینده امیدوار کنند. تیمی که ایران نشان داده چنین تیمی است؛ هدفدار، جنگنده ، با برنامه و البته با امید و پشتکار ............

نویسنده - رضا سیگاری

گروه جامعه و ارتباطات

 

با تشکر

مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
سه شنبه 6/7/1389 - 17:6 - 0 تشکر 236144

عمان آزمونی دیگر برای قطبی

افشین قطبی

بخش ورزشی - دو روز پس از آنکه فدراسیون فوتبال اعلام کرد که تیم ملی ایران در روز پانزدهم مهر در ابوظبی امارات رودروی پرافتخارترین تیم دنیا قرار می گیرد، مردان افشین قطبی باید امروز رودروی تیمی قرار بگیرند که سابقه پرافتخاری در فوتبال آسیا ندارد.

به گزارش گروه ورزشی تبیان؛ عمان امروز حریف ایران است و اگر تیم ایران مثل شش بازی قبلی اش در سال 2010 در بازی امروز هم موفق باشد، قطبی به رکوردی می رسد که بعد از انقلاب اسلامی بهترین رکورد محسوب می شود.

البته قطبی در کنار برانکو ایوانکوویچی قرار می گیرد که او هم در مدت چهار سال حضورش روی نیمکت تیم ملی ایران به رکورد مشابهی دست یافته بود.بازی برابر عمان و نتیجه ای که در امان به دست میاید، نشان میدهد که چه قدر امیدواریهایی ایجاد شده درباره تیمی که قطبی ساخته تا رویای سی و پنج ساله فوتبالدوستان ایرانی را برآورده کند، واقعی است.

* گذر از بحرین و صعود به مرحله دوم

تیم ایران با برد پر گلی که برابر بحرین کسب کرد، پیش از دیدار دوم برابر عمان صعودش را به مرحله دوم قطعی کرد اما برای نیمه نهایی ایران باید حریف اش را از بین اردن و عراق انتخاب کند. اگر تیم ملی امروز حتی به یک مساوی هم برسد، صعودش به جمع چهار تیم قطعی می شود و آن وقت باید منتظر بماند تا مشخص شود حریف بعدی ایران اردن میزبان است یا عراق. اگر اردن حریف بعدی ایران باشد، کار ملی پوشان ایرانی در اردن دشوار خواهد بود. شرایط در اردن به نحوی است که داوریها بر ضد ایران است.
 ایران - اردن

به هر حال ایران تنها کشور غیر عرب این رقابتها بوده و رقابتی که بین ایران و کشورهای عربی در فوتبال وجود دارد به ده ها سال قبل بر می گردد. به همین خاطر اجماعی علیه تیم ایران شکل گرفته که اجازه ندهد تیم ایران در ششمین دوره پنجمین قهرمانی اش را در رقابتهای فوتبال غرب آسیا جشن بگیرد. از سوی دیگر اگر حریف بعدی ایران، عراق باشد این بازی یادآور دیدار نهایی رقابتهای سال 2007 است، دیداری که با پیروزی ایران به پایان رسید.

* سابقه رویارویی ایران و عمان

اولین باری که تیمهای ایران و عمان به مصاف هم رفتند برمی گردد به بیست و هشت سال پیش که تیم ایران در دیداری دوستانه در کراچی پاکستان موفق شد، تیم عمان را با چهار گل شکست داد. پس از آن، ایران و عمان هفت بار دیگر برابر هم صف آرایی کردند که پیروزی پنج بر دو ایران برابر عمان پر گل ترین بازی دو تیم بود. در تمامی این مصافها تنها یک بار پیروزی با تیم عمان بود. این دیدار در چارچوب مرحله گروهی بازیهای آسیایی بانکوک تایلند بود که تیم عمان با نتیجه چهار بر دو تیم ایران را شکست داد اما ایران در همان سال با پیروزی در دیدار نهایی برابر کویت قهرمان آسیا شد.

آخرین مرتبه ای هم که این دو تیم به مصاف هم رفتند سال 2004 بود که در جریان رقابتهای مرحله گروهی جام ملتهای آسیای چین دو تیم به نتیجه مساوی دو بر دو دست یافتند. در مجموع هشت دیداری که این دو تیم برگزار کرده اند، پنج دیدار به سود ایران تمام شده، یک بار عمان پیروز شده و دو بازی هم با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.

تیم ملی فوتبال کشورمان

* شرایط تیم و رضایت کادر فنی از ملی پوشان

اگر جواد نکونام، مسعود شجاعی، غلامرضا رضایی و محمد رضا خلعتبری را بازیکنان اصلی تیم ملی کشورمان بدانیم، تیم ایران بدون 4 بازیکن تاثیرگذارش پا به مسابقات فوتبال غرب آسیا گذاشته است.

از یک طرف می توان به این اتفاق به دیده مثبت نگاه کرد چرا که تیم ملی بدون این بازیکنان نمایش خوبی داشته و از یک طرف می توان این مساله را ناامید کننده دانست. شاید اگر افشین قطبی همه بازیکنانش را در اختیار داشت، بهتر می توانست در فاصله کمتر از 4 ماه مانده به آغاز جام ملتهای آسیا و در آستانه دیدار دوستانه با تیم ملی برزیل به ترکیب اصلی اش برسد.

با این حال اصغر حاجیلو سرپرست تیم ملی که در اردن به سر می برد در این باره به تبیان گفت: «به هر حال این مسابقات فرصتی است تا بازیکنانی کمتر توانسته اند در این چند ماه بازی کنند، توانایی خودشان را نشان دهند. فکر می کنم انصافا این بازیکنان جوان در نخستین بازی تیم ملی در رقابتهای غرب آسیا توانایی هایشان را نشان داده اند و اگر مطمئنا همین وضعیت ادامه داشته باشد، قطبی بتواند با خیال راحت از یک تیم یک دست در قطر استفاده کند.»

 با این همه بازی با عمان آزمون دیگری برای افشین قطبی است تا تواناییهای خود و تیم اش را به فوتبال آسیا نشان دهد.

نویسنده - محسن معتمدکیا

گروه جامعه و ارتباطات

منبع : تبیان

با تشکر

مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
سه شنبه 6/7/1389 - 17:10 - 0 تشکر 236157

ایران به دنبال پنجمین قهرمانی

نیکبخت، ایران،

علی‌بن‌الحسین، رییس فدراسیون فوتبال اردن از كشورهای حوزه خلیج دعوت كرد تا كنفدراسیون فوتبال غرب آسیا (WAFF) را تشكیل دهند و تورنمنتی با عنوان رقابت‌های فوتبال غرب آسیا برگزار كنند. این رقابت‌ها نخستین بار در سال 2000 و به میزبانی اردن برگزار شد. در پنج دوره قبلی دو تیم ایران و عراق قهرمانی در این بازی‌ها را تجربه كردند. سهم ایران در این جام چهار قهرمانی بود. این بازی‌ها طبق برنامه هر دو سال یكبار برگزار می‌شود.

2000- اولین دوره این بازی‌ها به میزبانی اردن و با حضور هشت تیم برگزار شد. اردن، عراق، سوریه، لبنان و فلسطین و در كنار آنها قزاقستان و قرقیزستان به عنوان تیم‌های میهمان به رقابت پرداختند. ایران در فینال سوریه را شكست داد و قهرمان شد.

2002- این بار سوریه میزبان بود. شش تیم سوریه، اردن، ایران، عراق، لبنان و فلسطین در این بازی‌ها حضور داشتند. این بار عراق با پیروزی سه بر دو برابر اردن به قهرمانی دست پیدا كرد.

2004- در سومین دوره ایران میزبان بود. باز هم تیم ملی كشورمان در فینال سوریه را چهار بر یك شكست داد و برای دومین‌بار قهرمان شد. اردن هم با حساب سه بر یك بر عراق غلبه كرد و در مكان سوم جای گرفت.

2007- دوره چهارم كه باید در سال 2006 برگزار می‌شد به دلیل جنگ اردن با یكسال تاخیر همراه بود. ایران با وجود اینكه با تیم دوم خود در بازی‌‌های غرب آسیا حاضر شده بود در بازی نهایی كه به میزبانی لبنان برگزار شد عراق را شكست داد و سومین قهرمانی خود را جشن گرفت.

تیم ملی ایران برای سومین بار قهرمان رقابتهای غرب آسیا شد

2008- برای دومین بار ایران میزبان این رقابت‌ها شد. تیم ملی در فینال به اردن رسید تا با شكست دادن تیم حریف برای چهارمین بار جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

2010- امسال مسابقات قهرمانی غرب آسیا با حضور 9 تیم اردن، سوریه، كویت، عراق، یمن، فلسطین، ایران، بحرین و عمان برگزار می‌شود. تیم‌های كویت، عمان، بحرین و یمن برای اولین‌بار حضور در این جام را تجربه می‌كنند. لبنان هم در این دوره غایب است. اردن كه در سال‌های 2002و 2008 نایب قهرمان این بازی‌ها شده انگیزه زیادی دارد تا در خانه برای اولین‌بار قهرمانی را تجربه كند. تیم‌ها در سه گروه سه تیمی با هم رقابت می‌كنند. تیم نخست هر گروه به همراه بهترین تیم دوم راهی مرحله نیمه نهایی می‌شوند. ایران در گروه اول با بحرین و عمان همگروه است. اردن با سوریه و كویت رقابت می‌كند. عراق، یمن و فلسطین هم گروه سوم را تشكیل می‌دهند.

ایران با عراق یا اردن روبه‌رو می‌شود؟

تیم اول گروه یك با تیم اول گروه سه دیدار می‌كند. اگر ما در گروه خود اول شویم به احتمال فراوان به عراق برخورد خواهیم كرد. اما تیم اول گروه دو با بهترین تیم دوم مصاف می‌كند. اگر ایران بهترین تیم دوم رقابت‌ها شود آنوقت به احتمال زیاد باید خود را برای بازی با میزبان رقابت‌ها یعنی اردن آماده كند.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

با تشکر

مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
چهارشنبه 7/7/1389 - 8:56 - 0 تشکر 236369

سلام
ممنون از اطلاع رسانیتون
نه حالا بازیکنان ایران ژیگول نبودن با این حرفیم که زدن چی می خواد بشه خدا میدونه!!!!!
امیدوارم جناب قطبی به وعده هاش عمل کنه

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 7/7/1389 - 16:22 - 0 تشکر 236570

با سلام

متاسفانه من نتونستم این بازی ها رو دنبال کنم . اما انگار ایران داره گل می کاره ...

با تشکر
مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
سه شنبه 13/7/1389 - 13:9 - 0 تشکر 238472

پس شیرینی جام جهانی بعدی را از حالا بخریم :D

در راه رسيدن به oooooj

با مردم مهربان باش چرا که هنگام سقوط با همان مردم روبرو خواهي شد 

سه شنبه 13/7/1389 - 15:17 - 0 تشکر 238503

oooooj گفته است :
[quote=oooooj;532827;238472]پس شیرینی جام جهانی بعدی را از حالا بخریم :D

با این طرز بازی که این تیم داره باید شیرینی را توی خواب بخوریم

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

پنج شنبه 15/7/1389 - 16:19 - 0 تشکر 239241

با سلام

حیف .. متاسفانه مثل اینکه بچه ها کم کاری کردند . خدا کنه لا اقل توی بازی با برزیل دیگه این طوری کار نکنند .


با تشکر
مدیر انجمن ورزش و تندرستی

 
جمعه 16/7/1389 - 0:29 - 0 تشکر 239371


حیف شد واقعا
صد حیف

خورشید آرزوی منی گرمتر بتاب
جمعه 16/7/1389 - 14:9 - 0 تشکر 239645

oooooj گفته است :
[quote=oooooj;532827;238472]پس شیرینی جام جهانی بعدی را از حالا بخریم :D

با سلام 

آره حتما هم بخریم 

ایران حتما میره جام جهانی :دی

مثه سری قبل - که جلوی عربستان آبرومون رو بردن

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی